Дата публікації:
21 квітня 2021
Кількість переглядів:
253
Поділитися:

Привіт! Я – Земля! І сьогодні мій день народження. Але я не почуваюся ані радісною, ані щасливою, бо дуже схвильована за своє майбутнє. Мільярди років мені знадобилося, щоб створити комфортні умови для існування всього живого. Свіже прозоре повітря, бездонні океани, непрохідні ліси і мільйони різноманітних видів живих організмів. А головне – я створила вас, людей! І з того часу, як ваші пращури з’явилися на Землі, ви безперервно використовуєте мої ресурси.

Я захворіла. В мене підвищилась температура. Мені важко дихати через забрудненість повітря отруйними речовинами від авто та промислових підприємств. Мене мучить спрага, бо пересихають такі важливі водні артерії.

Спустошені надра, задушливе шкідливе повітря, отруєні річки та моря, загублені ліси, знищені унікальні екосистеми, сотні зниклих видів тварин і рослин, гори сміття і мікропластик в кожному живому організмі – ось результат вашої, люди, життєдіяльності. Так далі не можна! Через півстоліття ви змушені будете шукати іншу домівку.

А може, слід замислитись!

Кожному під силу зробити крок назустріч до мого і вашого порятунку! Економія води і світла, правильно утилізована батарейка і навіть викинутий в урну, а не повз неї, пластиковий стаканчик – все це корисні звички, які треба виховувати в собі щодня! Зроби свій внесок у життя!

Колектив Зеленої бібліотеки СумДУ долучився до тижневого ЕКОмарафону до Всесвітнього Дня Землі: ми висаджували бузкову алею бажаньозеленювали приміщення, вирощували мікрозелень, прибирали довкілля разом зі студентами-волонтерами. День Землі наближається і ми продовжуємо ЕКОмарафон, долучитися до якого з радістю запрошуємо вас!

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua