Мовознавство. Художня література. Літературознавство

Періодичні видання. Бази даних

 

Реєстр наукових фахових видань України

 

Передплачена періодика

Назва видання (ISSN)
Періодичність
Місце збереження

Щотижня
Електронне видання

Періодичні видання СумДУ


Назва видання (ISSN)
Періодичність
Місце збереження

Образ (ISSN 2415-8496 СумДУ, Категорія Б)
3 рази на рік
Електронне видання

Філологічні трактати

(ISSN 2077-804X СумДУ, Категорія Б)

Щоквартально
Електронне видання

AeLib  бібліотека світової літератури, що містить оригінали та переклади.

Athena – книги з філософії, класичної літератури, економіки, історії, мінералогії, а також книги швейцарських і французьких авторів мовою оригіналу.

Bartleby.com – безкоштовний сайт, повністю доступний для пошуку та перегляду. Тут можна знайти повний комплект довідкових робіт з англійської мови – енциклопедії, словники, посібники, бази даних цитат. Перелік довідників включає Columbia Encyclopedia, American Heritage Dictionary, англійський словник синонімів "Roget's Thesaurus" і багато інших високоякісних довідкових робіт. На сайті також представлена невелика кількість класичних новел і близько 18000 віршів для читання. (англ.).

Cambridge English – проєкт пропонує курси та додаткові матеріали по вивченню англійської мови для студентів усіх вікових категорій. Має на меті: поглиблене вивчення англійської мови та підготовка до іспитів.

The Central European Journal Of Social Sciences And Humanities (CEJSH) – електронна база даних з відкритим доступом, що публікує англійські реферати статей та оглядів, що з'являються переважно національними мовами в наукових журналах, присвячених соціальним та гуманітарним наукам в Чеській Республіці, Угорщині, Польщі, Словацькій Республіці, а також в Боснії та Герцеговині, Естонії, Латвії, Литві, Сербії, Словенії та Україні.

Diasporiana – електронна бібліотека, що є проєктом зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції. Містить рідкісні видання різного спрямування. Ресурс дає доступ до наукової літератури в галузі суспільних і гуманітарних дисциплін.

European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences (ERIH PLUS) – реферативна база з гуманітарних та соціальних наук. Публікації представлені як англійською, так і на ряді основних європейських мов. Реферативна база даних та цитування наукових матеріалів ERIH PLUS є найбільшою в світі платформою по публікації і відстеження робіт в соціальних і гуманітарних сферах. Журнали, що потрапили в систему моніторингу ERIH PLUS відповідають жорстким європейським вимогам до наукових публікацій.

Express Publishing – видавництво, яке було створено з метою підвищення стандартів викладання англійської мови. Виробляє широкий спектр інноваційних навчальних матеріалів, включаючи підручники, граматичні матеріали, екзаменаційні матеріали. На сайті розміщені онлайн ресурси для вчителів та викладачів англійської мови. Всі ресурси та матеріали є безкоштовними та не потребують реєстрації для завантаження.

Hueber – найвідоміше німецьке видавництво, що спеціалізується на випуску навчально-методичної літератури з вивчення іноземних мов, в першу чергу німецької як іноземної. Для дітей, підлітків і дорослих, додаткові посібники з граматики, читання, країнознавства, матеріали для підготовки і здачі міжнародних іспитів – видавництво Hueber пропонує все для успішного вивчення німецької мови.

Macmillan Life Skills – безкоштовні онлайн ресурси для навчання життєвих компетентностей на уроках англійської мови. Всі навчальні посібники видавництва об'єднує одна якість: їх методика дозволяє успішно поєднувати ефективну мовну підготовку з розвитком у учнів універсальних навчальних дій / загальнокультурних компетенцій.

MM publications – незалежна видавнича компанія, що спеціалізується на наданні книг, матеріалів та послуг для підтримки викладання та вивчення англійської мови.

National Geographic Learning – частина Cengage Learning, американського видавництва з академічної літератури. National Geographic Learning спеціалізується на розробці матеріалів з вивчення англійської мови, створює цікаві і мотивуючі курси для різної вікової категорії. Матеріали від National Geographic Learning допомагають зрозуміти і вивчити навколишній світ і його культуру.

Oxford University Press – видавництво, яке пропонує цікаву і захоплюючу систему роботи з художніми текстами. Ця навчальна система має назву Reading Circles. Вона поєднує в собі елементи рольової гри з розвитком критичного мислення та групової дискусії. Після реєстрації ви станете учасником вчительського клубу (Oxford Teachers’Club) і матимете доступ до використання величезної кількості корисних методичних матеріалів для вивчення англійської мови.

Palgrave Macmillan – академічне видавництво, спрямовує свою видавничу діяльність  на задоволення  навчальних потреб у вищій освіті та професійній сфері. Palgrave Macmillan видає підручники, журнали, монографії, професійні та довідкові матеріали в друкованому та електронному вигляді.  Спрямування – гуманітарні, соціальні науки і бізнес. 

Pearson – провідне світове видавництво, що випускає літературу для вивчення і викладання англійської мови, це понад сто широко відомих брендів навчальних матеріалів і посібників для школярів, студентів і викладачів англійської мови. Відмінна риса продукції Pearson – це сучасність навчальних матеріалів і увага до мінливих смаків і запитів споживачів їх продукції, що дуже важливо тому, що вивчення іноземної мови тісно пов'язане з культурою і суспільним життям людини.

SocArXiv – безкоштовний архів, що містить матеріали з гуманітарних та соціальних наук, освіти і права. У ресурсі можна здійснювати пошук публікацій, обмінюватися результатами досліджень, отримати публічну експертну оцінку та розміщувати свої і чужі (з ліцензією СС BY 4.0) пост- та препринти. Вхід до ресурсу через ідентифікатор ORCID, або реєстрацію.

Бібліотечка пана Більбо – кілька фрагментів з перекладів Толкіна та чимало українських досліджень про Толкіна (Бойніцький, Тихомирова).

Бібліотека Української Літератури – портал, де можна знайти повні тексти літературних творів (проза і поезія) української та зарубіжної літератури українською мовою, матеріали з літературознавства, енциклопедію літературних термінів, біографії письменників. Мета цього сайту – зробити українську літературу доступною для всіх, хто бажає її читати.

Відкрита книга – безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української та світової літератури.

Ізборник. Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації – проєкт електронної бібліотеки давньої української літератури представлено добірку електронних книг і текстів, об’єднаних за тематикою. Ідея проекту – зібрати якомога більше творів української літератури не просто як випадковий набір текстів різних часів і авторів, а на тлі цілісного культурно-історичного процесу, який би прояснив єдність, спадковість і самобутність української літератури: літописи, літописи та історичні документи.

Література українською – платформа, на якій зібрана література у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях (мобільних телефонах, смартфонах, КПК, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах). Для того, щоб почати читати достатньо звантажити книги абсолютно безкоштовно. Доступний перегляд текстів онлайн.

Медієвіст – проєкт, що об'єднує науковий доробок різних авторів, оригінальні латиномовні тексти та переклади на одному ресурсі для дослідників української літератури, історії літератури, історії України.

Читомо – культурно-видавничий проєкт про дивні книжки, артбуки, фетиші, book-fashion, а також про і для людей, які люблять читати. Є одним з провідних інтернет-ресурсів книговидання в Україні, який висвітлює видавничу сторону українського та світового книжкового процесу. Його автори розповідають про тенденції видавничої справи в Україні та світі, висвітлюють літературні новини, неформальні книжкові проекти та молодих видавців, ведуть репортажі з книжкових фестивалів тощо. 

Academic Journals – повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.

Academic Journals Database (Швейцарія) – універсальна база періодичної літератури, що охоплює фундаментальні дослідження у всіх галузях знань. Особливо сильна в медичних дослідженнях, гуманітарних і соціальних науках. Журнали в цій базі даних містять повні бібліографічні цитати, точне індексування та інформативні тези для статей з широкого спектру періодичних виданьБаза даних містить приблизно 5800 журналів, що мають міжнародне визнання. 1,28 мільйонів статей доступні в Інтернеті.

Academic Search Premier EBSCO – база даних, яка містить повні тексти публікацій більш як 3200 наукових видань з широкого спектру суспільних та гуманітарних дисциплін. Ліцензований доступ.

Directory of Open Access Books (DOAB) – надає доступ до метаданих та повних текстів книг академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за наступними параметрами: назва книги, автор, ключові слова, анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами. Відкритий доступ.

Directory of Open Access Journals (DOAJ)  безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами.

Directory of Research Journals Index (DRJI) (Індія) – надає вільний доступ до наукової літератури для підтримки використання досліджень та інформації з метою поліпшити якість навчання, викладання, досліджень. Для індексації на сайті розглядаються і оцінюються тисячі ресурсів, щоб допомогти дослідникам вибрати ключові веб-сайти і журнали по тематиці дослідження. Продукт функціонує як шлюз, який постачає метадані проіндексованих статей в соціальні мережі, інші системи індексації та електронні бібліотеки.

HighWire Press – науковий портал бібліотеки Стенфордського університету, що надає доступ до більш ніж 1,5 тис журналів, книг, конференцій та інших публікацій, 5 млн повнотекстових рецензованих статей, з них біля 2 млн – у вільному доступі. Тематика: фізичні, біологічні, медичні, соціальні та гуманітарні науки.

Ingenta Connect – багатогалузева реферативна база даних (хімія, фізика, комп'ютерні науки, математика, біологія, медицина, економіка, соціальні науки та ін.) пропонує доступ до 4,5 млн статей з 13,5 тис наукових журналів таких відомих видавців, як Elsevier, Springer, IOP Publishing, Taylor and Francis, NPG та ін.

J-Gate – електронна бібліотека наукових журналів з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, яка підтримується компанією Informatics India Ltd. В даний час включає понад 6300 найменувань журналів, організованих по галузях знання. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.

Japan Science and Technology Information Aggregator, Electronic (J-STAGE) – японський портал наукової інформації, який надає доступ до понад 740 наукових журналів, близько 360 тис статей з різних галузей знань.

Journals4Free – портал журналів відкритого доступу. Понад 7000 назв академічних журналів! Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.

Open Access Publishing in European Networks (OAPEN) – міжнародний проект відкритого доступу до монографій в галузі гуманітарних та соціальних наук. Повні тексти в pdf форматі. База даних підтримується консорціумом університетських наукових видавництв Європи, надає доступ до понад 700 найменувань книжок англійською та іншими європейськими мовами з суспільствознавства, соціології, економіки, юриспруденції, історії, філології, мовознавства, мистецтва. OAPEN містить монографії англійською, німецькою, італійською мовою.

Open Access Infrastructure for Research in Europe (OpenAIRE) – база даних, спрямована на зберігання й поширення наукових статей з таких галузей знань, як енергетика, навколишнє середовище, здоров’я, когнітивні системи взаємодії, електронні інфраструктури, соціально-економічні й гуманітарні науки. Також OpenAIRE – це проект доступу до результатів здійснених на території європейських держав наукових досліджень, зокрема до тих, які фінансуються Європейським Союзом, Європейською комісією, а також проводяться в рамках програми "Горизонт-2020".

Persee – портал, на якому представлено колекцію французьких журналів в галузі гуманітарних та соціальних наук. Колекція містить повні тексти близько 90 тисяч статей та близько 14 тисяч аудіо-файлів (версій) статей з 72 найменувань періодичних видань, що охоплюють наступні дисципліни: філософія, антропологія, археологія, мистецтво, економіка, географія, історія, інформація, комунікації в галузі науки, юриспруденція, лінгвістика, література, політологія, психологія, соціологія. Архів деяких матеріалів, таких, як Bibliotheque de l'Ecole des chartes.

Project Gutenberg – громадська (добровільна) ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Є найстарішою універсальною електронною бібліотекою. Більшість одиниць цієї колекції є повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні.

ScienceDirect – одна з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. Належить голландському видавництву Elsevier. Колекція містить майже 12 мільйонів елементів контенту з більш ніж 3500 журналів і понад 34000 електронних книг, довідників, наукових збірників. Анотації більшості статей знаходяться у вільному доступі. Доступ до повного тексту статті вимагає передплати.

SpringerLink – платформа SpringerLink представляє собою доступ до електронних ресурсів видавництва Springer – одного з найбільших європейських постачальників наукової інформації. Інформаційна база включає в себе більше 2700 періодичних видань з усіх дисциплін (англ., нім.). Ліцензований доступ.

SpringerOpen – архів рецензованих наукових журналів у всіх галузях науки з відкритим доступом видавництва Springer та міждисциплінарна база даних.

UNdata  об’єднує основні бази даних Організації Об'єднаних Націй. Система UNdata містить бази даних, таблиці та глосарії, які вміщують більше 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ВІЛ/СНІД, злочинність, Human Development, промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, National Accounts, населення/біженці, туризм, торгівлю, а також Millennium Development Goals indicator.

Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ)  перша онлайн-версія багатотомної енциклопедії, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту та молодіжної субкультури.

Crossref – це об'єднання наукових видавництв, яке розвиває загальну інфраструктуру для підтримки більш ефективних наукових комунікацій. Система цитування Crossref сьогодні охоплює понад 68 мільйонів журнальних статей та інших елементів контенту (книги, дисертації, технічні звіти і т.д.) з тисяч наукових і професійних видавців по всьому світу. Відкритий доступ.

Index Translationum – бібліографічна база даних перекладів із всього світу, містить близько 2 млн записів книжок 250 000 авторів з більш ніж 100 країн. Відкритий доступ до цифрових ресурсів.

Online Computer Library Center, Inc. (OCLC) – некомерційний, членський, комп'ютерний бібліотечний сервіс та науково-дослідна організація, що спеціалізується з суспільними цілями на розширенні доступу до інформації у світі.

WorldCat  найбільша у світі бібліографічна база даних, яка налічує понад 240 млн записів всіх видів творів на 470 мовах світу. База створюється спільними зусиллями більш ніж 72 тис бібліотек з 170 країн світу в рамках організації Online Computer Library Center.


Інтернет-ресурси

 

Central and Eastern European Online Library (CEEOL) – провідна online бібліотека престижних наукових ресурсів з гуманітарних та соціальних наук Центральної та Східної Європи.

COPAC Union Catalogue (Велика Британія) – зведений каталог 22 найбільш авторитетних університетських бібліотек Британії та Ірландії, а також Британської бібліотеки. Працює на основі протоколу Z39.50. Пропонується три варіанти пошуку: по автору та назві, по предметній області і пошук періодичних видань. Всі інтерфейси прості і зручні. У списку результатів можна переглядати повний запис і/або маркувати його для подальшого збереження. До сервісних функцій відноситься можливість завантаження результатів на вказану адресу електронної пошти. Недолік даного каталогу типовий для більшості каталогів, які працюють під Z39.50: результати містять велику кількість дубльованих записів на одне видання, з баз даних різних бібліотек.

DANS (Data Archiving and Networked Services) – електронний архів та сервісна організація з архівування даних та мережних послуг. Архів об’єднує колекції з мистецтва, гуманітарних і соціальних наук, охорони здоров'я та ін. DANS створена інститутом Нідерландської Королівської академії мистецтв і наук, підтримується Урядом Нідерландів (KNAW) та Організацією з наукових досліджень (NOW).

De Gruyter – відоме академічне видавництво книг та журналів (раніше – Versita). Випускає в світ понад 400 назв (і власних, і "запрошених") академічних журналів з різних дисциплін, здебільшого з країн Центральної та Східної Європи.

The Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR) – пошук достовірної наукової інформації у відкритих репозитаріях у всьому світі, який підтримується службою SHERPA Університету Ноттінгема.  Надає можливості пошуку наукових матеріалів за різними галузями знань у понад 2 600 е-архівах.

Elektronische Zeitschriftenbibliothek (EZB)  бібліотека електронних журналів з 1997 р. в рамках проекту університетської бібліотеки Регенсбурга, у співпраці з Бібліотекою технічного університету Мюнхена пропонує швидкий, структурований і уніфікований доступ (англійською та німецькою мовами) до наукових повнотекстових журналів. Вона включає в себе 76 419 назв, з яких 13 923 журналів з усіх галузей знання видається тільки в електронному вигляді. 45575 найменувань журналів знаходяться у вільному доступі в повнотекстовому варіанті. Повний доступ до всіх видань мають установи, які беруть участь у проекті.

E-Books Directory – безкоштовний веб-ресурс, з якого можна завантажити книги, документи, лекції, технічні документи. Ресурс містить посилання на більш ніж 1780 електронних книг, перерахованих у 392 категоріях, в тому числі з бізнесу, комп'ютерних наук, техніки, гуманітарних наук, літератури, медицини і багато іншого. 

[email protected]  онлайн-бібліотека університету Аделаїди пропонує класичні твори літератури, філософії, науки та історії Університету Аделаїди.

Figshare – сховище, яке дозволяє завантажувати, зберігати і відкрито ділитися результатами досліджень.

Gallica – найбільша франкомовна електронна бібліотека світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції. Багато вільних творів, переважно французькою, можна завантажити у форматі PDF.

Internet Archive – неприбуткова організація, розташована в Сан-Франциско, Каліфорнія, метою якої є збереження культурного надбання. Веб-сервіс підтримує електронну бібліотеку, архів мережевих і мультимедійних ресурсів, програмного забезпечення, фільмів, книг, і звукозаписів.

Open J-Gate – електронна бібліотека наукових журналів з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, яка підтримується компанією Informatics India Ltd. В даний час включає понад 6300 найменувань журналів, організованих по галузях знання. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.

Open Library – сайт, що має на меті створити каталог книжок, що коли-небудь видавалися. Функціонує за принципом Вікіпедії – створення окремої сторінки для окремої книги самими користувачами. Крім каталогу книг, ресурс надає вільний доступ до понад 1 мільйона назв електронних книг.

Open Textbooks Library – доступ до відкритої бібліотеки безкоштовних, рецензованих та ліцензованих підручників.

Registry of Open Access Repositories (ROAR) – реєстр усіх репозитаріїв та інших джерел відкритої інформації в усьому світі. Проект є розробкою Університету Саутгемтон (Великобританія) та являється частиною мережі.

Scribd – cоціальний сервіс, який дозволяє будь-якому користувачу інтернету легко публікувати, розповсюджувати та спільно використовувати електронні книги, документи, презентації, інформаційні бюлетні та інше. Документи з Scribd доступні в спеціальному флеш-модулі, який можна вбудовувати на будь-які сторінки (наприклад, блоги), використовуючи наданий сервісом HTML-Код.

The Free Library  заснований у 2003 році ресурс пропонує безкоштовні повнотекстові версії класичних літературних творів від сотень відомих авторів, біографії, зображення. Нещодавно Вільна бібліотека була розширена, щоб включити масивну колекцію періодичних видань із сотень провідних публікацій, що стосуються бізнесу та фінансів, комунікацій, культури, охорони здоров'я, гуманітарних наук, права, політики, технологій та соціальних наук.

The New York Public Library  американська книгозбірня, в якій зберігається одна з найкращих колекцій книг у світі. Нью-Йоркська публічна бібліотека є однією з найбільших наукових бібліотечних систем у світі. З сайту бібліотеки можна безкоштовно завантажити понад 1000 книг у різних форматах та різними мовами (англ., іспан., рос., кит.).

The University of Oxford Text Archive – електронний архів текстових матеріалів Оксфордського університету містить понад 2600 літературних текстів (творів художньої літератури, мемуарів, листів) і літературознавчих робіт англійською та іншими європейськими мовами. 

University of Chicago Library – підтримує наукові дослідження University of Chicago у галузі соціальних, гуманітарних та педагогічних наук і використовує свої інтелектуальні ресурси для вирішення проблем науки і освіти по всьому світу.

World Digital Library – світова цифрова бібліотека, яка через мережу Інтернет надає безкоштовний доступ до великої кількості матеріалів, що репрезентують культури різних країн світу на шести мовах. WDL дозволяє знаходити, вивчати і насолоджуватися скарбами світової культурної спадщини на одному сайті. Це рукописи, карти, рідкісні книги, музичні партитури, записи, фільми, знімки, фотографії і архітектурні креслення.

World Public Library – глобальний ресурс, який дає доступ до класичних творів літератури, періодичних видань, бібліографічної інформації, довідкової літератури тощо. За тематикою ресурс включає наступні колекції: література (пригодницька, класична, драматична, детективна, дитяча, наукова), література Єлизаветинської епохи, Середньовіччя, Відродження та XXI століття, фольклор, історія, гуманітарні науки, поезія, політичні науки, релігієзнавство, наукова фантастика, біографістика, езотерика. Ресурс дає доступ до книг відомих світових академічних видавництв, електронних та аудіо-книг, коміксів та періодичних видань. Портал дає можливість завантажувати книги у pdf-форматі.

Мислене древо – електронна бібліотека, яка містить повні тексти наукових праць різноманітної тематики (розділ "Наука"), навчальну літературу (розділ "Освіта", підрозділи "Школярам" і "Студентам"), художні твори української літератури, а також твори світової літератури в українських перекладах (розділ "Література"), українські публіцистичні твори (розділ "Публіцистика").

Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України є бібліотекою відкритого доступу і передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в Інтернет з правом читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, проводити пошук, посилатися на повнотекстові статті, індексувати, тобто використовувати її з законною ціллю без фінансових, юридичних і технічних перешкод. На сьогодні налічує 6 500 назв видань. 

Наукова періодика України  портал наукової періодики Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України представляє відкритий доступ до наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні, містить понад 35 000 назв видань.

Наукова періодика України – загальнодержавна технологічна платформа, яка забезпечує процеси редакційного опрацювання, публікації та післяпублікаційної підтримки наукових періодичних видань України. Ресурс розвивається на засадах партнерства видавців та бібліотек України. Містить журнали України з історії, економіки, культурології, медицини, мистецтвознавства, педагогіки, політології, технічних наук, фізики та математики, філології, філософії.

Baidu (кит. 百度 (Bǎidù), Байду, NASDAQ: BIDU) – лідер серед китайських пошукових систем. За кількістю запитів пошуковий сайт "Байду" займає 3 місце у світі (3 млрд 428 млн; з часткою в глобальному пошуку 5,2%).

BASE (Bielefeld Academic Search Engine) (Німеччина) – одна  з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових документів відкритого доступу в Інтернеті. Оператором BASE є бібліотека університету Білефельд (Німеччина). BASE збирає, нормалізує та індексує дані серверів репозитаріїв за допомогою "Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting" (OAI-PMH). На додаток до метаданих OAI, BASE індексує вибрані веб-сайти і локальні дані бібліотек. Усе це разом можна шукати через один інтерфейс.

DuckDuckGo – на сайті представлена пошукова система з відкритим кодом, яка використовує інформацію з багатьох джерел для надання точних та різноманітних результатів. Дотримується політики повної конфіденційності – відмова від збору, збереження та обробки даних про користувача. 

Google Scholar – є вільно доступною пошуковою системою, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Google Scholar включає статті, що опубліковані в журналах, зберігаються в репозиторіях або знаходяться на сайтах наукових колективів чи окремих вчених.

Google Books – сервіс повнотекстового пошуку по книгам, оцифрованих компанією Google (понад 10 мільйонів книг із найбільших бібліотек США). Бібліотека пропонує мільйони відмінних видань, з якими можна ознайомитися або прочитати їх абсолютно безкоштовно.

Metasearch Search Engine – сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналах та виданнях у галузі управління, економіки, інформатики, техніки, освіти, спорту, мистецтва тощо.

Microsoft Academic Search – науковий пошуковий портал від Microsoft Corporation, який було розроблено для того, щоб дослідити зв'язки між вченими, науковцями, студентами та їх науковими дослідженнями.

RefSeek – пошукова система для студентів та дослідників, проводить пошук серед веб-сторінок, книг, енциклопедій, журналів і газет. 

WorldWideScience.org – глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах.

Yahoo – англомовна пошукова система, яка має найбільш розвинену структуру каталогів і різних сервісів. Сотні тисяч різних Internet-ресурсів впорядковуються за 14 основними рубриками, кожна з яких має кілька підрубрик з більш вузькою тематикою.

Мета – повнотекстовий пошук по серверам України та закордонним українським серверам, з урахуванням морфології української, російської та англійської мов. Фінансові та комп'ютерні новини, погода, маркетингові дослідження українського Інтернету.

Academia.edu – соціальна мережа для співпраці вчених. Мережа може використовуватися для того, щоб ділитися з іншими своїми статтями, відстежувати їхнє цитування і стежити за новинами досліджень і розробок за іменами й ключовими словами. Позиціонується як універсальна мережа для представників усіх сфер науки.


Відкриті навчальні матеріали

 

EdEra – освітній проєкт, який займається розробкою освітнього онлайн-контенту та рішень для платформ онлайн-навчання.

Prometheus – громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) з безкоштовним онлайн-доступом до найкращих навчальних курсів університетського рівня.

Вище – спільнота надає доступ до найкращих світових практик у галузі педагогіки та можливості для професійного розвитку.

ВУМ on-line  освітній проєкт, який поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу та соціальної сфери.

 


Організації

 

Міністерство освіти і науки України (МОН України) – центральний орган виконавчої влади України. Є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності.

Міністерство культури та інформаційної політики України – центральний орган виконавчої влади щодо формування державної політики у сфері кінематографії, формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, державної мовної політики, а також спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин України.

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, ЮНЕСКО (англ. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) – міжнародна організація, спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам'яток культури тощо.

Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць  (ІКОМОС, англ. ICOMOS) – англ. International Council on Monuments and Sites) – міжнародна асоціація професіоналів, метою діяльності якої є збереження та захист культурної спадщини в усьому світі.

Міжнародний центр з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей (англ. International Centre for the Study of the Preservation and Restoration of Cultural Property, ICCROM) – міждержавна організація, що займається збереженням всесвітньої культурної спадщини через навчання, поширення інформації, дослідження, співпраці і проведення громадських кампаній. Метою ICCROM є розвиток діяльності в галузі збереження і реставрації, а також привернення уваги до важливості культурної спадщини.

Всесвітня туристична організація (ВТО, з 2003 р. – ЮНВТО) (англ. World Tourism Organization, UNWTO) – міжнародна міжурядова організація в галузі туризму, покликана сприяти економічному піднесенню, міжнародному взаєморозумінню, миру, добробуту, взаємоповазі, а також реалізації основних прав і свобод громадян.

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України належить до найстаріших академічних установ нашої держави. Тематика наукових досліджень Інституту відповідає пріоритетним напрямам сучасної світової науки про літературу. Інститут має вагомі наукові досягнення у справі переосмислення замовчуваних явищ та імен, повернення читачеві заборонених з ідеологічних міркувань творів, визначення місця української літератури у світовому літературному процесі, оцінки тенденцій і спрямування літератури після проголошення незалежності України.

Українська Рада Миру (в минулому Український республіканський комітет захисту миру) була заснована у вересні 1951 року з ініціативи кращих представників української творчої інтелігенції та вчених. За роки свого існування Українська Рада Миру стала всесвітньо визнаною і неодноразово вшановувалася найвищими відзнаками Всесвітньої Ради Миру, ЮНЕСКО, ООН та інших авторитетних міжнародних організацій. Головна мета організації – об'єднання зусиль громадськості на утвердження миру та злагоди в Україні та за її межами.

Пласт – українська скаутська організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua