Оновлений веб-сайт бібліотеки СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: http://library.sumdu.edu.ua/old. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@library.sumdu.edu.ua

 

Найцікавіші новинки бібліотеки

 

 

 Матеріал розташований за галузями знань

Bezumtsi

У романі Лиса гора описані реальні події 1941–1944 років під час Другої світової війни із розповідей очевидців. Бої в тилу ворога на Вінниччині, будні партизанського загону, боротьба за звільнення України від фашистських загарбників.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Представлене видання Олімпійська спадщина України - це перша книга із серії "Олімпійська спадщина України", яке знайомить з досягненнями українських атлетів на Олімпійських іграх, починаючи з 1952 р. Книга пропонує екскурс в історію становлення олімпійських видів спорту через органічне поєднання тексту і творів мистецтва.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

В книге "Культурное наследие Древней Греции и Олимпийские игры" изложена история зарождения и развития Олимпийских игр в контексте древнегреческой цивилизации в разные исторические периоды. Она содержит материал об истоках атлетики в Древней Греции, о видах соревнований, организации древнегреческих Олимпийских игр и главных местах их проведения.

Отличительной особенностью книги является органичное сочетание текста и произведений архитектуры, различных видов изобразительного искусства, что не только существенно дополняет изложенное, но и представляет собой самостоятельную череду событий исторической жизни, относящейся к культуре Древней Греции и Олимпийским играм древности, их возрождению и развитию в современном мире.

 

Bezumtsi

В книге, Периодизация спортивной тренировки. Общая теория и её практическое применение состоящей из шести частей, представлена совокупность фундаментальных и прикладных знаний, относящихся к важнейшему разделу современной системы спортивной подготовки - теории периодизации тренировочного процесса. Изложены история формирования, общая структура, основные функции и содержание теории периодизации.

В основе содержания книги лежат современные знания, накопленных как в области теории и методики спортивной подготовки, так и в специальных разделах физиологии, биохимии, морфологии, генетики, медицины, биомеханики, психологии, педагогики, включающие ряд общенаучных и частных подходов, теорий и концепций. В большом объеме представлены результаты собственных исследований автора и его учеников.

 

 

Bezumtsi

Енциклопедія Легка атлетика. Енциклопедія в запитаннях та відповідях пропонує здійснити екскурс у багатющий світ легкої атлетики - її вражаючу історію і захоплюючу сучасність, ознайомити з особливостями легкоатлетичних дисциплін і видів змагань, з яскравими спортивними подіями, досягненнями і долями видатних спортсменів.

Особливістю книги є різноманітність форм подання матеріалу: широкий і багатоплановий ілюстративний ряд, численні факти, довідки та висновки, короткі описи подій із видатних атлетів.

Для фахівців галузі фізичного виховання і спорту, освіти, а також широкого загалу читачів, які цікавляться історією олімпійського спорту.

 

Bezumtsi

The Outsiders is a coming-of-age novel by S. E. Hinton, first published in 1967 by Viking Press. Hinton was 15 when she started writing the novel but did most of the work when she was 16 and a junior in high school. Hinton was 18 when the book was published. The book details the conflict between two rival gangs divided by their socioeconomic status: the working-class "greasers" and the upper-class "Socs". The story is told in first-person perspective by teenaged protagonist Ponyboy Curtis.

The story in the book takes place in Tulsa, Oklahoma, in 1965, but this is never explicitly stated in the book.

 

 

 

 

  

Bezumtsi

Книга «Образотворче мистецтво» є першою з проекту «Сумщина. Вели­ка спадщина». У ній представлена спадщина видатних художників – уро­дженців Сумщини, яка є яскравою сторінкою в історії вітчизняного і світо­вого малярства, графіки та скульптури, а також зразки творчості членів Сумської обласної організації Національної спілки художників України та інших творчих об’єднань, професійна діяльність яких є помітним явищем на Сумщині та в Україні.

Для шанувальників минувшини, музеєзнавців, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією образотворчого мистецтва.

 

 

 

  

Bezumtsi

Книга «Поезія» є другою з проекту «Сумщина. Велика спадщина». У ній представлена спадщина видатних поетів – уродженців Сумщини, яка є яскравою сторінкою в історії вітчизняної й світової поезії, а також зразки творчості членів Сумської обласної організації Національної спілки письменників України та інших творчих  об’єднань, професійна діяльність яких є помітним явищем на Сумщині та в Україні.

Для шанувальників красного письменства, літературознавців, краєзнавців та всіх, хто цікавиться поезією.

 

 

 

 

  

Bezumtsi

До антології Порода. Антологія українських письменників Донбасу увійшли твори українських письменників кінця ХХ - початку ХХІ ст., життя і творчість яких тісно пов'язані з Донбасом. Це автори родом з Донеччини й Луганщини; письменники, що тривалий час жили на Донбасі й віддали йому данину в своїй творчості або своєю творчістю в донецькій землі закорінені; нинішні донеччани, більшість із яких трагічного 2014-го змушена була переселитися до Києва, Харкова, Львова, Івано-Франківська та інших міст України, й лише кілька їх зосталося в Донецьку.

 

 

 

 

 

Ivchenko_NogiУ романі "Ноги" розповідається про життя після повернення з АТО. Михайло Кононенко – із позивним "Конан" – пересувається на візку. Але "мирне" життя ховає в собі чи не більше небезпек, аніж бойова операція зі знищення ворожого танка. Дрібні й не дуже кримінальники, корумповані чиновники і політики, шпигуни й убивці з сусідньої країни. Тому боротьба Конана триває – як у житті, так і в комп’ютерній грі, що захопила уми мільйонів, ставши реальнішою за саму реальність. Змішання двох світів, що утворює вибухонебезпечний коктейль, що запалює всю країну. Тектонічне зіткнення старого і нового політичного й воєнного порядків. Життя стає грою, гра – життям. І в усіх цих іграх треба перемогти.

Bezumtsi

Compendium of Good Practices for Advancing Women's Political Participation in the OSCE Region.

To mark 20 years since the launch of the Beijing Platform for Action, ODIHR has published this compendium of good practices to reflect on where progress has been made and identify some of the continuing challenges in achieving gender equality in politics. The compendium explores the participation of women through political parties, in elections, local politics and in parliaments, recognizing that these should be seen as connected and related areas.

 

 

  

  

Bezumtsi

У навчальному посібнику Бухгалтерський облік в управлінні підприємством розглядаються теоретичні та практичні аспекти  бухгалтерського обліку в системі управління підприємством (зокрема, сутність і місце облікової інформації в управлінні підприємством, бухгалтерський облік в інформаційній системі управління підприємством, інструментарій бухгалтерського обліку та звітності в управлінні підприємством). Особлива увага приділяється формуванню інформаційного забезпечення для вирішення конкретних управлінських проблем. Окремі теми присвячені принципам, методикам і технікам підготовки управлінської бухгалтерської звітності, а також особливостям визначення якості облікової інформації та ефективності системи бухгалтерського обліку.

Навчальний посібник призначений для докторантів, аспірантів, наукових співробітників, студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, управлінського персоналу всіх ланок, бухгалтерів і економістів підприємств, які цікавляться проблемами розвитку системи бухгалтерського обліку та формування інформаційного забезпечення процесу прийняття управлінських рішень.

  

Bezumtsi

Чому деякі товари захоплюють людство так сильно, що воно не уявляє свого життя без них? Чому вони перетворюються на наші звички й змушують нас повертатися до них знову і знову? Що лежить в основі технології, яка «чіпляє» споживача? У своїй книжці На гачку. Як створити продукт, що чіпляє Нір Еяль пояснює читачеві «Модель потрапляння на гачок», яку застосовують успішні компанії, щоб непомітно мотивувати споживача купувати саме їхній продукт. Крок за кроком він розкриває секрети, на яких базується успіх будь-якої (і вашої також) компанії. Це зовсім не агресивна реклама чи дорогі промо-акції. Усе значно простіше…

 

 

 

 

Bezumtsi

У книзі Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження висвітлені основи планування дослідницьких компонентів соціальних проектів, ключові аспекти інтерв’ювання й анкетування з дослідницькою метою, а також надані поради, як представити грантодавцям проекти з дослідницькою складовою і як ефективно співпрацювати із соціологами. Формат "посібник-довідник" означає, що різні частини книги представлені як максимально самодостатні, щоб була можливість не лише послідовно опрацьовувати матеріали розділів, а й знайти відповідь на актуальне запитання за допомогою змісту й покажчиків.

У виданні пояснені типові помилки в соціальних дослідженнях і логіка вдалих дослідницьких рішень, розвінчані поширені міфи про соціологію та соціальні дослідження, зокрема про репрезентативні опитування громадської думки. Книга написана як діалог із читачами: автор дає відповіді на низку запитань, як від дуже загального "Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження?", так і до численних спеціалізованих, як-от "Скільки й чому коштують фокус-групи? Що зменшує їхню вартість?", "Як уникнути типових помилок при формулюванні запитань анкети?", "Кому й навіщо потрібна нерепрезентативна вибірка?" та "Як переконати грантодавця в доцільності дослідницького компонента?". Хоча посібник-довідник орієнтований насамперед на читачів, активних у роботі третього сектору, його матеріал може бути корисний значно ширшій аудиторії, зокрема журналістам, студентам і викладачам-суспільствознавцям.

  

 BezumtsiСтатистичний щорічник Сумської області за 2017 рік містить дані про соціально-економічне становище області у 2017 р. у порівнянні з попередніми роками. Висвітлено показники системи національних рахунків, матеріального виробництва, соціальної сфери та населення.

Макроекономічні та окремі галузеві показники за 2017 р. є попередніми і будуть уточнені в наступних виданнях. Деякі показники попередніх років уточнені по відношенню до раніше опублікованих.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Навчальний посібник Бюджетні установи: облік, оподаткування та звітність містить найповніший збірник теоретичних та практичних матеріалів з бухгалтерського обліку, оподаткування та звітності бюджетних установ. Його можна вважати як навчальним посібником для студентів та бухгалтерів-початківців, так і універсальним довідником для досвідчених бухгалтерів та фінансистів бюджетних установ. Рекомендується для керівників, головних бухгалтерів, начальників фінансових відділів, бухгалтерів та економістів бюджетних установ, студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Основні технічні характеристики книги: понад 1150 сторінок, 1500 бухгалтерських проведень, понад 700 таблиць, рисунків і прикладів, понад 120 заповнених форм первинних документів, облікових реєстрів, форм звітності тощо.

 

 

  

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику Бухгалтерський облік в Україні: основи та практика на системній основі у стислій формі викладені основи теорії бухгалтерського обліку та порядок ведення бухгалтерського обліку з використанням основного плану рахунків Згідно з Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. У посібник включені всі теми, що передбачаються при вивченні дисципліни Фінансовий облік. Особливістю посібника є поєднання у викладеному матеріалі як вимог національних стандартів бухгалтерського обліку, так і вимог податкового та правочинного законодавства. У кожній темі, де це вимагається її змістом, наведені завершені числові приклади алгоритмів бухгалтерських проводок, що дає змогу краще засвоїти теоретичний матеріал.

У посібник включено також питання для самопідготовки, тести та задачі, що дає змогу їх використовувати для використання в учбовому процесі та тестового контролю знань студентів.

Відмінністю третього видання є виправлення та доповнення, що пов’язані з урахуванням змін у нормативній та методичній базі з питань бухгалтерського обліку.

Розраховано насамперед на студентів економічних спеціальностей, що вивчають дисципліни Бухгалтерський облік та Фінансовий облік. Посібник буде корисним також викладачам ВНЗ, бухгалтерам: практикам, слухачам системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, керівникам підприємств, менеджерам усіх рівнів управління підприємством.

 

Bezumtsi

У підручнику Транснаціональні корпорації розкрито передумови виникнення та засади функціонування транснаціональних корпорацій. Наведено класифікацію, типи, структури корпоративних об'єднань та розглянуто циклічність їхнього розвитку. Описано особливості оцінювання глобального ринкового середовища. Розглянуто процес управління діяльністю транснаціональних корпорацій. Наведені галузеві та регіональні особливості діяльності транснаціональних корпорацій у промисловій сфері та сфері послуг. Окреслено складові успішної зовнішньоекономічної діяльності корпоративних структур. Охарактеризовано взаємодію транснаціональних корпорацій і національних економік.

Для студентів спеціальностей за галузями знань "Соціальні та поведінкові науки" та "Управління та адміністрування" вищих навчальних закладів.

 

 

 

Bezumtsi

У частині першій посібника Соціальна робота із вразливими сім'ями та дітьми розкривається сутність основних принципів функціонування сучасної моделі соціальної роботи в громаді, а саме: сімейно-орієнтований підхід, партнерство, інтеграція та взаємодія, командна робота; координація та професійна відповідальність; максимальна спрямованість на розвиток сильних сторін та позитивних ресурсів одержувачів послуг, сімей з дітьми; їхня активна участь у всіх процесах. Посібник містить описи позитивного досвіду, практичні поради та інструментарій щодо організації та здійснення соціальної роботи, зокрема щодо раннього виявлення вразливих сімей із дітьми, ведення випадку, оцінки потреб дитини та її сім'ї тощо.

 

 

 

 

Bezumtsi

У підручнику Прийняття рішень: теорія та практика викладено як теоретичні засади, так і методи прийняття рішень (ПР), а також практична реалізація рішень. Розглянуті історія виникнення ПР, проблеми структурування практичних ситуацій ПР, послідовність основних етапів ПР. Викладена теорія неметризованих та метризованих бінарних відношень, які слугують для представлення системи переваг децидента. Розглянуті теоретичні основи багатокритерійності, оптимальності за Парето, принципи прийняття рішень в багатокритерійних задачах, проблема ПР в умовах невизначеності, класифікація видів невизначеності, поняття ризику, лінгвістичної невизначеності та нечіткості. Наведені властивості нечітких відношень та розглянуте нечітке відношення переваги і нечіткі моделі оптимізації. Викладені концепція корисності та її реалізації в теорії ПР, постулати раціонального вибору та парадокси, що виникають в практичних застосуваннях, умови існування та види функцій корисності. Розглянуті проблеми структурування практичних ситуацій ПР, методи дерева цілей, експертного оцінювання та оцінювання компетентності експертів, метод аналітичної ієрархії, та наведені практичні застосування. Наведені постановка задачі, моделі та методи багатоособового ПР шляхом голосування, правила та парадокси голосування . Викладені методи ПР за умов багатокритерійності та невизначеності, метод дерева рішень. Розглянуті психолінгвістичні аспекти ПР, характеристики децидента як системи опрацювання інформації, типи пам’яті та їх особливості, проаналізовані результати практичних досліджень, особливості отримання інформації від експертів, психологічні аспекти сприйняття ризику, формальні і творчі компоненти у ПР.

  

Bezumtsi

In the edition Security factors of education policy: international experience and Ukrainian realities relationship and mutual influence between education and security factors under modernization challenges and external threats are analyzed. New approaches for identification of national security criteria in education sphere based on relevant international experience are proposed. The process of national education system reform is considered. Key issues of the new framework Law of Ukraine "On Education" are identified.

 

 

 

  

 

FactologiyaУ книжці Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо Ганс Рослінг із допомогою співавторів Уля Рослінга та Анни Рослінг-Рьонлюнд показує помилки нашого сприйняття, дає інструменти, щоб розпізнати невиправдані узагальнення, заспокоїти ірраціональні страхи та сприймати життя на підставі фактів.

Ми схильні драматизувати життя навколо нас. Яка частка людей у світі живе в злиднях? Скільки сучасних дітей вакциновано? Скільки років навчаються дівчата з бідних країн? Інформація про ці факти постійно циркулює навколо нас, але навіть високоосвічені люди відповідають на них неправильно. Викладачі університетів, журналісти, експерти, директори мультинаціональних компаній, нобелівські лауреати часто показують слабкі результати. Навіть шимпанзе, які обирали б відповіді випадково, справляються краще. Ба більше, помилки тяжіють до одного напрямку – світ страшніший, жорстокіший і безнадійніший, ніж є насправді. Очевидно, причина не в поінформованості чи інтелекті. Усе це – ірраціональне мислення й драматичні інстинкти, що примушують людей згущувати фарби.

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику Вступ до права ЄС подано систематизований матеріал для ознайомлення з концептуальними основами формування, розвитку та сучасного стану права Європейського Союзу.

Книга спрямована на практичну допомогу студентам-юристам вищих навчальних закладів при вивченні однойменної дисципліни, формуванні розуміння сучасних проблем міжнародно-правового забезпечення процесу інтеграції та міжнародного співробітництва й осмислення суті євроінтеграційних процесів у самій Україні.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

У навчально-методичному посібнику Юридичний практикум (юридична клінічна освіта в Україні) вміщено практичний матеріал для роботи Юридичних клінік, приведено приклади типової доментації необхідної в роботі юридичної клініки, тестові завдання, рекомендації щодо побудови та ефективної організації їх діяльності. Посібник буде корисним для студентів, аспірантів, викладачів, початківців-консультантів юридичних клінік.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Досліджується еволюція інституту глави держави у США від часу його появи. Хронологічно представлені постаті американських президентів з акцентом на їх основних успіхах і невдачах за час їх перебування на посаді. Водночас глави американської держави представлені й як особистості: їх захоплення, інтереси, які лежать як у площині громадсько-політичного життя, так і поза політикою.

Книга Американський президенціалізм: інститут глави держави в США у персоналіях від зародження до сьогодення буде цікавою як студентству, яке вивчає проблематику міжнародної політики, так і широкому колу читачів, зацікавлених політичною динамікою у США в її історичному розрізі.

 

 

 

Bezumtsi

У монографії Вплив інститутів громадянського суспільства на євроінтеграційні процеси України досліджено роль інститутів громадянського суспільства у процесі євроінтеграції України. Проаналізовано етапи інституалізації громадянського суспільства та характер їх взаємовідносин із державою в контексті європейських інтеграційних процесів, виявлено специфіку інформаційно-консультативних, діалогових та партнерських інструментів взаємодії на етапі реалізації стратегії інтеграції України до Європейського Союзу.

Монографію розраховано на фахівців у галузі політичних наук, державного управління, права, міжнародних відносин та історії, а також науковців, викладачів і студентів.

 

 

 

Bezumtsi

Монографію Адміністративно-правові засади діяльності правоохоронних органів із забезпечення фінансово-економічної безпеки України присвячено комплексному аналізу адміністративно-правових засад діяльності правоохоронних органів із забезпечення фінансово-економічної безпеки України. У науковій праці з’ясовується поняття та узагальнюються ознаки фінансово-економічної безпеки держави як складової національної безпеки держави та об’єкта адміністративно-правової охорони. Розкриваються сутність адміністративно-правового механізму забезпечення фінансово-економічної безпеки держави, місце правоохоронних органів серед суб’єктів зазначеного механізму, зокрема в історико-правовому аспекті, а також адміністративно-правове регулювання їх діяльності. Визначаються поняття та структура адміністративно-правового статусу правоохоронних органів із забезпечення фінансово-економічної безпеки України, надається детальна характеристика кожного з його елементів. Характеризуються рівні та напрями, адміністративно-правові форми і методи, організаційні основи діяльності правоохоронних органів із забезпечення фінансово-економічної безпеки України. Узагальнюється зарубіжний досвід організації та діяльності правоохоронних органів із забезпечення фінансово-економічної безпеки держави. Пропонуються напрямки оптимізації системи правоохоронних органів із забезпечення фінансово-економічної безпеки держави, координації та взаємодії між ними. Надаються пропозиції щодо вдосконалення критеріїв оцінювання діяльності правоохоронних органів із забезпечення фінансово-економічної безпеки України.

Монографія буде корисна науковцям і практичним працівникам правоохоронних органів, викладачам, студентам, курсантам, аспірантам та докторантам юридичних закладів вищої освіти, а також усім тим, хто цікавиться проблемами діяльності правоохоронних органів із забезпечення фінансово-економічної безпеки України.

 

 

Bezumtsi

У підручнику Математичні методи дослідження операцій розглядаються питання лінійного та нелінійного програмування, двоїстості у лінійному програмуванні, постоптимального аналізу, а також розв’язування класичних задач математичного програмування, зокрема засобами табличного процесора Excel.

Підручник призначений для студентів закладів вищої освіти, які вивчають дисципліну "Математичні методи дослідження операцій". Теоретичні питання доповнюються прикладами розв’язування дослідження операцій. Кожний розділ підручника містить задачі для самостійного розв’язування, а також питання для самоперевірки. Підручник може використовуватися для підготовки до лабораторних занять, а також самостійного вивчення дисципліни.

 

 

 

 

Bezumtsi

Книга Прогнозирование свойств молекулярных веществ. Критические свойства фреонов и их Si- и Ge-аналогов. Озонобезопасные фреоны и механизмы истощения озонового слоя Земли посвящена прогнозированию свойств молекулярных веществ на примере критических свойств фреонов С1 – С3 и их Si- и Ge-аналогов, а также алканов. Предложен новый подход в исследовании количественных соотношений «структура – свойство» с использованием инвариантов графов, численно взвешенных как по вершинам, так и по ребрам. Он предусматривает зависимость топологического описания молекул от изучаемого свойства. Сформулирован принцип формирования инвариантов взвешенных графов, предложен новый класс инвариантов и исследованы два новых инварианта для расчета и . На примере этих рядов веществ показано, что веса вершин и ребер молекулярных графов, оптимизированных на одном ряду соединений, могут быть использованы для расчета этого же свойства в близких рядах соединений. Найдены зависимости для высокоточного расчета критических свойств фреонов С1 – С3. Табулированы для всех этих фреонов, а также и для всех этановых фреонов.

 

Bezumtsi

Навчальний посібник Аналітична хімія: якісний аналіз неорганічних та органічних речовин включає якісний хімічний аналіз неорганічних та органічних сполук, а також методи ідентифікації органічних речовин за фізичними константами та спектральними характеристиками. В якісному аналізі неорганічних речовин розглядаються методи якісного аналізу катіонів та аніонів, хімічні реакції їх виявлення, аналіз сухих речовин йонної будови. Якісний аналіз органічних речовин представлений методами елементного аналізу, виявлення функціональних груп цих речовин, а також їх ідентифікація за температурами плавлення та кипіння. У посібнику наводяться методи ідентифікації органічних речовин за інфрачервоними спектрами та спектрами протонного магнітного резонансу. До кожного розділу дається обґрунтований теоретичний матеріал з цієї теми. Навчальний посібник містить інфрачервоні спектри та спектри протонного магнітного резонансу деяких органічних речовин різних класів. Для студентів вищих навчальних закладів. Посібник буде також корисним для магістрантів, аспірантів та викладачів хімічних дисциплін.

 

Bezumtsi

Книга Физика и моделирование нанотранзисторов посвящена физике и моделированию полевых транзисторов с акцентом на короткоканальные микро- и современные нанотранзисторы типа МДП-транзистора с изолированным затвором MOSFET, полевого транзистора с высокой подвижностью электронов III-V HEMT, транзисторов на чрезвычайно тонкой КНИ-подложке ETSOI, в том числе с затворами DG и GAA, с каналами NW и CNT, транзисторов FinFET, однако, развитые подходы применимы и к транзисторам типа JFET, MESFET, BJT и им подобным. Рассматривается физическое устройство, метрика и управление FET, теория MOSFET дается сначала в традиционном изложении, затем формулируются начала модели виртуального истока, приближение истощения на фоне уравнение Пуассона, обсуждается подвижный электронный заряд в массивной структуре MOS и в исключительно тонкой SOI, из 2D электростатики MOS подробно рассматриваются DIBL, геометрическое экранирование, емкостная модель, масштабирование транзисторов, их пробой.

Bezumtsi

Матеріал посібника Практична мікробіологія подано відповідно до навчальної програми з курсу мікробіології, імунології та вірусології. Висвітлені сучасні дані про організацію і режим роботи бактеріологічних лабораторій, методи дослідження морфології, фізіології, екології та генетики мікроорганізмів, визначення чутливості їх до антибіотиків. Значна увага присвячена імунологічній діагностиці інфекційних хвороб, методам їх специфічної профілактики та лікування, зокрема стосовно збудників поширених бактеріальних, вірусних, грибкових та протозойних інфекцій.

Посібник збагачений оригінальними ілюстраціями та наглядними мікрофотографіями. Призначений для студентів закладів вищої освіти МОЗ України, а також для фахівців-мікробіологів.

 

 

Bezumtsi

У представленому навчальному посібнику Клінічне обстеження дитини з урахуванням аналізу концепцій вітчизняних і зарубіжних наукових шкіл, викладено основи і принципи клінічного обстеження дитини. Книга призначена для студентів медичних університетів, лікарів-інтернів та лікарів-педіатрів-початківців, а також лікарів загальної практики.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

The basic questions of general and medical biology are highlighted in this textbook. The general laws of life, the study of the cell including fundamentals of the human cytogenetics, the study of heredity and variability including the human genetics, laws of phylogenetic development of organisms, fundamentals of general parasitology, biology of the most meaningful human parasites, way of transmission, diagnosis and prophylaxis of parasitogenic diseases are presented. The content of textbook is organized according to the Program on Medical Biology for the first year English-speaking medical students.

 

 

 

 

Bezumtsi

Pediatric physical examination. Taking into account the analysis of the concepts of domestic and foreign scientific schools, the textbook contains the fundamentals and principles of pediatric clinical examination. The book is intended for students of medical universities, interns and pediatric residents, as well as general practitioners.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Human anatomy. This illustrated edition is convenient to use: the material is divided into sections by systems. An overview of bones, joints, muscles, tissues, organs, blood supply and innervation of organs is given. Color illustrations add clarity. The book is intended for a wide range of readers, will also be useful to English-speaking students of medical universities and colleges, and professionals working in the medical industry.

 

 

 

 

Bezumtsi

Посібник Профілактика стоматологічних захворювань розрахований на підготовку студентів, лікарів-стоматологів-інтернів та лікарів-стоматологів до самостійного прийому стоматологічних хворих з профілактичною метою.

У посібнику розглянуті питання значення профілактичного направлення, основних принципів і задач профілактики карієсу зубів. Актуальність профілактики карієсу зубів зумовлена його значною поширеністю серед дитячого і дорослого населення країни та наслідками його ускладнень, які призводять до втрати зубів, порушення функції шлунково-кишкового тракту, жувального апарату та втрати естетичного оптимуму. За даними ВООЗ карієс включений у число шести хвороб сучасності, профілактика яких є найбільш актуальний завданням сучасної стоматології і системи охорони здоров’я у цілому. Не дивлячись на досягнуті успіхи у лікуванні і профілактиці карієсу, його поширеність і інтенсивність у різних регіонах України і загалом у світі лишаються високими. Викликає занепокоєння і той факт, що множинний карієс зубів частіше зустрічається серед дітей молодшого дошкільного віку. Наукові досягнення вітчизняних і зарубіжних вчених у розробці нових засобів і методів профілактики карієсу зубів надають лікареві більший спектр вибору лікарських засобів для планування та впровадження профілактики карієсу зубів на індивідуальному чи груповому рівні.

 

Bezumtsi

PharmacologyThe textbook for students of higher medical educational establishments of the 4th level of accreditation has been written according to Pharmacology syllabus and addressed to English-speaking students. The textbook contains main chapters of Pharmacology, outlines the characteristics of medicinal drugs based on modern data concerning their mechanisms of action and usage.

 

 

 

 

Bezumtsi

Розглянуто Cучасні комп'ютеризовані комплекси та системи, які використовуються в технологіях фізичної реабілітації та оздоровлення. Начальний посібник рекомендовано студентам і магістрантам спеціальності 227 "Фізична терапія, ерготерапія", аспірантам під час підготовки докторів філософії зі спеціальності 227 "Фізична реабілітація".

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Підручник Технології підтримки процесів прийняття рішень містить матеріал необхідний для вивчення інформаційних технологій, методів та програмних засобів, призначених для підтримки процесів прийняття рішень в інтелектуальних інформаційних систем, що дасть змогу реалізувати процес отримання необхідної інформації та здійснити розробку підсистем та інтелектуальних процедур підтримання процесів прийняття рішень в інформаційних системах.

Підручник призначений для студентів, що навчаються за спеціальністю "Системний аналіз" галузі знань "Інформаційні технології" та споріднених спеціальностей, пов'язаних з вивченням комп'ютерних інформаційних технологій. Може бути використаний викладачами в якості дидактичного матеріалу, а також для самостійного вивчення і підвищення кваліфікації.

 

 

 

Bezumtsi

У підручнику Інтелектуальні системи розглядаються основні поняття, методи та моделі побудови інтелектуальних систем.

Окрім розділів: фундаментальні проблеми інтелектуальних систем, моделі та методи функціонування інтелектуальних систем, подання знань та доведень, онтологія та онтологічні системи, інтелектуальні агенти та мультиагентні системи, машинне навчання та нейронні мережі, які традиційно належать до курсу з інтелектуальних систем, що є продовженням курсу "Системи штучного інтелекту", розглянуто сучасні теоретичні та практичні аспекти інженерії знань, а також прикладне використання інтелектуальних систем.

Підручник створений з урахуванням досвіду, набутого під час опрацювання подібних та іноземних видань.

 

 

 

Bezumtsi

Навчальний посібник Алгоритмізація та програмування містить матеріал для вивчення основних теоретичних засад, функціональних можливостей та практичного застосування теорії алгоритмів та основ програмування, розроблення прикладних засобів та інформаційних систем аналізу та опрацювання інформації за допомогою алгоритмів. Теоретичний та практичний матеріал викладено у доступній формі. Викладення матеріалу супроводжується значною кількістю прикладів, що полегшуєйого сприйняття та засвоєння. Подається перелік питань та тестів для самоконтролю, а також завдань для самостійного виконання трьох рівнів складності. Навчальний посібник призначається для студентів, що навчаються за спеціальностями 122 "Комп'ютерні науки", 124 "Системний аналіз", 126 "Інформаційні системи та технології", та споріднених спеціальностей, які пов'язані з інформатикою та інформаційними технологіями. Він може бути використаний аспірнтами як підгрунття для наукових досліджень та викладачами як дидактичний матеріал, а також для самостійного вивчення. Книга призначена для спеціалістів із проектування, розроблення та впровадження інтелектуальних систем опрацювання інформаційних ресурсів, науковців у галузі глобальних інформаційних ресурсів, системи штучного інтелекту, Інтернет-технологій, фахівців з електронної комерції, Інтернет-маркетингу та Інтернет-реклами, менеджерів комплексних Web-роектів, а також для здобувачів 3-го (освітнього-наукового) рівня вищої освіти в галузі знань 12 "Інформаційні технології". Кожний розділ закінчується переліком питань для самоконтролю, прикладом текстових питань з відповідями та переліком індивідуальних завдань для виконання лабораторних робіт.

  

Bezumtsi

Підручник Системний аналіз призначений для студентів, що навчаються за напрямками "Комп'ютерні науки" та "Системний аналіз". Зміст підручника відповідає програмі фундаментального курсу "Системний аналіз" для цих напрямків.

В підручнику на фаховому методичному рівні поданий матеріал лекційного курсу, а також тематика рефератів та практичних занять. Викладені основні поняття та методології системного аналізу, методи системного аналізу, як метод дерева цілей, метод аналітичної ієрархії, комбінаторно-морфологічні методи, методи функціонально-вартісного аналізу та аналізу процесів функціонування систем, розглянутий зв'язок системного аналізу з моделюванням, застосування методологій системного аналізу при створенні інформаційних систем, методи отримання інформації від експертів'та інші, що широко використовуються в практиці системного аналізу.

Вивченню матеріалу підручника сприяє спосіб подання навчального матеріалу - за розділами в межах розділів програми курсу. Закріплення матеріалу забезпечують питання для самоперевірки, приклади задач системного аналізу та їх розв'язання, задачі для розв'язання, а також тести. Підручник розрахований на бакалаврів, спеціалістів та магістрів. Ним можуть користуватися аспіранти, викладачі та практики.

  

Bezumtsi

Практикум з Інтелектуального аналізу даних призначений для формування практичних навичок та їх використання при побудови аналітичних інформаційних систем та аналітичних модулів у системах підтримки прийняття рішень.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Навчальний посібник Основи програмування містить основні поняття апаратного, програмного забезпечення комп’ютерних систем та операційної системи. Розглядаються основи алгоритмізації, методика розробки алгоритмів, їх застосування, типові алгоритми, показується зв'язок між графічною побудовою алгоритму та його програмним відображенням. Коротко і чітко викладено фундаментальні основи стандарту: інтегроване середовище для роботи, дані, операції, управляючі конструкції, створення функцій, описані цикли, масиви, вказівники, застосування динамічної пам’яті, робота з рядками, файлове введення / виведення. Швидкому засвоєнню принципів програмування сприятимуть різноманітні приклади створення програм, які супроводжуються докладними коментарями, описами алгоритмів та застосованої техніки програмування. Закріпити набуті знання допоможуть вправи. Призначений для студентів та викладачів дисциплін, пов’язаних з програмуванням, а також тих, хто самостійно вивчає основи програмування.

 

 

Bezumtsi

Підручник Інтелектуальна власність в галузі комп'ютингу розрахований на поглиблене вивчення правових відносин у сфері інтелектуальної власності, особливостей реєстрації права власності на комп'ютерну програму, опанування правового механізму її регулювання, отримання необхідних навичок кваліфікації результатів творчої діяльності, захисту майнових і особистих немайнових прав авторів та власників як в Україні, так і за її межами.

У підручнику викладено ознаки правової охорони інтелектуальної власності на комп'ютерні програми в Україні. Описано причини виникнення авторських прав на комп'ютерні програми. Визначено договірні та недоговірні способи розпорядження правами інтелектуальної власності. Висвітлено цивільно-правові, адміністративно-правові та кримінально-правові заходи щодо захисту прав на комп'ютерні програми, визначено ознаки ліцензійності програмних продуктів закордонних комп’ютерних компаній. Спроектовано систему захисту прав на інтелектуальну власність в галузі комп’ютингу. Викладено заходи підтвердження правомірності використання комп'ютерних програм. Наведено ознаки ліцензійності програмних продуктів закордонних комп’ютерних компаній.

 

Bezumtsi

В навчальному посібнику Основи інформаційних технологій розглядаються питання побудови та функціонування сучасних апаратних та програмних засобів, які формують інформаційну складову сучасного суспільства. Розкрито особливості понять "інформація", "кодування даних", "системи числення", "архітектура комп'ютера", "програмне забезпечення".

Призначено для студентів вищих навчальних закладів, які хочуть підвищити свої знання в галузі інформаційних технологій згідно із стандартом European Computer Driving Licence. Може бути корисним користувачам комп'ютерів, викладачам, спеціалістам з інформаційних технологій.

 

 

 

 

Bezumtsi

У підручнику Технологія проектування та адміністрування баз даних і сховищ даних Проаналізовано основні проблеми та етапи проектування й адміністрування баз даних. Розглянуто мову структурованих запитів SQL у програмному середовищі MySQL Workbench. Описано створення та виконання запитів, наочно пояснено принцип об'єднання таблиць у MySQL та роботу з індексами. Наведено приклади створення баз даних у РНР. Розглянуто представлення, функції, збережені процедури: тригери, курсори і транзакції. Описано створення ЕЕR-діаграм засобами MySQL Workbench. Наведено огляд світового ринку СУБД. Розглянуто NOSQL-бази даних. Наведено основні принципи роботи в MongoDB. Для студентів спеціальності «Економічна кібернетика», а також аспірантів інших спеціальностей, які цікавляться сучасними інформаційними технологіями.

 

 

Bezumtsi

Презентаційна книга Сумщина - край, що чарує та надихає знайомить читачів із Сумщиною, її мальовничою природою, багатовіковою історією, відомими постатями, а також відкриває сучасні реалії повсякденного життя.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

История человечества полна загадок и тайн, разгадать которые пытается уже не одно поколение исследователей. Никто не может объяснить, как и когда были построены Гизы или Стоунхендж, до сих пор не найдены таинственные континенты Лемурия и Му, а также легендарная Атлантида. Все еще не могут понять, как на теле возникают стигматы и благодаря чему происходят чудесные исцеления.

Книге Тайны цивилизации. Необъяснимые чудеса и таинственные явления предлагает читателям ближе познакомиться с необъяснимыми чудесами и хотя бы краем глаза заглянуть за непрозрачную завесу тайных знаний.

 

 

  

Bezumtsi

Минуло понад двісті років, відтоді як Сполучені Штати Америки проголосили Декларацію незалежності. Упродовж цих років країна стала однією з найуспішніших, вона володіє майже сорока відсотками загального багатства світу. Велику роль у формуванні нації, її утвердженні й розвитку відіграли президенти Америки.

У новій книзі нарисів історик і економіст Ігор Шаров пише про величні справи президентів США, досліджує феномен американської нації. Книга Характери Нового світу стане в нагоді тим, хто цікавиться історією розвитку Америки й хоче розбудувати сучасну високорозвинену Україну.

 

 

  

Bezumtsi

Уже більше як п'ятдесят років Йен Гел допомагає змінювати урбаністичні середовища в усьому світі. Для цього він вивчає, як люди користуються чи могли б користуватися простором, у якому живуть і працюють. У цій революційній книжці Міста для людей Гел пропонує свої останні висновки про те, як створювати чи відновлювати міський простір з урахуванням людського виміру. Він дає методологію й інструментарій, якими користується сам, перетворюючи неефективні й непридатні для людей простори на те, чим вони, як він сам вірить, мусять бути — на міста для людей.

У книжці близько 700 картинок і фото, які ілюструють принципи й результати роботи Йена Гела в різних країнах світу.

 

 

 

 

Матеріал розташований за галузями знань

Нові надходження літератури до Бібліотеки Медичного інституту

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua