Дата публікації:
02 червня 2021
Кількість переглядів:
582
Поділитися:

Ти шукаєш роботу і збираєшся на співбесіду?

Продовжуючи нашу рубрику "Поради для студентів", сьогодні знайомимо тебе з порадами і підказками, які допоможуть пройти співбесіду успішно.

Що робити перед співбесідою:

Дослідити компанію. Ознайомся з інформацією про компанію на її веб-сайті чи у соціальній мережі. З’ясуй, чим займається та у якому напрямку рухається компанія. Будь готовий відповісти на запитання: “Що ти знаєш про організацію?” 

Дізнатися про посаду. Чим більше ти дізнаєшся про місце роботи та свою майбутню посаду, тим легше буде відповісти на запитання: "Чому я найкраща людина для цієї ролі?"

Попрактикуватися вдома. Переглянь в інтернеті типові запитання та відповіді інтерв’ю на співбесіді. Попрактикуйся перед дзеркалом, або зроби запис свого виступу.

Написати резюме.  Якщо ти удосконалював свої знання та навички, проходячи курси чи брав участь у цікавих проектах, обов'язково додай сертифікати і портфоліо проєктів для підтвердження. Можеш включити неформальний досвід, волонтерство, академічні досягнення та свою участь у спорті чи клубах. 

Одягатися відповідно. Дотримуйся класичного стилю або корпоративного дрес-коду. Утримайся від яскравих, ультрамодних, неформальних речей і аксесуарів. Пірсинг, незвичайна зачіска, неформальна символіка, яскравий макіяж - можуть зіпсувати враження про тебе.

Впорядкуй сторінку у соціальній мережі. Цифровий профіль - важлива складова твого іміджу. Рекрутер може цікавитися твоєю сторінкою у соцмережі. Перевір, які фото і публікації розміщені на твоїй сторінці, а також яке ім'я та фото профілю ти транслюєш.  

Як поводитися під час співбесіди:

Заспокоїтися. Нагадай собі, що ти та інтерв'юер в одній команді, яка працює разом для досягнення спільної мети. Залишайся зібраним, зосередься на бесіді. Якщо розгубився, зроби паузу і глибоко вдихни декілька разів, зберись з думками.

Розмовляти впевнено. Відповідай спокійно і впевнено, але без зухвалості. Будь ввічливим, у жодному разі не перебивай менеджера з найму. Підготуй запитання інтерв’юеру, щоб пересвідчитись, що робиш правильний вибір і показати максимальну зацікавленість розмовою. 

Контролювати мову свого тіла. Не забувай про невербальні засоби спілкування. Наприклад, слабке рукостискання свідчить про відсутність авторитету. Відвернутий погляд сигналізує про недовіру або незацікавленість у роботі. Встанови зоровий контакт, сиди прямо і не схрещуй руки на грудях.

Що робити після співбесіди:

Подякувати. Подякуй менеджеру за те, що він знайшов час для зустрічі, а потім надішли письмову подяку. Якщо є щось, про що ти мав намір згадати під час співбесіди, але не зробив цього, скористайся подякою, щоб поділитися своїми думками. 

Вір у себе та свої можливості, і у тебе обов’язково все вийде!

За матеріалами:
34 найважливіші поради для співбесіди
Як представити себе на співбесіді
Перелік слабких сторін при співбесіді
10 найкращих підказок щодо етикету співбесіди
Що одягнути для інтерв’ю, щоб вразити
12 найкращих порад та підказок щодо співбесіди
21 Порада для співбесіди, які повинен знати кожен

0 Dislike0

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua