Освітній дайджест – актуальна інформація з питань вищої освіти, сучасних світових освітніх трендів та технологій, анонси заходів та подій для підвищення кваліфікації викладачів.

Періодичність: щотижня

Рубрики дайджесту:

  • академічна доброчесність
  • вступна кампанія
  • дистанційна освіта
  • новини МОН України
  • освіта за кордоном
  • освітні технології
  • практичні поради викладачам
  • рейтинги
  • якість освіти

Підписка на розсилку  Підписатися на розсилку

Архів випусків

 

Україна та світ | Освітній дайджест | 30 квітня 2024

  

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

7 травня 2024 року відбудеться вебінар «Технічна перевірка робіт системами StrikePlagiarism та Unicheck». Під час заходу планується розглянути наступні питання: функціональні можливості систем, інтерпретація Звіту подібності, формування протоколу перевірки.

Пропонуємо для ознайомлення електронне сигнальне видання МОН та Державної наукової установи «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» «Закони та підзаконні акти, директивні документи у сфері вищої освіти, науки, науково-технічної інформації, науково-технологічного та інноваційного розвитку України», яке містить дані про нормативні документи за лютий-березень 2024 року. Доступ за умов авторизації у е-каталозі бібліотеки.

 

ВИКЛИКИ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Верховна Рада України прийняла Закон щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті. Цей Закон визначений євроінтеграційним, оскільки він суттєво розширює можливості здобувачів вищої освіти у формуванні індивідуальних освітніх траєкторій та автономії закладів вищої освіти в розробленні та реалізації освітніх програм.

Як навчаються іноземні студенти в Україні під час війни, чому обирають Україну та що думають про українську освіту. Про це йдеться в дослідженні Українського державного центру міжнародної освіти, результати якого презентувала директорка УДЦМО Олена Шаповалова. Станом на 1 січня 2024 року в українських закладах освіти на основному навчанні здобувало вищу освіту 34 462 іноземних студента. До 24 лютого 2022 року  в українських ЗВО здобували освіту понад 84 тисячі іноземних громадян. Найбільше студентів із Китаю, Індії, Азербайджану, Марокко, Нігерії, Туреччини, Туркменістану, Грузії, Ізраїлю.

В Україні на базі університетів створять мережу "Стартап-школа - інкубатор – акселератор. Кабінет Міністрів України підтримав експериментальний проєкт, що дозволить студентам втілювати в життя свої стартапи під час роботи або навчання. Реалізація експериментального проекту триватиме протягом двох років.

 

ОСВІТА ЗА КОРДОНОМ

University Autonomy in Europe IV: Country Profiles. The EUA Autonomy Scorecard offers a methodology to collect, compare, and weigh data on university autonomy. The Scorecard is based on more than 30 core indicators in four key dimensions of independence. These include organizational, financial, staffing, and academic autonomy. 

Why so many Chinese graduates cannot find work? Our number-crunching suggests that their plight could be much worse than previously thought. Graduates of universities and vocational and technical colleges accounted for 70% of the unemployed young in 2022, up from 9% two decades ago. As a percentage of the youth population, those graduates amounted to 47% in 2020.

 

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Директорка УЦОЯО прокоментувала пороговий бал на НМТ. Цього року пороговий бал на НМТ складатиме 15% від загальної кількості балів. Про критерії оцінювання цього року, а також про особливості цьогорічного НМТ в інтерв'ю редакторка відділу освіти та науки ZN.UA розповіла директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко.

НМТ-2024. Хто і коли може додатково зареєструватисяЗ 10 до 15 травня 2024 року триватиме додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії національного мультипредметного тесту. Зареєструватися на додаткову сесію НМТ можуть особи, які: реєструвалися в основний період реєстрації, однак отримали відмову в реєстрації, з поважних причин не змогли зареєструватися в основний період.

Які правила вступу в аспірантуру в Україні у 2024 році. Міністерство освіти і науки України повідомило про ключові деталі вступної кампанії до аспірантури у 2024 році. В цьому році відбір відбуватиметься на основі конкурсних випробувань.

 

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ВИКЛАДАЧАМ

How to develop a digital competency framework everyone can benefit from. It’s up to higher education institutions to teach students the digital skills they’ll need for the world of work. Steven Wong outlines the framework his team developed to educate students and staff.

 

 

 

Чи була корисною для Вас інформація?

  

 

Консультанти:

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua