Освітній дайджест – актуальна інформація з питань вищої освіти, сучасних світових освітніх трендів та технологій, анонси заходів та подій для підвищення кваліфікації викладачів.

Періодичність: щотижня

Рубрики дайджесту:

  • академічна доброчесність
  • вступна кампанія
  • дистанційна освіта
  • новини МОН України
  • освіта за кордоном
  • освітні технології
  • практичні поради викладачам
  • рейтинги
  • якість освіти

Підписка на розсилку  Підписатися на розсилку

Архів випусків

 

Україна та світ | Освітній дайджест | 7 травня 2024

  

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

Інформаційний бібліографічний список «Сучасна наука та вища освіта» містить перелік публікацій з е-журналів, а також книг та статей з періодичних видань, які надійшли до бібліотеки СумДУ у квітні 2024 року.

 

ФІНАНСУВАННЯ ОСВІТИ

Міністерство освіти і науки України публікує дані про розподіл видатків державного бюджету між закладами вищої освіти державної форми власності, що належать до сфери управління МОН. У 2024 році фінансування закладів вищої освіти становить 19,2 млрд грн.  Розмір виділених державних коштів для кожного університету визначено з огляду на 5 основних критеріїв, яким має відповідати заклад освіти. Докладніше ознайомитися з розподілом коштів у регіонах можна у матеріалі публікації.

 

ВИКЛИКИ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Університети скоротять вдвічі, а студенти конкуруватимуть за гроші: нові "ринкові правила" для вищої освіти. Про те, як реформуватимуть вищу освіту, скільки це коштуватиме, як об'єднуватимуть університети, як працюватимуть гранти на навчання та як зміни посилять міцні університети та ліквідують слабкі. 

Головний тренд. Яка освіта потрібна молоді сьогодні. Ми всі говоримо про те, що теперішнє молоде покоління має відбудовувати країну. Ми вже покладаємо на них цю відповідальність, але чи даємо можливості? Доступ до якісних освітніх ресурсів в Україні залишається проблемою, особливо під час війни. Молодь сьогодні потребуює більшого. Насамперед йдеться про напрям ESTEAM, що наразі є головним освітнім трендом серед українських підлітків.  Що таке ESTEAM і чим він відрізняється від STEM та STEAM читайте у публікації.

"НМТ складають по приколу". Ексочільник Українського центру оцінювання якості освіти, доктор педагогічних наук та професор Ігор Лікарчук у інтерв’ю OBOZ.UA поділився своїми думками  про те, чому випускники, які перебувають за кордоном, реєструються на НМТ, чим Національний мультипредметний тест відрізняється від зовнішнього незалежного оцінювання, та чи потрібна Україні 12-річна система освіти у школах?

 

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

ЄВІ/ЄФВВ-2024: ви запитуєте ー ми відповідаємо. Як відбуватиметься реєстрація для участі у вступних випробуваннях, коли і де потенційні магістри й аспіранти проходитимуть тестування, якими будуть зміст, структура й оцінювання тестів ЄВІ та як визначатимуть результати для вступу ー про це розповіли керівники Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, Валерій Бойко та Наталія Юр. Пропонуємо вашій увазі відеозапис заходу.

 

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ВИКЛАДАЧАМ

У травні 2024 року відбудеться чергова серія вебінарів з питань використання ресурсів Web of Science. Заплановані наступні заходи українською мовою: «Hot Topics оновлення у авторському профілі Web of Science, «Оформлення статті за форматом журналу з EndNote», «Повний цикл наукового дослідження з ресурсами Clarivate», «Відповідальний академічний штучний інтелект для дослідників».

10 травня 2024 року в онлайн-форматі в рамках проєкту «Сходи до досконалості: посилення ефективної та надійної системи вищої освіти в Україні» відбудеться тренінг «Політика згуртованості ЄС та інструменти з точки зору можливостей для університетів». Під час заходу планується розглянути сутність політики згуртованості Європейського Союзу, європейські структурні та інвестиційні фонди і практики європейського територіального співробітництва, а також ознайомитись із програмою Interreg для України. Представники українських університетів поділяться своїм досвідом участі у відповідних програмах та проєктах ЄС.

 

АСПІРАНТУРА

Кількість аспірантів та аспірантур: дані за 2021-2023 роки. За даними сайту Державної служби статистики України у 2023 році в Україні налічувалося 46523 аспіранти. Зазначена чисельність на 37,5% більша від 2022 року та на 76,3% більша від 2021 року. Для порівняння: у 2022 році налічувалося 33826 аспірантів, а у 2021 році – 26389. Більш детальний аналіз контингенту аспірантів за різними критеріями можна дізнатися у матеріалі публікації.

 

 

 

Чи була корисною для Вас інформація?

  

 

Консультанти:

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua