Оновлений веб-сайт бібліотеки СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: http://library.sumdu.edu.ua/old. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@library.sumdu.edu.ua

Зелена бібліотека

 

Проект "Зелена бібліотека" реалізується бібліотекою СумДУ за підтримки Goethe Institute.

Його основна мета сприяти Цілям сталого розвитку ООН (SDG 2030) та їх впровадженню для громади Сумщини через інформування, навчання та власний приклад відповідального споживання, сортування, переробки відходів. 

Основні етапи проекту "Зелена бібліотека":

1. Налагодження сортування та утилізації відходів.

Бібліотека бере активну участь в університетських та місцевих екологічних акціях щодо очищення довкілля від сміття. 

У приміщеннях бібліотеки встановлено 35 контейнерів для сортування відходів: паперу, ресурсоцінної сировини (пластик, скло, метал), кришечок, батарейок та паперових стаканчиків.

Налагоджено партнерські відносини з ГО "Україна без сміття", "Батарейки, здавайтесь!", "Зелений птах".

2. Розробка та поширення відкритих освітніх ресурсів, що популяризують екологічний спосіб життя та академічну культуру.

 Співробітниками бібліотеки розроблено:

3. Проведення інтерактивних заходів та виставок. 

   

 4. Продовження популяризації еко-мислення.

Колектив бібліотеки СумДУ в подальшому буде продовжувати виконувати місію зміни громадської обізнаності щодо поводження та утилізації відходів.

21 та 25 березня 2019 р. колективом бібліотеки було проведено Екоквести "Життя без сміття" для учнів шкіл м. Суми, під час якого співробітниками бібліотеки було надано інформацію про поширену ідею "Zero Waste", що закликає свідомо підходити до споживання та зменшення кількості відходів шляхом переробки. Школярі дізналися про золоті правила "5R", раціональне використання природних ресурсів, відповідальне споживання (переробку, захоронення, компостування, повторне використання побутових відходів, спалювання). Завершальним етапом заходу став екоекзамен у вигляді онлайн-гри.

Під час квесту діти навчилися сортувати сміття, закріпили знання з утилізації відходів, розвинули логічне мислення, розгадавши екологічні ресурси, вивчили основні екологічні позначки, згадали альтернативні джерела видобутку енергії і тепла. Діти були вражені почутим, і кожен з них зробив висновки про відповідальне споживання. 

Наш колектив 30 березня 2019 р. брав участь в конкурсі "Екокрос", приуроченому до Всесвітньої акції "Година Землі", який проводився за ініціативи Агенції промоції "Суми". Умови конкурсу досить цікаві: учасники команди з 5 чоловік повинні були зібрати якомога більше сміття за одну годину. Переможці були визначені за об’ємом усіх зібраних сміттєвих пакетів. Переможці отримали цінні подарунки.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua