Дата публікації:
18 травня 2021
Кількість переглядів:
180
Поділитися:

«Роби, як сам бажаєш, але вдумливо, самодисципліновано і, головне, захоплено!»
Ігор Ковальов

 

19 травня виповнюється 80 років першому ректору Сумського державного університету, заслуженому професору СумДУ, академіку Міжнародної інженерної академії, Інженерної академії України Ігорю Олександровичу Ковальову.

Свій трудовий шлях у Сумському державному університеті Ігор Олександрович розпочав у 1969 році. Працював асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри гідравлічних машин Сумського філіалу Харківського політехнічного інституту. У 1972 році був призначений на посаду директора цього філіалу.

За 30 років керівництва Ігоря Олександровича навчальний заклад пройшов шлях від філіалу до університету класичного типу четвертого рівня акредитації. Під його керівництвом створено 8 факультетів та 46 кафедр, організована підготовка спеціалістів за 30 новими спеціальностями, збудовані  більшість навчальних корпусів, бібліотека, гуртожитки, спортивні та оздоровчі споруди.

Сьогодні Ігор Олександрович завідує кафедрою прикладної гідроаеромеханіки і веде активну викладацьку та наукову роботу. Він має понад 200 наукових праць, одержав 23 авторські свідоцтва на винаходи. Має чимало відзнак: «Почесний винахідник СРСР», «Знак Почета», 4 медалі ВДНГ СРСР і ВДНГ України, «Відмінник освіти».

Студенти знають Ігоря Олександровича як талановитого викладача та цікаву людину. Колеги поважають його за принциповість, високий професіоналізм, щирість та чуйне ставлення до людей.

Більше інформації про життя та діяльність Ігоря Олександровича можна отримати зі статті у Вікіпедії.

Щиро бажаємо ювіляру міцного здоров'я, бадьорості духу, благополуччя і творчої наснаги! Нехай Ваш шлях буде наповненим новими злетами й досягненнями, а людська шана буде подякою Вам за плідну працю, людяність, уміння творити добро.

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua