Дата публікації:
13 липня 2021
Кількість переглядів:
388
Поділитися:

Читання – це задоволення. Воно відволікає від турбот, переносить в інші світи, поліпшує наше самопочуття. А читання іноземною мовою – це ще й кишеньковий тренажер для мозку. Підтвердженням тому, висновки вчених з Єльського університету. Вони виявили, що читання сприяє збільшенню зв'язків між мозковими клітинами та знижує ризик нейродегенеративних захворювань, що скорочують життя. Тож наша підбірка з 7-ми англомовних книг безумовно "прокачає" Вашу пам'ять та мову, зміцнить граматику та орфографію, пускає в дію всі механізми інтелекту і дарує довголіття!

 

 Donna Tartt «The Goldfinch»Donna Tartt «The Goldfinch» 

«Щиголь» приніс письменниці Донні Тарт – Пулітцерівську премію 2014 року, медаль Ендрю Карнегі за видатні досягнення в художній літературі та місце в сотні найвпливовіших людей світу 2014 року за версією журналу «Тайм». Роман «Щиголь» – це неординарна історія тринадцятирічного хлопчика Тео, що вижив. Підібрана ним після вибуху в музеї картина фламандського майстра, стане водночас його прокляттям та надією на порятунок...
 

Liane Moriarty «Big Little Lies»

Liane Moriarty «Big Little Lies» 

Роман «Велика маленька брехня» увійшов до списку бестселерів New York Times, а у 2015 році був відзначений премією Давітта. Це блискучий роман про колишніх чоловіків, других дружин, матерів та дочок, маленьку брехню, котра може стати смертельною. Головними героїнями цього твору є кілька жінок, які ведуть до першого класу своїх дітей. У кожної з них свої турботи, своє життя, своя таємниця. Однак в однієї з них є секрет, який об'єднує всіх героїнь книги, хоч вони поки цього і не знають.

Cecelia Ahern «The Gift»

Cecelia Ahern «The Gift» 

Роман «Подарунок» Сесілії Ахерн про те, що насправді найцінніше в житті. Головний герой веде запеклу боротьбу з часом – він постійно намагається все встигнути та мріє бути у двох місцях одночасно. Через це постійні сварки з дружиною, членами сім'ї. На роботі його переслідує відчуття, що більшість співробітників мріють зайняти його місце. І тільки подарунок від безхатька, який опинився біля дверей його офісу, дозволяє по-справжньому оцінити життя.

Daniel Keyes «Flowers for Algernon»

Daniel Keyes «Flowers for Algernon»

«Квіти для Елджернона» – це історія про одного з тих людей, про яких ми звикли не думати, яких ми намагаємося не помічати. Ні, ми не злі, нам не неприємно, ми, відверто кажучи, просто не знаємо як себе вести. Це щоденник головного героя. Чарлі Гордон – хлопчик-чоловік, людина з вадами розумового розвитку, який в ході експерименту стає генієм. А ще є мишеня Елджернон, що проходить ті ж етапи, що і наш герой. Тільки ось регресія в Елджернона починається раніше... Книга зачіпає дуже багато соціальних проблем: відносини дітей і батьків, ставлення суспільства, поняття щастя, самотності, людяності. Що відчуває Чарлі, втрачаючи себе нового і повертаючись до себе справжнього? Набуття розуму – запорука щастя? Яка ж відповідь?

 Paula Hawkins «The Girl on the Train»Paula Hawkins «The Girl on the Train»

«Дівчина у потягу» – психологічний трилер, де 35-річна Рейчел через проблеми з алкоголем втрачає чоловіка і роботу. Ії однокурсниця, у якій вона знімає кімнату, не здогадується про її проблеми, бо вона як і раніше щоранку вирушає до Лондона на поїзді. Кожного дня вона проїжджає містечко, де щасливо жила зі своїм чоловіком, і поки потяг робить зупинку, спостерігає за молодою парою, я живе поруч з новою сім’єю її колишнього. Скоро вона дізнається, що прекрасна половина пари зникає. Але ж вона зовсім не пам'ятає, що сталося в той фатальний день через пристрасть до міцних напоїв. А найстрашніше те, що, можливо, сама Рейчел причетна до цієї події. 

John Boyne «The Boy in the Striped Pyjamas»John Boyne «The Boy in the Striped Pyjamas»

«Хлопчик у смугастій піжамі» – роман, про 9-річного хлопчика  Бруно, який на тлі Другої Світової живе безтурботно живе разом з батьками в Берліні. Одного разу Бруно виявляє, що покоївка Марія складає його речі у валізу, а сім'я змушена переїхати у загадкове місце, бо у батька – начальника концтабору, нове важливе службове призначення. Нове місце Бруно зовсім не подобається, він нудьгує, хоче грати, але немає з ким. Попри свій вік, Бруно ще по-дитячому наївний і не помічає всього, що відбувається навколо, сприймає як належне. Але одного разу все змінюється – випадково подорожує далі, ніж йому дозволено, і зустрічає хлопчика в смугастій піжамі по той бік колючого дроту. Світи цих дітей дуже відрізняються, але вони діти – допитливі та прагнуть дружити. Але чи можлива така дружба?

Viktor Mayer-Schönberger, Kenneth Cukier «Big Data»  Viktor Mayer-Schönberger, Kenneth Cukier «Big Data»

«Великі дані» – це перша велика книга про революційне явище, яке здатне передбачати майбутнє на основі швидкої обробки величезних масивів інформації та миттєво їх аналізувати. Можливо перетворення безлічі явищ – від вартості авіаквитків до тексту мільйонів книжок – в доступну форму для пошуку, і за допомогою обчислювальної потужності здійснення небачених раніше прогнозів. Автори пояснюють, як великі дані змінять наше життя, і що ми можемо зробити, щоб захистити себе від небезпек: починаючи від неминучої втрати конфіденційності та закінчуючи перспективою покарання за проступки, які ще не здійснені.

Тож завітай до читальної зали бібліотеки (БІЦ-305) і тренуй свій мозок! Це корисно!

0 Dislike0

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua