Книжкова виставка14 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День захисника України.

З Днем українського козацтва пов’язане святкування Покрови, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою. Образ козака неодноразово постає на сторінках книг та в екранізованих картинах, адже в українській культурі – це звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь.

Славну когорту мільйонів героїв, загиблих у різні часи за соборність та волю України, вже у ХХІ столітті поповнили Герої Небесної Сотні та тисячі наших земляків, які загинули за час неоголошеної війни на сході України.

Співробітники бібліотеки підготували віртуальну виставку, присвячену Дню українського козацтва та Дню захисника України. Для ознайомлення представлені видання (фотоматеріали, художня література, документальні твори), які висвітлюють історію козацтва та його славетних представників, традиції та звичаї Запорізької Січі; оповідають про загиблих на Майдані, Героїв Небесної Сотні, справжніх захисників, які й сьогодні віддають свої життя за цілісність та неподільність нашої держави, за світле та щасливе майбутнє наших дітей.


Обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати та шанувати наших героїв.

  13.10.2020 – 15.11.2020

       вул. Римського-Корсакова, 2

               Абонемент, 2-й поверх

 

Звертаємо вашу увагу на літературу, що представлена на виставці

 

 

Гетьмани УкраїниВ історії українського народу особливе місце посідає козацтво – його гордість, його сила й протягом багатьох століть його опора. Книга "Гетьмани України та кошові Запорозької Січі" розповідає про кошових отаманів та гетьманів, з якими пов’язана історія становлення козацтва, боротьба за незалежність України та багато інших цікавих історичних подій.

 

 

 

 

 


Данило Кулиняк "Од Калниша вісті... "В літературі нашого часу повість відомого українського письменника Данила Кулиняка "Од Калниша вісті... " – найповніше документальне дослідження, виразне публіцистично-художнє висвітлення 112-річного життєвого шляху Петра Калниша та складної епохи, на яку припала діяльність подвижника. На сторінках твору читач знайде чимало нових відповідей на багато болючих питань складного розвитку і становлення державництва України.

 

 

 

 

 

 

Іван Мазепа"Іван Мазепа" – одна з тих знакових постатей української історії. Політичний діяч, військовий, дипломат, меценат... Мало кому випала така цікава й непроста доля за життя та після смерті. То хто, зрештою, такий Іван Степанович Мазепа... Можливо, той, хто прочитає цю книгу, зможе створити свій власний варіант образу Мазепи — одного з найколоритніших, найцікавіших українців.

 

 

 

 

 

 

Гетьман Петро Конашевич-СагайдачнийНауково-популярна книга "Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний" висвітлює політичну і військову діяльність найвідомішого провідника українського козацтва кінця XVI — перших десятиліть XVII століття Петра Конашевича-Сагайдачного (1577—1622).

 

 

 

 

 

 

Лицарі БулавиДо збірки "Лицарі Булави" входять історичні розвідки про українських гетьманів. Автор дає відповідь на запитання ''Хто вони?'' - родовід, освіта, вдача. Вказує місця народження, поховання та інші маловідомі факти з життя Байди Вишневецького, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи та інших. Подаються й історичні довідки та уривки відомих творів, які допомагають краще розкрити образи славних синів України.

 

 

 

 

 

Олена АпановичУ книжці "Розповіді про запорозьких козаків" зібрано надзвичайно цікаві, маловідомі матеріали з історії запорозького лицарства, висвітлено трагічні й героїчні сторінки козацької січової епопеї.

 

 

 

 

 

 

Козацтво в "післякозацьку" добу української історії (кінець ХVIII - XIX ст.)Книга "Козацтво в "післякозацьку" добу української історії (кінець ХVIII - XIX ст.)" висвітлює проблеми збереження традицій українського козацтва після ліквідації автономної Гетьманщини (1764 р.) і зруйнування Запорозької Січі (1775 р.) наприкінці XVII - XIX ст.

 

 

 

 

 

 

Героям Слава"Героям Слава. Книга пам'яті героїв АТО. Сумська область" – вже третє видання книги. І знову за сухими рядками та цифрами – біль, біль, біль. Біль втрат, біль безсилля від того, що не знаємо, як зупинити цю страшну ненависну війну, яка вже забрала стільки людських життів. Тим, хто загинув, захищаючи рідну землю від ворогів – наша вічна пам’ять та шана.

 

 

 

 

 

 

 

Героям СлаваУ книзі "Героям Слава" вміщено розповіді про жителів та уродженців Сумщини, які загинули у боротьбі за свободу та незалежність України на полях неоголошеної війни у 2014-2016 роках. Об’єднує всі ці історії – гідність. Саме гідність була однією з важливих рис кожного героя, і саме тому вони не вагаючись йшли на війну, йшли на ризик, йшли на  смерть. Заради життя!

 

 

 

 

 

Війна очима ТСНКнига є спробою панорамного погляду на перебіг воєнних подій на Донбасі 2014-2015 рр. у баченні журналістів Телевізійної Служби Новин. Попри власний патріотизм та співпереживання з українськими військовими ці репортери не зраджують журналістським стандартам і намагаються залишатися об’єктивними у висвітленні подій на сході України. "Війна очима ТСН" – це 28 проникливих історій. Їх герої – журналісти, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО. Органічне поєднання авторських есе та фотографій роблять цю книгу одним з важливих документальних свідчень нашого часу. 

 

 

 

Вклоняємось доземно українському солдатуХто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов’язок? Чому вважається, що день, прожитий на війні – це щастя? Саме наці питання відповідає книга "Вклоняємось доземно українському солдату". Це добірка нарисів та замальовок військових журналістів газети «Народна армія» про захисників Вітчизни, справжніх патріотів, які б’ються за незалежність і цілісність української держави. 

 

 

 

 

 

Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТОТак, це справжня війна, а не АТО. Українсько-російська, а не громадянська. Гібридна? Можливо. Неоголошена? Так. Книга "Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО" — на спогад про всіх, хто віддав своє життя, і про тих, хто вижив у боях. Основна її мета — згадати все. День за днем. Згодом історики сперечатимуться, коли ж власне вона почалася. Як і в кожної таємної війни, у неї нема конкретної дати початку. І лише Бог знає, коли вона скінчиться. Крім хронології бойових дій, ви зможете прочитати аналітику, яка допомагає отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху. І репортажі журналістів, які на власні очі бачили кров і сльози, які вижили там, де загинули інші герої. 

 

 

 

 

"Майдан""Майдан". Це слово стало синонімом свободи й незалежності, гідності та волі. Воно у всіх на устах. Його не перекладають на жодну мову. На початку XXI століття древній Київ знову відкрив на весь світ силу Майдану. У публіцистичних статтях, які автор починав висвітлювати ще за Помаранчевого Майдану, як репетицію Євромайдану, посилаючись на історичний досвід та джерельну базу, він цілком переконливо довів, що народ має право на повстання, право мати та застосовувати зброю для захисту свого і Батьківщини. У книзі "Україна. Хроніка подій: від Майдану – до АТО" гострі публіцистичні статті чергуються з ліричним відступом київських та волинських поетів про жертовність "Небесної Сотні". Вперше розкрито сакральне слово "Майдан", подвиг героїв революції Гідності, які мужньо протистоять окупантам в країні. Надзвичайно актуальну тему розкриває автор в аналітичній статті "Хочеш миру – готуйся до війни", в якій подає попередження для нинішніх керівників. АТО чи війна проти московського цинічного агресора?

 

 
2014"2014" – це роман про рік, який усе змінив. Про рік, який розпочався ще восени 2013-го, з виходів на майдани, і продовжився війною. Як люди реагують на історію? Як вона їх змінює – і як вони творять її, змінюючись при цьому? Ціла галерея різноманітних доль і персонажів допомагає подивитися на ключовий рік концентровано і всебічно – не з погляду абстрактного суспільства, а з поглядів конкретних його представників. Від перших ночей на Майдані – до війни, що досі триває.

 

 

 

 

Іловайськ"Іловайськ" – книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдатів і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.

 

 

 

 

 

"П’ять секунд, п’ять днів""П’ять секунд, п’ять днів", п’ять років, вічність — такий часовий алгоритм нового роману Євгена Положія. Головний герой, який все життя — у Вільних профспілках, на обох Майданах — бореться за справедливість, зрештою, коли починається війна, йде на фронт і там потрапляє в «Іловайський котел». Тяжко поранений, у складі групи з тринадцяти бійців, намагається вижити в безнадійній ситуації. Після піврічного лікування, восьми операцій, емоційно виснажений, він приймає рішення, що вже зробив свою справу і прийшов час відпочити. Але коли старий товариш — народний герой, той, хто разом з ним пліч-о-пліч боровся за правду, тепер силою і страхом створює в рідному місті свою бізнес-імперію, стає очевидним: якщо не борешся зі злом, опиняєшся на темному боці. Тож боротьба триває...

 

 

 "Широкинська операція. Спогади учасників наступу"У лютому 2015 року полк «Азов» здійснив задачу з послаблення тиску на Дебальцеве, провівши наступальну операцію в інших напрямках, а також створив буферну зону, яка убезпечила Маріуполь від повтору ворожих обстрілів.

Яскрава книга-фотоальбом "Широкинська операція. Спогади учасників наступу" містить історії командирів підрозділу та бійців, які безпосередньо реалізовували план із наступу, найяскравіші світлини тих подій, а також побратимські некрологи про бійців, ціною життів яких Маріуполь Україна та вся Європа залишається у безпеці й по сьогодні.

 

 

 

 "Фронтовий щоденник""Фронтовий щоденник" – збірка польових історій, зразок «окопної» літератури, спрямованої на відображення української дійсності, збереження її для сучасників і нащадків через призму світобачення людини, яка «пройшла» цю дійсність не відстороненим глядачем, а безпосереднім активним учасником. Яскраво й невимушено оживають перед читачем справжні персонажі і ситуації, що могли б здатися нереальними для звичайної людини, - проте саме такими постають будні українських героїв, так колоритно й іронічно описані Дмитром Степаненком в оригінальних оповідках.

 

 

 

 

 "Рейс"В основе сюжета книги "Рейс" – крупнейшая авиакатастрофа ХХІ века – таков официальный статус крушения малазийского Боинга-777 в Донецкой области. По чьей вине произошла эта "случайность" и кого обвинять в гибели почти трех сотен человек? Пока воюющие стороны обвиняют друг друга, боль от утраты родственников, летевших на сбитом самолете, растекается по земному шару.

Жена и обе дочери Сергея Алехина были на борту, когда в него попала ракета. Как жить дальше, когда все, ради чего ты просыпался по утрам, мертво? Алехин, как бывший оперативник, знает: придать жизни смысл можно только действием. Еще будет время, чтобы скорбеть. Но пока убийцы его семьи остаются на свободе и продолжают убивать невинных, идет другое время – час войны.

 

 "Аеропорт"Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту. Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками.

"Аеропорт" – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя. 

 
"Книга змін"У збірці оповідань "Книга змін" відомого українського журналіста й письменника йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої оповідань пов'язані складним павутинням особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін - від застою до революції, від Майдану до війни. Історії, які трапляються з героями, видаються неймовірними, але це нова реальність, у якій треба навчитися виживати.

 

 

 

 

 "Братня" навала. Війни Росії проти України XII – XXI ст"У книзі "Братня" навала. Війни Росії проти України XII – XXI ст" в науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 р. Простежено, що коріння цих війн сягають XII ст Показано, що саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії / Росії заволодіти українськими землями визначали головну вісь російсько-українських стосунків. Описано мотиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. Вітчизняна війна, яку Україні доводиться вести з 2014 р., розглядається на тлі перегуків між путінською агресією та московськими стратегіями війн проти України ХV-ХХ ст.

 

 

"Велика війна 2014. Україна: виклики, події, матеріали"Стихійна антологія війни і літератури, складена з історій, які не повинні пропасти. Книжка "Велика війна 2014. Україна: виклики, події, матеріали" – спроба документації подій 2014 року зі слів їх безпосередніх учасників – волонтерів, військових і бійців добровольчих батальйонів, митців і простих людей по обидва боки фронту, які мимоволі, а чи свідомо, потрапили у горнило війни.

 

 

 

 

 

"Военный дневник (2014-2015)"Перед вами – записки о войне, в которой пришлось сражаться автору и его товарищам.

Их писал не журналист и не писатель, а пехотный снайпер. Писал на айфоне в палатках и домиках базовых лагерей, в краткосрочных отпусках и даже в полуразрушенном здании метеостанции Донецкого аэропорта. А сводил их воедино, в книгу, уже снайпер-пограничник, вернувшийся из 77-суточной командировки в Край Больших Неприятностей. Сводил на том же поцарапанном айфоне, во время ночных дежурств в резервной мобильной группе на заставе и во время перемирия.

Книга "Военный дневник (2014-2015)" не о героях и не о святых, а о простых ребятах, которые рискнули головой ради того, чтобы наш дом не стал фронтом, о людях, которые пытались воевать хорошо, - потому, что сражались за Родину. Автор посвящает ее всем бойцам и командирам роты снайперов 93-й гвардейской четырежды орденоносной мехбригады - и живым, и погибшим...

 

 "АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви"Книга "АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви" про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в АДу — як його назвали оборонці летовища — це майже шість десятків свідчень «кіборгів», коментарі військових експертів та військових аналітиків з України, Росії, США та Канади, представника Генерального штабу Збройних сил України. Але головне — про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу, про те — що і чому захищали у терміналах ДАПу українські бійці — читайте у розповідях безпосередніх учасників оборони Донецького аеропорту.

 

 

 

 

"Напиши про війну""Напиши про війну" –збірка віршів, які беруть за душу. У книзі більше 100 віршів бійців, волонтерів, небайдужих людей. Це 47 авторів з усіх куточків Украіни, які передали і біль і радість серця за рідних і коханих, а також 7 портретів бійців. Розмови з Богом, листи написані з любов'ю до батьків і коханих. Почавши читати, Ви не зможете зупинитись.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua