Дія.Цифрова освіта

Дія.Цифрова освітаЗ 2020 р. Бібліотека СумДУ стала офіційним хабом Національного проєкту Освітня онлайн платформа Дія.Цифрова освіта.

У партнерстві з платформою ми спільно прагнемо до відкритості та чесності, маємо на меті надати можливість українцям безкоштовно здобути знання з цифрової грамотності. Адже, наша спільна мета: навчити 6 млн українців цифровим навичкам за 3 роки!

Платформа пропонує онлайн-курси, що проходять в форматі освітніх серіалів. Вони складаються з 7–11 серій, тривалістю до 10 хвилин. Замість рівнів – сезони, а замість уроків – освітні серії за участю експертів. В процесі спілкування вони допомагають засвоїти знання та навички орієнтування в цифровому просторі. На платформі вже понад 20 освітніх серіалів для різних вікових категорій. Згодом на платформі з’являться прогресивні курси для різних спеціалізацій, lifestyle-курси та курси нових цифрових професій.

Усі охочі можуть проходити навчання на платформі в читальних залах бібліотеки СумДУ. 

 

Для новачків

Базові цифрові навички. Сезон 1 – курс допоможе знайти відповідь на будь-яке запитання: налаштувати телефон чи комп’ютер, швидко та безкоштовно надіслати листа, обмінятися фото з близькими та не стати жертвою інтернет-шахрайства.

Серіал складається з 8 серій, тривалістю 8-10 хвилин.

Базові цифрові навички. Сезон 2 – курс навчить шукати інформацію в інтернеті, знаходити відповіді на свої питання, перевіряти інформацію на достовірність, завжди бути на зв’язку, ділитися новинами онлайн та читати новини друзів. Ви дізнаєтеся як захистити свою приватність у соцмережах та як полагодити комп’ютер, який завис.

Серіал складається з 7 серій, тривалістю 8-10 хвилин.

Базові цифрові навички. Сезон 3 – курс навчить гуглити за кількома запитами одночасно, структурувати знайдене в Google-документі, створювати професійний імідж у Facebook та ділитися фаховими порадами у блозі. Дізнаєтеся як правильно використовувати чужий контент, не порушуючи авторських прав та навчатися безкоштовно у будь-який час. 

Серіал складається з 7 серій, тривалістю 8-10 хвилин.

Все про блокчейн, біткоїн та криптовалюти – курс допоможе отримати професійні поради та відповіді на найпопулярніші запитання про блокчейн та криптовалюти від експертів. Після перегляду курсу ви отримаєте сертифікат, що засвідчує успішне проходження комплексного базового курсу з розуміння блокчейну, криптовалют та цифрових активів.

Курс створено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки компаній Binance, Hacken та Crystal Blockchain та медіа-партнера Forklog. 

Серіал складається з 8 серій, тривалістю 6-12 хвилин.

Дружні цифрові фінанси – освітній серіал, допоможе вам сформувати сімейний бюджет, розрізняти дебетову та кредитну картки, ознайомитися з особливостями кредитів і депозитів, знати про валютний рахунок і онлайн-банкінг. 

Курс створено за підтримки Мінцифри, Національного банку та Ощадбанку.

Серіал складається з 8 серій, тривалістю 6-11 хвилин. 

Електронний підпис – курс навчить по максимуму використовувати можливості електронного підпису, адже він є ключем до цифрового світу. Електронний підпис необхідний для реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу та спрощення ведення бізнесу. Проте у громадян часто виникає багато запитань, на які потрібно давати відповіді. Які можливості дає електронний підпис? Як безпечно його зберігати? Де отримати? Як використовувати? А як підписати документ? 

Серіал складається з 7 серій, тривалістю 4-9 хвилин.

Кіберняні – курс навчить мінімізувати ризики втрати вашої приватної інформації: попередити кібератаку або кібершахрайство, створювати надійні паролі, перевіряти витік даних, оновлення програмного забезпечення, безпечне використання месенджерів.

Онлайн-інструменти протидії домашньому насильству – освітній серіал, про те як уникнути домашнього насильства, як подолати наслідки домашнього насильства, куди звернутися потерпілим, що стали випадковими свідками домашнього насильства та як захистити себе та допомогти іншим. 

Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома – освітній серіал допоможе громадянам, особливо людям поважного віку, навчитися різним способам оплати комунальних платежів, не виходячи з дому. Теми серій охоплюють оплату комунальних платежів: на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжних сервісів, на сайтах банків, у мобільних застосунках банків.

Персональні дані – освітній серіал навчить захищати персональні дані, аналізувати політику приватності компаній та використовувати соціальні мережі без шкоди для персональних даних.

Сучасне резюме та пошук роботи онлайн – курс допоможе у пошуку роботи: підготовка резюме, правила поведінки під час співбесіди, як не втратити мотивацію та впевненість в позитивному результаті протягом часом довгих та виснажливих пошуків. 

Цифрові гроші – курс навчить використовувати кредитні кошти без сплати відсотків, відкладати гроші на депозит, використовувати смартфон чи розумний годинник замість гаманця, сплачувати комунальні послуги онлайн, поповнити рахунок чи переказати гроші на картку іншій особі, не виходячи з будинку, які основні правила використання картки, що допоможуть уникнути неприємних ситуацій.

Цифрові технології для людей з інвалідністю – комплексний серіал з практичними порадами, як цифрові технології можуть спростити та полегшити щоденне життя людям із різними типами інвалідності.

Серіал складається з 10 серій, тривалістю 5-9 хвилин.

Цифрові юристи – серіал надає огляд технічних сервісів (Axdraft, PatentBot, LegalNodes, Opendatabot, Єдиний реєстр судових рішень, Єдиний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань). Розповідає про юридичні професії майбутнього (лігал-інженер, кібер-слідчий, медіа-поліцейський, мережевий юрист і т.д). Пояснює, що таке технологія Blockchain та надасть приклади її застосування в юридичній діяльності, пояснить, що таке смарт-контракти та як на практиці замінити паперові стандартні угоди смарт-контрактами. Наводить приклади українських та світових юридичних стартапів, підкаже, як знайти свого «бізнес-янгола» та які є інші способи залучення ресурсів.

Серіал складається з 4 серій, тривалістю 4-7 хвилин.

Штучний інтелект – з курсу ви дізнаєтесь, що таке насправді штучний інтелект, яку користь він приносить, які ризики пов'язані з використанням технологій та як такі технології використовують українські та міжнародні компанії. Ви зрозумієте на що здатні технології та чого нам варто від них очікувати. Алгоритми допомагають нам вирішувати задачі, які раніше неможливо було вирішити, а також роблять наше життя більш зручним та комфортним.

Серіал складається з 4 серій, тривалістю 10-12 хвилин.

10 запитань фінансовому коучу –  під час курсу ви дізнаєтесь, як обирати банк, як визначити найкращий вид кредиту, що потрібно знати про депозити. Знання з фінансової грамотності дають можливість розумно використовувати різні фінансові інструменти (кредити, депозити) і отримувати користь з цього. Чим більше людей вміють обирати банк для обслуговування, вид кредиту чи депозиту, тим більше зростає фінансова обізнаність.

У підготовці серіалу взяли участь спеціалісти НБУ, Фонду гарантування вкладів, IFC та фінансовий радник-практик. 

Серіал складається з 10 серій, тривалістю 8-10 хвилин.

Безбарєрність

Інклюзивний вебдизайн – курс онлайн школи Projector про базові правила дизайну, які допомагають розробляти зручні інтерфейси для людей із порушеннями зору, для всіх користувачів.

ВИ ДІЗНАЄТЕСЬ:

 • Як влаштований зір людини?
 • Про контраст, розмір та відстань у роботі з дизайн-елементами
 • Прийоми фронтенду для розробки
 • Прийняті дизайн-стандарти та їхні недоліки
 • Як протестувати доступність свого дизайну?

На курсі Ви навчитеся розрізняти й дизайнити функції, що допомагають сайтам і додаткам бути доступними для всіх і нікого не дискримінувати: ні людей з інвалідністю, ні тих, у кого слабкий інтернет, старий девайс чи кого засліплює сонце з вікна.

Серіал складається з 10 серій, тривалістю 20-35 хвилин.

Для активних громадян

Зірки е-демократії – освітній серіал, який розповідає про інструменти електронної демократії: електронні петиції, громадський бюджет, е-консультації, запит на отримання публічної інформації та інші. Переглянувши серіал ви навчитесь: готувати запити на отримання інформації, здійснювати електронну ідентифікацію, створювати електронні петиції, використовувати інструменти е-демократії.

Обережно! Кібершахраї – з курсу ви дізнаєтесь, як захиститись від дій зловмисників. Засвоїте покрокові інструкції для ефективного захисту своїх приватних даних. Дізнаєтесь про вдалі приклади боротьби з кібератаками. Серіал розкриває наступні теми:

 • як запобігти крадіжці фінансового номера
 • як діяти в разі втрати або викрадення мобільного пристрою
 • як встановити місцезнаходження гаджета
 • як вберегтися від витоку інформації
 • як протидіяти фiшингу та вішингу

Зі стрімким розвитком технологій та впровадженням їх у повсякденне життя дедалі більше конфіденційної інформації зберігається на мобільних пристроях. Кібершахрайство з сім-картою стає поширеною проблемою, адже жертвою може стати будь-хто — від звичайних громадян до власників компаній. Серіал складається з 4 серій, тривалістю 8-10 хвилин.

Публічні консультації онлайн – серіал для всіх, хто хоче брати участь у публічних консультаціях. Одним найбільш ефективних інструментів для побудови довірчих відносин між владою та громадянином є публічна консультація. Вона має кілька форматів, проте одним з найефективніших, особливо в часи карантинних заходів, є онлайн-формат. Дивіться цей освітній серіал, якщо хочете навчитися організовувати такі консультації онлайн, впевнено вести їх і експертно обробляти отримані дані.

Серіал складається з 4 серій, тривалістю – 6-10 хвилин.

Для батьків

Серіал для батьків "Онлайн-безпека для дітей" – курс про те, ким є "друзі" у соціальних мережах, як захистити дітей від шкідливого контенту в інтернеті, чи існує небезпека від кібербулінгу? Цей курс для того, аби навчити батьків допомагати дітям використовувати інтернет та цифрові пристрої безпечно і з користю.

Смартфон для батьків – перший онлайн-курс з мобільної грамотності від компанії Київстар, який допоможе усім початківцям стати зі смартфоном «на ти», дізнатися про всі його можливості та опанувати базові онлайн-сервіси. У 10 інтерактивних відеоуроках курсу ви знайдете покрокову інструкцію від ввімкнення новенького смартфона до налаштування його під себе. А також дізнаєтесь, як встановлювати різні корисні додатки на смартфон, налаштовувати мобільний інтернет, безкоштовно спілкуватися з рідними у найпопулярнішому месенджері, робити відеодзвінки, слухати музику та захищати свій телефон від вірусів.

Для бізнесу та стартапів

Відкриті дані для бізнесу – з курсу ви дізнаєтеся, що таке відкриті дані і яку користь вони приносять, де їх можна отримати та як використовувати дані для розвитку бізнесу. Відкриті дані допомагають приймати обґрунтовані рішення, віднаходити можливості для економії та вдосконалення своєї діяльності. 

Стартуй стартап – оглядовий серіал допоможе зрозуміти що таке стартап та перші кроки для створення стартапу. Хто може допомогти зробити стартап та як віднайти свою бізнес-модель. Мрієте про власний бізнес, але не знаєте, з чого почати? Цей освітній серіал дасть усю необхідну базу. До проєкту долучилися представники Bolt, Rozetka.ua, Chasopys та інші українські компанії.

Курс складається з 10 серій, тривалістю – 5-10 хвилин.

Для військовослужбовців

Стоп корупція для військовослужбовців – курс орієнтовано на підвищення кваліфікації керівників та персоналу структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, органів військового управління Збройних Сил України та осіб, призначених (зарахованих до резерву кандидатів для просування по службі) на відповідні посади, діяльність яких пов’язана із запобіганням корупції.

Гостьовий курс Міністерства цифрової трансформації України розроблений Науковим центром проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Міністерством оборони України за підтримки уряду Великої Британії. Курс складається з 13 серій, тривалістю – 4-11 хвилин.

Для вчителів

Інтерактивне навчання: інструменти та технології для цікавих уроків – освітній серіал навчить застосовувати інтерактивний формат уроків, створювати онлайн-класи і керувати ними, автоматизувати розсилку і перевірку домашніх завдань, працювати із учнями дистанційно, використовуючи відеоконференцзв'язок для уроків, як професійно розвиватися, як використовувати Microsoft Teams та додатки Apple для навчального процесу.

Оглядовий освітній серіал "Карантин: онлайн-сервіси для вчителів – серіал навчить комунікувати з учнями, контролювати виконання завдань, ставити оцінки онлайн, створювати контрольні роботи, створити віртуальну вчительську. Цей курс для того, аби адаптувати онлайн-сервіси для навчальних потреб вчителів, також для батьків, які планують організувати якісне навчання дітей вдома.

Цифрова грамотність для вчителів – серіал допоможе ефективніше організовувати заходи, зберігати та створювати файли, автоматично оцінювати завдання учнів та результативно організовувати роботи в групах. Представить безкоштовні онлайн-інструменти та навчить ними користуватися.

Для держслужбовців

Адміністративний ресурс і як йому протидіяти – під час курсу ви дізнаєтеся, що таке адміністративний ресурс, які є його різновиди, якими були приклади його використання на різних виборах в України, якою є відповідальність за зловживання адміністративними ресурсами та як ефективно йому протидіяти, дотримуючись етичних стандартів поведінки. Зловживання адміністративними ресурсами — це спосіб використання владних повноважень та державних ресурсів партіями або політиками у їхніх власних виборчих інтересах.

Курс складається з 8 серій, тривалістю – 6-11 хвилин.

Відкриті дані для державних службовців – курс охоплює тему відкритих державних даних, підвищує рівень прозорості та підзвітності органів державної влади, сприяє підвищенню якості надання публічних послуг, а також стимулює розвиток бізнесу та створення нових соціально корисних сервісів. Під час курсу ви дізнаєтесь, як грамотно працювати і управляти даними в державному секторі. Участь в освітньому серіалі взяли представники влади, бізнесу та громадянського суспільства, що працюють з відкритими даними.

Курс складається з 13 серій, тривалістю – 8-13 хвилин.

Викривач у законі – навчальний курс допоможе викривачам правильно повідомляти про корупцію. 

Для чого потрібен такий навчальний курс? 

 • Поінформувати, хто такий викривач, які у нього права та гарантії захисту згідно із законом.
 • Допомогти розібратися, що таке корупція, як вона впливає на життя кожного громадянина зокрема і державу та суспільство загалом.
 • Допомогти зрозуміти, що має бути зазначено в повідомленні про можливі факти корупції, яке подає викривач.
 • Допомогти розібратися, до якого органу потрібно подавати повідомлення про корупцію.
 • Навчити подавати повідомлення про корупцію через сайти державних органів.

Після перегляду курсу та успішного складання фінального тестування користувачі отримають сертифікат, що засвідчує проходження базового антикорупційного курсу обсягом 0,2 кредиту ЄКТС. 

Курс складається з 5 серій, тривалістю – 3-7 хвилин. 

Доступ до публічної інформації – освітній серіал спрямований на підвищення рівня знань законодавства з доступу до публічної інформації, запобігання порушенням прав громадян на інформацію, у зв’язку з необґрунтованим обмеженням доступу, прискорення процесу оцифрування інформації та використання інтернет-технологій під час її оприлюднення та взаємодії з громадянським суспільством. Що таке публічна інформація і як її шукати? Яка різниця між запитом і зверненням та чим конфіденційна інформація про особу відрізняється від персональних даних?

Курс складається з 10 серій, тривалістю – 3-5 хвилин.

Основи кібергігієни – курс покликаний допомогти засвоїти базові принципи кібергігієни та типові алгоритми дій у разі виявлення ознак інформаційних атак. Протягом навчання ви дізнаєтеся за допомогою реальних прикладів, як не стати жертвами зловмисників. Участь у курсі рекомендується державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування. Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження базового курсу з цифрової грамотності обсягом 0,33 кредиту ЄКТС. 

Курс складається з 9 серій, тривалістю – 3-7 хвилин.

Цифрова грамотність державних службовців 1.0. на базі інструментів Google – курс охоплює можливості функціонування безкоштовних сервісів Google для використання в професійній діяльності та повсякденному житті. Як правильно застосовувати Google Calendar, Google Документи, Google Форми? Як редагувати Google Sheets та створювати Google Карти? Як шукати наукові публікації?

Що таке державна політика і як її формувати – курс дає можливість зробити власний ефективний внесок у процес формування державної політики. Під час курсу ви дізнаєтесь, як правильно використовувати ресурси, доступні державним службовцям, щоб процес формування політики зробити максимально обґрунтованим та інклюзивним. Участь в освітньому серіалі взяли голова Національного агентства України з питань державної служби та керівник Офісу ефективного регулювання (BRDO), що працюють на терені реформи публічної адміністрації. Коректно побудований процес розробки державної політики є однією з передумов успішності врядування. 

Для чого це держслужбовцям?

 • Знати, що таке державна політика
 • Розуміти особливості кожного етапу циклу державної політики
 • Застосовувати процедури аналізу політики
 • Використовувати широкий інструментарій для аналізу чинної політики
 • Зважати на специфічні впливи державної політики
 • Використовувати доступні електронні ресурси.

Серіал складається з 10 серій, тривалістю – 4-7 хвилин.

Для майбутніх діджитал джедаїв

Як стати Youtube-блогером? – освітній серіал про те, де шукати ідеї для власних відео, критерії вдалого відео, авторське право, оформлення YouTube-каналу, оптимізацію відео, аналіз конкурентів, монетизацію каналу. Які правила, закономірності та лайфхаки варто знати початківцю, щоб зацікавити своїх перших глядачів?Які помилки роблять новачки та як їх уникати? Які відео можна публікувати, щоб не зазнати блокування контенту і цілого каналу? Як правильно використовувати таргетовану рекламу і кооперацію з іншими блогерами, щоб популяризувати та монетизувати свій контент?

Цей серіал буде корисним тим, хто хоче ділитися знаннями з усім світом: підприємцям для просування бізнесу, блогерам-початківцям, спеціалістам у сфері комунікацій, школярам та усім українцям.

Серіал складається з 10 серій, тривалістю – 4-8 хвилин.

Клуб Не Анонімних Блогерів – освітній серіал, який охоплює теми: які інструменти є для пошуку ідеї та тем для YouTube-каналу, як правильно працювати з контентом, як поетапно створюється сценарій для відео, як зробити, щоб картинка не тряслась, яка техніка є важливою, монтаж, візуальні ефекти, як гратися зі звуком, як розробити свій фірмовий стиль YouTube-каналу, які чинники ранжування відео та як просувати відео.

Серіал складається з 7 серій, тривалістю – 6-10 хвилин.

TikTok / Instagram / Facebook: як залишатись в тренді у 2020 – з серіалу ви дізнаєтесь, що таке TikTok, Instagram і Facebook. Розберетесь для чого вони потрібні, як з ними працювати та яку соціальну мережу обрати для себе, як без професійних навичок створювати якісні фото та відео, чому ТікТок змусив танцювати весь світ, що таке таргетована реклама, як вона допоможе дізнатись про вас, як за допомогою лише смартфону заробляти гроші, як соціальні мережі змінили правила бізнесу. 

Серіал складається з 8 серій, тривалістю – 4-12 хвилин.

Для майбутніх тренерів

Тренінг для тренерів – освітній серіал для майбутніх тренерів з цифрової освіти та має формат живих прикладів, як треба проводити та будувати заняття із цифрової грамотності для людей різного віку. Серіал включає комедійні скетчі, які показують, як точно НЕ треба робити. Саме тому він виглядає свіжо та легко, адже через гумор навчатися – одне задоволення. 

Для медичних працівників

Цифрові навички для медиків – освітній серіал для щоденної ефективної та комфортної роботи медичних працівників. Під час курсу ви вивчите особливості роботи з формами для опитувань в Google, отримаєте базові навички автоматизації в Excel, підготовки та поширення презентацій у Power Point та їх обговорення в Google Meet та Zoom. Ви дізнаєтеся про цифрову безпеку, використання електронного підпису, встановлення паролів на пристроях, захист персональних даних, особливості роботи в медичних інформаційних системах (МІС) та електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Участь у розробці освітнього серіалу взяли досвідчені медики та управлінці. 

Серіал складається з 10 серій, тривалістю – 6-8 хвилин.

Для молоді

Медіаграмотність у часи пандемії – під час курсу ви дізнаєтеся, як відрізняти фейки від фактів, які існують ресурси для перевірки візуального контенту, які слова в новинному повідомленні мають насторожити та як не потрапити на гачок маніпуляторів. Адже пандемія COVID-19 демонструє, якою небезпечною для життя може бути дезінформація і як швидко вона поширюється. Інформаційні гіганти, такі як фейсбук, об’єднуються із фактчекерами, щоб дати відсіч фейкам і неперевіреній інформації. Проте не менш важлива особиста інформаційна гігієна, а саме вміння самостійно аналізувати отриману інформацію. 

Серіал складається з 6 серій, тривалістю – 5-10 хвилин.

Фінансовий сенсей – освітній курс розглядає реальні важливі життєві ситуації: як планувати бюджет та заощаджувати, відкласти кошти та накопичити на омріяну річ, як користуватись кредитним лімітом і не сплачувати відсотки, як вберегти свої кошти від кібершахраїв і управляти своїми грошима онлайн у будь-якому куточку світу та ще багато цікавих банківських інсайтів. Вміння управляти особистими фінансами – запорука фінансової свободи та незалежності молодої людини. Під час курсу блогер разом зі слухачами експериментує, ділиться досвідом і дізнається нове про фінанси.

Серіал складається з 8 серій, тривалістю – 5-10 хвилин.

Цифрова журналістика – освітній серіал покликаний навчити журналістів нових цифрових навичок і дати свіжі інструменти, які економлять час і ресурси. Курс розрахований на молодих журналістів та світчерів. Має на меті показати поєднання золотих стандартів журналістики, механіки щоденної роботи та перелік інструментів, якими найбільше користуються. Ви дізнаєтесь про інструменти для збору інформації, найпоширеніші формати подкастів, журналістику даних, сторітелінг, особливості роботи з соцмережами, медіаграмотність.

Серіал складається з 7 серій, тривалістю – 10-15 хвилин.

Для публічних службовців

Як громаді стати цифровою – серіал призначений для держслужбовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, яким не байдужий розвиток ІТ у своїй громаді. Слухачі отримають покрокові інструкції та рекомендації, як побудувати присутність громади в мережі та налагодити робочі процеси онлайн. Курс складається з 8 серій, тривалістю – 6-9 хвилин, з вичерпною інформацією про аспекти цифровізації на рівні територіальної громади. Та допоможе систематизувати знання з цифрової трансформації та сформувати фундамент для подальших дій.

Для школярів і підлітків

Вступ: діджитал-маркетинг для школярів та студентів – освітній серіал є оглядовим у ньому ви дізнаєтесь, як користуватися сучасними інструментами digital-маркетингу для старту власного бізнесу. На прикладі проєкту двох стартаперів Андрія та Маргарити – ви побачите, для чого потрібно описувати цільову аудиторію, як створювати свій перший сайт без коду, налаштуєте систему отримання заявок, запустите 2 рекламні кампанії в Instagram та Google, а також навчитесь аналізувати отримані результати.

Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту – освітній серіал, розкриває теми уроків фізкультури, які охоплюють присідання та випади, планку, віджимання, біг на одному місці, йогу, стрибки, прес, набивання м'яча та багато іншого. А ще ви дізнаєтесь, як смартфон може стати міні-тренером.

Серіал є спільним проєктом Міністерства цифрової трансформації України, Фонду Ріната Ахметова та ФК "Шахтар", складається з 12 серій, тривалістю 3-6 хвилин.

Нові цифрові професії – освітній серіал розповідає про затребувані нові цифрові професії, зокрема: діджитал-маркетолог, SMM-спеціаліст, Front-end- та Back-end-розробник, QA (тестувальник програмного забезпечення), UI/UX-дизайнер, бізнес-аналітик, сybersecurity engineer, devOps engineer, product manager. Для пояснення особливостей роботи кожної професії фахівці запросили успішних практиків своєї справи та у форматі інтерв'ю школярки-ровесниці розпитали про все-все з перших вуст. 

Стрімкий розвиток технологій значно впливає не тільки на повсякденне життя, але й на вибір майбутньої професії. Кожен школяр мріє про успішну кар'єру, багато хто приглядається до нових, ще вільних ніш ринку праці. Вчителі і батьки не завжди можуть точно відповісти, що ж воно таке, той діджитал… А на які предмети звертати посилену увагу, які навички розвивати, як почати перші кроки в цифрових професіях та врешті — що кожна з них означає і як може проходити типовий день на такій посаді. Саме на ці та багато інших запитань будемо відповідати впродовж освітнього серіалу.

Курс розроблено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки швейцарсько-української Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що впроваджується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

Серіал складається з 9 серій, тривалістю 6-11 хвилин.

Підприємництво для школярів. Модуль 1. Ідея – освітній серіал допоможе учням усвідомити переваги ведення підприємницької діяльності та сформувати риси й позиції, потрібні кожній людині для успішної самореалізації в сучасному світі, а також відповість на такі запитання: Як віднайти свою бізнес-ідею та перевірити її?
Як зробити так, щоб про твій продукт дізналися? Як знайти саме своїх клієнтів? Що таке маркетингова стратегія та SMM для бізнесу? Які є джерела фінансування бізнесу, крім власних коштів? Чи є ідеальний час для того, щоб стати підприємцем або підприємицею? З чого і коли варто починати? За підприємцями — майбутнє, а починати варто зі школи.
Разом з експертами — власниками бізнесу — глядачі серіалу пройдуть усі потрібні кроки для створення власної справи та переконаються, що бізнес — не обов’язково справа дорослих, головне бажання та цілеспрямованість.

Серіал складається з 6 серій, тривалістю 8-12 хвилин. 

Підприємництво для школярів. Модуль 2. Маркетинг – освітній серіал допоможе учням опановувати основи відкриття власної справи! Ми вже знаємо, що робити з бізнес-ідеєю, проаналізували болі й потреби свого клієнта, маємо начерки бізнес-плану. Але щоб створити унікальний та потрібний продукт, який будуть любити, треба розібратися з інструментами маркетингу.

Серіал складається з 9 серій, тривалістю 8-12 хвилин. 

Підприємництво для школярів. Модуль 3. Команда – освітній серіал наблизить відкриття власної справи! Допоможе обрати: започаткувати бізнес самостійно чи з партнером? Як створити команду та знайти однодумців? Як організувати процес роботи і систематизувати бізнес? Та як ефективно комунікувати в команді? Питання, які стосуються команди, часто є найважливішими для кожного початківця.

Серіал складається з 4 серій, тривалістю 8-12 хвилин. 

Підприємництво для школярів. Модуль 4. Фінанси та продажі – освітній серіал допоможе реалізувати всі ідеї та зробити бізнес прибутковим без розуміння фінансового складника просто неможливо, тому в цьому серіалі ми розглянемо: які є базові фінансові поняття? Як сформувати бюджет власної справи? Як скласти фінансову модель проєкту? Які є можливі моделі монетизації бізнесу? Як побудувати стратегію продажів та вибрати CRM-систему? Тож рухаймося далі — момент відкриття власної справи наближається з кожним новим модулем!

Серіал складається з 7 серій, тривалістю 10-16 хвилин. 

Підприємництво для школярів. Модуль 5. Презентація продукту та пошук інвесторів – освітній серіал допоможе розібратися що таке elevator Pitch та pitch deck; як зробити презентацію, за яку не соромно; як захопити своєю ідеєю будь-кого; де знайти потенційних партнерів, співробітників та інвесторів; які є варіанти фінансування власної справи; як узгодити співпрацю з інвестором; як будувати якісні ділові зв’язки.

Серіал складається з 6 серій, тривалістю 7-15 хвилин. Тож рухаймося далі до нових знань!

Підприємництво для школярів. Модуль 6. Юридичні аспекти – освітній серіал навчить правильно розпочинати бізнес. І це не лише про маркетинг та SMM. Юридичні аспекти організації власної справи — фундамент, від якого залежить міцність та потенційний успіх. Коли варто офіційно оформити бізнес, які документи потрібні та які етапи реєстрації власної справи потрібно пройти — відповідь на ці та інші питання знайдемо в цьому серіалі. 

Серіал складається з 4 серій, тривалістю 8-12 хвилин. Тож вперед — відкриття власної справи вже на фінальному етапі!

Про кібербулінг для підлітків – освітній серіал, про те як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу.

Курс створений Міністерством цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні.

Серіал складається з 4 серій, тривалістю 4-5 хвилин. 

Штучний інтелект для школярів – освітній серіал, про те що таке штучний інтелект, як його використовують для розв’язання різноманітних задач, наприклад, у сферах захисту довкілля, медицини та мистецтва. Допоможе зрозуміти, які є найпоширеніші методи штучного інтелекту та як вони працюють, та як поглибити знання у сфері машинного навчання та опанувати професію пов’язану з штучним інтелектом. Штучний інтелект вже давно більше ніж хайп. Ця технологія поступово автоматизує світ та вирішує глобальні виклики.

Ми щодня користуємося технологіями штучного інтелекту (ШІ), можливо, навіть не усвідомлюючи цього: в рекомендаціях на відео-платформах, масках в соцмережах, роботах-пилосмоках, розумних помічниках та перекладачах.

Серіал складається з 15 серій, тривалістю 7-15 хвилин.

Вибори

Виборець – серіал розрахований на виборців, у ньому піде мова про відкриті виборчі списки, навіщо бюлетеню контрольний талон, чи можна проголосувати достроково.

Серіал складається з 10 серій, тривалістю – 3-5 хвилин.

ДВК. Про роботу дільничних виборчих комісій – освітній проєкт для українців, які працюватимуть у дільничних виборчих комісіях. Місцеві вибори в Україні 2020 року відмінні від попередніх, тому що проходять за новими правилами. До того ж, у період пандемії. З серіалу ви дізнаєтеся, як працювати на дільницях, як їх правильно обладнати, як рахувати голоси до всіх виборів та як транспортувати документацію до ТВК.

Кандидат – серіал для всіх, хто розмірковує, чи балотуватися на місцевих виборах. Ви почуєте про всі основні етапи, які доведеться пройти кандидату вже найближчими місяцями. Напередодні місцевих виборів усе відбувається за новими правилами – тільки-но прийняли зміни до виборчого законодавства, а у країні змінюється адміністративно-територіальний устрій.

Серіал складається з 11 серій, тривалістю – 3-5 хвилин.

ТВК. Про роботу територіальних виборчих комісій – серіал про територіальні виборчі комісії на місцевих виборах. 

Курс складається з 12 серій, тривалістю – 3-5 хвилин.

Нові цифрові професії

Цифрові юристи 2.0 – курс продовжує знайомити з цифровими технологіями та сучасними тенденціями сфери права. Поговоримо про людиноцентричний підхід у правосудді. Розберемося, навіщо створюють договори у форматі коміксів та чому штучний інтелект не замінить реальних юристів. Зробимо огляд онлайн-сервісів сфери права, які вже сьогодні спрощують життя мільйонам людей. І це ще далеко не все, тому підключайтесь!

Розв’язання юридичних проблем — це часто бюрократичне пекло. І не тільки для звичайних людей. Але й для юристів, які витрачають чимало часу на нудні адміністративні завдання. Проте ці часи відходять у минуле! Сфера права цифровізується. Юридичні послуги стають доступними, зручними та зрозумілими. Серіал складається з 6 серій, тривалістю – 7-9 хвилин.

Підприємництво

Почати бізнес. Креативна індустрія – освітній серіал має на меті допомогти потенційним та діючим підприємцям заснувати та успішно розвивати власну справу у креативній сфері. Як розпочати бізнес у сфері онлайн-освіти без інвестицій. Чому варто приділяти достатньо уваги тестуванню та гіпотезам. Як не переборщити з рекламою. Навіщо робити відбір клієнтів та як працювати з негативними відгуками. 

Серіал складається з 5 серій, тривалість серії – 1 година 11 хвилин.

COVID-19

COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень – оглядовий серіал відеоінструкцій про те, як працюють апарати штучної вентиляції легень. Курс дає відповіді на такі питання як правильно увімкнути апарат ШВЛ, як працює апарат ШВЛ та які типи режимів, які особливості функціонування апарату ШВЛ.

Цифрограми

Цифрограм – це можливість перевірити цифрову грамотність будь-якому громадянину. Бета-версія Цифрограму пропонує дати відповідь на 90 запитань. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами.

Цифрограм 1.0 для громадян

Цифрограм 2.0 для громадян

Цифрограм для вчителів

Цифрограм для держслужбовців

Цифрограм для медичних працівників

Отримуйте сертифікат та використовуйте його на сайтах пошуку роботи. Підтвердження високого рівня цифрової грамотності підсилить ваше резюме та підвищить шанси на працевлаштування.

 

Консультації щодо питань цифрової освіти можна отримати в наших бібліотеках:

 

Центральна бібліотека

Бичко Анеліна Анатоліївна

Бібліотекар I категорії 

 +38 (0542) 68-79-29

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 БІЦ-305, вул. Римського-Корсакова, 2

_________________________________________________________________

Філія бібліотеки

Гур'янова Валентина Генадіївна

Головний бібліотекар

 +38 (0542) 66-51-26

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Конгрес-центр (каб. 202), вул. Покровська, 9/1

_________________________________________________________________

Бібліотека Медичного інституту

Дудченко Наталія Миколаївна

Головний бібліотекар

 +38 (0542) 66-17-60

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Медичний інститут, вул. Санаторна, 31

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua