Цифрові книжки та застосунки для їх читання стають все більш популярними завдяки їхній комфортності, доступності та функціональності. Вони зручні у використанні та дозволяють зберігати сотні видань у смартфоні.
З початку повномасштабної війни інтерес до читання електронних книг значно зріс. СЕО української книжкової платформи Yakaboo Олена Безугла зазначає, що продажі е-книг зросли в 1,5 раза. І це не лише вплив війни, яка спонукає людей обирати «мобільні бібліотеки», але й доступніша ціна електронних книг у порівнянні з паперовими аналогами.
Водночас зростає й урізноманітнюється ринок застосунків для їх читання.
Додатки для читання електронних книг пропонують широкий функціонал: підтримку різних форматів (EPUB, PDF, MOBI), налаштування тексту (шрифт, колір фону, інтервали), синхронізацію між різними пристроями, офлайн-режим, інтеграцію із хмарними сервісами (Google Drive, Dropbox), аудіокниги з регулюванням швидкості, інструменти для роботи з текстом (закладки, примітки, коментарі).
Якщо ви обираєте цифрові книжки замість паперових та все ще шукаєте свій ідеальний додаток для їх відтворення, ми підготували для вас гайд із переліком популярних сервісів, які можуть стати вашими улюбленими та перетворити ваш ПК, планшет або телефон на пристрій для читання електронних книг.
Librarius – український мобільний застосунок для читання цифрових книжок, який поєднує в собі функції електронної бібліотеки та платформи для придбання літератури.
Це сучасна бібліотека у вашому смартфоні, яка містить велику кількість книг українською мовою: новинки та бестселери, світова класика та дитячі книги, мотиваційна література та популярний нон-фікш. Окрім світової літератури на платформі представлено широкий вибір ліцензованих українських книжок, що дозволяє читати та підтримувати українських авторів.
Сервіс містить різні функції для комфортного читання, формування персональної бібліотеки, додавання творів в обране. Можна читати і слухати як онлайн, так і без підключення до інтернету, якщо файл був завантажений попередньо.
У Librarius дуже гнучка система оплати. Так, є підписка з мінімальним тарифом на один місяць. А також є можливість брати деякі книжки в оренду – це дозволяє зекономити 30-50% від вартості твору, проте книга буде доступна для прочитання лише 14 днів.
Додаток є чудовим вибором для тих, хто хоче мати доступ до якісної літератури українською мовою в будь-який час і будь-де.
Google Play Books – універсальна платформа від Google для придбання, читання та організації електронних книг і аудіокниг. Вона доступна на пристроях Android, iOS та через веббраузери, що робить її дуже зручною для читачів у будь-якому куточку світу.
Це інструмент, за допомогою якого ви зможете знайти та завантажити серед більш ніж мільйона книжок свої улюблені, поміж яких як останні видання, бестселери та роботи нових авторів, так і книги менш відомих авторів та безкоштовні видання.
Застосунок від Google, спрямований здебільшого на користувачів Android, дозволяє купувати літературні новинки у форматі тексту та аудіо або завантажувати файли з власної електронної бібліотеки. Доступні всі базові можливості для зручного читання – можна змінювати шрифти, розмір літер, фон та колір тексту.
Варто зазначити, що в Play Books немає системи передплати – лише можливість окремо придбати кожну книжку. Також часто є знижки – деякі твори можна придбати за 1-2 грн, а оплата відбувається у гривнях, що є перевагою.
PocketBook Reader – читалка з хмарним сервісом, до якої можна зайти з будь-якого електронного пристрою. Додаток підтримує електронні та аудіокниги в 26 різних форматах.
Завдяки інтуїтивно зрозумілому та зручному інтерфейсу, користувачі можуть легко налаштувати параметри для індивідуальних потреб: змінити стиль і розмір шрифту, яскравість, кольори, поля, режим читання тощо. Можна створювати закладки, переходити до певної сторінки та слухати книгу, яку читають вголос.
Це не просто мобільний додаток, а справжній книжковий клуб у вашому гаджеті із синхронізацією бібліотек та позицій читання, можливістю ділитися враженнями про книги й отриманням рекомендацій. Завдяки PocketBook Reader всі ваші книги доступні в смартфоні або на планшеті.
Користувачі програми в Україні можуть легко і зручно обирати й купувати книги в новому книжковому магазині pocketbook.ua.
Абук – позиціонується як перша українська аудіокнигарня, проте застосунок, що пропонує величезну бібліотеку аудіокниг, містить і електронні книги українською. Додаток має власний плеєр, а контент повністю ліцензований та захищений від піратства. Ще на плеєрі є різні цікаві штуки: таймер сну, прискорювач читання, закладки тощо.
Аудіоверсії книжок існують у різних озвучках, зокрема голосами професійних дикторів та акторів, а також письменників чи письменниць, що є цікавою перевагою. Окремим бонусом є те, що у застосунку доступні українські подкасти. Вибір дуже широкий – і майже на 100% це українські автори.
Абук не має підписки чи прокату, тому придбати кожну з книжок доведеться окремо. Варто зазначити, що у застосунку є система промокодів.
Yakaboo – найбільша в Україні електронна бібліотека з більш ніж 20 000 електронних та аудіокнижок від відомих українських та закордонних авторів. «Тут є все: від теплої світової класики до сучасних трендових книг із бізнесу та саморозвитку. А ще це найбільша кількість україномовних книжок в одному зручному додатку», – зазначають в компанії.
Перевагою є широкий вибір мемуарів та наукової літератури. Також застосунок надає не лише анотацію, а ще й цікаві цитати з книжки.
Деякі книги у додатку доступні лише за умови передплати, а деякі можна придбати окремо. Діє принцип: одна покупка – всі формати. Тобто після купівлі книжки для завантаження доступні всі запропоновані формати. Загальна кількість завантажень необмежена. Придбавши книжку, доступ до неї залишається назавжди, крім окремо визначених випадків.
І наостанок – родзинка:
Rork – український безкоштовний застосунок, який працює як щоденник читання, що допомагає сформувати звичку читати щодня через активну онлайн-спільноту.
Це читацький трекер нового покоління, який допомагає читачам ефективніше відстежувати свої читацькі досягнення. Застосунок пропонує календар читання і моніторинг, щоб розуміти, скільки вже прочитано й скільки залишилося, щоб дочитати певну книгу.
У додатку можна вносити нотатки, зберігати цитати, ідеї, розміщати відгуки на книжки. Застосунок надає можливість створювати власні колекції та списки. Наприклад, сформувати перелік книг, які бажаєте прочитати за сезон. Або, навпаки, приховати свої книги. Користувачі можуть спостерігати за читанням друзів, висловлювати підтримку реакціями.
Онлайн-щоденник читання Rork доступний на Android та iOS.
Це один із найбільш популярних книжкових застосунків в Україні, яким користуються понад 200 тис. читачів.