Оновлений веб-сайт бібліотеки СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: http://library.sumdu.edu.ua/old. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@library.sumdu.edu.ua

Новини

Машини, як відомо, наступають, а ворога потрібно знати в обличчя. І хоча зараз, щоб вбити робота, досить команди kill в консолі, хто знає, що буде завтра? Про всяк випадок озброємося знаннями з машинного навчання. Поїхали!

Якщо ти людина цифрової ери, скористайся електронним каталогом бібліотеки. У розширеному переліку полів обери потрібну дисципліну (детальна інструкція). Серед топ-дисциплін за запитами користувачів: «Машинне навчання та аналіз даних», «Економічна кібернетика. Програмування», «Інформатика».

Якщо ти хочеш потримати «живу» книгу в руках – заходь до читального залу (БІЦ-305), де на тебе чекають бестселери з Data Science:

 

 

Є сумніви щодо вибору? Скористайся сервісом «Що почитати?» на сайті бібліотеки СумДУ.

Дід Свирид, або ж Свирид Опанасович, простий сільський дід. Живе собі в селі, тримає хазяйство, любить поговорити про політику і про те, як раніше люди жили. Дід Свирид – маска популярного блогера й автора п’ятитомного проекту «Історія України від діда Свирида», з якого дві книжки вже доступні для читачів. Дідова "Історія" - книга народна, адже була написана на вимогу багатьох тисяч читачів блогу Свирида Опанасовича. Фірмовий стиль автора - суворе дотримання історичної правди, яка подається в легкій і дотепній формі розповіді сільського дідуся. Історичні події сповнені гумору і тонкої іронії. Особливістю авторського жанру є оживлення історичних героїв в форматі діалогів та залучення читачів до аналізу історичних подій.

З книгою можна ознайомитися у читальному залі центральної бібліотеки, к. 305.

 

Створення списку літератури до наукової роботи – це дуже клопітка робота, яка потребує багато часу. Важливо чітко вказати всі джерела інформації, які автор використовує при написанні роботи, дотримуючись чітких правил цитування. І на допомогу дослідникам приходять  бібліографічні менеджери або референс-менеджери. Існує велика кількість систем управління бібліографічною інформацією, серед яких Mendeley, Citavi, EndNote, Zotero та інші. Спільною рисою всіх референс-менеджерів є можливість збирати та зберігати інформацію, організовувати її в зручний для користування спосіб, виводити в потрібному на даний час форматі. Науковці Сумського державного університету активно використовують їх у своїй роботі. Про це свідчать результати конкурсу, який впродовж липня Elsevier Ukraine проводила серед усіх користувачів безкоштовного бібліографічного менеджера Mendeley. Переможцями стали молоді науковці СумДУ: Денис Курбатов, Артем Артюхов та Тарас Лютий. Вітаємо їх із перемогою!

 

Щодо питань користування інструментами цитування звертайтесь до інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки (БІЦ-212) та її філій (Конгрес-центр, к. 235; Бібілотека Медичного інституту, вул. Санаторна, 31).

Штучний інтелект – панацея від багатьох проблем сучасності або те, чого варто побоюватися? Це питання стає мало не найважливішим питанням сучасності, про яке дискутують багато вчених. Макс Теґмарк – знаменитий астрофізик, професор Массачусетського технологічного інституту у своїй книзі «Життя 3.0. Доба штучного інтелекту» досліджує, чого чекати від цієї сили у бізнесі, виробництві зброї, розподілі праці, науці, як контролювати штучний інтелект і убезпечити від вірусних атак. Що принесе людству епоха штучного інтелекту, як звичайна людина буде співіснувати з машинами, чи можна контролювати надрозум і … дружити з ним? У ній читач не тільки отримає корисну інформацію і різні варіанти розвитку подій, але й зможе самостійно знайти відповіді на хвилюючі питання.

Соціальні мережі – не лише майданчики для спілкування, а й платформа для професійного розвитку. Приєднуйтесь до світової наукової спільноти та налагоджуйте зв’язки, шукайте наукові тексти, відстежуйте новини, рекламуйте себе, будуйте кар’єру.

Найпопулярніші наукові спільноти:

Academia.edu – універсальна мережа для представників усіх сфер науки.

ResearchGate – соціальна мережа для науковців природничих і точних наук.

Scientific Social Community – український сервіс для моніторингу грантів, конференцій, наукових вакансій, журналів та наукових подій, а також можливості для пошуку партнерів для наукових досліджень.

myExperiment – соціальна мережа, призначена для обміну результатами експериментальних досліджень. Орієнтована на науковців природничих та гуманітарних наук.

 

Вчені кажуть, що високий рівень IQ нічого не значить без EQ, адже саме емоційний інтелект дозволяє нам успішно будувати стосунки з оточуючими. Без взаємодії з іншими людьми, без розуміння своїх та їхніх почуттів неможливо досягти своїх чи спільних цілей. Книга «Емоційний інтелект» Деніела Ґоулмана — світовий бестселер з психології, справжній мастрід для тих, хто прагне якісного самоудосконалення.

Деніел Ґоулман (Daniel Goleman) — доктор філософії, відомий американський психолог, науковий журналіст. Протягом дванадцяти років писав статті для The New York Times, спеціалізуючись на психології і науках про мозок. Ґоулман має безліч нагород за свої дослідження, в тому числі нагороду за досягнення в сфері журналістики від Американської психологічної асоціації. Двічі номінувався на Пулітцерівську премію.

З книгою можна ознайомитися у читальному залі центральної бібліотеки, к. 305.

Шукаєте цікаві актуальні ресурси із суспільних наук. Скористайтеся новим сервісом бібліотеки – Тематичні ресурси вільного доступу.

Матеріали представлені за науковими категоріями з наступною класифікацією:

  • Періодичні видання. Бази даних 
  • Інтернет-ресурси
  • Відкриті навчальні матеріали
  • Організації 

 

Сьогодні знайомимо Вас із відкритою платформою SocArXiv для науковців гуманітарних, соціальних наук, освіти і права. Ресурс знаходиться у розділі Тематичні бази категорії Соціальні науки

Можливості SocArXiv:

  • пошук публікацій, даних та програмних кодів досліджень
  • обмін результатами досліджень
  • публічна експертна оцінка
  • розміщення своїх і чужих (з ліцензією CC BY 4.0) пост- та препринтів

Вхід до ресурсу здійснюється через ідентифікатор ORCID, або ж реєстрацію (створення профілю у системі).

 

 

Мені не все одно

Книга «Мені не все одно» Віктора Залевського – у фонді бібліотеки.

Автор збірки Віктор Залевський – воїн АТО і поет. Коли настала війна, він пішов на фронт, де захищає країну від загарбників.  Він не стоїть осторонь чиєїсь біди і йде на допомогу, бо йому – НЕ ВСЕ ОДНО.

У збірці «Мені не все одно» зібрані вірші, написані українською мовою і перекладені іншими авторами. У його поезії глибока лірика, оспівування кохання, новий перегляд щодо простих, сталих істин людського буття… Його вірші, як віконечка, у яких видніють переживання, біль, пам’ять про загиблих побратимів.

Мені не все одно, що бачу я в країні.

Мені не все одно до тих, хто на війні.

Мені не все одно, що потім відповім я,

Коли спитають був де, коли ввірвались в дім.

З книгою можна ознайомитися у читальному залі центральної бібліотеки, к. 305.

Contemporary art: книга-путівник трендами, ярмарками, музеями та митцями

Пізнавати світ крізь мандрівки – одне з найцікавіших занять, яке сьогодні стає обов’язковою складовою культурної освіти кожної людини.

Якщо відвідати всі представлені у книзі музеї – можна непомітно для себе облетіти всю планету та зрозуміти, наскільки вона прекрасна у своєму різноманітті. Познайомившись із провідними українськими та закордонними сучасними художниками – побачити, яких вершин та глибин може сягати людська уява, та захопитись величчю польоту творчої думки. У книзі підібрано найважливіші виставки та ярмарки, на яких представлені найбільш значущі та провокуючі суспільний діалог роботи сучасників.

Цей путівник для тих, хто полюбляє подорожувати із сенсом та користю. Приємної Вам подорожі!

З книгою можна ознайомитися у читальному залі центральної бібліотеки, к.305.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua