Державне управління

Періодичні видання. Бази даних

 

Законодавство України. Документи Верховної Ради України; Президента України; Кабінету Міністрів України; органів вищої судової гілки влади України; міністерств і відомств, що зареєстровані в Міністерстві юстиції; міжнародні документи.

Закони усіх країн світу – база містить повні тексти законодавчих актів усіх країн світу.

Нормативно-правові документи Уряду України

Офіційні документи Президента – Укази та розпорядження Президента України.

Відкритий реєстр національних публічних діячів України – це реєстр, що містить поіменний перелік фізичних осіб, що підпадають під визначення "національний публічний діяч". Реєстр адмініструють команди ГО Центр протидії корупції та ГО Канцелярської Сотні. Розроблено спільно зі спеціалістами Державної служби фінансового моніторингу та Міністерства юстиції України.

Єдиний державний вебпортал відкритих даних – нормативні та правові акти, інформаційні ресурси та інша корисна інформація.

Journals4Free – портал понад 7000 назв академічних журналів відкритого доступу. Пошук здійснюється за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.

ScienceDirect – одна з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. Належить голландському видавництву Elsevier. Колекція містить майже 12 мільйонів елементів контенту з більш ніж 3500 журналів і понад 34000 електронних книг, довідників, наукових збірників. Анотації більшості статей знаходяться у вільному доступі. Доступ до повного тексту статті вимагає передплати.

UNdata  об’єднує основні бази даних Організації Об'єднаних Націй. Система UNdata містить бази даних, таблиці та глосарії, які містять понад 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ВІЛ/СНІД, злочинність, Human Development, промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, National Accounts, населення/біженці, туризм, торгівлю, а також Millennium Development Goals indicator.


Інтернет-ресурси

 

The Free Library  ресурс пропонує безкоштовні повнотекстові версії класичних літературних творів від сотень відомих авторів, біографії, зображення. Нещодавно Вільна бібліотека була розширена, щоб включити масивну колекцію періодичних видань із сотень провідних публікацій, що стосуються бізнесу та фінансів, комунікацій, культури, охорони здоров'я, гуманітарних наук, права, політики, технологій та соціальних наук.

Central and Eastern European Online Library (CEEOL) – провідна online бібліотека престижних наукових ресурсів з гуманітарних та соціальних наук Центральної та Східної Європи.

Безкоштовна бібліотека для студентів – містить тексти підручників, зокрема з питань права, політики, державного управління.

Права людини – онлайн бібліотека Харківської правозахисної групи.


Відкриті навчальні матеріали

 

Prometheus – громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) з безплатним онлайн-доступом до найкращих навчальних курсів університетського рівня.


Організації

 

Міністерство цифрової трансформації України – центральний орган виконавчої влади, який відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації, відкритих даних, національних електронних інформаційних ресурсів, взаємодії мережевих систем базі уніфікованих інтерфейсів або протоколів, впровадження електронних послуг та розвиток цифрової грамотності громадян. Створене у вересні 2019 р.

Є-Data – це офіційний державний інформаційний портал у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея "Прозорого бюджету".

Інтерпол (INTERPOL) – організація, що займається пошуком певного об'єкта, людини, сприяє пошукам поліції.

Лабораторії законодавчих ініціатив – провідний аналітичний центр України, який засновано за ініціативи випускників Національного університету «Києво-Могилянська академія» і сприяє утвердженню демократичних цінностей, розвитку політичної культури та правової свідомості громадян і політиків, розповсюдженню кращих світових практик для формування ефективних державних інституцій, сприяння євроінтеграційному вектору розвитку України.

Мережа правового розвитку – коаліція громадських організацій, які розвивають територіальні громади через надання безоплатної правової допомоги. Місія організації: посилюємо правові можливості, захищаємо права і свободи людини, розвиваємо громади.

Права людини – правозахисна організація, що сприяє розбудові правової держави та становленню громадянського суспільства на засадах принципу верховенства права, захисту конституційних та міжнародних визнаних прав, свобод, та законних інтересів громадян, надання правової допомоги, а також сприяння у поліпшенні екологічної ситуації в Україні, забезпечення екологічних прав громадян, формуванню нового природоохоронного світогляду, забезпечення екологічної безпеки, задоволення та захист прав і спільних інтересів членів Організації та інших громадян, задоволення економічних, соціальних, культурних, правових, екологічних та інших суспільних інтересів.

Союз юристів України – всеукраїнська добровільна громадська організація, що об’єднує діячів правової сфери України. Головною метою Союзу є сприяння юристам України в задоволенні й захисті своїх професійних та соціальних інтересів, розвитку їх громадської активності, участі в розробці та реалізації державної правової політики. На добровільній основі та заради спільної мети в одну організацію об’єдналися судді й прокурори, працівники правоохоронних органів і органів юстиції, науковці та викладачі права, службовці органів державної влади й управління, нотаріуси, адвокати, юристи громадських організацій та інші.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua