Дата публікації:
07 червня 2024
Кількість переглядів:
47
Поділитися:

Сьогодні представляємо нереально потужну книгу, яка пробирає до мурашок і яку справді #вартопочитати.

Кожен з нас хоч раз у житті замислювався над тим, в епоху яких технологічних проривів ми живемо. Ще не так давно люди взагалі не мали змоги користуватися таким досягненням цивілізації як, наприклад, мобільний телефон.  От і Ентоні Дорр подумав про це та вирішив передати ті відчуття, те диво, коли людство отримало змогу почути чийсь голос з іншого кінця міста, країни, світу у себе вдома. А першим пристроєм, завдяки якому це стало можливим, було радіо.

Історія у бестселері «Все те незриме світло» обертається навколо двох неймовірних підлітків, які зустрілися в охопленому війною французькому містечку Сен-Мало: французької дівчинки Марі-Лор та німецького хлопця Вернера Пфенніга.

Вернер – хлопець-сирота, що живе в притулку. Одного разу серед сміття він знаходить зламане радіо, яке йому вдається полагодити. Хлопець настільки зачарований ним, що поступово стає справжнім експертом у радіотехніці. Радіо стає його таємним вікном у світ, вільний від заборон та пропаганди, світ інформації, недоступної для інших. Але ці нові знання врешті стають карколомними під час його перебування в Гітлер’югенд, а потім і під час його військового життя.

«Вернерові думки блукають; він думає про книжку в себе на колінах «Принципи механіки» Гайнриха Герца.  Електрика, дізнався Вернер, сама по собі може бути статикою. Але об’єднай її з магнетизмом – і враз дістанеш рух – хвилі. Поля й кола, провідність й індукція. Простір, час, маса. Повітря кишить стількома невидними речами! Як би йому хотілося мати такі очі, що бачили б ультрафіолет, очі, що бачили б інфрачервоне проміння, очі, що бачили б радіохвилі, які наповнюють дедалі темніше небо, проносячись крізь стіни будинку.»

Марі-Лор виховує батько, головний ключний майстер Національного музею природознавства в Парижі. Коли Париж капітулює перед німцями, вона із батьком вимушена тікати в Сен-Мало до свого двоюрідного діда. За дорученням адміністрації музею вони забирають із собою ювелірний камінь «Море полум’я», аби зберегти його від нацистів. Ще за декілька років до війни Марі-Лор повністю втратила зір. «Втратила зір» – два слова, що змінюють світ.

«Люди не знають, що її світ кольоровий. У її уяві, у її снах усе різнобарвне. Будівлі музею бежеві, каштанові, горіхові. Їхні науковці бузкові, лимонно-жовті й рудувато-брунатні. Акорди піаніно повільно линуть коридором із динаміка радіо в пункті охорони, відбиваючись у шафі для ключів густим чорним і багатогранним синім. Церковні дзвони розсіюють дуги бронзового кольору з вікон. Бджоли срібні; голуби помаранчево-коричневі, темно-руді, а часом золоті. Велетенські кипариси, повз які вони з батьком проходять щоранку… »

У серпні 1944 року в окупованому Сен-Мало Марі-Лор веде антинацистську радіотрансляцію, тоді як Вернер, опинившись під завалами будинку, зосереджено слухає кожне її слово… Здається, сама доля все життя вела їх назустріч одне одному, щоб вони побачили незриме світло, яке здатне перемогти безоку пітьму…

ДИВОВИЖНА І НЕЙМОВІРНО ЖИТТЄРАДІСНА КНИЖКА пронизана радіохвилями та текстами із творів Жюля Верна. Вона справді вразить вас, надихне продовжувати жити, переконає розплющити очі і побачити якомога більше!

P.S. Книга «Все те незриме світло» отримала Пулітцерівську премію і 1,5 роки трималась в списках бестселерів. За мотивами книги створено американський мінісеріал, який вийшов 2 листопада 2023 року.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua