Найцікавіші новинки бібліотеки

 

Матеріал розташований за галузями знань

Нові надходження літератури до Бібліотеки Медичного інституту

Звертаємо вашу увагу на найцікавіші новинки бібліотеки

 

Bezumtsi

Видання «Про Дмитра Павличка» є першою спробою всебічного розгляду постаті і творчості неповторного поета, перекладача, літературознавця та публіциста Дмитра Васильовича Павличка. Книга має дві частини: «Дмитро Павличко в Україні» та «Дмитро Павличко за кордоном». Подані в збірнику 165 текстів 131 автора переконливо засвідчують, що, по-перше, постать Павличка належить до історичних імен української літератури першої величини, і що, по-друге, давно назріла необхідність розглядати його персоналію в парадигмі класики світової літератури. Видання адресоване науковцям, викладачам, учителям, аспірантам і студентам, критикам і журналістам та всім шанувальникам творчості Д. Павличка. 

 

 

 

Bezumtsi

Мистецький альбом «Таїна Пінзеля» присвячений творчості геніального митця вісімнадцятого століття – Іоану Пінзелю. Книга містить каталог творів видатного скульптора, його біографію, а також карту з позначками, де знаходяться його роботи. Альбом розрахований для всіх поціновувачів творчості Великого майстра.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Електронне видання. "Європейський Союз. Посібник для журналістів". У 2019 році на Європейський Союз чекають великі зміни. Тут відбудуться вибори до Європейського Парламенту, зміниться склад Європейської Комісії, Президенти Європейської Ради та Європейського інвестиційного банку. Зміниться багато контактів та відповідальних осіб, які наведено у цьому посібнику.

Проте незмінними залишаться продовження співпраці ЄС з Україною, його інституційна структура та послуги для медіа. Євросоюз надає безліч безкоштовних аудіо, відео та фото, які журналісти можуть використовувати у власних медійних продуктах.

 

 

 

 

Bezumtsi

Піко Айєр усе життя подорожував світом – від острова Пасхи до Ефіопії, від Куби до Катманду – й писав у книзі «Мистецтво спокою. Пригоди на шляху в Нікуди» про свої подорожі. Посилаючись на життєві шляхи Леонарда Коена, Магатми Ґанді, Марселя Пруста й Емілі Дікінсон, письменник розкриває правду про те, як спокій може загострити наш розум та відкрити шлях до життя, що існує всупереч законам сучасності з її шаленим ритмом. Айєр розмірковує над тим, чому багато хто з нас має величезну потребу відключитися від усього цього. Письменник висловлює думку, що зміцнити людину може прадавнє мистецтво недіяння – переосмислення свого життя й відкриття простої та захопливої радості спокою, що здатна дарувати очищення. 

 

 

 

 

Bezumtsi

Трансерфинг – это мощная технология управления реальностью. Стоит применить ее, и жизнь начнет меняться под ваш заказ. Цель при использовании технологии Трансерфинга не достигается, а реализуется по большей части сама. В это невозможно поверить, но только с первого взгляда. Идеи, изложенные в книге «Трансерфинг реальности. Ступень I-V», уже нашли практическое подтверждение. Те, кто пробовали заниматься Трансерфингом, испытали удивление, граничащее с восторгом. Окружающий мир Трансерфера непостижимым образом меняется буквально на глазах. Впервые все пять частей, выходивших ранее в виде отдельных книг, собраны в одном издании.

 

 

 

Bezumtsi

Посібник «Загальна психологія: теорія та практикум» створено з урахуванням авторського досвіду як результат поєднання традиційних форм навчальної роботи і кредитно-модульної системи організації навчального процесу. Пропонується вихідна опорна інформація, необхідна для успішного засвоєння загальної психології як базової дисципліни для вивчення інших галузей психології. Посібник містить стандартні (тести навчальних досягнень, особистісні тести, психодіагностичні методики) та ситуаційні завдання, завдання для групової роботи.

Для студентів і викладачів вищих навчальних закладів.

 

 

 

Bezumtsi

Від уміння спілкуватися з іншими членами суспільства, зокрема дотримуючись правил етикету, залежить успіх ділової людини. Навчальний посібник «Етика ділового та повсякденного спілкування» знайомить із особливостями поведінки, мовлення тощо, притаманними різним народам світу.

Книга стане в нагоді, перш за все, студентам, педагогам, а також усім, кому випадає спілкуватися з людьми інших національностей як у рідній країні, так і за кордоном; хто бажає вдосконалити своє виховання та культуру.

 

 

 

 

Bezumtsi

На Западе в свое время книга «Управляйте своей судьбой» прославилась как бестселлер. Она представляет широкому кругу читателей возможность овладеть силой, которая вызывает благоговение, способна творить чудеса и в то же время вполне доступна всякому разумному человеку, поскольку находится не вне, а внутри каждого из нас. Научитесь у доктора Мэрфи управлять ресурсами личной психики – и тогда на всю оставшуюся жизнь Вашими неразлучными спутниками станут отличное здоровье, настоящее процветание, подлинное счастье.

 

 

 

 

Bezumtsi

Вы готовы узнать свой истинный потенциал? Открыть новые горизонты в жизни вам поможет «Магическая Сила Разума». Автор предлагает познакомиться с законами, по которым эта могучая Сила управляет жизнью на Земле, и применять их ежедневно ради личного здоровья, счастья, процветания.

Коллекция классических книг о самосовершенствовании пополнилась удобным сборником из самых редких и вдохновляющих работ Джозефа Мэрфи об управлении силой разума.

 

 

  

  

Bezumtsi

Ричард Докинз – выдающийся британский ученый-этолог и популяризатор науки, лауреат многих литературных и научных премий. Каждая новая книга Докинза становится бестселлером и вызывает бурные дискуссии. Его работы сыграли огромную роль в возрождении интереса к научным книгам, адресованным широкой читательской аудитории. Однако Докинз – не только автор теории мемов и страстный сторонник дарвиновской теории эволюции, но и не менее страстный атеист и материалист. В книге «Бог как иллюзия» он проявляет талант блестящего полемиста, обращаясь к острейшим и актуальнейшим проблемам современного мира. После выхода этой работы, сегодня уже переведенной на многие языки, Докинз был признан автором года по версии Reader's Digest и обрел целую армию восторженных поклонников и непримиримых противников. Споры не затихают. «Эту книгу обязан прочитать каждый», – считает британский журнал The Economist. 

 

 

Bezumtsi

У книзі «Ієобароко: Ікони Олександра Охапкіна» професор Дмитро Степовик торкається проблем українського ікономалярства останніх двох десятиліть - після поновлення незалежності України. У ній аналізується оригінальна іконотворчість майстра Олександра Охапкіна, який збагатив ікони давнього українського бароко XVII-XVIII століть новими рисами, насамперед – розмаїтою декоративністю, щедрою українською святковою атрибутикою: вишивками, писанками, квітами. Як заставки до розділі книги – використані гравюри Миколи Стратілата із циклу "Свята Земля". Видання розраховане на культурологів, митців, мистецтвознавців, шанувальників ікон, на широке читацьке коло.

 

 

 

  

Bezumtsi

Посібник «Переклад текстів міжнародних англомовних угод українською мовою: Три найголовніші угоди у галузі прав людини» побудований на автентичному матеріалі і охоплює три розділи, які за змістом відносяться до найголовніших міжнародних угод у галузі прав людини (Загальна декларація прав людини, Міжнародний пакт про громадянські й політичні права, Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права), забезпечуючи засвоєння фонових знань та знайомство з найбільш вживаною термінологією. Система різноманітних вправ, побудована за циклічним принципом, наявність двомовних тематичних словників у кожному уроці, абеткового словника наприкінці посібника створюють сприятливі умови для ефективного засвоєння змісту посібника в класі і надійного самоконтролю під час роботи вдома.

Для студентів філологічних і перекладацьких відділень (факультетів) університетів і тих, що спеціалізуються у галузях міжнародного права, міжнародних відносин, суспільних наук, фахівців, які прагнуть вдосконалити власні навички та вміння перекладу суспільно-політичної літератури, а також для перекладачів.

 

Ivchenko_Nogi

Книга для викладача до посібника «Переклад текстів міжнародних англомовних угод українською мовою: Три найголовніші угоди у галузі прав людини» призначена для підвищення ефективності навчання професійно спрямованого перекладу майбутніх перекладачів та фахівців у галузі міжнародного права. Книга для викладача містить вступ, в якому викладається мета посібника й даються методичні рекомендації щодо практичної організації навчання на базі системи різноманітних вправ, побудованої за циклічним принципом. Пояснюється структура посібника та призначення кожної з його частин. Крім того, Книга для викладача включає словникові диктанти, тексти контрольних робіт, тексти для перекладу на слух та ключі до переважної більшості вправ.

  

 

 

Ivchenko_Nogi

Изучение немецкого языка - нелегкий труд, так как немецкая грамматика очень сложна. Досконально выучить этот язык, безусловно, сложнее, чем тот же английский или французский. Тем не менее это возможно. Предлагаемый самоучитель «Немецкий за 34 урока» позволит вам разобраться в основных законах немецкой грамматики. Вы научитесь строить простые фразы, необходимые в повседневной жизни, связно и грамматически правильно выражать свои мысли на немецком. Это, конечно, далеко от того, чтобы знать язык в совершенстве. Но, пройдя этот уровень, вы уже научитесь читать, а также правильно писать и говорить по-немецки.

 

 

 

 

Ivchenko_Nogi

Граматика англійської мови значною мірою відрізняється від української граматики і, на перший погляд, здається дуже важкою для вивчення. Вживання інфінітива, дієприкметника, герундія – теми, що належать до вивчення мови на вищому рівні. Підрядні речення (означальні, з'ясувальні, обставинні) – ще один масив важливого граматичного матеріалу. Розуміння правил їх побудови забезпечує якісно новий рівень знання мови. Книга «English: Граматика. Просто про найскладніше» переконує, що навіть складні явища граматики можна опанувати, причому досить легко.

 

 

 

 

 

Ivchenko_Nogi

More than 8,000 idiomatic words and phrases specific to American-style English are presented in the new, fourth edition of this dictionary «A Dictionary of American Idioms». Definitions and sample sentences are given with each entry. Especially useful for TOEFL test-takers and other students for whom English is a second language, this book explains and clarifies many of the similes and metaphors that newcomers to American English find mystifying. It is also useful to native-born Americans who are sometimes confused by regionalisms encountered in reading or on TV. Idioms undergo constant change in every living language, some falling out of use while new words and phrases become part of the standard vocabulary. This new edition takes account of the latest idiomatic changes and presents a solid background to informal American English.

 

 

 

Ivchenko_Nogi

«Сучасний англо-український та українсько-англійський словник» містить близько 100 000 загальновживаних слів та словосполучень. Лексика, орфографія та транскрипція подані відповідно до сучасних норм. Словник може бути використаний для читання текстів різного рівня складності за будь-якою тематикою, за винятком вузькоспеціалізованих.

 

 

 

 

 

 

Ivchenko_Nogi

Навчальний посібник «Українська для іноземців» містить мовний, мовленнєвий і комунікативний матеріал, необхідний для засвоєння української мови іноземцями на елементарному рівні, а також різноманітні практичні завдання, зручні граматичні таблиці, українсько-англо-арабський словник та словничок мігранта.

Для студентів-іноземців, осіб, які подають клопотання про прийняття до громадянства України, вивчають українську мову за кордоном, мігрантів, біженців, а також усіх іноземних громадян, які прагнуть опанувати українську мову.

 

 

 

 

Ivchenko_Nogi

У збірці есеїв «Разом – сила!»: Риторика українського спротиву» авторка пропонує читачеві аналіз понад восьмисот слоганів українського спротиву – у фокус потрапляє період Євромайдану 2013–2014 рр. та подальший розвиток подій в сучасній Україні. В есеях, котрі мають і наукове підгрунтя (соціолінгвістика, дискурс-аналіз), риторику суспільних подій висвітлено у науково-публіцистичному стилі. Із цієї збірки читач може довідатися, як мова формує ідентичності та цінності, відображає суспільні зміни, якою є динаміка революційної риторики (у зіставленні з попередніми українськими протестами – Студентською революцією на граніті 1990 р. та Помаранчевою революцією 2004 р. та з демонстраціями в інших країнах світу).

 Книжка розрахована на широке коло читачів – як лінгвістів, студентів, особливо гуманітаріїв, так і тих, хто цікавиться українськими суспільними подіями, цінностями українського громадянського суспільства.

 

 

Ivchenko_Nogi

Шевченкова тематика в совєтські часи належала до стратегічно важливих. Провідний революціонер-демократ. Учень і послідовник російських революціонерів-демократів, борець за щасливе майбутнє «в сім'ї вольній, новій»... На такому Шевченкові виховувалися три-чотири покоління читачів. Порушення цього стереотипу вважали державним злочином і карали з акримінальним кодексом. Поміщену в цій книжці статтю «Остання сльоза» – про один вірш Шевченка – було оцінено у вироку 1973 року як «антирадянську». Автор книжки «Шевченко понад часом» Євген Сверстюк був порушником ще від початку 60-х років і не зважав на обов'язкові стереотипи. Чи було це боротьбою з накинутим мітом, чи просто ігноруванням його? Радше це було прагнення «не ложними устами сказати правду».

Адресат цієї книжки відчує те нове прочитання, яке важко дістається, бо доводиться долати гори узвичаєних поверхових уявлень про великого поета, простих і зручних для політичного використання.

 

 

Ivchenko_Nogi

До нової книги літературознавця Володимира Панченка «Кільця на древі» увійшли дослідження, що висвітлюють несподівані аспекти інтелектуальних біографій та творчості Лесі Українки, Миколи Зерова, Миколи Хвильового, Юрія Яновського, Леоніда Первомайського, Ліни Костенко, Миколи Холодного, Юрія Андруховича... Автора цікавить складна (часом навіть химерна!) «геометрія» кілець на древі літератури, на древі індивідуальної творчості, на древі пізнання літератури, – і саме вона визначає наскрізний сюжет книги. Читацькій увазі запропоновано також розвідку про драматичну ситуацію в українській літературі на початку 1980-х рр., огляд літературної мазепіани та есей «Він не буде абияким чоловіком», присвячений дитячим літам генія – Тараса Шевченка. Видання адресовано не тільки фахівцям-філологам, а й усім, хто цікавиться складним «рельєфом» історії української літератури ХІХ-ХХ століть.

 

  

Ivchenko_Nogi

Документальний збірник «Самі про себе: Автобіографії українських митців 1920-х років» підготовлено на основі архівних матеріалів, раритетних видань. Усього репрезентовано 105 українських митців, чиї автобіографії пощастило розшукати і вони виявилися цікавими. Більшість із них публікуються уперше, і майже всі датовані 1920-ми роками. Книжка покликана стати надійним помічником для науковців, викладачів, студентів, зацікавлених читачів у пізнанні доби «Розстріляного відродження», образ якої вона доповнить та увиразнить багатьма невідомими персоналіями, фактами, деталями, автентичним колоритом.

 

 

 

 

Ivchenko_Nogi

У книжці «На трьох континентах» подано огляд процесів літературної творчості українців на їхній етнічній території, на теренах розселення і в діаспорах. Попри державні й ідеологічні кордони, які розділяли український народ упродовж століть, прагнення до національної єдності не вгасало. Воно виражалося, зокрема, і в життєздатності культурних традицій. Іван Дзюба зупиняється на основних етапах пошуку спільності в XIX ст. У XX ст. ситуація ще ускладнилася: дві великі хвилі політичної еміграції з України на Захід захопили і багатьох діячів культури та літератури. їхня творчість розгорталася на трьох континентах. Цій вимушеній роз'єднаності проти стояло відчуття відповідальності за долю національної культури, властиве багатьом інтелектуалам по обидва боки «залізної завіси», що породжувало тенденції, котрі заслуговують на порівняння. їм і присвячена книжка. Розраховано на читачів, які цікавляться історією й сучасним станом української літератури та культури.

 

 

Bezumtsi

Електронне видання. У посібнику "Соціальне підприємництво" представлені основні підходи до розуміння соціального підприємництва, основні принципи створення і розвитку соціального підприємства, фінансові й організаційні аспекти ведення соціального бізнесу.

Посібник містить силлабус курсу, перелік рекомендованих джерел, рекомендованих форм роботи під час семінарських і практичних занять, опис змісту кожної теми, глосарій.

 

 

   

 

 

Bezumtsi

Стратегічне мислення – це мистецтво перевершити суперника, усвідомлюючи, що суперник намагається перевершити тебе. Це також мистецтво пошуку шляхів до співпраці, навіть коли інші керовані винятково особистим зиском. Це мистецтво тлумачити і виявляти інформацію. А ще мистецтво ставити себе на місце іншого, щоб передбачити його вчинки й уплинути на них.
Автори книжки вважають, що майстерне стратегічне мислення за таких численних і розмаїтих ситуацій і надалі залишається мистецтвом, але в основі його є кілька простих базових принципів – так і виникає ціла наука стратегії, а саме – теорія гри. 

Книжка «Мистецтво стратегії» для тих, хто хоче досягти більшого у бізнесі та житті, використовуючи науково доведені стратегії, а також для тих, хто захоплюється математикою і теорією ігор.

 

 

 

Bezumtsi

Ви можете припустити, що книжка про нечесність розповість вам про особливості світогляду та поведінки злочинців, корпоративних шахраїв або навіть серійних убивць? Ні. Ця книжка про кожного з нас і про наші маленькі нечесні вчинки, як-от взяти з роботи додому кілька ручок, додати до свого проектного звіту кілька годин, віднести посиденьки з друзями в кав'ярні до витрат на відрядження. Ден Аріелі пропонує свою теорію, чому ми іноді чинимо нечесно. Він проводить захопливі експерименти, і їхні результати свідчать, які сили впливають на ступінь цієї нечесності. Книжка «Чесно про (не)чесність» – захоплива мандрівка у знайомство зі собою. 

 

 

 

 

Bezumtsi

Прийнято вважати, що кожен із нас керує власним життям. Ми думаємо, що кожний наш вибір – обґрунтований та зважений. Але чи справді це так? Чи замислювались ви над тим, як саме ухвалюєте рішення? Чи намагались відстежити процес, який під час цього відбувається в голові? Чи аналізуєте усі «за» і «проти», щоб бути впевненими у правильності свого рішення? У книжці «Передбачувана ірраціональність» поведінковий економіст Ден Аріелі спростовує наше уявлення про те, що ми поводимось виключно раціонально. Професор досліджує щоденні ситуації та показує, як очікування, емоції, соціальні норми та інші невидимі і, здавалося б, нелогічні сили впливають на нашу здатність тверезо мислити. Він запитує: «Цікаво, а така поведінка — виняток чи правило?» — висуває свої припущення і придумує цікаві експерименти. Власне результатами експериментів автор ділиться у цій книжці, а також пропонує цікаві висновки, які можна застосувати у професійному та особистому житті. 

  

 

  

Bezumtsi

Кожен з нас пише свою історію життя. Та щоб написати її, треба зрозуміти себе, своє бачення світу і ролі в ньому. Як на нас вплинула наша сім’я, у якому середовищі ми росли, якою мірою перейняли чужі уявлення?

Книжка від авторки бестселера «Між треба та хочу» Ель Луни і досвідченої психотерапевтки Сьюзі Геррік підкаже, як виявити культурні стереотипи й упередження, і дасть дієвий інструмент позбутися застарілих уявлень. Конкретні приклади з досвіду авторок і багатьох інших жінок, психологічні вправи на подолання стереотипів, опис дев’яти типів особистості сприятимуть вам у цьому. Дізнавшись сильні і слабкі сторони типу, до якого належите, ви зрозумієте мотиви своєї поведінки й скоригуєте її так, щоб звільнити свій голос і заявити світові про себе. Книжка «Сила твоєї історії. Звільни свій внутрішній голос» допоможе дівчатам і жінкам позбутися страхів патріархального суспільства.

 

 

Bezumtsi

У 2005 році двадцятирічну Софі Аморузо з ганьбою звільнили зі взуттєвого бутіка, а 2014-го вона вже була власницею бізнесу вартістю 100 мільйонів доларів. Що сталося за ці дев'ять років, які перетворили юну феміністку, бунтарку і всесвітнє ледащо на творця найдинамічнішого в Америці рітейлу? Тим паче, якщо зважати, що Софія Аморузо не мала ні освіти, ні багатих батьків, ні навіть можливості взяти кредит. Книга «#Girlboss. Від злидарки до владарки» – колекція лайфхаків, присмачених неординарним особистим досвідом. Вона розповідає, як домогтися неймовірного успіху, навіть якщо ти абсолютно не вмієш грати за правилами бізнес-спільноти. #Girlboss – джерело натхнення для жінок, які вирішили перекроїти своє життя і стати тим, ким вони навіть не мріяли.

 

 

 

 

Bezumtsi

Чи почувався ти коли-небудь затиснутим серед речей? Речі у твоїй кімнаті. Речі у твоєму рюкзаку. Речі ... скрізь. А що відбувається з усіма предметами, які викидають? Може, вони опиняються на звалищі чи перетворюються на щось нове?  Книга «Сміттєва революція» розглядає увесь життєвий цикл речей, які ми використовуємо, збираємо, перероблюємо — і навіть перетворюємо на нові матеріали.  Поринь у читання, щоб з’ясувати: звідки походить вода, яку ти п’єш;  що відбувається з твоїм одягом, коли ти з нього виростаєш;  як твій старий мобільний телефон може захистити тропічний ліс Надруковано на папері, який виготовлено з переробленої вживаної упаковки ТetraPak. 

 

 

   

 

Bezumtsi

Протягом останніх років не лише технологічні гіганти, а й інші компанії навчилися збирати дані про операційну роботу, результати маркетингових кампаній і поведінку своїх клієнтів. Проте не всі вміють застосовувати їх на користь власній справі. У книжці «Data Science для бізнесу. Як збирати, аналізувати і використовувати дані» експерти Фостер Провост і Том Фоусетт пояснюють, як оцінити роль даних у вашому бізнесі, як їх трактувати й узагальнювати та якими принципами керуватися, щоб використати зібрану інформацію для розвитку вашого бізнесу. 

 

 

 

 

Bezumtsi

Вважається, що для ефективного навчання потрібна практика і ще раз практика. Багато хто переконаний: якщо багато повторювати, то можна надовго запам’ятати. Але насправді це не так. Дослідження доводять, що повторення не сприяють засвоєнню матеріалу, на відміну від деяких порівняно простих методик. Наприклад, краще переказувати інформацію, ніж просто перечитувати, знання ліпше засвоюються, якщо розглянути їх у ширшому контексті, а об’єднання знань у так звані ментальні моделі спрощують запам’ятовування складного матеріалу.

У книжці «Засіло в голові. Наука успішного навчання» когнітивні психологи Генрі Редіґер і Марк Макденіел у співпраці з письменником Пітером Брауном описують практичні стратегії, які допоможуть краще вчитися, довше пам’ятати вивчене, а головне — добре засвоїти тему, а не отримати ілюзію знання.

 

 

 

Bezumtsi

Книга «Підприємець-роботодавець. Кадровий вир» стане у великій пригоді кожному приватному підприємцю, який уже має найманих працівників або тільки збирається прийняти їх на роботу. Після її прочитання ви знатимете: як прийняти на роботу працівника й не наразитися на штрафи за неправильне оформлення трудових відносин; як безболісно звільняти працівників і потім не вирішувати з ними питання в суді; як без зайвого клопоту перевести працівника з однієї посади на іншу; скільки платити працівнику за його працю та як оподатковувати такі виплати, аби не мати проблем із податківцями; як законно скоротити витрати на оплату праці; чи потрібно працівнику надавати оплачувану відпустку; якщо так, то на скільки днів і як її оформити. Також у Книзі підприємці знайдуть поради щодо складання трудових договорів, заповнення податкової звітності, дізнаються, як правильно оплачувати відпустку, лікарняні та декретні. Окрім цього, у Книзі наведено зразки наказів про прийняття на роботу, звільнення, переведення на скорочений робочий день і багато інших корисних дрібничок.

 

 

Bezumtsi

В своей первой книге, ставшей всемирной сенсацией «Sapiens. Краткая история человечества», Юваль Харари рассказал, как Человек Разумный пришел к господству над нашей планетой. «Homo Deus. Краткая история будущего» является своего рода продолжением темы – это попытка заглянуть в будущее. Что произойдет, когда Google и Facebook будут лучше, чем мы сами, знать наши вкусы, личные симпатии и политические предпочтения? Что будут делать миллиарды людей, вытесненных компьютерами с рынка труда и образовавших новый, бесполезный класс? Как воспримут религии генную инженерию? Каковы будут последствия перехода полномочий и компетенций от живых людей к сетевым алгоритмам? Что должен предпринять человек, чтобы защитить планету от своей же разрушительной силы?.. Главное сейчас, полагает Харари, – осознать, что мы находимся на перепутье, и понять, куда ведут пути, простирающиеся перед нами. Мы не в силах остановить ход истории, но можем выбрать направление движения. 

 

 

Bezumtsi

Минуле людства у книзі Sapiens "Людина розумна". Далеке майбутнє у книзі Homo Deus "Людина божественна". Саме настав час замислитися над питаннями сьогодення. Що означає підйом Дональда Трампа? Що можна зробити з епідемією фейкових новин? Чому ліберальна демократія зазнає кризи? Чи повернеться Бог? Чи наближається нова Світова війна? Яка цивілізація доміную в світі – Захід, Китай, іслам? Чи варто Європі тримати відкритими двері для іммігрантів? Чи може націоналізм вирішити проблеми нерівності й зміни клімату? Що треба вчинити з тероризмом? У третій книзі Ювала Ноя Харарі «21 Lessons for the 21st Century (21 урок для 21 століття)» простих відповідей не буде. Проте захоплива подорож навколо глибокого смислу подій, що відбувається сьогодні – гарантована. 

 

 

 

Bezumtsi

У наш час кожен вважає себе експертом. Усі дають поради, як керувати країною, реформувати економіку, лікувати хвороби чи правильно харчуватися. Автор книжки «Диванні експерти. Як необмежений доступ до інформації робить нас тупішими» вважає, що це колапс експертності, спричинений гуглом, заснований на вікіпедії та підживлений соцмережами. Ніхто більше не розмежовує думок обивателів і фахівців, а головна мета будь-якої розмови — довести, що хтось не має рації. У цій книжці автор аналізує причини цієї ситуації та намагається зрозуміти, як перетворити диванні балачки в результативні дискусії. 

 

 

 

Bezumtsi

У книзі «Науково-практичний коментар Господарського кодексу України» враховано як зміни до Господарського кодексу України, так і прийняті упродовж 2012-2018 рр. нормативно-правові акти господарського законодавства, спрямовані на регулювання суспільних відносин у сфері господарювання. Для працівників сфери економіки, юрисконсультів суб'єктів господарювання та органів державної влади і місцевого самоврядування, суддів, прокурорів, адвокатів, науковців та викладачів права, а також студентів закладів вищої освіти.

 

 

 

 

Bezumtsi

Підручник "Кримінологія" підготовлений відповідно до навчальних програм Національного університету державної фіскальної служби України і має на меті надати базові знання з даного курсу студентам, курсантам і слухачам, створити їм умови для роздумів над причинами злочинності в Україні. Підручник складається з двох модулів.

У першому (Загальна частина) викладено ідеї вітчизняних і зарубіжних учених-кримінологів щодо наукових знань про злочинність, її детермінацію, особу злочинця, кримінологічну віктимологію. Розкрито теорію та практику запобігання злочинності в Україні. У другому (Особлива частина) розглядаються окремі найбільш поширені види злочинності в Україні.

Підручник стане у нагоді студентам, курсантам, слухачам, магістрам, викладачам юридичних вищих навчальних закладів, усім, кого цікавлять актуальні питання теорії та практики запобігання злочинності.

 

 

Bezumtsi

У першому томі підручника «Криміналістика» викладено загальнотеоретичні проблеми криміналістики, висвітлено питання криміналістичної техніки та окремих її галузей, розкрито зміст криміналістичної тактики. Поданий матеріал адаптовано до нових навчальних програм юридичних закладів вищої освіти та сучасних вимог.

Розраховано на студентів юридичних спеціальностей закладів вищої освіти, а також може бути корисним аспірантам, викладачам, науковцям та співробітникам органів правопорядку, суддям, адвокатам та іншим юристам.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Наведено постатейний коментар «Кримінального кодексу України з постатейними коментарем, висновками Верховного Суду», що є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної Верховним Судом, тільки з одночасним наведенням відповідних мотивів (частини 5, 6 ст. 13 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів»).

Книга розрахована в першу чергу на осіб, які займаються правозастосовною діяльністю в галузі кримінального права, а саме слідчих, прокурорів, адвокатів. Може бути корисною також для студентів юридичних ЗВО, осіб, які мають кримінальне переслідування, а також всіх, хто цікавиться відповідними питаннями. 

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику «Антикорупційне право» розглянуто актуальні питання Концепції адміністративно-правового забезпечення запобігання та протидії корупції. За цих умов антикорупційне право є нагальною потребою як законний капітал відповідальності юридичних та фізичних осіб. Висвітлено стратегічні напрями та необхідні механізми протидії корупції, а також протидію корупційним маніпуляціям у вищій освіті України. Зосереджено увагу на конструктивну характеристику антикорупційного права, в якій нова концептуальна модель контррозвідувальної діяльності та Прокуратури України, як локальний моніторинг та представництво, відіграє належну роль. При цьому розкрито, що паливно-енергетичний комплекс є прерогативою діяльності спецслужб. Визначено авторське бачення антикорупційної політики світового порядку.

Навчальний посібник розраховано на науковців, викладачів, студентів, курсантів, співробітників спецслужб та широке коло читачів.

 

Bezumtsi

Це перший у вітчизняній юридичній науці фундаментальний посібник «Спортивне право» з правового регулювання фізичної культури й спорту для підготовки студентів з дисципліни «Спортивне право України». У ньому узагальнено та систематизовано існуюче спортивне законодавство, визначено напрями його вдосконалення. Докладно висвітлюються питання формування спортивного права - новітнього напряму розвитку права України.

Навчальний посібник передбачений для студентів, аспірантів і викладачів юридичних вузів, університетів і інститутів фізичної культури, наукових співробітників, практикуючих юристів, працівників фізкультурно-спортивних організацій і органів управління фізичною культурою та спортом, спортивних суддів, тренерів та спортсменів.

 

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику «Конкурентне право» викладено основні теми курсу конкурентного права відповідно до програми. Розглянуто питання правових засад регулювання конкурентних відносин, історії виникнення і формування конкурентного законодавства іноземних країн та становлення вітчизняного конкурентного права і законодавства, його сучасного стану та конкурентної політики держави. Окремий розділ присвячено алгоритму визначення монопольного становища та меж ринку. Висвітлено основні завдання Антимонопольного комітету України, його структуру та повноваження. Окремі розділи присвячено питанням регулювання та контролю на ринках, де діють суб'єкти природних монополій, і притягнення до відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції та повноваженням АМКУ щодо надання дозволів на концентрацію та узгоджені дії суб'єктів господарювання. Усі положення систематизовані та мають додатки у вигляді схем і таблиць.

Для студентів та аспірантів юридичних і економічних спеціальностей закладів вищої освіти та юристів-практиків.

 

Bezumtsi

Збірник «Цивільний кодекс України: постатейний покажчик правових позицій Верховного Суду – Великої Палати та Касаційного суду (практика першого півріччя 2019 року)» містить у собі систематизацію судової практики Верховного Суду за І півріччя 2019 року, а також окремі правові позиції 2018 року, які не ввійшли до попереднього видання. Правові висновки впорядковані за статтями Цивільного кодексу України, що дозволяє назвати книгу постатейним коментарем практичного тлумачення норм цивільного закону Верховним Судом.

Збірник призначений для практичного використання суддями, адвокатами, практикуючими юристами, а також буде корисний усім тим, хто цікавиться практикою застосування норм цивільного законодавства.  

 

 

 

Bezumtsi

У підручнику «Військове право» представлено теоретико-методологічні та практичні засади військового права як комплексної галузі права. Визначено місце і роль військового права у системі права України, закономірності виникнення, існування та розвитку військово-правових відносин, військово-правових норм, які їх регулюють.

Підручник відображає структуру військового права і складається з загальної, особливої та спеціальної частин, а також глосарію, в якому містяться визначення основних термінів за кожною темою.

Підручник розрахований на курсантів, слухачів і студентів, ад’юнктів та аспірантів, викладачів і науковців цивільних та військових закладів вищої освіти, військовослужбовців, представників органів публічного управління та громадських організацій, а також всіх тих, хто цікавиться питаннями розвитку військового права та військового законодавства.

 

 

Bezumtsi

Підручник «Цивільний процес» підготовлено відповідно до програми навчальної дисципліни «Цивільний процес» для юридичних вищих навчальних закладів і факультетів. У ньому знайшли висвітлення всі інститути цивільного процесуального права України, які становлять його систему.

Підручник розрахований на студентів-юристів для підготовки до заліків та іспитів з цивільного процесу.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику «Основи кваліфікації злочинів» досліджено загальні положення кваліфікації злочинів – її поняття, підстави, гносеологічні та формально-логічні аспекти, кваліфікації розмежування злочинів та відмежування їх від діянь, що не є злочинами, а також види, принципи, етапи кваліфікації.

Приділено значну увагу аналізу кваліфікації злочинів за елементами й ознаками складу злочину: об’єктом, об’єктивною стороною, суб’єктом, суб'єктивною стороною злочину.

Розглянуто спеціальні положення кваліфікації злочинів: залежно від стадій їх вчинення, співучасті, множинності злочинів; при конкуренції кримінально-правових норм.

Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних закладів вищої освіти, науковців, працівників кримінальної юстиції.

 

Bezumtsi

Зміст монографії «Військові злочини: питання теорії, законодавства і практики» відображає питання витоків та генези кримінальної відповідальності за військові злочини на теренах України з часів Київської Русі по сьогодення.

Розглянуті питання методології та стану дослідження військових злочинів, їх системи; питання військового правопорядку як об’єкта кримінально-правової охорони, об’єктно-суб’єктна характеристика військових злочинів, питання кваліфікації та заходи кримінально-правового характеру за їх вчинення. Проведено порівняльно-правовий аналіз системи військових злочинів за КК України та інших держав світу. Запропоновані пропозиції по перегляду як змісту їх родового об’єкта, системи, так і місця в Особливій частині нової редакції Кримінального кодексу України.

Видання розраховане для всіх, хто вивчає кримінальне право, застосовує його правові норми та цікавиться проблематикою військових злочинів.

 

Bezumtsi

У підручнику «Державне будівництво і місцеве самоврядування в Україні» системно викладені всі теми за вузівською програмою навчального курсу «Державне будівництво і місцеве самоврядування в Україні». Розглядаються загальне поняття державного будівництва і місцевого самоврядування, історія становлення, предмет і система однойменної науки, основи організації та діяльності глави держави, парламенту, органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування в Україні на сучасному етапі. Аналізуються принципи організації та діяльності зазначених органів, їх функції, компетенція, форми і методи роботи, взаємодія із судовими і правоохоронними органами та об’єднаннями громадян.

 Для студентів, слухачів, аспірантів і викладачів юридичних вузів і факультетів, науково-педагогічних працівників, державних і муніципальних службовців.  

 

Bezumtsi

В посібнику «Організація судових та правоохоронних органів України» надається тематика курсу, методичні вказівки щодо підготовки до практичних занять та самостійної роботи студентів, пропонуються зразки тестових та контрольних запитань до вивчення курсу. З метою поглибленого вивчення основ роботи правоохоронних органів розкривається зміст формування правової бази правоохоронної діяльності та правосуддя. Важливе значення надається дослідженню питань реформи правоохоронної системи в сучасний період, виявленню та розбору прорахунків в процесі реформування, можливі шляхи усунення недоліків.

Для студентів, курсантів, слухачів, аспірантів і викладачів вищих юридичних навчальних закладів, а також наукових та практичних працівників. 

 

 

Bezumtsi

Верховною Радою України 02.06.2016 р. було прийнято закони України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та «Про судоустрій і статус суддів», які набувають чинності 30.09.2016 р. Ці акти вносять суттєві зміни в систему органів судової влади, які враховані авторами навчального посібника. Навчальний посібник «Організація судових та правоохоронних органів» складається з двох частин. У першій частині на основі нового законодавства та досягнень правової науки розглядаються питання природи судової влади, її функції та принципи, побудова судової системи, статус суддів та присяжних, а також компетенція органів, що здійснюють організаційне забезпечення функціонування судів.

Для студентів, слухачів, курсантів вищих юридичних навчальних закладів, а також викладачів, правознавців-практиків, усіх, кого цікавить організація судів та інших правоохоронних органів в Україні.

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику «Основи публічного адміністрування» висвітлені основні питання курсу «Основи публічного адміністрування» для студентів другого (магістерського) рівня юридичних ВНЗ. Враховане новітнє законодавство, а також практика публічного адміністрування.

Для студентів, аспірантів, викладачів вищих юридичних навчальних закладів, всіх, хто цікавиться проблемами публічного адміністрування.

 

 

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику «Корпоративне право» розглядаються теоретичні правові проблеми нового для української правової дійсності нормативно-правового утворення – корпоративного права, а також актуальні питання діяльності корпоративних підприємств. У доступній формі викладено питання поняття та предмету корпоративного права, правового статусу корпоративних підприємств, корпоративних прав та обов’язків, корпоративного управління, правового регулювання майнових відносин в корпоративних підприємствах, особливостей вирішення корпоративних спорів та ін.

Навчальний посібник призначений для вивчення спеціального навчального курсу «Корпоративне право» студентами юридичних та економічних спеціальностей, а також для всіх тих, хто цікавиться питаннями правового регулювання корпоративних відносин. До посібника включений перелік основних законодавчих і підзаконних нормативних актів, що регулюють відповідні відносини.

  

 

Bezumtsi

Політичний експерт та історик Євген Магда написав політичні портрети п’ятьох українських президентів. Автор робить наголос на впливові особистісного чинника на здобутки та прорахунки розбудови української державності минулих двадцяти шести років. Кожен розділ, присвячений окремому президентові, названо за прикметними ознаками його стилю управління державою: «Леонід Перший: від лідера КПУ до VIP-агітатора (Л. Кравчук)», «Чорно-білий президент (Л. Кучма)», «Віктор Ющенко. Втрачений Майдан», «Віктор Янукович. Президентське піке», «Петро Порошенко. П’ятий елемент». Магда коротко описує наші найближчі перспективи в частині «Шостий. Невідворотний». Власне, й назва книжки «Шостий. Спогади про майбутнє» нагадує про певну спадкоємність українських політиків, деякі з яких досить тривалий час перебувають на найвищих щаблях влади. 

 

 

 

Bezumtsi

У книжці «Чому ненасильницький спротив ефективний» проаналізовано проблему ненасильницьких рухів опору в боротьбі проти диктатур упродовж 1900-2006 років. Розглянуто стратегічні й тактичні переваги мирного спротиву авторитаризмові порівняно зі збройними виступами, зіставлено ефективність окремих кампаній залежно від частини світу або часу їхнього розгортання, оцінено результативність деяких методів боротьби. На основі докладного аналізу чотирьох прикладів мирних революцій (вдалого масового виступу на Філіппінах, частково успішних кампаній в Ірані та Палестині й невдалої спроби демократизації Бірми) зроблено висновки про умови, в яких ненасильницькі протести мають найвищі шанси досягти поставленої мети.

Для активістів громадських організацій, журналістів, політологів, соціологів, фахівців із соціальної філософії та всіх, хто цікавиться методами мирного опору.

 

Bezumtsi

Книга «Біль за Україну» – про внутрішні та зовнішні, політичні та економічні потрясіння та виклики, що випали на долю України — загрожували її державності та зумовлювали вболівання за неї. Порушуються проблемні формування національної єдності українського народу та зміцнення української державності.

Для тих, кому болить за Україну.

 

 

 

 

Bezumtsi

В атласі «50 рідкісних рослин Сумщини» узагальнено відомості про поширення раритетних рослин Сумської області. П'ятдесят – це далеко не повний перелік рослин області, які потрібно вважати рідкісними. Представлена добірка лісових, степових, лучних та болотних рослин. Наведено карту їх знахідок від початку ХХ століття й до наших днів, відомих авторам з літературних джерел, з матеріалів гербаріїв Києва, Харкова, Ніжина, Львова, Середина-Буди та власних знахідок авторів. Для кожного з видів наведено коротку характеристику, вказано загрози та можливі заходи щодо їх збереження. Атлас ілюстрований фотографіями. 

 

 

  

 

Bezumtsi

У книзі «Практикум з мікробіології» описані алгоритми виконання професійних практичних навичок з мікробіології, тести, ситуаційні задачі, надано рекомендації щодо проведення модульного контролю знань, умінь і практичних навичок студентів з цього предмету.

Для студентів медичних (фармацевтичних) коледжів, училищ, академії та інститутів медсестринства.

 

 

 

Bezumtsi

Електронне видання. Мета практикуму з навчальної дисципліни "Науки про здоров’я" – формування знань, умінь і навичок у студентів спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія" щодо формування цілісного уявлення про здоров’я людини та його фізичну, психологічну, соціальну, духовну складові, знань та практичних навичок щодо основ управління фізичним здоров’ям людини.

 

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику «Захворювання органів дихання в сімейній медицині» матеріал подано системно, наведено короткі відомості щодо основ пропедевтики захворювань органів дихання, описано синдроми і найпоширеніші захворювання дихальної системи, міжнародні алгоритми ведення таких пацієнтів, а також рекомендації щодо медикаментозної та немедикаментозної їх реабілітації. Особливістю видання є включення до його контенту рекомендацій фінського медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd, яке спеціалізується на комплексних рішеннях у сфері доказової медицини. Для широкого кола фахівців первинної медичної допомоги (лікарів загальної практики – сімейних лікарів, дільничних терапевтів і педіатрів), а також лікарів інших медичних спеціальностей – терапевтів, пульмонологів, які практикують у галузі амбулаторної терапії та пульмонології, студентів-медиків старших курсів, лікарів-інтернів, а також усіх, хто потребує підвищення кваліфікації у сфері ведення пацієнтів із захворюваннями дихальної системи на основі як класичних, так і останніх сучасних вітчизняних і міжнародних рекомендацій.

 

Bezumtsi

Навчальний посібник «Безпека життєдіяльності, основи охорони праці» підготовлено фахівцями кафедри гігієни праці і професійних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Посібник складено відповідно до типової навчальної програми з дисципліни «Безпека життєдіяльності, основи охорони праці» та нового навчального плану, затвердженого МОЗ України. У ньому викладено загальні питання безпеки життєдіяльності людини. Особливу увагу приділено шляхам формування культури безпеки та основам охорони праці медичних і фармацевтичних працівників у сучасних умовах. Для студентів вищих медичних навчальних закладів.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику «Засоби захисту організму від дії іонізувального випромінювання» розглянуто питання захисту організму від гострого та хронічного іонізувального опромінення. Проаналізовано проблеми, пов’язані із застосуванням протипроменевих хімічних засобів, а також продуктів природного походження як засобів, що підвищують радіостійкість орга­нізму як у непридатних екологічних умовах, так і під час променевої терапії. Особливу увагу приділено сучасній концепції радіозахисного харчування. Посібник розроблено відповідно до програми з навчальних дисциплін «Радіаційна медицина» і «Радіологія».

Для лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, студентів медичних закладів вищої освіти.

 

 

  

Bezumtsi

Підручник «Анестезіологія та інтенсивна терапія» розроблено відповідно до нової навчальної програми. Курс анестезіології та інтенсивної терапії закладає основи вивчення студентами невідкладних станів, при яких застосовують методи знеболювання й інтенсивної терапії. Опанування цих дисциплін інтегрується з вивченням внутрішньої медицини, педіатрії, фармакології, оскільки ґрунтується на набутті знань з клінічної фізіології дихальної, серцево-судинної систем, печінки, нирок тощо. У другому виданні автори осучаснили деякі розділи підручника з урахуванням суттєвих змін, що відбулися за останні роки в медичній галузі. Згідно з новою програмою, у підручник уведено розділ «Сепсис, раціональна антибіотикотерапія». Для студентів медичних закладів вищої освіти.

 

 

 

 

Bezumtsi

Навчальний посібник «Посібник з біологічної хімії "Крок 1. Стоматологія» включає тестові завдання, що були представлені в екзаменаційних буклетах «Крок-1», затверджені базові тестові завдання центру тестування МОЗ України різних років, а також тести, створені викладачами кафедр медичних закладів вищої освіти України. Тестові завдання згруповані за темами, до кожного тестового завдання наведена правильна відповідь та подано її обґрунтування. Самостійна робота з тестовими завданнями посібника сприятиме поліпшенню якості вивченого матеріалу та підготовки студентів до складання ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок 1. Стоматологія». Для студентів медичних закладів вищої освіти за спеціальністю «Стоматологія».

 

 

 

 

Bezumtsi

Навчальний посібник «Тестові завдання і ситуаційні задачі з охорони праці в медичній галузі» підготовлено фахівцями провідних медичних закладів вищої освіти України. Тестові завдання і ситуаційні задачі розроблено до всіх тем практичних занять з охорони праці в медичній галузі відповідно до нових навчальних програм із цієї дисципліни. Значну увагу приділено правовим і організаційним аспектам охорони праці; питанням гігієнічної характеристики умов праці медичних працівників, атестації робочих місць; розслідуванню та обліку професійних захворювань, нещасних випадків та аварій у лікувально-профілактичних закладах; гігієні та охороні праці в медичних закладах та виробничій безпеці медичного персоналу. Для студентів медичних закладів вищої освіти, лікарів-інтернів та практичних лікарів. 

 

 

 

Bezumtsi

У навчально-методичному посібнику  викладено основні досягнення в імунопрофілактиці, перспективи розвитку нових вакцин, проблеми, які трапляються в лікарській практиці. Описано методи підвищення безпечності щеплень та моніторингу проведення вакцинації. Наведено джерела антивакцинальної кампанії, показано значення комунікаційної політики для ефективного проведення імунопрофілактики. Детально описано організацію вакцинального процесу, імунопрофілактику окремих інфекцій. Нове видання доповнено особливостями вакцинації при різних клінічних ситуаціях. Матеріали, наведені в посібнику «Iмунопрофілактика інфекційних хвороб» за редакцією Л.I. Чернишової, Ф.I. Лапія, А.П. Волохи, із точки зору Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики при МОЗ України відповідають сучасним вимогам. Для лікарів-інтернів, слухачів післядипломної освіти, педіатрів, сімейних лікарів, дитячих імунологів, дитячих інфекціоністів і лікарів вузьких педіатричних спеціальностей, а також студентів медичних закладів вищої освіти.

 

 

Bezumtsi

У навчальному виданні «Лабораторна діагностика туберкульозної інфекції» представлені сучасні уявлення про лабораторну діагностику туберкульозу з урахуванням досягнень провідних міжнародних експертів. Наводяться матеріали щодо організації роботи лабораторії, підготовки персоналу, вимоги до приміщення лабораторії, оснащення, забезпечення належного рівня біологічної безпеки та безпеки праці, контролю якості роботи лабораторії. Розглядаються культуральні методи дослідження на щільних та рідких живильних середовищах, процедури приймання, реєстрації та оброблення діагностичного матеріалу, мікроскопія зразків матеріалу, техніка посіву, інкубація, облік результатів, диференціація та ідентифікація мікобактерій. Наводяться методи визначення чутливості мікобактерій до медикаментозних препаратів та контроль якості цих досліджень. Книга містить додатки, а також кольорову вклейку, що ілюструє текстовий матеріал. Для організаторів і фахівців бактеріологічних лабораторій закладів протитуберкульозної служби України, студентів медичних закладів вищої освіти, лікарів-фтизіатрів, наукових і педагогічних працівників, які займаються проблемами діагностики і лікування хворих на туберкульоз.

 

 

Bezumtsi

Підручник «Інфекційні хвороби» підготовлено відповідно до типових навчальних програм для студентів зі спеціальності «Медсестринство» спеціалізацій «Лікувальна справа», «Акушерська справа», «Сестринська справа» напряму підготовки «Охорона здоров'я» з урахуванням вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики, освітньо-професійної практичної підготовки та стандартів освіти на основі нормативно-директивних матеріалів МОЗ України. Нозологічні форми викладено за однотипною схемою: визначення, етіологія, епідеміологія, патогенез, клінічна картина, ускладнення, діагностика, диференціальна діагностика, лікування, профілактика. Зокрема висвітлено теми, які виносять на самостійне позааудиторне опрацювання. Особливу увагу приділено питанням загальної інфектології, догляду за хворими, наданню невідкладної допомоги. У підручнику використано матеріали та рекомендації ВООЗ, дані вітчизняних і зарубіжних публікацій провідних фахівців, клінічні протоколи надання медичної допомоги МОЗ України. Поданий матеріал викладено на сучасному науковому рівні відповідно до чинних міжнародних рекомендацій. Для студентів медичних закладів вищої освіти освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр» і «Магістр» зі спеціальності «Медсестринство" напряму підготовки «Охорона здоров'я». 

 

Bezumtsi

Навчальний посібник «Нейрохірургія» складено відповідно до навчальної програми з діагностики і лікування пацієнтів із неврологічними захворюваннями головного й спинного мозку, хребта та його структур, периферійних нервів. У виданні використано сучасні європейські й американські протоколи ведення таких хворих. До кожного розділу подано список рекомендованої літератури. Для студентів медичних закладів вищої освіти, лікарів-інтернів, курсантів інститутів післядипломної освіти, резидентів, лікарів-практиків.

 

 

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику «Гнійно-септична хірургія» розглянуто питання хірургічної інфекції, а саме – гнійно-септичної хірургії. Погіршення епідеміологічної ситуації, нераціональне використання антибіотиків, селекція особливо вірулентних госпітальних штамів, формування стійкості мікроорганізмів до лікарських засобів, зростаючий ризик ускладнень інвазивних діагностичних і лікувальних процедур, великі економічні втрати від гнійно-септичних ускладнень та погіршення соціально-економічних умов в Україні роблять проблему гнійної інфекції все більш економічно та соціально значущою. Для лікарів-інтернів, слухачів, студентів старших курсів медичних університетів та академій, лікарів-практиків і науковців хірургічного та терапевтичного профілю. Також буде корисним широкому колу фахівців суміжних спеціальностей, які беруть участь у лікуванні хворих із гнійно-септичними ускладненнями. 

 

 

Bezumtsi

У книзі «Надрокористування в Україні» розглянуто поняття про надра, схарактеризовано основні елементи надр. Викладено історію видобутку та систематизації запасів і ресурсів мінеральної сировини. Досліджено процедуру геологічного вивчення надр як важливого процесу отримання інформації про надра з метою задоволення потреб суспільства, особливості розпорядження геологічною інформацією. Визначено систему управління ресурсами корисних копалин як складного комплексу юридично-правових, геолого-економічних та соціально-політичних чинників. Наведено концепції державної та комерційної геолого-економічної оцінок родовищ корисних копалин, сформульовано поняття про ренту та її роль у гірничій галузі. Описано процедуру геологічного супроводу використання надр, зокрема специфіку правових відносин у процесі використання надр.

Для геологів, екологів, географів, надрокористувачів, працівників державних установ, юристів, студентів геологічних, гірничих, юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, широкого загалу читачів.

 

 

Bezumtsi

У підручнику «Автоматизація виробничих процесів» висвітлено загальні питання автоматизації виробничих процесів, описано автоматичний контроль технологічних параметрів, автоматизовані системи регулювання, технічні засоби автоматизації, основи проектування автоматизованих систем. Розглянуто основи автоматизації виробництва із застосуванням мікропроцесорних промислових контролерів і принципи побудови комп'ютерно-інтегрованих систем управління з використанням автоматизованих робочих місць оператора-технолога.

Для студентів вищих навчальних закладів освіти I–IV рівнів акредитації, які спеціалізуються в галузі автоматизації виробництва, а також для студентів – технологів, енергетиків, механіків та інших, які повинні мати знання для роботи в умовах комп’ютерно-інтегрованого автоматизованого виробництва і вміти сформулювати вимоги до впровадження нових і модернізації існуючих систем автоматизації. Може бути використаний також науково-технічними працівниками різних галузей промисловості.

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику «Основи холодильних технологій» викладено основи холодильних технологій у переробній промисловості для обробки, переробки та зберігання сировини і продукції рослинного та тваринного походження. Наведено основні способи отримання та використання штучного холоду на різних стадіях технологічного процесу. Висвітлено сутність термодинамічних процесів і оборотних колових циклів холодильників, схеми холодильних машин і установок, їх калоричні розрахунки.

Для студентів спеціальностей «Процеси, машини і обладнання агропромислового виробництва», «Техніка та енергетика аграрного виробництва».

 

 

 

Bezumtsi

Електронне видання. "Data Science & Big Data Analytics: Discovering, Analyzing, Visualizing and Presenting Data" provides a practitioner's approach to some of the key techniques and tools used in Big Data analytics. Knowledge ofthese methods will help people become active contributors to Big Data analytics projects. The book's content is designed to assist multiple stakeholders: business and data analysts looking to add Big Data analytics skills to their portfolio; database professionals and managers of business intelligence, analytics, or Big Data groups looking to enrich their analytic skills; and college graduates investigating data science as a career field.

Ця книга пропонує підхід практикуючого до деяких ключових методик та інструментів, що використовуються в аналітиці великих даних. Знання цих методів допоможе людям стати активними учасниками проектів аналітики великих даних. Книга контент розроблений, щоб допомогти багатьом зацікавленим сторонам: аналітикам бізнесу та даних, які хочуть додати аналітику Big Data навички до їх портфоліо; професіонали баз даних та менеджери бізнес-аналітики, аналітики або групи великих даних прагнуть збагатити свої аналітичні навички; та випускники коледжів, які вивчають науку про дані, як галузь кар’єри.

 

Bezumtsi

Електронне видання. "Mathematics for Machine Learning" is intended to provide some background and starting points for researchers interested in developing their own AutoML approaches, highlight available systems for practitioners who want to apply AutoML to their problems, and provide an overview of the state of the art to researchers already working in AutoML.

Ця книга має на меті забезпечити дослідницьку основу та вихідні точки зацікавленості у розробці власних підходів до AutoML, виділіти доступні системи для практикуючих, які хочуть застосувати AutoML до своїх проблем та надавати їм огляд стану техніки для дослідників, які вже працюють в AutoML.

 

 

 

  

 

Bezumtsi

Національний підручник «Історія України» підготовлено авторським колективом українознавчих кафедр медичних університетів для студентів лікувальних, стоматологічних та фармацевтичних факультетів. Автори охоплюють хронологічно й тематично всі найважливіші періоди вітчизняної історії з найдавніших часів і до сьогодення. Під час написання розділів і окремих параграфів використано найновітніші досягнення як теоретичної, зокрема академічної науки, так і методичних напрацювань у цій галузі. Для викладачів і студентів вищих медичних навчальних закладів.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

«Ukrainer. Країна зсередини» – книжка за мотивами першого кола масштабної експедиції Україною, яка тривала протягом 2016-2018 років й охопила всі історичні регіони – від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. У книзі зібрано найяскравіші моменти з мандрівок унікальними куточками країни: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують, а також приголомшливі фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою та автентичною. 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Підручник «Польща – нарис історії» створений польськими дослідниками спеціально для українського читача. Працюючи над нарисом історії Польщі, авторський колектив праці ставив перед собою дві основні мети. Перше: ознайомити українського читача, передусім учителів гуманітарних дисциплін, студентів та учнів, які цікавляться історією, з основними епізодами польської минувшини. Другу мету автор вступу В. Менджецький формулював так: «Представити польську перспективу бачення власної історії, показ €у ній місця українців і України, а також польського розуміння численних спільних епізодів нашої історії».

 

 

   

 

Bezumtsi

Книжка «Смаки раю. Соціальна історія прянощів, збудників та дурманів» присвячена не так історії найвідоміших і найуживаніших спецій, як-от перець, чай, кава, тютюн тощо, як тому впливові цих засобів насолоди, який вони справляли протягом віків, починаючи від доби Середньовіччя, на загальний поступ людства, тому особливому місцю, яке вони посідали в культурному й економічному житті Європейського континенту. Автор зводить докупи величезну кількість фактів, подеколи зовсім невідомих, аби розгорнути цікаву історію завезених і створених в Європі «речовин насолоди», аби покликати у мандрівку хмільними середньовічними трапезними залами, першими кав'ярнями часів Реформації, будуарами іспанської аристократії, де ранками чути запах гарячого шоколаду, німецькими шинками та англійськими джин-барами, опіумними притонами та багатьма іншими місцями, де люди, збираючись, уживали ці привабливі зілля та трунки.

Для широкого кола читачів, що цікавляться глобальними питаннями розвитку людства.

 

Bezumtsi

Книга «Керманич української науки. Життєвий і творчий шлях Б.Є. Платона» є своєрідним науковим і соціальним портретом Бориса Євгеновича Патона – унікальної особистості, великого вченого, організатора науки і видатного державного і громадського діяча. Йдеться про його внесок у вічну проблему з’єднання матеріалів (новаторські науково-технічні прориви в галузі електрозварювання на землі, у воді, космосі), розбудову Національної академії наук України як головного вітчизняного і визнаного міжнародного наукового центру, формування національної наукової системи в Україні, відповідальну громадянську позицію в складних доленосних соціальних ситуаціях.

Розрахована на науковці, освітян, працівників засобів масової інформації, усіх, хто цікавиться історією науки і знаковими постатями в ній. Книга багато ілюстрована.

 

   

Bezumtsi

Идеи Илона Маска никого не оставят равнодушным. Это он создал самый лучший в мире электромобиль и строит ракеты, которые летают к Международной космической станции. Он собирается перевести энергетику на солнечные батареи и отправить экспедицию на Марс. Свою первую программу для компьютерной игры Илон написал в 12 лет. Но компьютерщиком он не стал – решил, что для него этого слишком мало. Надо думать о будущем человечества! Из книги «Илон Маск и поиск фантастического будущего» вы узнаете, как нелюдимый «ботаник», которого травили школьные хулиганы, взял судьбу в свои руки и стал шаг за шагом совершать невозможное. Сейчас Маск – человек-легенда, предприниматель и инженер, с которым мало кто на планете может сравниться. Одни считают его гением, другие – авантюристом, а третьи – циничным дельцом. Будем разбираться вместе с неутомимым журналистом Эшли Вэнсом!

 

 

Bezumtsi

Стівен Гокінґ – людина-легенда, науковець, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці. Його вважають одним з найгеніальніших фізиків з часів Ейнштейна. Спільно з не менш геніальним ученим, Леонардом Млодіновим, володарем престижної премії PEN за найкращу наукову книжку, вони здійснили революційне відкриття, розробивши новітню теорію походження Всесвіту та життя!

Книжка «Великий замисел» написана живою мовою й розрахована на широке коло читачів без академічних знань з фізики. Це історія Всесвіту, в контексті якої автори спростовують традиційну теорію його появи, по-новому осмислюють теорію Великого вибуху та заперечують думку про те, що Земля – єдина планета, на якій є життя. Що, як окрім нашої галактики та всесвіту існує безліч інших унікальних космічних об’єктів?

 

 

Bezumtsi

Це скорочене й доповнене новими відкриттями в науці перевидання бестселера Стівена Гокінґа «Коротка історія часу», який розійшовся по світу накладом понад 10 млн примірників! Ви дізнаєтесь про появу Всесвіту, чорні діри, теорію суперструн і квантову механіку.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Це не альтернативна історія, а саме та, яку від вас хотіли приховати. Книга «Котел» або Справа без терміну давності» – документальний доказ газети «День». Як і чому стали можливими резонансні злочини: вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, викрадення і побиття громадського діяча Олексія Подольського, замах на життя народного депутата ІІ і ІІІ скликання Олександра Єльяшкевича. Це – суть новітньої історії України на прикладі людських трагедій, втрачених шансів, деформованої країни, що врешті-решт і призвело до війни. Чому це стало можливим і коли почалося? І головне – коли країна позбудеться небезпечного «вірусу»? 

 

 

 

 

Bezumtsi

Велика війна 1914-1918 pp., як явище глобального розмаху, стала переломною подією для світової історії, справжньою гранню між епохами.

Пропонований том «Велика війна 1914-1918 рр. і Україна. Мовою документів і свідчень» – це збірник документів, у якому український контекст Першої світової війни відображено крізь призму міжнародного дипломатичного листування, стратегічних і оперативних документів армійського командування, зведень спецорганів, матеріалів діловодства різних установ та організацій, статистичних даних, спогадів і приватного листування офіцерів, рядових солдатів, пересічних жителів прифронтової зони й тилу. Видання також містить добірку оригінальних фотографічних зображень і карт бойових операцій.

Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.Bezumtsi

«Ре-візія історії» – це аналіз ключових наративів російської пропаганди щодо української історії, а також відповідь українських істориків на ці наративи. Виявлення наративів було здійснено через аналіз даних – передусім російського сегменту інтернету. Для цього були використані нейронні мережі та інші засоби машинного навчання. Книга містить шість головних наративів, з відповідними меседжами та підмеседжами, які показують, як Росія перетлумачує українську історію, аби виправдати свою військову агресію. Книга також містить відповідь українських істориків на ці наративи та меседжі: аналіз експертів проекту «LikБез: Історичний фронт» та розмову з відомим українським істориком та інтелектуалом Ярославом Грицаком.

 

 

 

 

Bezumtsi

35 інтерв'ю, записаних з учасниками та свідками подій Революції Гідності в Україні, складають першу книжку видавничої серії усних історій «Майдан. Пряма мова», започаткованої Національним музеєм Революції Гідності. Упродовж 2014-2019 року науковці зібрали понад 200 інтерв'ю, і сьогодні робота зі збору свідчень триває. Євромайдан – драматичний період новітньої історії України постає перед нами у спогадах, враженнях, роздумах учасників тими епізодами пережитого, які вони особисто вважають важливими, які їх найбільше вразили та запам'яталися. Згідно із засадами усної історії як наукового методу інтерв'ю наведено зі збереженням мовних і стилістичних особливостей оповідей та з мінімальними правками, потрібними для полегшення прочитання.

Видання розраховано на широке коло істориків, етнологів, мовознавців та інших гуманітаріїв, музейників, соціологів, а також усіх, хто цікавиться історією України.

 

 

Bezumtsi

Видання «Небесна Сотня. Життєписи» – це документально-публіцистичний мартиролог Героїв Небесної Сотні. Його створила Світлана Терейковська, педагог, волонтерка, учасниця Революції Гідності. У першому томі – нариси-життєписи тридцяти п'яти яскравих доль активістів Євромайдану, які віддалі життя заради перемоги демократії. Читач дізнається маловідомі біографічні факти, спогади та свідчення, рідних, близьких, земляків.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Працю «1933: «І чого ви ще живі?» сфокусовано на такому аспекті Голодомору, як вилучення незернових запасів, їжі й одягу в селян, адже загальноусталеною є думка про конфіскацію саме зерна для виконання плану хлібозаготівель. Упорядник на прикладі свідчень, зібраних у різних країнах і роках, наводить читачеві картину тотального охоплення України вилученням будь-чого, що могло бути використане в їжу: від картоплі і кваснини до жмені квасолі й сушки. Подано аналіз політики радянської влади напередодні та під час Голодомору з точки зору підготовки до конфіскації їжі, іншими словами – позбавлення українського села засобів існування. Оскільки документами є усна історія, то проаналізовано цей вид історичного джерела – загалом та зокрема щодо Голодомору.

Для науковців, політиків, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться цією трагічною сторінкою нашого історичного минулого.

  

Bezumtsi

У збірку «Перехрестя» українського письменника Євгена Положія увійшли оповідання, есеї та віршата, написані в різні роки, а також повість «По той бік Пагорба». У «Перехресті» представлені як новели з найвідомішого твору письменника «Іловайськ» («Дядько Іван», «1396. Повернення» тощо), так і оповідання та есеї («Пан Зривко», «П'ять хвилин у Токіо», «М'ячі» та ін.), що друкувалися раніше в різноманітних збірках. Більшість із цих творів суттєво відредаговані автором. По-новому зазвучали також новели «Собача дорога», «Обраний», «Пенелопа» і багато інших.

Окремо варто відзначити серії «Хулігани» та «Андеграунд», де зібрані ранні твори Положія («Як ми крали наречену» тощо), а також оригінальне оповідання «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», що згодом розрослося до популярної повісті. Повноцінним дебютним текстом можна назвати повість «Секта».

 

 

 

Bezumtsi

Сорокарічний Мирослав Шефер – блискучий аналітик і топ-менеджер іноземного холдингу в дохіпстерському Києві — живе на повну, рятуючись від кризи середнього віку в гулянках й алкоголі. Круті знайомства й тусовки. Друзі, в компанії з якими багато що можна собі дозволити. Коктейль ситуацій нічного життя. Полювання на життєвий досвід жінок, який він використовує як матеріал для своїх п’єс. Його не відпускає і заводить у внутрішній конфлікт давня мрія стати драматургом. Заради неї Шефер нехтує кар’єрою, переступає через ілюзії шефа й кидає роботу. Якийсь час йому здається, що все відбувається так, як того хотів і до чого йшов – його талант побачили й оцінили. І як тільки він безоглядно закохується в юну анархо-феміністку Варю Кропоткіну, його світ перевертається з ніг на голову. Шефер більше не володіє ситуацією – любовна залежність б’є його нещадно.

А тим часом країна вибухає проти авторитарної влади. Кожен робить свій вибір. Епоха безтурботних нічних загулів і важкого алкогольного шоту «Б-52» вибивається із сил. 

 

 

   

Bezumtsi

«Зміщення спектра» – чуттєве продовження бестселера «С@мотність у Мережі» – 21 рік по тому! Якуб – студент факультету інформатики в університеті. Він не знає, що в житті його матері було велике кохання, яке й досі її хвилює. І от його дівчина раптом помічає дивовижні зв’язки між книжкою, яку саме читає, і життям свого коханого. Вона починає пошуки і наштовхується на таємницю. Хто насправді є батьком Якуба? Чи має вона право знайти відповідь на це питання? Родинні секрети, ретроспекції, різні країни – герої наново переживають давно забуті емоції, прагнуть розібратись у власних почуттях і зрозуміти, чи правильний вибір вони колись зробили.

 

 

 

 

Bezumtsi

Ім’я Олега Сенцова, кінорежисера, сценариста, письменника, громадського активіста, ув’язненого 2014 року в Криму та засудженого до 20-ти років за звинуваченням у тероризмі, сьогодні відоме кожному українцеві. «Маркетер» – збірка малої автобіографічної прози Олега. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки: складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів’я — звичні складові життя молоді, яка здобуває знання. Початок дев’яностих. Зміна цінностей. Руйнування стереотипів. Становлення. Загартовування душі й характеру. Любов, дружба, виживання і бізнес... Вдумливий та уважний читач знайде все це у новій книжці Олега Сенцова. Переклад українською мовою поданий поруч із оригіналом. 

 

 

 

Bezumtsi

«Міністерство граничного щастя» – другий роман індійської письменниці. Він побачив світ через двадцять років після успішного дебюту – книжки «Бог Дрібниць», що принесла їй Букерівську премію. Роману так само притаманна поетичність та глибинна краса мови, властива стилю Рой. Однак за духом він геть інакший, нелінійний і суперечливий. Адже цього разу авторка кинула своїх героїв у вир новітньої історії Індії, зокрема у прекрасні ліси штату Джамму і Кашміру, де вже багато років точиться гострий збройний конфлікт. Та й самі герої – представники розмаїтих каст, віросповідань та світоглядів (гіджри, або ж люди «третьої статі», бунтівна архітекторка, не зовсім чесний журналіст, агент спецслужб, кашмірський повстанець тощо) – говорять надто різними голосами, борються по різний бік барикад, але здобувають кілька хвилин тиші поряд із близькими, живими чи мертвими, як вищу нагороду. В мить, коли духи ледь-ледь відчиняють двері паралельних реальностей життя. 

 

 

Bezumtsi

Відверта, яскрава, з біса розумна і трохи божевільна, Рейчел Голліс розповідає у своїй книзі «Витри шмарклі, подруго!» читачкам  те, що інші не зважаться відкрити навіть найближчій подрузі. Вона озвучує 20 міфів, які отруюють життя більшості жінок. А потім розвінчує кожен з них, долучаючи до своїх роздумів трагічні, смішні, безглузді та просто зворушливі історії зі свого життя. Ця книжка зриває полуду з очей і розуму та спонукає по-новому поглянути на своє сьогодення і майбутнє. Розібратися зі страхами, душевними травмами, мріями, сподіваннями і почати рухатися до щастя. Справжнього щастя, без обману.

 

 

 

 

Bezumtsi

«Місто дівчат» – новий бестселер Елізабет Ґілберт, яка підкорила світ романами «Їсти, молитися, кохати» та «Природа всіх речей».

Це інтригуючий роман про жіночу сексуальність і свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться. А ще – історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна, та справжньої дружби, яку нелегко знайти, зрозуміти та оцінити, особливо в такому непростому і мінливому місті, як Нью-Йорк.

Роман «Місто дівчат» починається 1940 року, коли дев’ятнадцятилітню Вівіан Морріс виганяють з престижного коледжу. Батьки відправляють доньку на Мангеттен до тітки — власниці невеликого, проте дуже ексцентричного театру. Несподівано для себе Вівіан опиняється у справжньому вирі довоєнного богемного життя. Знайомства із зірками, незвичайні теат­ральні постановки, нестримний секс, ріки алкоголю і відчуття цілковитої свободи спершу заворожують та спокушають, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху Вівіан довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: ти не мусиш бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною.  

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua