Дата публікації:
23 липня 2021
Кількість переглядів:
59
Поділитися:

 «Чоловік на ім'я Уве» ‒ це чуттєва, зворушлива й іронічна історія про старого самотнього чоловіка, який раптом відчуває, що втратив сенс життя. Історія про те, якими різними бувають люди. І про те, що втрачати ‒ то дуже важко і що любов врятує світ. Але ця книжка має в собі дещо й глибше. Вона ‒ про нашарування життєвих періодів, які залишаються всередині людини; про вірність і стійкість, що допомагають бути сильними; про вміння помічати дрібниці й виокремлювати особливе; а головне ‒ про здатність прийняти себе, навіть через роки, після всього пережитого. Шведська екранізація цього роману дуже вдала. Проте книжку читати варто, адже це саме той випадок, коли у фільмі ми бачимо «стовбур дерева», а в книжці ‒ «дерево» цілком.                                                                                                                                                          ЖАННА КАПШУК, редакторка видавництва #книголав

Роман «Чоловік на ім’я Уве» літературний дебют популярного шведського журналіста, блогера Фредріка Бакмана, тепер у бібліотеці СумДУ. Книжка вийшла у 2012 році. На сьогодні продано більш як п’ять мільйонів примірників. Роман став бестселером за версією New York Times.

Це тепла і водночас сумна, іронічна, зворушлива, місцями смішна та сповнена любов’ю мудра історія про людей, які через ті чи інші обставини стали непотрібні суспільству. Твір про щоденну мужність жити та бути собою.

Уве – добрий, але принциповий буркотун, якого неодноразово випробовувала доля. Вийшовши на пенсію, він змушений знову відшукувати сенс буття. Та чи хоче цього Уве? Шість місяців тому він поховав кохану дружину, яка наповнювала його чорно-біле життя яскравими фарбами. Втративши те єдине, що приносило радість та щастя в його життя, Уве вирішив покінчити з життям. Вигадав для цього декілька способів, проте забув поцікавитись у сусідів, чи не проти вони подібного вибору. Кожного разу вони вриваються в останню мить і все псують… Все ж таки, яким би сумним не був його вибір, на чоловіка чекає ще багато любові, дружби, пригод та новий сенс життя. 100% ця історія не залишить байдужим нікого – кожен знайде в ній і свої одкровення, й інтригу, і скандинавський гумор, і вихід із проблем, і підтримку, і надію на краще.

У Швеції книжку дуже вдало екранізували. Фільм за романом Бакмана входить до списку найпопулярніших стрічок країни всіх часів. 

Бестселер вже чекає на свого читача у читальному залі бібліотеки СумДУ (БІЦ-305).

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua