Дата публікації:
07 травня 2021
Кількість переглядів:
165
Поділитися:

Нам не треба війни, не треба –
Ми за спокій і мир на Землі...
(Уманець М.)

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії – в ній взяли участь 80% людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав, загинуло від 50 до 85 мільйонів людей…

8-9 травня Україна і світ вшановують пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. В ці дні доповніть свій одяг червоним маком - символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів вбитих у світі.

Друга світова не оминула жодної української родини. Захищати своїх рідних та власний дім від ворога до лав Червоної армії пішло понад 7 мільйонів українських синів і доньок. В арміях Союзників воювали 250 тисяч, а в Українській повстанській армії – понад 100 тисяч вояків. За кожною із наведених цифр стоять долі конкретних людей. Без їхніх історій наша пам’ять про Другу світову не буде цілісною.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися. Саме тому ми і вся розвинена світова спільнота єднаємось під гаслом “Ніколи знову”.

Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

А щоб пам’ять не згасала у теперішніх та наступних поколіннях, шукайте відповіді та черпайте знання з надійних джерел і переповідайте правдиву історію нащадкам.

У книзі "Пережили…" подаються спогади людей, які пережили війну 1941-1945 років. Зібрані вони в рамках проєкту "Передай мені пам’ять"  в селах та містах Сумської області. Мета опитування – збереження для майбутніх поколінь спогадів тих, хто під час Великої Вітчизняної війни були дітьми.  Це своєрідний місток між минулим і прийдешнім. 

 

 


У виданні "Друга світова війна в історичній пам’яті України" представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії Українського народу ХХ століття – Другої світової війни. В основу праці покладено ідею боротьби українського народу за власну Державу.
У книзі проаналізовано події, що відбувались на території України, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р. і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р.


Книга "Друга світова. Непридумані історії" складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню "Історична правда", розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до та після. Ви дізнаєтесь про українців, що воювали в різних арміях; життя депортованих; долі вивезених на примусові роботи.

 


Співробітники Українського інституту національної пам`яті досліджують документи тієї доби. Дізнайтеся правду, яку приховували від нас з книги "Війна та міф. Невідома друга світова"! Чи правда, що пакт Молотова – Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР? Чи завжди Радянський Союз був непримиренним противником нацистів? Чи правда, що українські націоналісти масово винищували євреїв під час війни, особливо у Львові та Бабиному Яру? Сталін узгоджував військові дії з Гітлером? Бандера був агентом спецслужб нацистів? Кримські татари масово дезертували на початку війни? На ці теми ще 30 років тому боялися говорити навіть із рідними!

Також, книга доступна англійською мовою "The War and Myth. Unknown WWII"

 

З усіма книга можна ознайомитись у відділах обслуговування БІЦ-208 або БІЦ-305.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua