Математика. Наука про дані

Періодичні видання. Бази даних

 

ABI/INFORM Complete – база даних містить статті з наукових журналів авторитетних світових видавництв і компаній, в т.ч. Cambridge University Press; Dow Jones & Company Inc; Emerald Group Publishing; Financial Times Limited; Incisive Media; Springer Science & Business Media; Sloan Management Review; Palgrave Macmillan; Kluwer Academic Publishers. Також в ABI/INFORM Complete представлені сотні індустріальних звітів і SWOT-аналітика по країнам, ринкам, трендам; прогнозування і конкурентність, більш 100000 робочих документів SSRN, INSEAD і ОЕСР, більше 5 000 бізнес-кейсів тощо. Авторизований доступ.

American Mathematical Society (AMS)  сприяє розвитку інтересів у сфері математичних досліджень.

EuDML  доступ до математичної літератури в режимі онлайн в формі стійкої цифрової колекції, розробленої і підтримуваної мережею установ, які називаються EuDML Initiative.

EqWorld. Світ математичних рівнянь – міжнародний науково-освітній сайт містить велику інформацію про різні класи математичних рівнянь. Містить навчальну фізико-математичну бібліотеку, до якої автори можуть додавати свої книги і дисертації.

GeoGebra  програма динамічної математики для всіх рівнів освіти, яка об'єднує геометрію, алгебру, таблиці, графіки, статистику та обчислення в одному простому у використанні пакеті. GeoGebra є швидко зростаючим співтовариством мільйонів користувачів, розташованих майже у кожній країні. GeoGebra стала провідним постачальником програми динамічної математики, яка використовується для підтримки науки, технологій, інженерії та математики (STEM), освіти та інновацій у викладанні та навчанні в усьому світі.

IOPscience – безоплатний електронний ресурс, який надає доступ до журналів та книг з питань математики, фізики, техніки та медицини. 

Math.Ru – сайт, на якому можна знайти книги, відео-лекції, цікаві математичні факти, різні за рівнем і тематикою завдання, історії з життя математиків, все те, що допоможе поринути у дивовижний і захоплюючий світ математики.

Mathwords  веб-сайт розроблений для студентів-математиків, яким потрібен простий у використанні і зрозумілий ресурс математики в одному місці. Це вичерпний перелік формул і визначень від початкової алгебри до обчислення.

Exponenta  освітній математичний сайт.

Math-Net.Ru – портал, що містить публікації з фізико-математичних, хіміко-біологічних дисциплін та інформатики.

TutorialsPoint – навчальні посібники та довідники з прикладами для вивчення основних принципів устрою комп'ютера, мов програмування і комп'ютерних мереж. Платформа включає як платні, так і безкоштовні курси. Необхідна реєстрація на сайті.

Zentralblatt MATH (zbMATH) – найповніша у світі служба реферування та рецензування чистої та прикладної математики. Метою є збір, систематизація, публікація та розповсюдження бібліографічних даних та рефератів книг і статей, присвячених всім розділам математики і її застосуванням в інформатиці, механіці і фізиці.

Формули і розрахунки онлайн – інтерактивний довідник формул, що містить основні формули і відомості з математики, геометрії, фізики. Інтерактивність дозволяє робити обчислення формул онлайн.

Academic Journals – повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.

Directory of Open Access Books (DOAB) – надає доступ до метаданих та повних текстів книг академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за наступними параметрами: назва книги, автор, ключові слова, анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами. Відкритий доступ.

Directory of Open Access Journals (DOAJ)  безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами.

Directory of Research Journals Index (DRJI) (Індія) – надає вільний доступ до наукової літератури для підтримки використання досліджень та інформації з метою поліпшити якість навчання, викладання, досліджень. Для індексації на сайті розглядаються і оцінюються тисячі ресурсів, щоб допомогти дослідникам вибрати ключові веб-сайти і журнали по тематиці дослідження. Продукт функціонує як шлюз, який постачає метадані проіндексованих статей в соціальні мережі, інші системи індексації та електронні бібліотеки.

De Gruyter  відоме академічне видавництво книг та журналів (раніше - Versita), видає  понад 400 назв (і власних, і "запрошених") академічних журналів з різних дисциплін, здебільшого з країн Центральної та Східної Європи. Відкритий доступ.

EBSCO Academic Search Premier – база даних, яка містить повні тексти публікацій більш як 3200 наукових видань з широкого спектру суспільних та гуманітарних дисциплін. Авторизований доступ.

Hindawi – пошук серед більш ніж 200 рецензованих наукових журналів відкритого доступу з інженерії, математики, фізики, хімії, комп'ютерних наук, біології, медицини та ін. видавничої корпорації Hindawi. Відкритий доступ.

Ingenta Connect – багатогалузева реферативна база даних (хімія, фізика, комп'ютерні науки, математика, біологія, медицина, економіка, соціальні науки та ін.) пропонує доступ до 4,5 млн статей з 13,5 тис наукових журналів таких відомих видавців, як Elsevier, Springer, IOP Publishing, Taylor and Francis, NPG та ін.

J-Gate – електронна бібліотека наукових журналів з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, яка підтримується компанією Informatics India Ltd. В даний час включає понад 6300 найменувань журналів, організованих по галузях знання. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.

J-STAGE – Japan Science and Technology Information Aggregator, Electronic – японський портал наукової інформації, який надає доступ до понад 740 наукових журналів, близько 360 тис статей з різних галузей знань.

Journals4Free – портал понад 7000 назв академічних журналів відкритого доступу. Пошук здійснюється за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.

OMICS International  електронна база даних відкритого доступу. Включає в себе понад 1000 наукових журналів і понад 700 матеріалів наукових конференцій в таких галузях як медицина, хімія, біологія, інформатика, математика, фізика, сільське господарство, харчова інженерія, ветеринарія, психологія, соціальні і політичні науки, бізнес. Відкритий доступ.

Open Academic Journals Index (OAJI)  повнотекстова база даних наукових журналів з відкритим доступом, це міжнародна платформа для індексації наукових журналів відкритого доступу. Відкритий доступ.

ScienceDirect – одна з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. Належить голландському видавництву Elsevier. Колекція містить майже 12 мільйонів елементів контенту з більш ніж 3500 журналів і понад 34000 електронних книг, довідників, наукових збірників. Анотації більшості статей знаходяться у вільному доступі. Доступ до повного тексту статті вимагає передплати.

SpringerLink – платформа SpringerLink представляє собою доступ до електронних ресурсів видавництва Springer – одного з найбільших європейських постачальників наукової інформації. Інформаційна база включає в себе більше 2700 періодичних видань з усіх дисциплін (англ., нім.). Ліцензований доступ.

SpringerOpen – архів рецензованих наукових журналів у всіх галузях науки з відкритим доступом видавництва Springer та міждисциплінарна база даних.

Ulrich's Periodicals Directory (США) – найбільша база даних, яка описує світовий потік періодичних видань та видань, що продовжуються, за всіма тематичними напрямками. Авторизований доступ.

UNdata  об’єднує основні бази даних Організації Об'єднаних Націй. Система UNdata містить бази даних, таблиці та глосарії, які вміщують більше 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ВІЛ/СНІД, злочинність, Human Development, промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, National Accounts, населення/біженці, туризм, торгівлю, а також Millennium Development Goals indicator.

CrossRef – об'єднання наукових видавництв, яке розвиває загальну інфраструктуру для підтримки більш ефективних наукових комунікацій. Система цитування CrossRef сьогодні охоплює понад 68 мільйонів журнальних статей та інших елементів контенту (книги, дисертації, технічні звіти і т.д.) з тисяч наукових і професійних видавців по всьому світу. Відкритий доступ.

WorldCat  найбільша у світі бібліографічна база даних, яка налічує понад 240 млн записів всіх видів творів на 470 мовах світу. База створюється спільними зусиллями більш ніж 72 тис. бібліотек з 170 країн світу в рамках організації Online Computer Library Center.


Інтернет-ресурси

 

ArXiv – найпопулярніший відкритий архів рефератів та повних текстів наукових публікацій, створений на базі бібліотеки Корнельського університету. Містить більше 684 тис електронних публікацій з фізики, математики, комп'ютерних наук, біології, фінансів та статистики.

COPAC Union Catalogue (Велика Британія) – зведений каталог 22 найбільш авторитетних університетських бібліотек Британії та Ірландії, а також Британської бібліотеки. Працює на основі протоколу Z39.50. Пропонується три варіанти пошуку: по автору та назві, по предметній області і пошук періодичних видань. Всі інтерфейси прості і зручні. У списку результатів можна переглядати повний запис і/або маркувати його для подальшого збереження. До сервісних функцій відноситься можливість завантаження результатів на вказану адресу електронної пошти. Недолік даного каталогу типовий для більшості каталогів, які працюють під Z39.50: результати містять велику кількість дубльованих записів на одне видання, з баз даних різних бібліотек.

The Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR) – пошук достовірної наукової інформації у відкритих репозитаріях у всьому світі, який підтримується службою SHERPA Університету Ноттінгема. Надає можливості пошуку наукових матеріалів за різними галузями знань у понад 2 600 е-архівах.

E-Books Directory – безкоштовний веб-ресурс, з якого можна завантажити книги, документи, лекції, технічні документи. Ресурс містить посилання на більш ніж 1780 електронних книг, перерахованих у 392 категоріях, в тому числі з бізнесу, комп'ютерних наук, техніки, гуманітарних наук, літератури, медицини і багато іншого.

Elektronische Zeitschriftenbibliothek (EZB) – бібліотека електронних журналів з 1997 р. в рамках проекту університетської бібліотеки Регенсбурга, у співпраці з Бібліотекою Технічного університету Мюнхена пропонує швидкий, структурований і уніфікований доступ (англійською та німецькою мовами) до наукових повнотекстових журналів. Вона включає в себе 76 419 назв, з яких 13 923 журналів з усіх галузей знання видається тільки в електронному вигляді. 45575 найменувань журналів знаходяться у вільному доступі в повнотекстовому варіанті. Повний доступ до всіх видань мають установи, які беруть участь у проекті.

Free Electronic Math Journals  сайт містить посилання на електронні журнали з математики декількох університетських видавництв і професійних товариств. Сайт підтримується університетом Берклі.

De Gruyter – академічне видавництво книг та журналів (раніше - Versita), видає понад 400 назв (і власних, і "запрошених") академічних журналів з різних дисциплін, здебільшого з країн Центральної та Східної Европи. Відкритий доступ.

Hathi Trust Digital Library  партнерство провідних науково-дослідних інститутів та бібліотек, які працюють над тим, щоб забезпечити збереження та доступність культурних надбань у майбутньому. Місія HathiTrust полягає в тому, щоб сприяти науці шляхом збору, організації, збереження, спілкування та обміну досвідом людських знань.

Hikari  видавець міжнародних журналів і книг з науки, техніки, математики, медицини та економіки. Журнали "Hikari" архівуються службою цифрового збереження, метою якої є збереження наукової літератури та забезпечення довгострокового доступу до електронних архівів. Hikari є членом Міжнародної асоціації зв'язків видавців (CrossRef) і співзасновником ICORE.

Open J-Gate – електронна бібліотека наукових журналів з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, яка підтримується компанією Informatics India Ltd. В даний час включає понад 6300 найменувань журналів, організованих по галузях знання. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.

Open Library – сайт, що має на меті створити каталог книжок, що коли-небудь видавалися. Функціонує за принципом Вікіпедії – створення окремої сторінки для окремої книги самими користувачами. Крім каталогу книг, ресурс надає вільний доступ до електронних книг (сьогодні – більше 1 мільйона назв).

Open Textbooks – відкрита бібліотека безкоштовних рецензованих підручників.

Publications and preprints of the School of Mathematics and Statistics – електронний архів публікацій та препринтів членів та випускників Школи математики та статистики Університету Сідней. 

Registry of Open Access Repositories (ROAR) – реєстр усіх репозитаріїв та інших джерел відкритої інформації в усьому світі. Проект є розробкою Університету Саутгемтон (Великобританія).

CiteSeerX – цифрова бібліотека та пошукова система, що, в основному, представляє літературу в галузі обчислювальної техніки та інформатики. Окрім статей, CiteSeerX надає доступ до таких ресурсів, як: алгоритми, метадані, методи програмного забезпечення. Підтримується  Pennsylvania State University.

SUNCAT (Serials Union Catalogue) – вільне джерело інформації про серіальні видання для наукової спільноти Великобританії. Вважається одним з найбільш повних каталогів серіальних видань і містить записи як про електронні, так і про друковані видання, у тому числі про академічні журнали, періодичні видання, газети, інформаційні бюлетені, журнали тощо. SUNCAT містить дані з понад 90 британських наукових бібліотек, у тому числі з Британської бібліотеки та Національних бібліотек Шотландії та Уельсу.

Інтернет бібліотека МЦНМО – публікація в мережі золотого фонду популярної фізико-математичної літератури, для вільного ознайомлення представлені багато десятків електронних версій книг і журналів, перш за все, математичного напряму.

Наукова електронна бібліотека eLibrary.Ru – найбільша в Росії колекція електронних журналів та баз даних з усіх галузей наук. Містить близько 7 000 міжнародних та біля 300 російських наукових електронних журналів, SCI та Російський індекс наукового цитування. Значна кількість ресурсів знаходиться у відкритому доступі (понад 4 500 журналів).

Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України  бібліотека відкритого доступу, передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в Інтернет з правом читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, проводити пошук, посилатися на повнотекстові статті, індексувати, тобто використовувати її з законною ціллю без фінансових, юридичних і технічних перешкод. Понад 6 500 назв видань.

Наукова періодика України – портал наукової періодики Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України представляє відкритий доступ до наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні, містить понад 35 000 назв видань.

Baidu (кит. 百度 (Bǎidù), Байду, NASDAQ: BIDU) – лідер серед китайських пошукових систем. За кількістю запитів пошуковий сайт "Байду" займає 3 місце у світі (3 млрд 428 млн; з часткою в глобальному пошуку 5,2%).

BASE (Bielefeld Academic Search Engine) (Німеччина) – одна з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових документів відкритого доступу в Інтернеті. Оператором BASE є бібліотека університету Білефельд (Німеччина). BASE збирає, нормалізує та індексує дані серверів репозитаріїв за допомогою "Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting" (OAI-PMH). На додаток до метаданих OAI, BASE індексує вибрані веб-сайти і локальні дані бібліотек. Усе це разом можна шукати через один інтерфейс.

CiteSeerХ – пошукова система орієнтована на публікації про комп’ютерні та інформаційні технології, хоча трапляються матеріали і з інших галузей. CiteSeerX не тільки знаходить ресурси у вільному доступі, але й виконує функцію електронної бібліотеки. Саме тому за ключовими словами тут часто можна знайти і завантажити публікації в повному обсязі.

DuckDuckGo – пошукова система з відкритим кодом, яка використовує інформацію з багатьох джерел для надання точних та різноманітних результатів. Дотримується політики повної конфіденційності – відмова від збору, збереження та обробки даних про користувача.

EULER Search Engine  портал з математики надає доступ до баз даних Бібліотеки голландського національного дослідницького центру з математики та інформатики, математичного холдингу бібліотеці університету Флоренції, науковому електронному архіву з математики (ERAM) 1886 - 1942, німецької спеціальної бібліотечної колекції з математики та ін.

Google Scholar – вільнодоступна пошуковою системою, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Google Scholar включає статті, що опубліковані в журналах, зберігаються в репозиторіях або знаходяться на сайтах наукових колективів чи окремих вчених.

Google Books – сервіс повнотекстового пошуку по книгам, оцифрованих компанією Google (понад 10 мільйонів книг із найбільших бібліотек США). Бібліотека пропонує мільйони відмінних видань, з якими можна ознайомитися або прочитати їх абсолютно безкоштовно (рос. та ін.).

Metasearch Search Engine – сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналах та виданнях у галузі управління, економіки, інформатики, техніки, освіти, спорту, мистецтва тощо.

Microsoft Academic Search – науковий пошуковий портал від Microsoft Corporation, який було розроблено для того, щоб дослідити зв'язки між вченими, науковцями, студентами та їх науковими дослідженнями.

RefSeek – пошукова система для студентів та дослідників, проводить пошук серед веб-сторінок, книг, енциклопедій, журналів і газет.

Science.gov – онлайнова пошукова система, що охоплює більш ніж 60 баз даних та понад 2200 окремих сайтів з 15 федеральних агентств, які пропонують 200 мільйонів сторінок інформації авторитетних наукових установ США, зокрема результати досліджень і розробок.

ScienceResearch.com – наукова пошукова система, яка здійснює повнотекстовий пошук у журналах багатьох великих наукових видавництв (Elsevier, Highwire, IEEE, Nature, Taylor & Francis та ін.). Шукає статті та документи у відкритих наукових базах даних: Directory of Open Access Journals, Library of Congress Online Catalog, Science.gov, Scientific News.

WorldWideScience.org – глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах.

Yahoo – англомовна пошукова система, яка має найбільш розвинену структуру каталогів і різних сервісів. Сотні тисяч різних Internet-ресурсів впорядковуються за 14 основними рубриками, кожна з яких має кілька підрубрик з більш вузькою тематикою.

Мета – повнотекстовий пошук по серверам України та закордонним українським серверам, з урахуванням морфології української, російської та англійської мов. Фінансові та комп'ютерні новини, погода, маркетингові дослідження українського Інтернету.

Academia.edu – соціальна мережа для співпраці вчених. Мережа може використовуватися для того, щоб ділитися з іншими своїми статтями, відстежувати їхнє цитування і стежити за новинами досліджень і розробок за іменами й ключовими словами. Позиціонується як універсальна мережа для представників усіх сфер науки.

ResearchGate  соціальна мережа, зорієнтована здебільшого на представників природничих і точних наук.

Соционет (Socionet) – науково-освітня соціальна мережа, що об’єднує інституційні архіви Росії, засіб для самоархівування матеріалів. Надає доступ до повних текстів наукових матеріалів (постпринтів та препринтів, книжок, робочих матеріалів, дисертацій тощо, понад 276000 записів) за різними галузями знань: економіка, соціологія, демографія, політологія, інформатика, математика, філософія, історія, фізика.

SciPeople – наукова соціальна мережа, зорієнтована на представників усіх сфер науки. Вона пропонує, мабуть, найширший спектр можливостей: не тільки пошук партнерів для спільної реалізації проектів, а й грантодавців та інвесторів, каталог наукових журналів.


Відкриті навчальні матеріали

 

Analytics Vidhya (AV)  сайт, що містить численні блоги на різні теми, такі як машинне навчання, візуалізація даних тощо. Вони також регулярно проводять хакатони та змагання з кодування.

Codementor – пропонує підручники для початківців і професіоналів. Учні можуть отримати доступ до ряду корисних посібників про те, як найкраще аналізувати дані. Це включає в себе введення в машинне навчання і поради щодо вибору правильних пакетів програмного забезпечення для аналізу даних.

Cognitive Class – платформа, де можна отримати практичні навички в галузі науки про дані, штучного інтелекту, блокчейн хмарних обчислень та ін. 

DataCamp – онлайнова платформа для навчання. DataCamp пропонує інтерактивні курси R, Python, Sheets, SQL. Все по темах в галузі науки про дані, статистики та машинного навчання.

Data Scientist Workbench (DSWb) – комплексне рішення для програмістів, інженерів, журналістів науковців, які зацікавлені в проведенні аналізу даних в хмарі.

Flowingdata – навчальні посібники пропонують експертні поради, як представляти, аналізувати і розуміти дані на прикладах в реальному часі. 

Kaggle  платформа для дослідників різних рівнів, де вони можуть випробувати свої моделі аналізу даних на серйозних і актуальних завданнях. Суть такого ресурсу не тільки в можливості отримати непоганий грошовий приз у разі, якщо саме ваша модель виявиться кращою, але і в тому, щоб набратися досвіду і стати фахівцем в області аналізу даних і машинного навчання.

KDnuggets  провідним сайтом з AI, Analytics, великих даних, інтелектуального аналізу даних, інформаційних технологій і машинного навчання. 

Prometheus – громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) з безкоштовним онлайн-доступом до найкращих навчальних курсів університетського рівня.

Topcoder – веб-сайт пропонує навчальні посібники, в яких обговорюються різні концепції, пов'язані з наукою про дані, і платформу, в якій галузеві експерти можуть дати пораду.

Udacity комерційна освітня організація, що пропонує масові відкриті онлайн-курси. Відеолекції англійською мовою з субтитрами в поєднанні з вбудованими тестами і подальшими домашніми роботами. Студенти можуть зареєструватися на один або кілька курсів до дати здачі першого домашнього завдання. Після закінчення курсу студенти отримують сертифікат про закінчення.

Udemy – платформа доступу до онлайн-курсів від провідних світових закладів освіти, зокрема з обробки і аналізу даних.                   

Дистанційні курси викладачів університету ХПІ


Організації

 

Американське математичне товариство (American Mathematical Society) – асоціація професійних математиків США. Товариство сприяє розвитку математичних наук і викладанню математики. Видає наукові журнали, організовує конференції, щорічно присуджує грошові гранти і призи математикам, оплачує навчання обдарованої молоді.

Європейське математичне товариство (European Mathematical Society (EMS) – європейська організація, що займається розвитком математики в Європі. Її членами є різні математичні товариства в Європі, академічні інститути та окремі математики.

Портал відкритих даних – єдиний державний веб-портал, призначений для забезпечення надання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних та передбачає доступ до інформації органів влади з можливістю її наступного використання.

Товариство промислової та прикладної математики (Society for Industrial and Applied Mathematics) – сприяє розробці прикладних математичних та обчислювальних методологій, необхідних у різних областях застосування. Завдяки публікаціям, дослідженням та спільноті місія SIAM полягає у створенні співпраці між математикою та світом науки і техніки.

Українське математичне товариство метою якого є задоволення та захист творчих інтересів математиків, сприяння створенню умов для їх роботи, розвитку математичної науки та освіти і впровадженню наукових розробок у практику.

Quandl – це відкрита платформа, яка забезпечує доступ до більш ніж 9 мільйонам безкоштовних наборів даних. Quandl має величезну кількість статистичних та економічних даних з будь-якої точки світу. Quandl може миттєво отримувати дані в форматах Excel, CSV, text, JSON, XML з 500 джерел, має в даний час API Quandl packages для R, Python, Matlab, Excel, Stata, Maple, C #, EViews, Java, C / C ++, .NET, Clojure і Julia. Щоб качати дані з Quandl без будь-яких обмежень, необхідно зареєструватися на сайті, для того щоб отримати доступ.

Харківське математичне товариство – асоціація математиків Харкова, громадська організація, що має на меті сприяння розвитку математики і її застосувань, популяризацію досягнень математики, сприяння контактам учених-математиків і підготовці наукової молоді.

Київське математичне товариство – громадська організація, що на засадах добровільності та рівноправності його членів об'єднує громадян, котрі займаються фундаментальною і прикладною математикою та її викладання.

Міжнародна математична спілка (International Mathematical Union) – є міжнародною неурядовою та некомерційною науковою організацією з метою сприяння міжнародному співробітництву в галузі математики.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua