Дата публікації:
05 грудня 2022
Кількість переглядів:
158
Поділитися:
З 5 по 11 грудня триває Тиждень цифрової освіти що проводиться за ініціативи національного проєкту Дія.Цифрова освіта.
 

Тиждень цифрової освіти має на меті  — допомогти українцям посилити цифрові навички, щоб потужніше проявляти себе в професії, швидше навчатися, легше спілкуватися з рідними на відстані, а також бути в безпеці онлайн.

Завдяки Мінцифрі в Україні вперше за всю історію цифрова грамотність стала пріоритетом держави. У 2021 році Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей до 2025 року. У тому ж році Міністерство цифрової трансформації України проводило місяць цифрової грамотності. Цьогоріч через економне споживання електроенергії інформаційна кампанія стартуватиме у форматі тижня цифрової освіти. Адже жоден блекаут нам не завадить будувати цифрову державу.

Під час війни цифрові навички є однією з конкурентних переваг для пошуку віддаленої роботи, апскілінгу та рескілінгу (покращення кваліфікації та перенавчання). Набувши цифрових навичок, кожен українець зможе отримувати державні послуги онлайн, якісно підвищить рівень життя, впевнено користуватиметься соціальними мережами та Інтернетом.

Протягом 7 днів Мінцифри спільно з партнерами:

  • розповідатимуть про тренди освіти та віддалену роботу;
  • розтлумачать основи медіаграмотності та кібергігієни;
  • поділяться навичками створення діджитал-контенту;
  • ознайомлять з цифровою фінансовою грамотністю та сімейною цифровізацією.

Щоб долучитись до активностей Тижня цифрової освіти, потрібно підписатись на соцмережі проєкту, де будуть опубліковані всі інтерактивні завдання, конкурси та освітні можливості:

Стежте за соцмережами! Офіційний хештег Тижня цифрової освіти: #DiiaDigitalEduWeek

На вас чекає корисна та цікава програма! Запрошуємо усіх долучатися до ініціативи: проходити тести з цифрової грамотності Цифрограмосвітні серіали платформи Дія.Цифрова освіта та публікувати сертифікати в соцмережах.

Бібліотека СумДУ є Хабом цифрової освіти та долучається до ініціативи Мінцифри, адже це чудова нагода наголосити на важливості цифрової грамотності та формування навичок безпечного користування гаджетами, медійної грамотності. Скористайтеся інформаційними матеріалами бібліотеки з цифрової грамотності. Знаходьте освітні серіали за категоріями на нашому сайті.


Дія.Цифрова освіта — це національний проєкт із розвитку цифрової грамотності, що має 2 складові: онлайн та офлайн.

Онлайн-складова — це платформа Дія.Цифрова освіта. ЇЇ особливістю є інноваційний формат навчання — едьютейнмент, тобто поєднання навчання та розваг. Це освітні серіали за участі експертів і селебріті. Окрім цього, на офіційному вебсайті ви можете знайти національний тест на цифрову грамотність Цифрограм. Після складання Цифрограму або тесту після перегляду освітнього серіалу, користувач отримує сертифікат, який можна знайти в особистому кабінеті.

Офлайн-складова проєкту Дія.Цифрова освіта — це мережа хабів цифрової освіти по всій Україні. Це партнерські установи (бібліотеки, школи, університети, компанії та приватний сектор, IT-організації, ЦНАПи, громадські організації), в яких кожен громадянин може отримати безоплатний доступ до навчання на платформі Дія.Цифрова освіта. 

Стратегічний партнер національного проєкту Дія.Цифрова освіта — швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Партнери тижня цифрової освіти: Програма розвитку ООН за підтримки Швеції, Програма «U-LEAD з Європою» та ВГО Українська бібліотечна асоціація.

1 Dislike0

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua