Дата публікації:
04 квітня 2022
Кількість переглядів:
303
Поділитися:

СумДУ це Україна!

Україна країна великих та величних людей, які готові покласти душу й тіло за свою свободу.

Воєнний стан вніс корективи у звичне життя українців. Ми зіткнулися з непередбачуваною подією, про яку більшість з нас знала лише з уроків історії, книг та фільмів. У цей час дехто з нас перебуває у складному психологічному стані. Це тривога, безсоння, страх, апатія… Сьогодні, як ніколи, важливо дбати про своє ментальне здоров'я:

  • вести активний спосіб життя; 
  • будувати плани на найближчі дні;
  • тримати зв'язок з рідними та близькими;
  • берегти себе та допомагати один одному.

Щоб віднайти в собі сили та допомогти пережити ці дні, інколи неабияк потрібна кваліфікована допомога психологів та психотерапевтів.

Ми підготували та будемо постійно поновлювати для вас підбірку безкоштовних ресурсів психологічної підтримки:

Асоціація психологів України − громадське об'єднання професіоналів, які надають психологічні консультації.

ОбійМи − центр психологічної підтримки, що об’єднав понад 500 психологів-волонтерів з України та світу для допомоги українцям, що зазнали стресу внаслідок бойових дій.

Перемога − служба психологічної допомоги досвідчених психологів з усієї України, які підтримують українців в умовах війни.

Психологічна допомога у надзвичайних ситуаціях − психологічна служба СумДУ, практичні психологи якої, надають допомоги тим, хто її потребує.

Психологічна платформа KAF − дистанційний онлайн-сервіс для українських родин, що потребують медичної та психологічної допомоги.

Розкажи мені − інтернет-платформа для психологічних консультацій. 

Mindly − психологічна допомога українцям, що постраждали у війні.

Holdyou − проєкт призначений для людей, що хочуть отримати доступну кваліфіковану допомогу психолога. Містить блог, де можна знайти безліч цікавих порад.

Psyroom.online − сайт створений для розв'язання соціально-психологічних проблем суспільства у форматі відеоконференцій онлайн.

Група підтримки з гештальт-терапевтом − це острівець стабільності та спокою, можливість говорити про те як зняти зайву тривогу і що робити з корисною, про те, як пережити невизначеність майбутнього. Можна і посумувати разом і порадіти, та зі спокійною душею йти спати. Зустрічі проходять щонеділі о 20.00. Приєднуйтесь за посиланням:

Meeting ID: 862 7868 3598

Passcode: 733516


Індивідуальна консультація психолога − заповніть форму, з вами зв’яжеться психолог та домовиться про зручний час для зв’язку.


Онлайн-група з використання EMDR-терапії  це метод є науково обґрунтованим, добре працює з емоційним станом (стрес-реакції, емоційна травма) та тілесними реакціями на стрес, допомагає відновити ресурс. Процес не вимагає говоріння, а лише виконання інструкцій та довільного малювання. Зустрічі проходять щочетверга о 19.00. Приєднуйтесь за посиланням

Meeting ID: 820 3805 2830

Passcode: 945609


Психоаналітична група підтримки це простір для роботи зі своїми емоційними переживаннями, можливість побути разом, поспілкуватися зі студентами з різних куточків України, отримати психологічну підтримку від психоаналітично орієнтованих психотерапевтів. Зустрічі проходять щовіторка о 19.00. Приєднуйтесь за посиланням:

Conference identification: 948 8341 0476

Access code: 2022


Фахівець з психодрами це можливість бути в колі інших студентів, висловлюватися, ділитись своїми думками та емоціями, набувати нового позитивного досвіду справлятися з важкими переживаннями, отримати ресурси для відновлення психоемоційного стану. Зустрічі проходять щосереди о 19.30. Приєднуйтесь за посиланням:

Meeting ID: 862 7868 3598

Passcode: 733516

Варто жити

  • 5522 lifecell та Vodafone (безкоштовно);
  • (093) 170 72 19 Kyivstar (за тарифами оператора). 

Гаряча лінія «Людина в біді» 

  • 0 800 210 160

Гаряча лінія DONT-PANIC 

  • (050) 211 06 62

Цілодобова лінія психологічної підтримки «Між нами»

  • 0 800 307 305

Цілодобовий телефон довіри

  • 080-050-12-12

Психологічна підтримка в умовах війни

Тримаймося, бережімо себе!

Дякуємо ЗСУ та територіальній обороні міста, всім, хто мужньо протистоїть ворогу. 

МИРУ усім нам! Разом до ПЕРЕМОГИ!

0 Dislike0

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua