Дата публікації:
14 травня 2021
Кількість переглядів:
206
Поділитися:

„Я писав тому, щоби струни душі нашого селянина так кріпко настроїти і натягнути, щоби з того вийшла велика музика Бетховена. Це мені вдалося, а решта — це література". (Із Стефаникового листа)

14 травня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження славетного українського прозаїка, майстра новели, громадського діяча та політика Василя Семеновича Стефаника.

Василь Стефаник здобув славу майстра експресіоністичної новели. Ім’я письменника стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу, а його твори ще за життя були перекладені багатьма мовами. Збірки новел «Синя книжечка», «Камінний хрест», «Дорога», «Моє слово», «Земля», «Марія» принесли письменнику загальне визнання.

Твори В. Стефаника можуть викликати захоплення, вражати чи не подобатись та викликати нерозуміння, але ніколи не залишать читача байдужим.

Не пропустіть нагоди дізнатись більше про українського письменника та доторкнутись до світу його творів у Бібліотеці СумДУ. 

 BezumtsiУ книзі «Роса» подано кращі новели автора: «Марія», «Дід Гриць», «Кленові листки», «Дорога», «Новина», «Лан», «Стратився», «Роса», «Вечірня година» та багато інших. В.Стефаник розкриває всю любов до людей, особливо до селян, намагається писати так, як є насправді.

 

 

 

Bezumtsi

Книга лауреата Національної премії України Яреми Гоян «Дорога» - про життєві дороги Василя Стефаника. Отримавши освіту, маючи можливість жити безбідно, йдучи своєю дорогою, він зробив інший вибір. Він взяв на себе тягар виборювати голос для бідного, простого люду. Без прикрас писав про реалії українського села та душевні муки українців.

 

 

Bezumtsi

«Співць української землі» - праця дослідника з діаспори Луки Луців містить чимало цікавих фактів про життя і творчість Василя Семеновича Стефаника. В окремі розділи виокремлено: образ жінки у творах Стефаника, його літературне оточення, незакінчені твори автора та мистецькі засоби стилю письма.

 

 

 

Bezumtsi

«Троянда ритуального болю» - історія загадкового внутрішнього світу Василя Стефаника. Його манила й переслідувала троянда – символ життя і смерті. У його житті і творчості чорне та біле, нехтуючи безпекою, часто опинялись поруч. Василь Стефаник, випередивши своїх сучасників у літературі, одним із перших надав кольорам-символам оригінального та неповторного звучання.

 

 

Bezumtsi

«Кров на чорній ріллі» - есе-біографія геніального новеліста Василя Стефаника. Використано величезний масив документів, спогадів, листів, художніх творів. Розкрито замовчувані та маловідомі факти біографії письменника: про родовід, про поспішне одруження, про ставлення до політики, про конфлікт з батьком, про причину вимушеної еміграції наймолодшого сина В.Стефаника Юрка.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua