Матеріал розташований за галузями знань

Нові надходження літератури до Бібліотеки Медичного інституту

Звертаємо вашу увагу на найцікавіші новинки бібліотеки

 

 

Bezumtsi

Реагуючи на виклики мовної практики, сучасна редакція «Український правопис» розширила межі використання орфографічних варіантів. Кожний історичний період розвитку мови має свою варіативну динаміку. Пропонуючи в новій редакції правопису низку орфографічних варіантів, кодифікатори виходили з того, що варіативність - це органічна частина правописного кодексу і тією чи іншою мірою вона притаманна кожній мові на різних етапах її історичного розвитку. Відповідь на те, який з варіантів залишиться в минулому, зможе дати лише майбутнє.

  

 


 

Bezumtsi

Книга «Переклад англійської наукової і технічної літератури» є п`ятим виданням посібника з перекладу англійської спеціальної літератури українською мовою. Посібник-довідник складається з двох великих частин, першу з яких присвячено граматичним труднощам перекладу, а другу – лексичним, термінологічним та жанрово-стилістичним труднощам. Кожна з частин поділяється на кілька розділів, поділених у свою чергу на підрозділи, де розглядаються способи і прийоми перекладу певних явищ англійської підмови науки і техніки. У кінці кожного підрозділу подано вправи на відповідні труднощі перекладу. В останньому розділі кожної частини книги подано додаткові вправи та завдання на переклад речень і невеликих текстів. Книга містить також 11 додатків, корисних для перекладачів.

  

 


Bezumtsi

У монографії «Образна матриця та переклад поезії» викладено концепцію сприйняття та відтворення в перекладі поетичного твору як цілісного макрообразу. Розкрито й проаналізовано його основні складники, досліджено засоби їх формування та трансформації, яких вони зазнають у перекладі.

 

 

 

 

 

 


BezumtsiНавчальний посібник «Німецька мова для початківців» призначається для студентів, які починають вивчення німецької мови як другої іноземної у вищих навчальних закладах на спеціальних факультетах, що готують спеціалістів з іноземної філології та перекладачів. Навчальний посібник має за мету закласти підгрунтя навичок та вмінь усного і писемного мовлення.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

The study «Cross-Cultural Communication» guide covers conversational topics «Intercultural Communication», «English as a World Language», «People and Personalities». The aim is the improvement of oral and written communication skills, mastering lexical and grammatical material. The materials of the study guide are authentic, thematically relevant.

 

 

 

 

 


BezumtsiThe study «Introduction to Theoretical Phonetics of English» guide contains educational material on the main topics of the course of theoretical phonetics of English: the sound structure of the language and the ways of its description and analysis; features of the modern pronunciation norm of English as a polyethnic formation and its national and regional variants; sounds of English as articulatory and functional units; syllable as a phonetic and phonological unit, word emphasis; the prosodic arrangement of English language. Questions and practical tasks for each unit provide an opportunity for self-study of educational material.

 

 

 

  


Bezumtsi

Посібник «Ukrainian for Beginners. Українська для студентів-іноземців» підготовлено для студентів-іноземців, які тільки починають вивчати українську мову.

У доступній формі він знайомить із системою звуків та основами граматики сучасної української мови. Книга складається з фонетико-граматичного курсу та уроків із розвитку зв’язного мовлення. Кожен урок має чітку структуру: теорія – практичні завдання – діалоги – тексти.

У кінці книги подано лінгвістичний українсько-англійсько-арабський коментар, чотиримовний словник лінгвістичних термінів та граматичні таблиці.

 

 

 


Bezumtsi

У монографії «Апологія Пантелеймона Куліша» здійснюється спроба на основі неупередженого аналізу творів П.О. Куліша подолати стереотип, який утвердився в нашій літературі, про суперечливість світоглядних засад цього письменника, вченого, мислителя, про протиріччя, що нібито пронизують його філософське осмислення буття другої половини XIX ст. в Україні.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Науковий каталог «Музична Шевченкіана у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» є продовженням серії видань відділу музичних фондів НБУВ. У праці представлено понад 4000 бібліографічних та аналітичних описів музичних творів і народних пісень, пов’язаних з іменем Великого Кобзаря. До нотобібліографії увійшли друковані видання (у т. ч. перевидання) і нотні рукописи. Робота містить п’ять розділів, іменний і систематичний покажчики.

Видання призначене для дослідників української культури, мистецтвознавців, музикознавців, музикантів-виконавців, педагогів, істориків, етнографів, фольклористів, бібліографів, бібліотекознавців, працівників музеїв, нотних видавництв.

 

 

 

BezumtsiКнига «Як розмовляти будь з ким, будь-коли і будь-де» захоплює з першої сторінки, бо читаєш і віриш авторові, який за роки своєї журналістської кар'єри провів понад 60 тисяч інтерв'ю. Його співрозмовниками на мегапопулярному ток-шоу «Ларрі Кінг наживо» були Білл Клінтон, Дональд Трамп, Френк Сінатра, Арнольд Шварценеґґер та інші знаменитості світового масштабу. А у своїй книжці відомий телеведучий щиро, без пафосу, веде розмову з усіма нами, розкриваючи секрети власної успішності й даючи професійні поради на всі випадки життя: від сімейних свят і світських вечірок до жалобних заходів. Ларрі Кінг описав багато цікавих способів спілкування й розповів чимало пізнавальних історій. Ви навчитеся впевнено вступати в розмову і якнайкраще висловлюватися.

            

  


Bezumtsi

«Хітмейкери» —  книга про найбажаніший і найдефіцитніший ресурс XXI століття — людську увагу. Дерек Томпсон досліджує найпопулярніші феномени нашої епохи — від рок-хітів до Доналда Трампа, від французьких імпресіоністів до голлівудських блокбастерів, від Adele до «Гри престолів». «Хітмейкери» допомагають зрозуміти механізми, завдяки яким ті, а не інші бізнеси, політики, кінофільми та поп-зірки, здобувають любов мільйонів.

                     

 

 

  

 

 


Bezumtsi

Ми живeмo у цiкaвий чac. В якoмуcь плaнi вce знaчнo кpaщe, нiж булo будь-кoли в icтopiї людcтвa - люди вiльнiшi, здopoвiшi i зaмoжнiшi, нiж були, cкaжiмo, cтo чи двicтi poкiв тoму. Aлe нe зaлишaє вiдчуття, щo вce пpoпaлo. В глoбaльнoму плaнi плaнeтa нaгpiвaєтьcя, нa piвнi кpaїн уpяди нe мoжуть вибopcaтиcя iз пpoблeм i вci вecь чac oбpaжaютьcя oдин нa oднoгo в coцмepeжax. В книзі «Усе замахало. Але надія є» Мapк Мeнcoн, який пoкaзaв coтням тиcяч читaчiв, як зaбивaти нa нeзнaчнi peчi, йдe дaлi, aнaлiзуючи нaшe cтaвлeння дo гpoшeй, пoлiтики, poзвaг, iнтepнeту. З гумopoм, вiдчaйдушнicтю тa epудицiєю Мeнcoн cпpocтoвує cтepeoтипнi уявлeння пpo щacтя, cвoбoду i нaвiть нaдiю. Мeнcoн poзбуpxaє нaйнeoчiкувaнiшi пoчуття, зaкликaючи нapeштi бути чecнiшим iз coбoю тa cвiтoм.

 

 

  

 


Bezumtsi

Відкладаєте важливі й дрібні справи на завтра, на потім, на останній тиждень перед дедлайном? Тоді ви — справжнісінький прокрастинатор. Відомі психологи Джейн Б. Бурка та Ленора М. Юен пропонують проникливий, чутливий, а іноді смішний погляд на проблему, яка зачіпає всіх: студентів та вчених, офіс-менеджерів та керівників, домогосподарок та продавців. Бо, напевне, навмисне затягування часу має свої причини, і їхнє коріння у нашому дитинстві та дорослому досвіді. «Прокрастинація. Чому ви вдаєтеся до неї і що можна зробити із цим вже сьогодні» — ефективний порадник із рекомендаціями, які допоможуть вам взятися до справи, оминаючи перешкоди прокрастинації, аби врешті успішно долати особистий шлях до психологічного зростання та успіху.

 

  

 

 


  

Bezumtsi

Обсяг інформації, яку генерують люди, зростає в геометричній прогресії. У пріоритеті в сучасної людини — інформаційні канали, що забезпечують легкість, високу швидкість і ефективність сприйняття. Інфографіка — це візуальне відображення інформації, що допомагає легко сприйняти, запам'ятати й ефективно застосувати надалі.

Автори видання «50 найкращих книжок із саморозвитку  в інфографіці» відібрали п’ятдесят книг-бестселерів, присвячених саморозвитку й особистій ефективності і трансформували їх у візуальний формат.

 

 

 

 


Bezumtsi

Кожна людина здатна реалізувати мрію. Для цього потрібно небагато: розуміти, яка вона, і послідовно рухатися до неї. Що ж нам заважає?

Ми часто припиняємо розвиватися через те, що не знаємо, чого хочемо. Або ж нам не вистачає рішучості взятися за те, що справді цінне. Декому просто бракує навичок правильно розпоряджатися часом, дотримуватися пріоритетів, розвиватися, комунікувати.

«50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності» — гід білим полем, яке відділяє вас від мети. Це вичерпний набір інструментів, які допоможуть: визначити бажане і спланувати шлях; керувати часом; розвивати потрібні навички й можливості; діяти, попри перешкоди і страх; правильно розпоряджатися заробленим. А 10 ключових ідей кожної книжки нагадають про найважливіше.

 

 

 

 


Bezumtsi

Для того, щоб малий або середній бізнес процвітав, зовсім не обов’язково замовляти дорогу рекламу та нести останню копійчину до спеціалізованого агентства. Збільшити продажі, забезпечити впізнаваність бренда та лояльність клієнтів цілком можливо вже за два місяці за допомогою 50 безкоштовних (чи майже безкоштовних) інструментів, наведених у книжці «Маркетинг без бюджету» відомого маркетера, консультанта, спікера, автора і видавця Ігоря Манна.

Цей практичний посібник містить неодноразово перевірені рецепти та свіжі ідеї з покроковими інструкціями щодо їх реалізації. Книжка стане у пригоді насамперед власникам, акціонерам, а також топ-менеджерам компаній, які не мають змоги чи просто не хочуть витрачатися на маркетинг. Більше уваги до «дрібниць» — і результат перевершить найсміливіші очікування!

 

 

 

 


Bezumtsi

Ольга Гуцал – відома підприємниця, номінантка багатьох ділових рейтингів.

У своїй першій книзі «Якщо стрибнули, то гребіть» Гуцал ділиться спостереженнями за різними етапами життя бізнесу, компанії, команди співробітників. Авторка порівнює процес зростання підприємницького проєкту з етапами життя людини. Живий бізнес-проект так само проходить зачаття, пологи, немовлячий вік, дитинство, приймаючи рішення, роблячи важливі кроки та здійснюючи прикрі помилки на кожному з етапів. Порівняння бізнесу зі зростаючою людиною дозволить зацікавленому читачеві подивитися на ситуацію у своєму проєкті іншими очима, зрозуміти, на якому ви зараз етапі, чого потрібно досягти в цей момент і яких проблем чи криз зростання уникати.

 

 

 

 


Bezumtsi

Как масштабировать компанию? Как ставить цели, когда все вокруг изменяется и надо быть очень гибким? Как контролировать в условиях текущего Хаоса? Как управлять творческими коллективами и сотрудниками? В книге «Порядок в хаосе» автор рассказывает, как адаптировал под особенности пост-СНГ пространства методику управления по целям Objective and Key Results (OKR). Ее отличия от KPI. Разбирает примеры из практики и делится инструментами. Книга очень полезна владельцам бизнеса, руководителям, менеджерам.

 

 

 

 


Bezumtsi

Як метафорично показує Ніл Ферґюсон, ми живемо у складній інституційній матриці. У ній є уряд. Ринок. Закон. А ще є громадянське суспільство. І раніше, коли кожна група інститутів доповнювала й підсилювала інші, матриця працювала неймовірно добре. Та чому сьогодні ці інститути вийшли з ладу? Чому начебто хороші рішення ще більше погіршують політичну й економічну ситуацію?

В книзі «Глобальний занепад. Як помирають інститути та економіки» автор із властивим йому натхненням і розумінням історичного наративу аналізує причини стагнації та її наслідки для провідних західних країн. Він розглядає роль державного боргу, надмірного регулювання й виродження верховенства права у цьому глобальному занепаді. А також показує, як небайдужість громадян — коли вони чи то розчищають пляжі від сміття, чи то розвивають приватну освіту — здатна спричинити великі зрушення. 

 

 

 


Bezumtsi

In her second book #MADEINUKRAINE: SHOP, EAT, TRAVEL famous Ukrainian journalist and trend-watcher Yulia Savostina accompanied by co-authors - travel journalist Lala Tarapakina and gourmet researcher Julia Aurora Ogorodnyk - shows most picturesque places of Ukraine to visit, most delicious restaurants and gastronomic shops with local products and wines, about interesting souvenirs, high-quality things and cosy hotels and, of course, about people who create and maintain all this. Yulia, Lala and Aurora do not use traditional touristic paths and trails. They made travelling their lifestyle to find new, interesting, useful and still unexplored sites, to discover Ukraine.

 

  

 

 

Bezumtsi

Кожній розвиненій державі властиві три компоненти: ієрархічна структура влади, підзвітний уряд і верховенство права — у цьому переконаний філософ та політолог Френсіс Фукуяма. Гармонійне поєднання цих трьох властивостей, а також мінімальний рівень пов’язаності політичних еліт дають країні змогу повноцінно розвиватися у демократичному напрямку. Але чому не всім державам вдається подолати цей шлях? Як країни долають трансформаційний період? Чому деякі держави застрягають в авторитаризмі? Які історичні передумови для такої ситуації?

У першому томі своєї політичної праці «Витоки політичного порядку. Від прадавніх часів до Французької революції» Френсіс Фукуяма аналізує держави та суспільства, намагаючись знайти відповіді на ці запитання. 

 

 


Bezumtsi

Вивчення розвитку людських суспільств не зводиться до каталогізації видатних постатей, подій, конфліктів і політичних рішень. Щоб зрозуміти основні процеси та поворотні моменти, слід дослідити, як виникали, змінювалися й занепадали політичні інститути — переконує професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма. У другому томі своєї праці «Політичний порядок і політичний занепад. Від промислової революції до глобалізації демократії» він аналізує, як розвивалися та взаємодіяли держава, право й демократія протягом останніх двох сторіч.

Автор простежує, чому в одних країнах вдалося встановити демократичні уряди, яким властива відповідальність і підзвітність, а в інших — ні, а також описує небезпечні ознаки, що можуть вказувати на занепад розвинених демократій.

  


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Право інтелектуальної власності» містяться матеріали, що відповідають вимогам навчальної дисципліни «Право інтелектуальної власності»: зміст навчальної дисципліни за темами лекцій та практичних занять, стислий зміст лекцій для успішної підготовки до семінарських занять, завдання до самостійної роботи, теми для самостійного опрацювання, перелік нормативно-правових актів, роз’яснень, рекомендацій та узагальнень судової практики з питань інтелектуальної власності, перелік основної навчальної та навчально-методичної літератури рекомендованої для ознайомлення під час вивчення курсу, питання для перевірки знань з курсу права інтелектуальної власності. Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів та наукових установ, аспірантів, здобувачів, а також всіх, хто цікавиться питаннями правової охорони інтелектуальної власності. 


Bezumtsi

У практикумі «Господарське право» щодо кожної із 54 тем навчальної дисципліни викладено тези лекцій, завдання для практичних занять, завдання для самостійної та індивідуальної роботи, переліки основних нормативно-правових актів, основної та додаткової літератури, покажчик ключових слів. Навчальне видання також містить робочу програму навчальної дисципліни «Господарське право», перелік рекомендованих підручників та навчальних посібників, науково-практичних коментарів Господарського кодексу України, які склали основу для підготовки цієї книги. Матеріал практикуму спрямований на опанування курсу господарського права, набуття відповідних знань, формування умінь і навичок, їх систематизацію та узагальнення, перевірку якості їх засвоєння. Матеріал підготовлено станом на 1 серпня 2017 р. Для студентів та аспірантів юридичних та економічних спеціальностей, викладачів господарського права й інших навчальних дисциплін господарсько-правового спрямування, юристів-практиків, підприємців і інших фахівців. 


Bezumtsi

Підручник «Право соціального забезпечення» підготовлено відповідно до вимог державного освітнього стандарту колективом науково-педагогічних працівників кафедри трудового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Викладено основні положення соціального забезпечення в Україні, розглянуто актуальні питання законодавства у цій сфері.

Нормативний матеріал подано станом на 1 грудня 2018 р. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних закладів вищої освіти та юридичних факультетів, а також усіх, хто цікавиться питаннями соціального забезпечення в Україні.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Матеріал у навчальному посібнику «Основи медичного права. Альбом схем» подано відповідно до змісту програми навчальної дисципліни «Медичне право України» для підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти кваліфікаційно-освітнього рівня «Магістр медицини», кваліфікаційного профілю «Лікар», галузі знань 22 «Охорона здоров’я», спеціальності 222 «Медицина». Навчальний посібник розрахований також на студентів, які здобувають кваліфікаційно-освітній рівень «Магістр стоматології» кваліфікаційного профілю «Лікар-стоматолог» спеціальності 221 «Стоматологія», студентів за напрямом підготовки «Право», спеціальності «Правознавство», аспірантів (інтернів) та викладачів вказаних спеціальностей вищих навчальних закладів і факультетів. Видання може бути корисним організаторам охорони здоров’я, керівникам медичних закладів та установ, практикуючим лікарям, середньому медичному персоналу, керівникам та працівникам практичної фармації, а також всім, хто цікавитеся питаннями медичного та фармацевтичного права.

 

 

 

  

Bezumtsi

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексне дослідження стану становлення екологічної політики США, який тривав з кінця ХІХ ст. до Другої світової війни. Розглянуто чинники зростання інтересу американського суспільства до охорони природних ресурсів, підґрунтя та засади урядової діяльності в цій царині.

Монографія «Екологічна політика США. Епоха становлення» адресована науковцям, викладачам навчальних закладів, політикам, студентам, та всім тим, хто цікавиться екологічною історією та історією Сполучених Штатів Америки і прагне зробити свій внесок у покращення екологічної політики України.

 

 

 


Bezumtsi

Навчальний посібник «Екологічна біотехнологія: принципи створення біотехнологічних виробництв» адресовано студентам-екологам, які вивчають технології захисту довкілля. Метою посібника є одержання студентами нових знань щодо основ розроблення біотехнологічних процесів захисту довкілля та біохімічного перероблення відходів, типових завдань, методів реалізації біотехнологічних виробництв екологічного спрямування в різних галузях промисловості та сільському господарстві. Також цей посібник спрямований на освоєння методів розрахунків апаратного оснащення екологічних біотехнологій. Навчальний посібник призначений для студентів-екологів закладів вищої освіти.

 

 

 

 


Bezumtsi

Пiдручник «Комплексний аналіз» написано вiдповiдно до дiючої програми курсу теорiї функцiй однiєї комплексної змiнної для студентiв математичних i фiзичних спецiальностей класичних унiверситетiв України. Вiн складається з теоретичної частини та вправ. Пiдручник буде корисний також студентам природничих i технiчних спецiальностей ЗВО, аспiрантам та науковцям.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Книга «Логистическая кривая» посвящена логистической кривой – одной из семейства кривых S-образной формы.
Показано, что из себя представляет логистическая кривая и как она может быть использована для анализа и моделирования процессов развития различной природы. Излагается история появления логистической кривой.
Приведены примеры кривой для моделирования процессов роста и для оценок потерь численности народонаселения.
Может быть полезна демографам, историкам, экономистам, студентам и преподавателям.

 

 

 


Bezumtsi

У підручнику «Четвертинна геологія» висвітлено основи четвертинної геології, її зміст і методологічні підходи, теоретичні та прикладні завдання, а також історію досліджень четвертинного періоду. Детально досліджено принципи побудови стратиграфічних шкал загалом і стратиграфічної шкали четвертинних відкладів України зокрема.

 

 

 

Bezumtsi

The textbook «Propedeutics of internal medicine. Part 1» focuses on diagnostics methods of internal organs pathology. The basic aim of this textbook is to describe the various skills involved in taking a history, performing a physical examination: inspection, palpation, percussion, and auscultation. Semiological meaning of symptoms is represented. Laboratory and instrumental methods of examination are also described.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

The textbook «Propedeutics of internal medicine. Part 2» focuses on syndromes and diseases of respiratory, cardiovascular, digestive, kidneys and urinary, blood, and endocrine system organs.

 

 

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У другому томі підручника «Анатомія людини» подано сучасні дані про будову нутрощів, центральної нервової системи та органів чуття. Дано характеристику органів, систем і апаратів органів, кровопостачання, відтоку крові і лімфи від цих анатомічних структур та їх іннервації. Допоможуть у кращому засвоєнні матеріалу зведені таблиці. В кінці кожного розділу підручника є питання для повторення і самоконтролю, які дозволяють краще зрозуміти прочитане. Усі анатомічні терміни подані українською і латинською мовами і відповідають Міжнародній анатомічній номенклатурі (Сан-Паулу, 1997) – українському стандарту (Київ, 2001).

 

 

 

 


Bezumtsi

The textbook «Biological Chemistry» consists of 30 chapters made up of text material and plentiful illustrations, including chemical formulas, reaction equations, drawings depicting complicated intracellular transformations of biomolecules, and

metabolic “charts”. The textbook is intended for students of medical and pharmaceutical faculties of higher educational establishments of Ukraine.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

When preparing the textbook «Urology» the efforts and experience of leading national experts in Urology have been combined.

The main feature of this textbook consists in the fact that it is the first textbook for basic discipline “Urology” prepared in accordance with the modern credit-modular system within the 90-hour training program approved by the Ministry of Health of Ukraine for specialities taught in the 4th year: “General medicine”, “Pediatrics”, “Medical prophylaxis”, and 45-hour training program for specialty “Medical Psychology”.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

The textbook «Medicine of emergency situations» covers the basic principles of organizing medical aid to the population under conditions of elimination of aftereffects of emergency situations of natural, technogenic and socio-political origin. Issues considered here concern the main principles of the International Humanitarian Law, organization and functioning of the Ukrainian Disaster Medicine Service. The book also deals with basic principles of organizing medical-and-evacuational, sanitary-and-hygienic, and antiepidemic assistance to the population under conditions of elimination of aftereffects of emergency situations. The textbook is designed for students of higher medical educational establishments and doctor-interns of faculties of post-diploma training of higher medical educational establishments.

 

 

 

 


Bezumtsi

The textbook «Endocrinology» was prepared in accordance with the requirements of the Bologna Declaration. The textbook is based on eight sections of the main content. The sections on diseases of the hypothalamic-pituitary system, thyroid, parathyroid glands, diabetes mellitus, obesity, diseases of the adrenal glands, gonads, polyendocrinopathies and metabolic osteopathy are meaningfully presented and sufficiently illustrated. The textbook contains appendices with indicators of normal hormone levels, a list of references. For foreign students of English-language education, endocrinologists and general practitioners.

 

 

 

 


Bezumtsi

The textbook «Topographic Anatomy and Operative Surgery» presents up-to-date data in the anatomy of the regions of the head neck, thorax, abdomen, pelvis, spine and limbs. The topographic specific characteristics of organs and anatomical structures have been ascertained and they should be taken into account in the process of performing diagnostic and treatment procedures. A technique of principal surgical operations with due regard for the history and the modern state of medical science is adduced in detail.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

The first part of the textbook «Oncology» examines the issues of general oncology, aetiology, the pathogenesis of malignant tumours, as well as the basic principles of diagnosis and treatment of cancer patients. In the second part 16 cancer localisations, risk factors, diagnostics, classification and treatment are considered.

The textbook is intended for English-speaking fifth- and sixth-year students of Ukrainian higher medical education establishments.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Підручник «Medical microbiology and immunology» складено у відповідності з офіційно затвердженими програмами викладання мікробіології, вірусології та імунології на усіх факультетах вищих медичних навчальних закладів. Послідовно розглянуті питання загальної мікробіології (основні методи дослідження мікроорганізмів, морфологія, структура і класифікація бактерій, їх фізіологія, вплив фізичних, хімічних та біологічних факторів на мікроорганізми, генетика мікробів та біотехнологія, протимікробні препарати та поняття про інфекцію) та спеціальної мікробіології (відомості про морфологію, фізіологію, патогенні властивості збудників багатьох інфекційних захворювань, сучасні методи їх діагностики, специфічної профілактики і терапії). Підручник присвячений для студентів медичних ВНЗ і університетів, відповідних кафедр ВНЗ підвищення кваліфікації лікарів, інтернів та мікробіологів усіх спеціальностей.

 

 

 

 


Bezumtsi

The textbook «Pathomorphology» consists of two parts. The first part is devoted to general pathological processes: damage of cells and tissues, regeneration and adaptation, circulation disorders, inflammation, immune pathology, basics of oncology and thanatology. The second part covers the pathomorphology of diseases according to the nosological principle. The morphological manifestations of pathological processes are described using the newest research methods at the organ, tissue, cellular and subcellular levels, with high-quality illustrations (see colour inserts) of macro- and microspecimens. The edition is supplemented with the chapter Oral Pathology, which allows it to be of use for students of the dentistry faculty. For English-speaking students of higher medical education establishments of Ukraine in the specialities «general medicine», «dentistry».

 

 

 

 


Bezumtsi

The textbook «General surgery» contains the main terminological, diagnostic and medical principles of providing medical care to patients with main, socially significant surgical diseases, along with the questions of surgical care organization, examination and supervision of surgical patients. Well-structured information in the textbook with clearly highlighted main sections of the topic is given according to the professionally-oriented tasks approved by industry standards. Each section of the topic is presented in an algorithmic form, which in the authors’ opinion, should facilitate a better understanding of the material by students while using a credit-module teaching system. This textbook is intended for the 3rd year students of higher medical universities, III-IV levels of accreditation.

 

 

 

 


Bezumtsi

The basic textbook «General surgery» consists of two parts. The first part covers the general issues of surgery, in particular the organization of surgical care, deontology and care of patients with a surgical profile, asepsis and antisepsis, bases of anesthesiology and resuscitation, hemostasis, blood transfusion, and surgical intervention. The second part deals with the issues of surgical pathology, surgical infection and surgical diseases. Numerous sections of general surgery, such as asepsis and antisepsis, anesthetics, blood transfusion, bleeding, shock, and the doctrine of wounds, are important for the study of not only surgery but also obstetrics, gynecology, urology, eye diseases, ear, throat and nose disorders. A separate section of the textbook is devoted to modern methods of diagnostics and surgical treatment. This textbook is useful for students of higher medical educational establishments — universities, institutes and academies.

 

 

 


Bezumtsi

The Textbook «Internal medicine» consists of 37 chapters, in which the basis of cardiology, heumatology, and nephrology are presented. This textbook is made up of text material and enough illustrations, including clinical findings and schematic figures. The textbook is intended for English-speaking students of medical and pharmaceutical faculties of higher educational establishments of Ukraine.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У підручнику «Стоматологічні захворювання: терапевтична стоматологія» висвітлено історію терапевтичної стоматології, розглянуто питання анатомічної, гістологічної будови зубів та слизової оболонки ротової порожнини, наведено дані про матеріали для пломбування каріозних порожнин і кореневих каналів; методи препарування та пломбування каріозних порожнин і кореневих каналів. Висвітлено основні методики обстеження хворого з ураженням твердих тканин зубів: карієсом і його ускладненнями. У контексті Болонського процесу наведено контрольні питання до кожного розділу.

 

 

 

 


Bezumtsi

Навчальний посібник «Клінічна фармакологія» створений для підготовки студентів медичних факультетів до практичних занять з клінічної фармакології згідно з рекомендованою програмою і містить теоретичну інформацію по кожній з тем, які вивчаються. Виходячи з принципів клінічної фармакології та доказової медицини, в посібнику викладаються загальні клініко-патогенетичні питання для кожної з тем, основні фармакокінетичні та фармакодинамічні особливості груп лікарських засобів, які знайшли своє використання у лікуванні певного переліку захворювань, клініко-фармакологічні підходи до вибору й оцінки ефективності та безпеки дії препаратів для лікування хворих. Наведено інформацію про клініко-фармакологічні аспекти застосування лікарських засобів.

 

 

 

 


Bezumtsi

В навчальному посібнику «Анатомія, фізіологія дітей з основами гігієни та фізичної культури» представлений науково обгрунтований сучасними даними матеріал, що стосується анатомії і фізіології дитячого організму та окремих його систем під моменту народження до юнацького віку.

 

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У монографії «Герпесвірусні нейроінфекції людини» висвітлені сучасні дані щодо клінічних проявів, діагностики, лікування і профілактики герпесвірусних нейроінфекцій людини. Робота призначена, насамперед, неврологам, інфекціоністам, нейрохірургам, акушерам, неонатологам, імунологам і генетикам, однак буде корисною і медичним спеціалістам іншого профілю.

 

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Курс лекцій "Біологічна хімія з основами фізіології харчування" за змістом відповідає програмі курсу "Біохімія з основами фізіології харчування", в якому розглянуті питання будови, властивостей і метаболізму основних органічних сполук, які зустрічаються в біооб’єктах. Розглянуто роль біохімічних процесів при зберіганні і переробці харчової сировини. Викладені теоретичні основи и роль харчування в забезпеченні процесів життєдіяльності людини.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Підручник «Українська мова за професійним спрямуванням» містить теоретичний матеріал про українську мову як необхідний складник формування особистості фахівця, систему різних мовних елементів, норми сучасної літературної української мови, її лексичний склад, стилі, фахову терміноло-гію, правила складання документів.

Поряд із теоретичним матеріалом у підручнику подані практичні завдання й вправи, спрямовані на формування і закріплення навичок грамотного мовлення, засвоєння складних випадків правопису, оволодіння мовними нормами та практичними аспектами офіційно-ділового стилю.

Особливу увагу приділено етиці мовного і професійного спілкування.

 

 

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Фармакологія» зібрано тести, ситуаційні задачі, завдання з рецептури та навчальні експерименти відповідно до основних розділів фармакології. Навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів III–ІV рівнів акредитації складено згідно з програмою з фармакології за спеціальностями “Лікувальна справа”, “Педіатрія” та “Медико-профілактична справа”

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У підручнику «Фізіологія» міститься коротка історія та віхи розвитку фізіологічної науки, сучасна інформація з основних розділів фізіології, включаючи клітинно-мембранні основи фізіології, фізіологію нервових і м’язових клітин, контури біологічної регуляції, нервову та гуморальну регуляції функцій організму, роль гормонів у регуляції фізичного, психічного та статевого розвитку, сенсорні системи, інтегративну функцію ЦНС, системи крові, кровообігу, дихання та обміну речовин, травлення та виділення.

 

 

 

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Методи обстеження неврологічного хворого» викладено методики послідовного дослідження стану нервової системи, представлено різні варіанти патології неврологічних функцій. Наведено діагностичні можливості основних і додаткових методів обстеження пацієнтів. Описано принципи побудови та оформлення топічного і клінічного діагнозів.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Невідкладна інфектологія» викладено сучасні уявлення про найпоширеніші невідкладні стани, які можуть ускладнювати перебіг інфекційних хвороб. Наведено їх визначення, актуальність, етіологію, патогенез, клінічні прояви й основні діагностичні ознаки, лікування, у тому числі алгоритми надання невідкладної допомоги на догоспітальному та госпітальному етапах. Особливу увагу приділено шоку (інфекційно-токсичному, гіповолемічному, анафілактичному), гострій печінковій недостатності, набряку—набуханню головного мозку, синдрому ендогенної інтоксикації, наданню невідкладної допомоги при дифтерії, ботулізмі.

Матеріал викладено на сучасному науковому рівні, адаптовано до нових навчальних програм.

 

 

 


Bezumtsi

В книге "Анатомия человека" изложены основные сведения по анотомии человека. Антомическая терминология приведена в соответствии с Международной анатомической номенклатурой.

Книга предназначена для студентов высших учебних заведений, аспирантов, врачей.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Підручник «Гістологія людини» створений на основі систематизованого курсу лекцій з цитології, ембріології, загальної та спеціальної гістології для студентів медичного, медико-психологічного та стоматологічного факультетів. Розглянута мікроскопічна та субмікроскопічна будова клітин, тканин, органів і систем людського організму, закономірності їх формування та зміни у процесі життєдіяльності. Охарактеризовані ранні етапи ембріогенезу людини, становлення і розвиток основних органних систем зародку.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

П’яте видання (оновлене та доповнене) підручника «Ендокринологія» відповідає навчальній програмі з внутрішньої медицини. Його основу складають 12 розділів, у яких на сучасному рівні викладені етіологія, патогенез, клініка, діагностика і лікування основних ендокринних захворювань. Істотно перероблено матеріали з питань цукрового діабету, захворювань щитоподібної залози, історії розвитку ендокринології.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У підручнику «Пропедевтика ортопедичної стоматології» викладається короткий анатомо-фізіологічний нарис жувального апарата; загальні і спеціальні методи обстеження хворого, ознаки хвороби та їх оцінка, клінічне і зуботехнічне матеріалознавство; лабораторна техніка.

Підручник містить в собі електронний додаток з курсом "Основи технологій виготовлення зубних протезів". Текст підручника супроводжується багатим ілюстративним матеріалом.

 

 

 

 


Bezumtsi

The textbook «Bioorganic chemistry» covers the information concerning general principles and notions of bioorganic chemistry according to the level required for the educational standards of high medical schools students. Presented are the structure and properties of carbon-containing molecules with the special emphasis given to the natural compounds, especially heterocycles, alkaloids applied as pharmaceutical drugs and biomolecules as the constituents of living cells, principally amino acids, lipids, proteins, nucleotides and nucleic acids.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У підручнику «Фармакологія в рисунках і схемах» висвітлено питання загальної та приватної фармакології, передбачені навчальним планом і програмою з фармакології, затвердженою МОЗ України. Матеріал освітлено в інтеграції з іншими медико-біологічними і клінічними дисциплінами. У короткій формі наведено історію створення лікарських засобів, представлено сучасні класифікації фармакологічних груп, узагальнено світові та вітчизняні дані про фармакокінетику, фармакодинаміку і фармакотоксикодинаміку ліків, що застосовуються у медичній практиці. Унікальність видання полягає в тому, що об’ємний і складний матеріал з фармакології наведений у зручній для сприйняття формі, лаконічний і чітко структурований. Інформація по кожній групі наводиться в уніфікованій і логічній послідовності зі схематичним викладом механізмів дії ліків та їх ефектів, що полегшує сприйняття матеріалу.

 

 

 

  


Bezumtsi

The textbook «General and clinical pathophysiology» is written to help students in their independent studies on Pathophysiology and to understand the material on pathological processes development. The material provided in the textbook is adapted to the credit-module system of training and will help to increase knowledge of mechanisms of typical pathological processes at the molecular, organ and systemic levels. There are new materials of national and foreign pathological physiology in the book. The textbook is recommended for training medical students of all medical university faculties.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Підручник «Фармакологія» складено відповідно до навчальної програми з фармакології для студентів медичних факультетів вищих медичних навчальних закладів III—IV рівнів акредитації. Матеріал підручника має оптимальний обсяг, раціональну структуру, вирізняється чіткістю, логічністю, послідовністю й лаконічністю викладу матеріалу, з урахуванням сучасних досягнень фармакологічної науки та досвіду викладання предмета студентам.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

В книге «Разработка приложений для продуктов Autodesk» рассмотрены различные технологии создания API, которые используются в 4-х наиболее популярных Autodesk продуктах: AutoCAD, Inventor, Fusion и Revit.

Для закрепления теоретических знаний и приобретения навыков создания API приложений читателю предлагается ознакомиться с примерами программ и модифицировать их в соответствии с заданием.

  

 

 


Bezumtsi

Монографію «Розподілене подання векторних даних на основі випадкових проекцій» присвячено методам і алгоритмам перетворення початкових векторних даних у розподілені векторні подання. Розглянуто методи без навчання, які використовують випадкові проекції (random projection). Отримані розподілені векторні подання можуть застосовуватися як для швидкого оцінювання деяких мір схожості/відстані між векторами великої розмірності (скалярний добуток, евклідова відстань тощо), так і в інших завданнях, які використовують операції з векторами (пошук за схожістю, машинне навчання тощо). Проаналізовано як класичні методи і алгоритми, так і такі, що здобули популярність нещодавно, включаючи результати власних досліджень.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Збірник «Застосування Сухопутних військ Збройних Сил України у конфліктах сучасності» містить тези доповідей науково-практичної конференції, які висвітлюють теоретичні та практичні результати наукових досліджень і розробок, виконаних науковими працівниками науково-дослідних установ Збройних Сил України та інших відомств, викладачами вищих військових навчальних закладів.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Підконтрольна експлуатація обладнання насосних станцій» розглянуті питання, що виникають під час експлуатації насосних установок та насосних станцій різного призначення. Зазначені можливі несправності, що можуть бути виявлені під час роботи насосів, їх причини та способи усунення, а також заходи з покращання експлуатації насосів і насосних установок. Наведені дані стосовно матеріалів, пристроїв та обладнання, використовувані під час експлуатації насосів. Розглянуто питання щодо розрахунку режимів роботи та основних параметрів лопатевих насосів і побудування їх робочих характеристик.

 

 

 

 


 

Bezumtsi

Підручник «Стрілецька зброя та вогнева підготовка» містить рекомендації щодо вивчення озброєння підрозділів, його практичного застосування під час навчання студентів за програмою підготовки офіцерів запасу для наземної артилерії РВ і А Сухопутних військ. У виданні врахований досвід науково-педагогічних працівни-ків кафедри військової підготовки СумДУ, військової практики. Книга актуальна для опрацювання під час навчання й службової діяльності. 

 

 


Bezumtsi

Підручник «Організація та методика роботи з особовим складом» розкриває широкий спектр напрямків та шляхів вирішення питань щодо організації і методики роботи з особовим складом, його психологічної підготовки, виховної роботи та військової дисципліни, що проводяться командирами всіх рівнів управління в повсякденній діяльності. Рекомендації із зазначених питань розроблені на основі багаторічного досвіду професорсько-викладацького складу кафедри військової підготовки та командирів артилерійських підрозділів (частин). 

 

 


Bezumtsi

Підручник «Основи бойової роботи старшого офіцера батареї» відповідає змісту навчальних модулів "Бойова робота", "Бойове застосування артилерійських підрозділів" для студентів, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу РВ і А.

У підручнику викладені основи, зміст та порядок роботи старшого офіцера батареї з організації й ведення бойової роботи на вогневій позиції, а саме: під час вибору, підготовки, зайняття і залишення вогневої позиції, наведені правила подавання та виконання команд для підготовки і ведення вогню, а також документи, які розробляють і ведуть на вогневій позиції.

 

  

 

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Конструкції елементів пневмоагрегатів» подані загальні відомості про пневматичні пристрої і системи, а також розглянуті питання виробництва стиснутого повітря в компресорах з описом їх принципу дії й конструкції. Особливу увагу в посібнику приділено різним видам пневмодвигунів, їх принципу дії, конструкції, позначенню на принципових схемах. Не залишилися поза увагою пристрої з регулювання подачі, очищення, осушування і транспортування стиснутого повітря, а також безпеки експлуатації пневматичних ліній. У посібнику наведений цілісний і сучасний огляд технології отримання і використання стиснутого повітря в пневмопристроях, що є частинами виконавчих, підсилювальних і передавальних елементів у системах автоматизованого керування та регулювання.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Нова книга телеведучого, журналіста Hromadske.TV, доктора історичних наук Данила Яневського «Проект «Україна». Відомості історії нашої держави» розповідає  що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського (до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім — до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча. У книжці автор висловлює свій власний погляд на історію України і підкреслює, що історія Русі/України — це складова історії країн Центральної та Східної Європи.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У навчально-методичному посібнику «Історія України» висвітлюються події вітчизняної історії з найдавніших часів і донині з урахуванням сучасних досягнень історичної науки. Лекційний матеріал поданий у компактному, лаконічному викладі, легкому для сприйняття. Водночас історичні події висвітлено у науково-конкретній формі, розширено та конкретизовано аналіз окремих подій та фактів. Велика увага приділяється сучасним політичним, економічним, духовним процесам і тенденціям. Важливою складовою методичної частини є рекомендації до семінарських занять, завдання для самостійної роботи студентів, рекомендації до підготовки рефератів та їх тематика, контрольні питання та тестові завдання, список рекомендованої літератури, історична хронологія, термінологічний словник.

 

 

 

 


 

Bezumtsi

Видання «Допоміжні історичні дисципліни: геральдика, фалеристика» розраховане на спеціалістів і керівників організацій, працівників управління культури, установ місцевого самоврядування, викладачів і студентів закладів культури, художніх і художньо-педагогічних факультетів вищих навчальних закладів, аспірантів, художників-оформлювачів, живописців і графіків, дизайнерів, архітекторів, а також для культурологів та істориків мистецтва, всіх зацікавлених проблемами геральдичної спадщини минулого й реалізації здобутків геральдики на сучасному етапі.

 

 

 

 

  


 

Bezumtsi

«Історія Литви кожному» — перше популярне видання з історії Литовської держави в Україні! Сучасне трактування історії Литви — спільна праця чотирьох провідних істориків, відомих науковців. «Литва була й усе ще є віссю світу не лише для литовців, але й для широкого загалу,... Литва стала одним із суттєвих символів свободи. Литва перша кинула виклик ще одному ешелонові колоніалізму й імперіалізму, перша вирвалася з комуністичної цитаделі, а це, згідно з істориком Е. Ґудавічусом, стало "не черговою цеглиною будівлі оксамитових революцій, а її центральною колоною"».

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Книга «Війна і міф» розповідає про виникнення міфів та їх роль у сучасному суспільстві на прикладі Другої світової війни. Це книга-дискусія, що розвіює міфи, створені Радянським Союзом для пропаганди у воєнні та повоєнні роки.

Варто відзначити той беззаперечний факт, що до написання цієї книги долучилася ціла плеяда відомих вітчизняних істориків сьогодення. Книга проілюстрована численними документальними ілюстраціями, що є безперечною запорукою історичної достовірності цього видання. Список джерел, якими автори послуговувалися під час роботи над цим виданням, відверто вражає.

  


 

Bezumtsi

Автори книги «Ми створювали Місто для людей», безпосередні учасники розбудови м. Суми, діляться спогадами про те, як спільними зусиллями влади і сумчан колись мало чим відоме загалу повітове містечко за два дисятиріччя перетворилося в сучасний обласний центр з унікальними житловими мікрорайонами, закладами освіти, медицини, культури тощо. Далекі 70-і роки і справді позначились великою кількістю споруд найрізноманітнішого призначення, більшість яких і сьогодні є окрасою міста над Пслом.

 

 

 

 

 

 

  

Bezumtsi

Машині поклоняються. Жерці, які служать їй від народження, не стільки здатні бачити майбутнє, скільки зазирають у минуле. Її передбачень чекають з острахом, намагаючись розгадати знаки, які вона посилає. У постапокаліптичному світі роману Дарії Піскозуб «Машина» людство знову живе в племенах, які воюють одне з одним за виживання, а загадкова Машина — все, що лишилося від цивілізації. Хтось хоче її олюднити, хтось бореться проти неї, але вона вічна і, здається, спроможна знищити те, що мала би оберігати…

 

 

 

 

 

  


Bezumtsi

В новому романі Роба Гарта «Сховище» людство потерпає від наслідків глобального потепління та браку ресурсів. Корпорація «Хмара» — чи не єдина в Сполучених Штатах оаза, яка надає роботу й комфортне житло. «Хмара» контролює американську економіку, тож усі змушені працювати на неї, щоб вижити. Свого часу ця компанія зруйнувала життя Пакстона, колишнього бізнесмена, та попри це він улаштовується туди на роботу. Однак доля підкинула есподіваний подарунок він зустрів привабливу й загадкову Цинію. От тільки Пакстон не знає, що в її руках він ідеальний пішак. Цинія — шпигунка, завдання якої — вивести «Хмару» на чисту воду, явити світу те, чим насправді є ця бізнес-імперія. Викрита правда шокує майбутнє, якого прагне «Хмара», — дистопічне жахіття, до якого щодня наближається людство.

 

 

 

  

 


Bezumtsi

Дія роману «Проблема трьох тіл» починається на тлі подій Культурної революції в Китаї. Засекречена військова база надсилає сигнали в космос для встановлення контактів із позаземними цивілізаціями. Десь у безкрайньому Всесвіті цивілізація, яка перебуває на межі знищення, перехоплює сигнал і починає планувати вторгнення на Землю. Тим часом на Землі розгортається протистояння між ворогуючими таборами, готовими як допомогти загарбникам захопити Землю, так і протистояти вторгненню.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Довгоочікуване продовження всесвітньовідомої трилогії «Пам’ять про минуле Землі» Лю Цисіня – «Темний ліс» вже українською!

Людство спостигла рукотворна криза першого контакту з позаземною цивілізацією, спровокувавши масову зневіру, занепадництво і ескалацію багатьох застарілих конфліктів. Щоб віднайти вихід із глухого кута, доведеться зазирнути вглиб Усесвіту і зрозуміти Істину, а для цього, хай як дивно, зазирнути вглибину себе самих.

Чи впорається людство з викликами новітнього часу, чи все ж перетвориться на ще одну статистичну одиницю в історії Всесвіту, що триває вже мільярди років?

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Психологічний трилер Поліни Кулакової «Дівчина, яку ми вбили» написаний за всіма класичними законами означеного жанру. 1999 рік, Івано-Франківськ. Їх було п’ятеро хлопців-підлітків — безтурботних, зухвалих, сповнених надій на нове життя. І була вона — красуня Ліда у блакитній літній сукенці, котру жоден з них уже ніколи не забуде. Тому що провина не згорить у вогнищі, як блакитний нейлон… За сімнадцять років після Ліди вони знову зберуться разом, аби поновити шкільну дружбу й пробачити давні кривди. Знову розкладуть багаття. І та мертва дівчина, можливо, теж нічого не забуде. Адже тепер їхня черга стрибати крізь вогонь.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Що трапилося з нашим світом? Чому пожежники спалюють будинки, а не гасять пожежі? Чому люди не читають книги, не ходять пішки і майже не розмовляють одне з одним? Як виглядатиме наша Земля та якими будуть люди, якщо заборонити їм читати книги?

Зі сторінок одного з найкращих творів Рея Бредбері «451° за Фаренгейтом» ви дізнаєтеся, як люди навчаться зберігати книги для наступних поколінь, хто повстане проти пануючої системи і як зустріч із «чудною» дівчиною Кларіс змінить життя пожежника Ґая Монтеґа…

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Культовий роман «Прощення» оповідає про незвичні події, що відбулись одного разу в культурній столиці Європи — місті Марибор. У головних героїв, колишнього саєнтолога Адама Білого та журналістки Рози Портеро, є місія — детоксикація світу від отрути і гріхів минулого через прощення та звільнення душ. Метод — знищення могутнього «Великого Орка», який править містом та всіма його мешканцями, не гребуючи нічим. Це буде цікава подорож, бо ж режисер дійства та повелитель головних героїв — один із найвизначніших сучасних словенських письменників Алеш Штеґер, чудовий гід та оповідач.

 

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У новому фантастичному романі Ігоря Сіліври «Межа людини» більша частина Сонячної системи, включно з Землею, поглинута загадковою Аномалією. Тепер людство розкидане по кластерах орбітальних поселень довкола карликових планет за орбітою Нептуна. У кожному з них — свої закони і свій спосіб життя. Саме в такий світ потрапляє заморожений в рятувальній капсулі свідок загибелі Землі, прибулець з минулого Камеяма Джіро. Вони разом із генетично модифікованою для дальніх міжпланетних перельотів Наді та андроїдом Октаном намагаються відвернути нову загрозу людству, зрозуміти, чим і ким є людина в їхньому світі та де її межа.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Гостросюжетний роман Андрія Павловського «На повідку сліпих богинь» розповідає про столичного адвоката Нестора Новака, який несподівано опиняється перед загрозою банкрутства і закриття його фірми. Щоб порятувати її, він погоджується допомогти мафії з однією справою — і вв’язується у гру, всіх правил і небезпек якої до того навіть не уявляв. Його власний простий та майже безтурботний світ завалюється, а потреби тепер зводяться до того, щоб вижити, не сісти за ґрати і поскоріше збутися тієї справи. Однак чи так це просто?

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Сколько нужно секунд, чтобы перевернуть твою вселенную? Невозможно трогательный роман для тех, кто верит в любовь и романтику от автора бестселлеров New York Times! Книга «180 секунд» разобьет вам сердце, а затем поможет исцелить его вновь! Элисон - ученица колледжа и сирота, которую недавно удочерили. Она умеет быть невидимкой, не сближаться с людьми и не заводить друзей. Эсбен - знаменитый блогер и звезда интернета. Используя свою популярность, он помогает людям и приходит на выручку в, казалось бы, безвыходных ситуациях. Когда волею случая они встречаются на социальном эксперименте, призванном доказать, что если смотреть в глаза незнакомцу на протяжении лишь 180 секунд, то это может многое изменить в жизни, их миры сталкиваются самым непредсказуемым образом. Сможет ли теперь Элисон открыться и пустить за воздвигнутые ею стены нового человека, а вместе с ним и любовь? 180 секунд достаточно, чтобы чужой человек стал самым родным. 180 секунд достаточно, чтобы навсегда изменить мир. 180 секунд достаточно, чтобы исцелить разбитое сердце.

 

 

 

 


Bezumtsi

У фантастичному романі С. Дж. Кінкейд «Діаболік» новий Всесвіт, сповнений довершеною витонченістю штучного... творіння й первісністю жорсткості часів земного феодалізму. Світ, у якому технології посіли місце ідола, Космос — місце Бога, а Імператор, — жорстокий і свавільний, — Господаря. Світ, що стоїть на краю прірви і може бути врятований лише істотою, дикість і краса якої вражають. Ця дівчинка-підліток на ім’я Немезіда штучно створена для захисту доньки сенатора галактики. У цьому тендітному тілі вчені сховали потужну машину для вбивств, яка знищить будь-кого, хто стане на заваді її підзахисної. Однак чи зможе вона завершити свою місію?

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Термінове повідомлення! Країну охоплює епідемія. Ви опинилися серед заражених. Від цієї пошесті ще не винайдено ліків, і ви мусите запобігти поширенню пандемії. Наразі ви перебуваєте в карантині. Дрібка заражених, яким пощастить вижити, становитимуть небезпеку для оточення, а тому будуть ізольовані від суспільства військовими. Молода втікачка Каллі змогла здолати хворобу, але не так зване «лікування». Її брат Кай досі її розшукує, і його новий друг Шей імовірно має ключ до розкриття того, що відбулося насправді. Авторка роману «Зараження» тішить читачів потужною історією про складності виживання та необхідність пристосовуватися, силу любові й незламність духу.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

«1984» – один з найголовніших і вже точно найважливіший роман минулого сторіччя. Важко пригадати якийсь інший літературний твір, який би без зайвої манірності, настільки ж чітко, правдиво і жорстко поставив перед загалом таку ж важливу проблематику. А саме: що таке влада? Яка її природа? Куди прямує сучасне суспільство? Що таке справжня смерть, і яка саме смерть є справжньою – фізична смерть індивіда, а чи смерть його внутрішнього єства, при збереженні фізичного тіла? Що таке свобода, і як вона співвідноситься з владою? Чи можливий бодай найменший прояв свободи, нехай навіть у вигляді можливості мати свої власні глибоко приховані, вільні від примусу думки, в умовах абсолютної тоталітарної влади?

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Еміл Андреєв — майстер інтриг та несподіваних сюжетів. Таємничий і багатий на легенди світ Болгарії, містика, богомили, любовні трикутники і недозріле кохання — усе це майстерно сплетено у захопливій повісті «Скляна ріка».

 

 

 

 

 

 

 


Bezumtsi

«Атлант розправив плечі» - на просто надзвичайно серйозний, а й надзвичайно переконливий, войовничий і невмолимий у своїй палкості роман. Він зачіпає найглибші струни людського розуму, привертає максимум уваги, підкорює та навчає з кожною сторінкою…

Країна, яку залишили її творці, винахідники та мислителі, приречена на війну, голод і смерть. Владу захоплюють невігласи, корупціонери й мародери. Історія триває бодай тому, що одна вольова жінка на ім'я Даґні Таґґарт переконана, досконалий світ справжніх цінностей існує. Вона намагається зламати сценарій неминучої катастрофи. Її Атлантида не міф. У світі ще є сміливці, спроможні створити суспільний лад, де немає конфліктів, не виникає потреби в самопожертві, жодна людина не становить загрози для мети інших. Бунтівні атланти знають, що розум таки переможе.

https://lib.sumdu.edu.ua/library/DocumentDescription?docid=USH.5211657

https://lib.sumdu.edu.ua/library/DocumentDescription?docid=USH.5212341

 

 

 

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua