Дата публікації:
19 липня 2021
Кількість переглядів:
296
Поділитися:

Всесвітній день екологічного боргу – це червона відмітка, яка позначає, коли людство вичерпує всі відведені на певний рік відновлювані ресурси планети, і вона вже не може відновити їх в цьому році. У 2021 році це припадає на 29 липня. 

Ідею відзначати День екологічного боргу вперше озвучила Всесвітня мережа екологічного сліду (Global Footprint Network), щоб привернути увагу до проблеми ненормованого витрачання природних багатств планети. Ця ж науково-дослідницька організація і визначає дату, яка наступає для кожної країни в різні дні. Як обчислювалася дата на 2021 рік можна дізнатись тут.

«Перевищення стає можливим, тому що ми виснажуємо наш природний капітал — що ставить під загрозу майбутню ресурсну безпеку людства. Ціна цього глобального екологічного марнотратства стає все більш очевидною — вона проявляється в знелісненні, ерозії ґрунтів, втраті біорозмаїття, накопичення вуглекислого газу в атмосфері. Останнє веде до змін клімату та більш частих екстремальних погодних умов».

За рік Земля здатна забезпечити всіх живих істот певною кількістю ресурсів, і цю кількість нам треба правильно розподілити на 12 місяців. Однак людство витрачає значно більше. І кожного року ми беремо запаси з ресурсів майбутніх поколінь. Такими темпами можна вибрати все до решти. 

Що робити у даній ситуації?

Насамперед мінімізувати людський вплив на довкілля.

Для цього треба:

– намагатися підвищувати ефективність використання ресурсів;

– стимулювати відновлювальну енергетику;

– розвивати чистий транспорт у великих містах;

– відновлювати екосистеми.

Екологічні дані свідчать, що людство знаходиться на надто високому рівні екологічної нераціональності. Скільки речей щодня проходить крізь нас?

І скільки ми по собі залишаємо відходів.

Зупинись та замислись зараз

Зверніть увагу на наші прості щоденні дії. Неефективне використання паперу – вирубується більше лісів, залишили включеним освітлення – і десь спалили більше нафти, купили поліетиленовий пакет – і якась тварина у світі загинула.

Людство не має права на помилку. Земля у нас одна, і її треба рятувати вже зараз. То ж не будемо марнотратними стосовно навколишнього природного середовища. Збережемо ліси, океани, повітря, біорізноманіття – все, що дає нам шанс на щасливе та безпечне життя.

Про ініціативи, які запроваджує та підтримує Бібліотека СумДУ та яким чином до проєктів можеш долучитись ти, дивись на сторінках (#ЗеленаБібліотека #GreenLibrary).

0 Dislike0

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua