Україна та світ | Бізнес і підприємництво | Жовтень 2024

 

АНАЛІЗ ЗАКОНОДАВСТВА

Парламент підтримав в першому читанні перезавантаження системи перевірок бізнесу. Документ передбачає добровільне страхування підприємців, превентивні перевірки та електронний кабінет. Водночас законопроєкт посилює захист прав громадян та стимулює бізнес бути відповідальним завдяки ліквідації недоброчесних схем уникнення законних перевірок.

Парламент ухвалив новий урядовий законопроєкт  "Про публічні закупівлі", який є не тільки євроінтеграційним, але й необхідним для отримання допомоги від ЄС та Світового банку. Яких змін у держзакупівлях вимагали міжнародні партнери та чи все врахували у новому законопроєкті?

 

ЕКОНОМІКА В УМОВАХ ВІЙНИ

Експерти Центру економічної стратегії опублікували черговий випуск Трекеру економіки з інтерактивними графіками та коментарями. Як змінювалися різні сектори внаслідок російського вторгнення, і що відбувається з економікою зараз від ринку праці та очікувань бізнесу, до зовнішньої торгівлі та фінансової допомоги – читайте у публікації.

 Про темпи приросту реального ВВП у третьому кварталі, рівень інфляції, ситуацію з фінансуванням Державного бюджету у 2025 році, міжнародну допомогу, проблеми з доступом до електроенергії та брак робочої сили читайте у черговому випуску Економічного моніторингу України  від Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

 Офіційні новини та думки експертів про хід формування та реалізації Плану відновлення України, міжнародну підтримку та економічне зростання у черговому Дайджесті відновлення України від Офіс реформ КМУ

 

БІЗНЕС

Бізнес очікує на пожвавлення ділової активності за помірного зростання інфляції та обмінного курсу – результати опитування керівників компаній у ІІІ кварталі 2024 року. Респонденти прогнозують збільшення обсягів виробництва товарів та послуг, але при цьому наголошують на несприятливій фінансово-економічній кон'юнктурі, посиленні інфляційних та девальваційних очікувань.

 

МАРКЕТИНГ ТА ТОРГІВЛЯ

Що таке психологія кольору в маркетингу та чи правда, що червоний колір провокує апетит, а синій викликає довіру? Використання кольорів як ефективного інструменту привертання уваги вже не є таємницею, але часто виникає питання, як правильно працювати з ними, особливо в умовах великої кількості візуального шуму. Розберемося в цьому, а ще навчимося вибирати кольори для просування бізнесу.

 Наскільки важливим є досвід споживача? Часом компанії думають, що найголовніше — це якісний продукт, а досвід — це приємний бонус, а не обов’язковий елемент ведення бізнесу. Проте опитування клієнтів засвідчують, що 74% споживачів принаймні певною мірою готові зробити покупку, спираючись лише на досвід. Тож яким він має бути, аби задовольнити споживачів? І що потрібно робити бізнесу, аби покращити клієнтський досвід?

 B2B платформа Sellers Commerce зібрала основні статистичні показники, які характеризують стан світової електронної комерції в 2024 році. Наразі третина населення світу робить покупки в інтернеті, що забезпечує оборот галузі в $6 трлн, які до 2027 року перетворяться на $8 трлн.

 

РЕКЛАМА. БРЕНДИНГ

Сьогодні кожен бренд, котрий має сайт хоче спробувати запуск гугл реклами. І це не дивно, контекстна реклама має ряд переваг і при ефективному налаштуванні можна отримати дуже круті результати. Як цього досягти? На що зважати при налаштуванні? Як обрати "того самого" PPC спеціаліста? Про все це говорили з Наталею Маркевич - експерткою із запуску гугл реклами, котра має понад 4 роки досвіду.

У черговому епізоді подкасту Бесіда про бренди розбираємо історію бренду Sony Ericsson, його злети та падіння, а також те, як рішення топ-менеджменту можуть призвести до падіння навіть успішної компанії. Історія краху Sony Ericsson стане для вас справжнім відкриттям! Не пропустіть цікаві інсайти про те, що насправді сталося за лаштунками цієї культової марки!

 

РИНОК ПРАЦІ

Роботодавці рішуче налаштовані на продуктивний бізнес-сезон і знову розмістили рекордну кількість вакансій від початку повномасштабного вторгнення. Водночас активізувалися й шукачі. Тож просто зараз — найкращий час не лише для пошуку роботи, а й персоналу в компанії. Про це свідчать результати щомісячного дослідження Work.ua.

 Серед усіх пов’язаних із війною кризових явищ в українській економіці чи не найболючіша — кадрова криза. На сьогодні дефіцит кадрів відчувають 74% компаній в Україні, такі дані дослідження рекрутингової агенції Talando. Якщо сам факт кадрової кризи в Україні доволі очевидний, то способи її подолання викликають дискусію. Наскільки масштабна українська кадрова криза та як її подолати – читайте у публікації.

 

СВІТОВА ЕКОНОМІКА

 За щорічною традицією в штаб-квартирі Світової організації торгівлі в Женеві відбувся Громадський форум СОТ 2024 (WTO Public Forum 2024). Дискусії зосередилися на ключових мегатрендах, які формують майбутнє глобальної торгівлі, таких як зміна клімату, геополітична напруженість та цифровізація. Про головні теми цьогорічного Форуму СОТ – у матеріалі публікації.

 Global growth is expected to remain steady but modest. The US economy is performing better than expected, while European countries are doing the opposite. For Ukraine, the GDP growth forecast is set at 3.0% in 2024 and 2.5% in 2025. The International Monetary Fund has published a new edition of its flagship World Economic Outlook report.

 Нобелівську премію з економіки 2024 року отримали американські науковці Дарон Аджемоглу, Саймон Джонсон та Джеймс А. Робінсон за їхнє новаторське дослідження того, як інституції формують довгострокове економічне процвітання. Вони пояснюють, чому одні нації процвітають, а інші борються з труднощами, підкреслюючи, що успіх чи невдача країн часто повʼязані з якістю їхніх інституцій. Чому їхня робота настільки важлива та як вона пояснює фундаментальні основи творення та розвитку держави?

 

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

 Репозитарій СумДУ — перший серед інституційних репозитаріїв України за результатами серпневої версії 2024 року (17th edition) загального рейтингу Transparent Web Ranking of Repositories. Це визнання підтверджує активну діяльність університету в підтримці політики відкритого доступу до результатів наукових досліджень та свідчить про важливість електронного архіву здобутків університету у межах розвитку інформаційно-технологічної інфраструктури е-науки. 

 Долучайтеся до вебінару "The Geopolitics of the Internet and Its Implications for the Governance of AI", щоб дізнатися про майбутнє Інтернету через призму геополітики та управління даними, а також про те, як наукові кола можуть захистити чесність досліджень в епоху ШІ. Дата події: 19.11.2024. Потрібна реєстрація.

 Інформаційний бібліографічний список «Нові надходження» містить друковані та електронні книжкові видання, які поповнили фонд бібліотеки Сумського державного університету у липні-серпні 2024 року. До вашої уваги новинки з усіх галузей знань, зокрема з економіки.

  

 

Чи була корисною для Вас інформація?

  

 

Консультанти:

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
вул. Покровська, 9/1
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 66-51-26
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua