Матеріал розташований за галузями знань

Нові надходження літератури до Бібліотеки Медичного інституту

Звертаємо вашу увагу на найцікавіші новинки бібліотеки

 

 

Bezumtsi

Реагуючи на виклики мовної практики, сучасна редакція «Український правопис» розширила межі використання орфографічних варіантів. Кожний історичний період розвитку мови має свою варіативну динаміку. Пропонуючи в новій редакції правопису низку орфографічних варіантів, кодифікатори виходили з того, що варіативність - це органічна частина правописного кодексу і тією чи іншою мірою вона притаманна кожній мові на різних етапах її історичного розвитку. Відповідь на те, який з варіантів залишиться в минулому, зможе дати лише майбутнє.

  

 


 

Bezumtsi

Книга «Переклад англійської наукової і технічної літератури» є п`ятим виданням посібника з перекладу англійської спеціальної літератури українською мовою. Посібник-довідник складається з двох великих частин, першу з яких присвячено граматичним труднощам перекладу, а другу – лексичним, термінологічним та жанрово-стилістичним труднощам. Кожна з частин поділяється на кілька розділів, поділених у свою чергу на підрозділи, де розглядаються способи і прийоми перекладу певних явищ англійської підмови науки і техніки. У кінці кожного підрозділу подано вправи на відповідні труднощі перекладу. В останньому розділі кожної частини книги подано додаткові вправи та завдання на переклад речень і невеликих текстів. Книга містить також 11 додатків, корисних для перекладачів.

  

 


Bezumtsi

У монографії «Образна матриця та переклад поезії» викладено концепцію сприйняття та відтворення в перекладі поетичного твору як цілісного макрообразу. Розкрито й проаналізовано його основні складники, досліджено засоби їх формування та трансформації, яких вони зазнають у перекладі.

 

 

 

 

 

 


BezumtsiНавчальний посібник «Німецька мова для початківців» призначається для студентів, які починають вивчення німецької мови як другої іноземної у вищих навчальних закладах на спеціальних факультетах, що готують спеціалістів з іноземної філології та перекладачів. Навчальний посібник має за мету закласти підгрунтя навичок та вмінь усного і писемного мовлення.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

The study «Cross-Cultural Communication» guide covers conversational topics «Intercultural Communication», «English as a World Language», «People and Personalities». The aim is the improvement of oral and written communication skills, mastering lexical and grammatical material. The materials of the study guide are authentic, thematically relevant.

 

 

 

 

 


BezumtsiThe study «Introduction to Theoretical Phonetics of English» guide contains educational material on the main topics of the course of theoretical phonetics of English: the sound structure of the language and the ways of its description and analysis; features of the modern pronunciation norm of English as a polyethnic formation and its national and regional variants; sounds of English as articulatory and functional units; syllable as a phonetic and phonological unit, word emphasis; the prosodic arrangement of English language. Questions and practical tasks for each unit provide an opportunity for self-study of educational material.

 

 

 

  


Bezumtsi

Посібник «Ukrainian for Beginners. Українська для студентів-іноземців» підготовлено для студентів-іноземців, які тільки починають вивчати українську мову.

У доступній формі він знайомить із системою звуків та основами граматики сучасної української мови. Книга складається з фонетико-граматичного курсу та уроків із розвитку зв’язного мовлення. Кожен урок має чітку структуру: теорія – практичні завдання – діалоги – тексти.

У кінці книги подано лінгвістичний українсько-англійсько-арабський коментар, чотиримовний словник лінгвістичних термінів та граматичні таблиці.

 

 

 


Bezumtsi

У монографії «Апологія Пантелеймона Куліша» здійснюється спроба на основі неупередженого аналізу творів П.О. Куліша подолати стереотип, який утвердився в нашій літературі, про суперечливість світоглядних засад цього письменника, вченого, мислителя, про протиріччя, що нібито пронизують його філософське осмислення буття другої половини XIX ст. в Україні.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Науковий каталог «Музична Шевченкіана у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» є продовженням серії видань відділу музичних фондів НБУВ. У праці представлено понад 4000 бібліографічних та аналітичних описів музичних творів і народних пісень, пов’язаних з іменем Великого Кобзаря. До нотобібліографії увійшли друковані видання (у т. ч. перевидання) і нотні рукописи. Робота містить п’ять розділів, іменний і систематичний покажчики.

Видання призначене для дослідників української культури, мистецтвознавців, музикознавців, музикантів-виконавців, педагогів, істориків, етнографів, фольклористів, бібліографів, бібліотекознавців, працівників музеїв, нотних видавництв.

 

 

 

Bezumtsi

Сучасні багатії перетворилися на глобальну спільноту рівних: у них більше спільного між собою, ніж зі співвітчизниками. Цей новий клас два десятиліття досліджувала Христя Фріланд. Через численні інтерв’ю авторка препарує життя плутократів з глибоким розумінням і навіть співчуттям. Йде слідами російських, мексиканських, індійських олігархів під час буму приватизації, показує гендерні відмінності між «жіночим» середнім класом і «чоловічою» елітою нагорі. У книзі «Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи» Фріланд розповідає, чим відрізняються нинішні багатії від колишніх рантьє, звідки в них гроші і навіщо вони займаються благодійністю. Зокрема приділяє увагу й українським мільйонерам, які теж ухопили ласий шматок пирога.

  

  


Bezumtsi

Наші залежності керують нашим життям — чи то йдеться про нав’язливе бажання постійно перевіряти оновлення в соцмережах, чи про паління, зловживання алкоголем тощо. Чому ж шкідливі звички так важко подолати? Як їх виявити, установити причину та, найголовніше, позбутися назавжди? Автор книги «Залежний розум. Сигарети, смартфон, токсичні стосунки: як формуються шкідливі звички та як їх подолати» на цікавих експериментах і дотепних прикладах пояснює складні психологічні процеси. Завдяки цим знанням ви зможете сконструювати власний "компас усвідомленості", який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя.

 

 

 

  

 


Bezumtsi

Психолог Михаил Лабковский абсолютно уверен, что человек может и имеет право быть счастливым и делать только то, что он хочет. Его книга «Хочу и буду. Принять себя, полюбить жизнь и стать счастливым» о том, как понять себя, обрести гармонию и научиться радоваться жизни. Автор исследует причины, препятствующие психически здоровому образу жизни: откуда в нас осознанные и бессознательные тревоги, страхи, неумение слушать себя и строить отношения с другими людьми? Если у человека есть знание и желание, то изменить себя и свою жизнь к лучшему вполне реально.

 

 

  

 


Bezumtsi

Успішні люди не намагаються зробити все й відразу – вони вміють концентруватися на найважливішому. Книга «Зроби це зараз. 21 чудовий спосіб зробити більше за менший час» навчить вас бути ефективним та використовувати свій час з максимальною користю. Автор розповідає, як вирішувати складні завдання й виходити із зони комфорту, контролювати свій час та життя. Він пропонує 21 практичну пораду, яку можна застосувати просто зараз! Кожну з них він перевірив на власному досвіді!

 

  

 

 


  

Bezumtsi

Піко Айер все життя подорожував по світу - від острова Пасхи до Ефіопії, від Куби до Катманду – і писав про свої подорожі. Посилаючись на життєві шляхи Леонарда Коена, Махатми Ганді, Марселя Пруста і Емілі Дікінсон, письменник розкриває правду про те, як спокій може загострити наш розум і відкрити шлях до життя, існує всупереч законам сучасності з її шаленим ритмом. У своїй книзі «Мистецтво спокою: пригоди на шляху в Нікуди» автор розмірковує над тим, чому багато хто з нас відчайдушно потребує відключитися від усього цього. Письменник висловлює думку, що зміцнити людини може стародавнє мистецтво недіяння – переосмислення свого життя і відкриття простий і захоплюючою радості спокою, здатна дарувати очищення.

 

 

 

 


Bezumtsi

У книзі «Застеляйте ліжко. Дрібниці, які можуть змінити ваше життя, а можливо, і світ» адмірал Вільям Г. Макрейвен, командувач Військово-морських сил США у відставці, визначив десять правил, яких він особисто завжди намагався дотримуватися і які допомогли йому з честю подолати чимало життєвих негараздів. Оригінально сформульовані правила на кшталт "не боятися акул", "не вдаряти передчасно у дзвін", "щоранку застеляти ліжко" мають глибокий підтекст. Автор розкриває суть кожного правила, розповідає цікаві історії про людей, які свого часу надихали його власною дисципліною, наполегливістю, благородством і мужністю.

 

 

 

 


Bezumtsi

Посібник для державних службовців «Стратегічні комунікації» містить докладний опис сучасних теорій стратегічних комунікацій та практичні поради з планування, організації та оцінки комунікаційного процесу.

Посібник виданий Представництвом Світового Банку за підтримки уряду Великої Британії і розповсюджується серед вишів, які готують державних службовців або фахівців у галузі комунікації, державних установ та органів місцевого самоврядування.

 

 

 

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Сучасні методики контент-аналізу» розглянуті теоретичні та процедурні аспекти контент-аналізу, а також методики дослідження медіа-текстів, медіа-образів, телереклами, кібер-комунікації, шкільних підручників, політичних програм партій, інавгураційних промов президентів тощо. 

 

 


Bezumtsi

Книга «Стартап на мільйон. Як українці заробляють статки на технологіях» написана про реальні історії успіху наших співвітчизників. Більшості з них не виповнилося й сорока, проте на їхніх рахунках — мільйони доларів, а створеними ними продуктами користуються люди в усьому світі. Джерело їхнього капіталу — не батьки-олігархи і не поцуплені на держпосаді гроші, а технології. Depositphotos, Genesis, Jooble, Grammarly і десяток інших IT-компаній — саме вони сьогодні є гордістю країни, її обличчям, яке не хочеться ховати, за яке ніколи не буде соромно. Як українці здобувають мільйонні статки завдяки своїм знанням, розуму, наполегливості і хисту?

 

 

 


Bezumtsi

Чому назва бренду так важливо для просування? Як виділитися серед безлічі імен? Що робити, щоб бренд запам'ятали і купували? Книга «Zag. Найкращий посібник з брендингу» відповість на ці та багато інших питань!

Автор книги Марті Ньюмеєр – дизайнер, письменник, бізнес-консультант. Співпрацював з компаніями Adobe, Apple, Hewlett-Packard, Microsoft і Symantec. У 2002 році заснував компанію Neutron, яка пізніше об'єдналася з Liquid Agency. Діяльність Марті Ньюмейера пов'язана з брендингом і рекламою, його називають «Директором трансформацій».

 

 

 


Bezumtsi

Книга «Партизанский маркетинг в социальных сетях» по сути – вовсе не книга, а скорее должностная инструкция, которая призвана регламентировать профессиональную жизнь SMM-менеджера даже за пределами трудодня. В ней буквально почасовое расписание задач на неделю (вопрос «Что?») сменяется полноценным «Как?» и лишь в необходимых случаях «Зачем?».

Кроме того, книга выходит далеко за рамки справочника по SMM, так как предлагает некоторые схемы работы в offline, встроенную систему публичной ответственности сотрудника и даже пакет документации, посвященной планированию, отчетности и самомотивации… Книга предназначена для исполнителей сферы SMM (менеджеров, специалистов, фрилансеров, самонанятых предпринимателей), руководителей сферы SMM (директоров, собственников, начальников отделов)– всех тех, кто так или иначе ведет или собирается вести бизнес в социальных сетях и сети Интернет.

 

 

 


Bezumtsi

Багато людей не визначають пріоритетів, не формулюють мети життя і, як наслідок, просто пливуть за течією. Такі люди ризикують опинитися не там, де хотіли. Коли життєва ріка починає кидати тебе на порогах, де шукати рятівний круг, як не втратити весло, що допоможе повернутися на обраний шлях? Автори книжки «Дивись уперед. Надійний шлях до омріяного життя» — відомий блогер Майкл Гаят і бізнес-тренер Деніел Гаркаві — вважають, що врятує ефективний життєвий план.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Один у полі не вояк. За спиною кожного бізнес-командира стоїть армія. Проте, щоб досягти абсолютного успіху та втриматися на позиціях лідера, недостатньо просто мати військо. Потрібно досконало вміти керувати ним, використовувати його потенціал на 100%. Книжка «Делегування & керування» навчить вас мистецтва ефективно делегувати й розподіляти обов’язки. Підвищити продуктивність компанії, налагодити комунікацію із працівниками, сформувати чітку стратегію керівництва, розподілити обов’язки між підлеглими відповідно до їхніх можливостей, встигнути розв’язати більше важливих завдань за менший час завдяки злагодженій командній роботі, підтримати проекти — ці та інші премудрості керівництва викладені у виданні. Брайан Трейсі допоможе вам стати справжнім гуру-керівником!

 

 

 


Bezumtsi

У надшвидкому та гіперконкурентному світі ХХІ століття немає місця для марнування — часу, зусиль, ресурсів. Та навіть якщо ви зробите те, що планували, коли планували та вкладетеся в бюджет, може виявитися, що клієнт уже потребує чогось іншого. Адже умови змінюються з небаченою раніше швидкістю… Унікальна методика Scrum руйнує стереотипи старої методики управління проектами. Її основа — команда, що має надзвичайне почуття мети, самоорганізовується та самоуправляється, а навички її учасників підсилюють одна одну навіть без зусиль з їхнього боку. І, якщо, зробивши крок у нову еру під назвою Scrum, ви не зробили вдвічі більше за половину часу, вам потрібно лише ще раз уважно перечитати книгу «SCRUM. Навчись робити вдвічі більше за менший час»! Ця надзвичайна книжка демонструє новий спосіб спростити ваше життя та роботу, підвищити концентрацію та виконувати за менший час більше, ніж ви взагалі будь-коли собі уявляли.

 

 


Bezumtsi

У монографії «Конкурентоспроможність страхового ринку України в умовах активізації глобалізаційних процесів» знайшло відображення розв’язання комплексної проблеми, пов’язаної з конкурентоспроможністю, ключовими показниками ефективності та новими інструментами фінансового регулювання страхового ринку України, викладено наукове обґрунтування гіпотез і запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення конкурентоспроможності страхового ринку в умовах активізації глобалізаційних процесів. Монографія розрахована на аспірантів і наукових співробітників, практиків страхової справи, представників державних органів регулювання фінансового ринку, і буде цікавою для тих, хто досліджує актуальні проблеми страхової науки.

  

 


Bezumtsi

У монографії «Управління комерціалізацією інновацій промислових підприємств: аспекти збутової політики» проведено глибокий аналіз тенденцій інноваційного розвитку промислових підприємств України, розроблено акцент на необхідності впровадження інноваційних розробок підприємствами машинобудування, а також обгрунтовано доцільність їх врахування при здійсненні збутової політики підприємства. З огляду на це могографія є актуальною як у теоретичному, так і в практичному аспекті. Монографія рекомендується для використання вітчизняними фахівцями і науковцями у галузі маркетингу та менеджменту, працівниками державних структур, промислових підприємств, зокрема, топ-менеджменту, спеціалістами відділу маркетингу, збуту, логістики організацій та установ, пов`язаних із господарською сферою, викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів.

 

 

 


Bezumtsi

У монографії «Формування системи державного аудиту в Україні» розкрито теоретико-методологічні та організаційні проблеми формування системи державного аудиту в Україні. З урахуванням кращого досвіду вищих органів державного аудиту зарубіжних країн та вимог міжнародних стандартів запропоновано організаційну структуру системи державного аудиту. Розкрито методичні засади організації і проведення державного аудиту. 

 

 


Bezumtsi

«Ощадливе виробництво» – вдалий підхід до менеджменту та керування якістю, розроблений на Toyota по закінченні Другої світової війни.

Автори, керуючись досвідом співпраці з провідними компаніями США, Німеччини та Японії, включно з Pratt & Whitney, Porsche, Tesco, зазначають, що принципи ощадливого виробництва дозволили їм майже вдвічі збільшити продуктивність і прискорити час випуску, в два рази скоротити виробничі площі та зменшити запаси практично без фінансових втрат. Теорія ощадливого виробництва універсальна і здатна охопити як високотехнологічні фірми, так і традиційні підприємства, а також сферу обслуговування.

Книга орієнтована перш за все на практиків - керівників середньої і вищої ланки та підприємців, а також може зацікавити студентів і викладачів економічних вузів. 


Bezumtsi

В підручнику «Міжнародна торговельна діяльність» висвітлено основоположні проблеми організації та ведення міжнародної торговельної діяльності. Розкрито сутність міжнародної торгівлі, її значення для розвитку національних економік, розглянуто конкретні форми міжнародної торговельної діяльності, класичні і сучасні інструменти її здійснення. Особливість викладення матеріалу - прикладний характер. Кожен розділ підручника доповнений завданями для самостійної та/або індивідуальної роботи здовувачів вищої освіти.

 

 

 

  


Bezumtsi

У монографії «Глобальна економіка: парадигми та парадокси розвитку» розглядаються проблеми становлення та розвитку теорії глобалістики, зокрема тієї її частини, яка пов’язана зі світовою економікою.

На основі аналізу великого масиву теоретичного матеріалу досліджують парадигми та методологія глобальної економіки, розкривається внесок київської школи в сучасну глобалістику. Значна увага приділена виявленню парадоксів розвитку глобальної економіки, поряд з класичними виділено і проаналізовано їх новітні форми.

Важливою складовою монографії є дослідження місця України у глобалізованому економічному просторі, аналіз напрямків та подальших тенденцій її розвитку як структурного елемента глобальної економіки.

Монографія підготовлена на основі аналізу багатого фактичного і статистичного матеріалу, який аргументує авторські висновки і пропоновані теоретико-методологічні положення.

Розрахована на спеціалістів з міжнародних економічних відносин, студентів, аспірантів, усіх, хто цікавиться проблемами розвитку глобальної економіки та методології дослідження.

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Міжнародний бізнес та стратегічні зміни» викладено основні проблеми проведення організаційних змін у міжнародних корпораціях, розкрито причини і необхідність їх проведення, узагальнено представлено механізм проведення змін, дано характеристику проблем опору змінам та методів боротьби з ним. Особлива увага приділена організаціям змінам, яких потребують українські компанії, що розбудовуються як міжнародні бізнес структури.

Кожна тема містить завдання для самостійної роботи та список літературних джерел для глибшого опанування проблемами змін у міжнародному бізнесі.

Для здобувачів вищої освіти, освіти економічних та міжнародних економічних спеціальностей.

 

 


Bezumtsi

У монографії «Діагностика економічної безпеки підприємства (на матеріалах транспортно-експедиційних підприємств України)» висвітлено науково-обґрунтовані підходи до комплексної діагностики економічної безпеки підприємства, сучасні моделі та інструментарій її вдосконалення із метою системного та комплексного забезпечення економічної безпеки підприємства. 

 

 

 


Bezumtsi

Навчальний посібник «Забезпечення економічної безпеки банків» розроблено з врахуванням змісту підготовки студентів спеціальності «Банківська справа». У ньому викладено особливості сучасних умов забезпечення безпеки діяльності вітчизняних банків, розкриваються основи економічної безпеки банків та основні напрями захисту їх економічних інтересів у взаємовідносинах з суб'єктами ринку банківських послуг.

  

 

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Проривні технології в економіці і бізнесі (досвід ЄС та практика України у світлі ІІІ, ІV і V промислових революцій)» розкривається зміст проривних технологій як явища, що відкриває новий цикл розвитку продуктивних сил та істотно впливає на різні сторони життя суспільства. Показуються базові проривні технології, що визначили зміну соціально-економічних формацій у процесі розвитку людської цивілізації: від первісного й аграрного суспільств до індустріальної та постіндустріальної формацій.

Описуються базові проривні технології сучасного етапу розвитку суспільства: штучний інтелект, Інтернет речей, адитивні технології з використанням 3D-принтера, віртуальна і доповнена реальність, нові матеріали, «хмарні» технології та ін. Аналізуються можливі позитивні й негативні ефекти впровадження згаданих проривних технологій. 

 


Bezumtsi

Навчальний посібник «Дослідження грошово-кредитного ринку» містить лекції, питання для самоперевірки, тестові та практичні завдання з трьох тем: «Фінансовий моніторинг на фінансовому ринку», «Грошово-кредитний ринок», «Валютний ринок».

Рекомендований для студентів економічних спеціальностей закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації.

 

 

 

 

 


 

Bezumtsi

У монографії «Моделювання загроз втрати суспільної довіри до фінансового сектору країни» репрезентовані теоретико-методологічне узагальнення та удосконалення сучасних підходів до моделювання суспільної довіри до фінансового сектору країни, зокрема загроз втрати довіри на системному, інституційному та особистісному рівнях і наслідків втрати для розвитку реального та фінансового секторів економіки.

Видання рекомендовано для фахівців у галузі економіки та менеджменту, для студентів та аспірантів економічних спеціальностей, а також науковців і викладачів вищих навчальних закладів.

 

 

 

 


 

Bezumtsi

Посібник «Соціально-професійна мапа праценадлишкових територій Сумської області» підготовлений у рамках виконання проекту, що реалізується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

В основу покладено результати аналітичних та соціологічних досліджень, спрямованих на вивчення соціальних, інфраструктурних, інформаційних "точок зростання" усередині територіальних громад. Надані матеріали забезпечують громади та органи влади на місцях об’єктивною інформацією щодо реального стану справ та перспектив, а також сприятимуть пошуку та розширенню можливостей для росту й активізації людського потенціалу, окреслюючи тим самим подальші перспективи соціально-економічного зростання праценадлишкових регіонів, підвищення рівня життя та мінімізації відтоку кваліфікованої робочої сили.

 

 

 

 


Bezumtsi

Монографія «Комплексний портрет працездатного населення праценадлишкових територій Сумської області: соціальні аспекти» підготовлена в рамках виконання проєкту за фінансової підтримки Європейського Союзу.

В основу видання покладено результати соціологічних досліджень, спрямованих на вивчення соціальних аспектів, які характеризують працездатне населення регіону, зумовлюють структуру безробіття та міграцію, стримують реалізацію потенціалу людини за місцем проживання і можуть бути основою для пошуку можливих соціальних, інфраструктурних, інформаційних «точок зростання» всередині територіальних громад.

 

 

 

 


Bezumtsi

«Зібрання творів» Б.Д. Грінченка (1863–1910) приурочене до 150-літнього ювілею від дня його народження.

Розпочинають багатотомник дві книги "Педагогічної спадщини" Б. Грінченка. Перша з них складається з трьох розділів, у яких у хронологічному порядку подано статті, що вийшли друком у галицьких часописах, "Земському збірнику Чернігівської губернії" та російській пресі. Матеріали дають уявлення про стан української освіти в кінці ХІХ – першому десятилітті ХХ ст. У публікаціях порушуються питання розвитку української мови, навчання і національного виховання в українських школах, характеризується становище тогочасного вчителя.

Друга книга складається з трьох розділів, у яких подано статті, що вийшли друком у російській пресі, газетах "Громадська Думка", "Рада" та журналі "Нова Громада", а також рецензії на різні видання. Матеріали дають уявлення про стан української освіти в першому десятилітті ХХ ст. У публікаціях порушуються питання розвитку української мови, освіти, культури, національного виховання в українських школах, характеризується становище тогочасного вчителя.

 


Bezumtsi

У 2019 році Сумський державний педагогічний університет імені А. C. Макаренка відсвяткував свій 95-річний ювілей. За цей невеликий в історичному сенсі проміжок часу заклад вищої освіти зробив кілька потужних кроків вперед, кардинально змінив свій статус, справив помітний вплив на формування історії та інфраструктури обласного центру, дав місту над Пслом, регіонам Сумщини й України кілька десятків тисяч висококваліфікованих фахівців освітянської справи. Більш детально – у книзі «Макаренківська alma mater».

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Навчальний посібник «Наукове писемне мовлення у вищій школі (практичні поради)» містить поради, взяті з німецькомовних джерел (університетських сайтів, інтернет-порталів та підручників з академічного письма), як організувати наукову роботу студентів, аспірантів та вправно писати академічні тексти.

Видання має прикладне спрямування: читач довідається про принципи вибору теми наукової роботи, методи пошуку та опрацювання літератури, дізнається, як запобігти плагіату, правильно цитувати, а також про сучасні тенденції наукового стилю мовлення, процедуру підготовки наукових статей для іноземних видань і заявок для участі в зарубіжних наукових конференціях. У посібнику подані питання для самоконтролю, вправи, за допомогою яких можна на практиці закріпити розглянутий матеріал, та ключі відповідей.

Рекомендований для магістрів та аспірантів усіх спеціальностей, які хочуть розумітися на європейських вимогах до якісних наукових текстів і друкуватися в зарубіжних виданнях.

 

 

 

Bezumtsi

Метою створення посібника «Цивільно-процесуальне право України» було систематизувати і стисло викласти інформацію з теоретичних питань цивільного процесуального права України, що передбачені програмою кваліфікаційного іспиту для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Посібник може бути корисним для студентів, які навчаються за напрямком підготовки «Право», практикуючих юристів та всіх, хто цікавиться цивільним процесуальним правом України. Посібник укладено відповідно до останніх змін у законодавстві. 

 

 


Bezumtsi

Практикум «Права людини в сфері охорони здоров`я» містить необхідний матеріал для підготовки до практичних занять: перелік питань, які можуть бути рекомендовані до обговорення; перелік нормативних актів; методичні рекомендації до конкретних тем; завдання (казуси тощо) для розвитку навичок застосування нормативно-правових актів та їх тлумачення; матеріали наукової та методичної літератури, тести і контрольні запитання. Розроблявся як універсальний збірник матеріалів для практичних занять із прав людини у сфері охорони здоров`я. Для студентів, викладачів та аспірантів (інтернів) юридичних і медичних вузів.

Буде корисним для викладачів вищих юридичних і медичних закладів і студентів будь-яких форм навчання за спеціальностями «Правознавство», «Лікувальна справа», «Стоматологія».

 
Bezumtsi

У навчальному посібнику «Право інтелектуальної власності» містяться матеріали, що відповідають вимогам навчальної дисципліни «Право інтелектуальної власності»: зміст навчальної дисципліни за темами лекцій та практичних занять, стислий зміст лекцій для успішної підготовки до семінарських занять, завдання до самостійної роботи, теми для самостійного опрацювання, перелік нормативно-правових актів, роз’яснень, рекомендацій та узагальнень судової практики з питань інтелектуальної власності, перелік основної навчальної та навчально-методичної літератури рекомендованої для ознайомлення під час вивчення курсу, питання для перевірки знань з курсу права інтелектуальної власності. Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів та наукових установ, аспірантів, здобувачів, а також всіх, хто цікавиться питаннями правової охорони інтелектуальної власності. 


Bezumtsi

У практикумі «Господарське право» щодо кожної із 54 тем навчальної дисципліни викладено тези лекцій, завдання для практичних занять, завдання для самостійної та індивідуальної роботи, переліки основних нормативно-правових актів, основної та додаткової літератури, покажчик ключових слів. Навчальне видання також містить робочу програму навчальної дисципліни «Господарське право», перелік рекомендованих підручників та навчальних посібників, науково-практичних коментарів Господарського кодексу України, які склали основу для підготовки цієї книги. Матеріал практикуму спрямований на опанування курсу господарського права, набуття відповідних знань, формування умінь і навичок, їх систематизацію та узагальнення, перевірку якості їх засвоєння. Матеріал підготовлено станом на 1 серпня 2017 р. Для студентів та аспірантів юридичних та економічних спеціальностей, викладачів господарського права й інших навчальних дисциплін господарсько-правового спрямування, юристів-практиків, підприємців і інших фахівців. 


Bezumtsi

Підручник «Право соціального забезпечення» підготовлено відповідно до вимог державного освітнього стандарту колективом науково-педагогічних працівників кафедри трудового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Викладено основні положення соціального забезпечення в Україні, розглянуто актуальні питання законодавства у цій сфері.

Нормативний матеріал подано станом на 1 грудня 2018 р. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних закладів вищої освіти та юридичних факультетів, а також усіх, хто цікавиться питаннями соціального забезпечення в Україні.

 

 

 

 


Bezumtsi

Посібник «Оподаткування доходів фізичних осіб. Правове регулювання» є шостим виданням податкових студій юридичної компанії Jurimex та висвітлює питання правового регулювання оподаткування доходів фізичних осіб. У виданні проаналізовано особливості оподаткування різних видів доходів, які людина може отримувати впродовж свого життя. Досліджено оподаткування доходів самозайнятих осіб як на загальній, так і на спрощеній системах оподаткування. Автори також приділили увагу єдиному соціальному внеску, дослідивши історію платежу та особливості правового регулювання порядку його нарахування та сплати. Видання підготовлено за підтримки Національної школи суддів України та призначено для юристів, економістів, працівників фіскальної служби, студентів, аспірантів, а також читачів, що цікавляться проблемами правового регулювання оподаткування доходів фізичних осіб та адміністрування ЄСВ.

 

 

 

 


Bezumtsi

В другому виданні науково-практичного посібника «Прямі реальні податки. Правова сутність та адміністрування» розглядаються як загальнотеоретичні проблеми прямого реального оподаткування, так і практичні питання виконання податкового обов’язку з урахування останніх змін до Податкового кодексу України. В посібнику розкривається правова природа прямих реальних податків, історія їх становлення в загальносвітовому масштабі та на території сучасної України, іноземний досвід застосування, детально проаналізовано сучасний стан законодавчого регулювання податку на майно та всіх його складових – плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку.

Посібник розраховано на практикуючих юристів, викладачів та студентів юридичних та економічних учбових закладів.

 

 


Bezumtsi

Навчальний посібник «Кримінально-виконавче право України» підготовлений з урахуванням змін та доповнень чинного законодавства. У посібнику розглянуто історію становлення вітчизняного кримінально-виконавчого законодавства, структуру та принципи діяльності кримінально-виконавчої системи держави, практичні аспекти виконання кримінальних покарань.

Розрахована на студентів та викладачів вищих юридичних навчальних закладів, практичних працівників кримінально-виконавчої системи держави та усіх читачів, які цікавляться зазначеною тематикою. 


Bezumtsi

Розміщені у посібнику «Зразки документів з публічного права (кримінальне право та процес, адміністративне право та процес)» зразки документів будуть корисними для студентів, які навчаються за напрямком підготовки «Право», і опановують такі публічно-правові дисципліни як кримінальне право і процес та адміністративне право і процес. Також посібник буде корисним для осіб, які готуються до складання кваліфікаційного іспиту для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і стане у нагоді всім, хто цікавиться правом. Запропоновані зразки підготовлено з урахуванням останніх змін у законодавстві України.

 

 

 

 


Bezumtsi

Матеріал у навчальному посібнику «Основи медичного права. Альбом схем» подано відповідно до змісту програми навчальної дисципліни «Медичне право України» для підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти кваліфікаційно-освітнього рівня «Магістр медицини», кваліфікаційного профілю «Лікар», галузі знань 22 «Охорона здоров’я», спеціальності 222 «Медицина». Навчальний посібник розрахований також на студентів, які здобувають кваліфікаційно-освітній рівень «Магістр стоматології» кваліфікаційного профілю «Лікар-стоматолог» спеціальності 221 «Стоматологія», студентів за напрямом підготовки «Право», спеціальності «Правознавство», аспірантів (інтернів) та викладачів вказаних спеціальностей вищих навчальних закладів і факультетів. Видання може бути корисним організаторам охорони здоров’я, керівникам медичних закладів та установ, практикуючим лікарям, середньому медичному персоналу, керівникам та працівникам практичної фармації, а також всім, хто цікавитеся питаннями медичного та фармацевтичного права.

 

 


Bezumtsi

Матеріал у навчальному посібнику «Основи фармацевтичного права. Альбом схем» подано відповідно до змісту навчальної програми дисципліни «Фармацевтичне право та законодавство» для студентів фармацевтичних та медичних факультетів ВНЗ 4 рівня акредитації, фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти, інтернів та слухачів курсів післядипломної освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я» спеціальності 226 «Фармація». Навчальний посібник розрахований також на студентів, які навчаються за спеціальностями «Стоматологія», «Правознавство», аспірантів (інтернів) та викладачів вказаних спеціальностей вищих навчальних закладів і факультетів.

Видання може бути корисним керівникам та працівникам практичної фармації, організаторам охорони здоров’я, керівникам медичних закладів та установ, практикуючим лікарям, середньому медичному персоналу, а також всім, хто цікавиться питаннями фармацевтичного права.

 


Bezumtsi

«Ген справедливості» – збірка на основі матеріалів 112 інтерв’ю авторської радіопрограми правозахисниці та адвокатки Лариси Денисенко "Ген справедливості" та 28 інтерв’ю у межах програми "Протидія насильству в сім’ї", які виходили впродовж березня 2015 – вересня 2018 рр. на Громадському радіо.

Програми розповідають про діяльність системи безоплатної правової допомоги в Україні, зокрема про історії захисту прав та представництва інтересів вразливих груп населення, успішну юридичну практику у справах та спорах з найбільш актуальних правових проблем в Україні впродовж останніх років (окремі серії інтерв’ю присвячені правовим питанням внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та учасників антитерористичної операції (АТО), а також – про проблему домашнього та гендерно обумовленого насильства: як протидіяти цьому явищу та допомагати постраждалим.

 

 


Bezumtsi

У монографії «Цифрові активи та їх економіко-правове регулювання у світлі розвитку технології блокчейн» розглянуті питання сутності та призначення цифрових активів як фундаментального економіко-правового феномена, поява і використання якого стало можливим завдяки розвитку технології розподіленого реєстру (блокчейна) у відповідь на глобальну цифровизацию соціально-економічної системи.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У монографії «Проблеми та перспективи розвитку державного управління в умовах реформування» розглянуто особливості та перспективи реформування системи державного управління в Україні, розвинуто теоретичні положення та розроблено науково-методичні й практичні рекомендації щодо удосконалення механізмів публічного управління та ефективної соціалізації державної політики. Представлено зарубіжний досвід впровадження адміністративних реформ щодо збалансованого розвитку громадянського суспільства у політичній та соціально-економічній сферах. Визначено інноваційні підходи до формування умов сталого розвитку територіальних громад. Монографія розрахована на вчених, аспірантів та магістрантів, які досліджують вищезазначені проблеми з наукового напряму «Публічне управління та адміністрування».

 

 


Bezumtsi

Автори монографії «Інтерпретації російсько-українського конфлікту в західних наукових і експертно-аналітичних працях» проаналізували понад тисячу наукових та аналітичних праць щодо російсько-українського конфлікту, виданих у Сполучених Штатах Америки, Великій Британії, Німеччині, Франції, Італії, Греції та Польщі у 2014-2019 роках.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексне дослідження стану становлення екологічної політики США, який тривав з кінця ХІХ ст. до Другої світової війни. Розглянуто чинники зростання інтересу американського суспільства до охорони природних ресурсів, підґрунтя та засади урядової діяльності в цій царині.

Монографія «Екологічна політика США. Епоха становлення» адресована науковцям, викладачам навчальних закладів, політикам, студентам, та всім тим, хто цікавиться екологічною історією та історією Сполучених Штатів Америки і прагне зробити свій внесок у покращення екологічної політики України.

 

 

 


Bezumtsi

Навчальний посібник «Екологічна біотехнологія: принципи створення біотехнологічних виробництв» адресовано студентам-екологам, які вивчають технології захисту довкілля. Метою посібника є одержання студентами нових знань щодо основ розроблення біотехнологічних процесів захисту довкілля та біохімічного перероблення відходів, типових завдань, методів реалізації біотехнологічних виробництв екологічного спрямування в різних галузях промисловості та сільському господарстві. Також цей посібник спрямований на освоєння методів розрахунків апаратного оснащення екологічних біотехнологій. Навчальний посібник призначений для студентів-екологів закладів вищої освіти.

 

 

 

 


Bezumtsi

Пiдручник «Комплексний аналіз» написано вiдповiдно до дiючої програми курсу теорiї функцiй однiєї комплексної змiнної для студентiв математичних i фiзичних спецiальностей класичних унiверситетiв України. Вiн складається з теоретичної частини та вправ. Пiдручник буде корисний також студентам природничих i технiчних спецiальностей ЗВО, аспiрантам та науковцям.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Книга «Логистическая кривая» посвящена логистической кривой – одной из семейства кривых S-образной формы.
Показано, что из себя представляет логистическая кривая и как она может быть использована для анализа и моделирования процессов развития различной природы. Излагается история появления логистической кривой.
Приведены примеры кривой для моделирования процессов роста и для оценок потерь численности народонаселения.
Может быть полезна демографам, историкам, экономистам, студентам и преподавателям.

 

 

 


Bezumtsi

У підручнику «Четвертинна геологія» висвітлено основи четвертинної геології, її зміст і методологічні підходи, теоретичні та прикладні завдання, а також історію досліджень четвертинного періоду. Детально досліджено принципи побудови стратиграфічних шкал загалом і стратиграфічної шкали четвертинних відкладів України зокрема.

 

 

 

Bezumtsi

Навчальний посібник «Паліативна та хоспісна допомога хворим на туберкульоз» створено на основі типової наскрізної навчаль­ної програми з питань паліативної та хоспісної допомоги за спеціальнос­тями «Лікувальна справа» та «Педіатрія» з метою підготовки майбутніх лікарів на принципах наскрізного формування інтегральних знань у ме­жах тих предметів, які викладаються в медичних навчальних закладах. У ньому акцентовано увагу на паліативно-хоспісній допомозі хворим на ту­беркульоз та розвитку необхідних знань і навичок у лікарів щодо підходів і методів надання мультидисциплінарної паліативно-хоспісної допомоги цим пацієнтам, особливо в термінальний період життя.

Для студентів вищих навчальних медичних закладів та лікарів-інтернів за спеціальностями «Фтизіатрія», «Загальна практика — сімейна медицина», «Внутрішні хвороби», «Інфекційні хвороби».

 

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Тропічні хвороби» викладено сучасні уявлення про найпоширеніші інфекційні та паразитарні хвороби, які трапляються в країнах із тропічним і субтропічним кліматом. Наведено їх визначення, етіологію, епідеміологію, патогенез, клінічні прояви, ускладнення, діагностику та диференціальну діагностику, лікування, профілактику. Також висвітлено теми, які виносять на самостійне позааудиторне опрацювання. Особливу увагу приділено питанням загальної патології тропіків, зокрема впливу факторів навколишнього середовища на організм людини, специфіці роботи лікаря в тропічних країнах, медичному значенню членистоногих. У посібнику використано матеріали та рекомендації ВООЗ, дані вітчизняних і зарубіжних публікацій провідних фахівців, клінічні протоколи надання медичної допомоги МОЗ України. Поданий матеріал викладено на сучасному науковому рівні, адаптовано до нових навчальних програм.

Для студентів медичних закладів вищої освіти, лікарів-інтернів, курсантів інститутів післядипломної освіти, практичних лікарів.

 


Bezumtsi

The study «Means of Protecting the Body from the Effects of Ionizing Radiation» guide is committed to providing current information about the human body protection against acute and chronic ionizing radiation. The study guide concerns the issues on applying radioprotective chemical agents and natural food items to increase the body resistance against the ionizing radiation in the unfavourable environment as well as in the course of radiation therapy. Special attention is paid to the novel conception of radiation protection nutrition. This study guide is designed in accordance with the Curriculum of Radiation Medicine and Radiology to meet the academic, professional needs of medical interns and medical residents of higher medical establishments. It is intended for use by delivering the course of Radiation Medicine and Radiology to medical students.

 

 

 


Bezumtsi

This manual «Essentials of pathology» was written in conformance with the training program in Pathomorphology for the higher educational establishment and based on European credit-transfer system principles.

 

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У монографії «Історія служби крові» розглядається історія виробничої та клінічної трансфузіології. Висвітлюються питання перших згадок про ці науки та супутні матеріали у світі та Україні. Аналізується історія служби крові за регіонами України та майбутнє служби крові.

 

 

 

 

 

 


Bezumtsi

The monograph «Pathological biomineralization of soft tissue» presents the results of the study of pathological soft tissue biomineralization in atherosclerosis, dystrophy, inflammation, benign and malignant tumour growth on the example of atherosclerosis of the aorta and aortic valves, papillary and follicular thyroid cancer, benign prostatic hyperplasia, diseases of the gallbladder, pancreas, salivary and breast glands, eyes. The publication is intended for researchers of medical, biological and natural sciences, biophysics specialists, pathologists, oncologists, radiologists, surgeons, as well as for clinical residents, interns and senior students of medical universities.

 

 

 

 


Bezumtsi

У монографії «Оздоровчі технології пілатесу в професійно-прикладній фізичній підготовці студентів закладів вищої освіти» розглянуті загальна характеристика сучасних фітнес-технологій, структура й зміст навчальних і самостійних занять на основі програм та принципів оздоровчого фітнесу. Висвітлені особливості застосування системи пілатесу в процесі фізичного виховання й професійно-прикладної фізичної підготовки.

Видання рекомендоване студентам закладів вищої освіти всіх напрямів підготовки, тренерам і фахівцям у галузі фізичного виховання та спорту.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

В книге «Разработка приложений для продуктов Autodesk» рассмотрены различные технологии создания API, которые используются в 4-х наиболее популярных Autodesk продуктах: AutoCAD, Inventor, Fusion и Revit.

Для закрепления теоретических знаний и приобретения навыков создания API приложений читателю предлагается ознакомиться с примерами программ и модифицировать их в соответствии с заданием.

  

 

 


Bezumtsi

Монографію «Розподілене подання векторних даних на основі випадкових проекцій» присвячено методам і алгоритмам перетворення початкових векторних даних у розподілені векторні подання. Розглянуто методи без навчання, які використовують випадкові проекції (random projection). Отримані розподілені векторні подання можуть застосовуватися як для швидкого оцінювання деяких мір схожості/відстані між векторами великої розмірності (скалярний добуток, евклідова відстань тощо), так і в інших завданнях, які використовують операції з векторами (пошук за схожістю, машинне навчання тощо). Проаналізовано як класичні методи і алгоритми, так і такі, що здобули популярність нещодавно, включаючи результати власних досліджень.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Збірник «Застосування Сухопутних військ Збройних Сил України у конфліктах сучасності» містить тези доповідей науково-практичної конференції, які висвітлюють теоретичні та практичні результати наукових досліджень і розробок, виконаних науковими працівниками науково-дослідних установ Збройних Сил України та інших відомств, викладачами вищих військових навчальних закладів.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Підконтрольна експлуатація обладнання насосних станцій» розглянуті питання, що виникають під час експлуатації насосних установок та насосних станцій різного призначення. Зазначені можливі несправності, що можуть бути виявлені під час роботи насосів, їх причини та способи усунення, а також заходи з покращання експлуатації насосів і насосних установок. Наведені дані стосовно матеріалів, пристроїв та обладнання, використовувані під час експлуатації насосів. Розглянуто питання щодо розрахунку режимів роботи та основних параметрів лопатевих насосів і побудування їх робочих характеристик.

 

 

 

 


 

Bezumtsi

Підручник «Стрілецька зброя та вогнева підготовка» містить рекомендації щодо вивчення озброєння підрозділів, його практичного застосування під час навчання студентів за програмою підготовки офіцерів запасу для наземної артилерії РВ і А Сухопутних військ. У виданні врахований досвід науково-педагогічних працівни-ків кафедри військової підготовки СумДУ, військової практики. Книга актуальна для опрацювання під час навчання й службової діяльності. 

 

 


Bezumtsi

Підручник «Організація та методика роботи з особовим складом» розкриває широкий спектр напрямків та шляхів вирішення питань щодо організації і методики роботи з особовим складом, його психологічної підготовки, виховної роботи та військової дисципліни, що проводяться командирами всіх рівнів управління в повсякденній діяльності. Рекомендації із зазначених питань розроблені на основі багаторічного досвіду професорсько-викладацького складу кафедри військової підготовки та командирів артилерійських підрозділів (частин). 

 

 


Bezumtsi

Підручник «Основи бойової роботи старшого офіцера батареї» відповідає змісту навчальних модулів "Бойова робота", "Бойове застосування артилерійських підрозділів" для студентів, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу РВ і А.

У підручнику викладені основи, зміст та порядок роботи старшого офіцера батареї з організації й ведення бойової роботи на вогневій позиції, а саме: під час вибору, підготовки, зайняття і залишення вогневої позиції, наведені правила подавання та виконання команд для підготовки і ведення вогню, а також документи, які розробляють і ведуть на вогневій позиції.

 

  

 

 


Bezumtsi

У навчальному посібнику «Конструкції елементів пневмоагрегатів» подані загальні відомості про пневматичні пристрої і системи, а також розглянуті питання виробництва стиснутого повітря в компресорах з описом їх принципу дії й конструкції. Особливу увагу в посібнику приділено різним видам пневмодвигунів, їх принципу дії, конструкції, позначенню на принципових схемах. Не залишилися поза увагою пристрої з регулювання подачі, очищення, осушування і транспортування стиснутого повітря, а також безпеки експлуатації пневматичних ліній. У посібнику наведений цілісний і сучасний огляд технології отримання і використання стиснутого повітря в пневмопристроях, що є частинами виконавчих, підсилювальних і передавальних елементів у системах автоматизованого керування та регулювання.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

У посібнику «Історія південних і західних слов'ян від найдавніших часів до кінця ХVІІІ століття» висвітлено історію становлення та розвитку південної та західної гілок слов'ян у середньовіччя та ранній новий час. Показано особливості політичної, соціально-економічної та етнокультурної історії поляків, чехів, сербів, хорватів, словенців, болгар та вкорінення традиційних суспільних структур, що визначило поступове перетворення регіону Центрально-Східної Європи на периферію європейського Заходу. З огляду на виняткове географічне розташування та можливість акумулювати кращі надбання Заходу і Сходу особливу увагу приділено процесам державотворення, ролі слов'янських держав на міжнародній арені, внеску слов'янських народів до скарбниці європейської та світової культури.

 

 

 

 


 

Bezumtsi

У навчально-методичному посібнику «Історія України» висвітлюються події вітчизняної історії з найдавніших часів і донині з урахуванням сучасних досягнень історичної науки. Лекційний матеріал поданий у компактному, лаконічному викладі, легкому для сприйняття. Водночас історичні події висвітлено у науково-конкретній формі, розширено та конкретизовано аналіз окремих подій та фактів. Велика увага приділяється сучасним політичним, економічним, духовним процесам і тенденціям. Важливою складовою методичної частини є рекомендації до семінарських занять, завдання для самостійної роботи студентів, рекомендації до підготовки рефератів та їх тематика, контрольні питання та тестові завдання, список рекомендованої літератури, історична хронологія, термінологічний словник.

 

 

 

 


 

Bezumtsi

Видання «Допоміжні історичні дисципліни: геральдика, фалеристика» розраховане на спеціалістів і керівників організацій, працівників управління культури, установ місцевого самоврядування, викладачів і студентів закладів культури, художніх і художньо-педагогічних факультетів вищих навчальних закладів, аспірантів, художників-оформлювачів, живописців і графіків, дизайнерів, архітекторів, а також для культурологів та істориків мистецтва, всіх зацікавлених проблемами геральдичної спадщини минулого й реалізації здобутків геральдики на сучасному етапі.

 

 

  


 

Bezumtsi

«Історія Литви кожному» — перше популярне видання з історії Литовської держави в Україні! Сучасне трактування історії Литви — спільна праця чотирьох провідних істориків, відомих науковців. «Литва була й усе ще є віссю світу не лише для литовців, але й для широкого загалу,... Литва стала одним із суттєвих символів свободи. Литва перша кинула виклик ще одному ешелонові колоніалізму й імперіалізму, перша вирвалася з комуністичної цитаделі, а це, згідно з істориком Е. Ґудавічусом, стало "не черговою цеглиною будівлі оксамитових революцій, а її центральною колоною"».

 

 

 

 


Bezumtsi

Книга «Війна і міф» розповідає про виникнення міфів та їх роль у сучасному суспільстві на прикладі Другої світової війни. Це книга-дискусія, що розвіює міфи, створені Радянським Союзом для пропаганди у воєнні та повоєнні роки.

Варто відзначити той беззаперечний факт, що до написання цієї книги долучилася ціла плеяда відомих вітчизняних істориків сьогодення. Книга проілюстрована численними документальними ілюстраціями, що є безперечною запорукою історичної достовірності цього видання. Список джерел, якими автори послуговувалися під час роботи над цим виданням, відверто вражає.

  


 

Bezumtsi

Автори книги «Ми створювали Місто для людей», безпосередні учасники розбудови м. Суми, діляться спогадами про те, як спільними зусиллями влади і сумчан колись мало чим відоме загалу повітове містечко за два дисятиріччя перетворилося в сучасний обласний центр з унікальними житловими мікрорайонами, закладами освіти, медицини, культури тощо. Далекі 70-і роки і справді позначились великою кількістю споруд найрізноманітнішого призначення, більшість яких і сьогодні є окрасою міста над Пслом.

 

 

 

 

 

 

  

Bezumtsi

«Життя Пі» – роман-притча, який розповідає історію Пі, сина власника одного індійського зоопарку. Волею долі він, разом із сім’єю, змушений емігрувати до Канади. Під час мандрівки їхній корабель зазнає аварії, і хлопець опиняється в рятувальному човні: сам на сам із тигром, гієною, мавпою та зеброю. Що ж чекає на них попереду? Це непроста історія про віру, випробування долі, боротьбу за виживання, пошуки Бога та про найпотаємніші закутки людської душі.

 

 

 

 

  

 


Bezumtsi

Багатьом із нас про В’єтнам майже нічого не відомо — хіба що ми знаємо кілька в’єтнамських ресторанів, де смачно готують, або ж бачили американські фільми про нескінченну криваву війну. Але ХТО вони — головні герої цього маловідомого конфлікту? Кім Тхюї — одна з цих "людей із човна", які втекли з пекла, щоб знайти порятунок в іншому білому краї. І невеличкими оповідями, історійками, афоризмами вона помалу малює образ квебекської пані з в’єтнамським акцентом, якій вдалося (чи, радше, яка мусила) пристосуватися до вторгнення комуністів, вижити у переповненому таборі для біженців, навчитися західному способу життя і, зрештою, звикнути до материнства. Через поетичність і гумор читати книжку «RU» — суцільне задоволення.

 

 

 

  

 


Bezumtsi

Колись його бібліотека знала ліпші часи. Монт-Сен-Мішель був відомий як місто книжок. День у день, Монт-Сен-Мішель протистояв паводкам. Фортеця посеред моря, яка бореться, захищає мову, знання, інтелект. Саме тут, серед сірих стін абатства, у XV столітті знайшов притулок художник, якому не дає спокою пам'ять про жінку, яку він кохав. Саме там, між небом і морем, п'ятсот років по тому з'являється романіст, який у постійному пошуку країни книжок. Вони зустрінуться на сторінках записника, забутого під дощем. Водночас роман і творчі нотатки, «Книжкова обитель» складає шану книжкам і тим, хто їх створює. 

 

 

 

 


Bezumtsi

Григорий Канович – русский и литовский писатель, переводчик, драматург. Им написано более десяти романов, которые образуют своеобразную сагу, посвященную судьбе восточно-европейского еврейства с начала девятнадцатого века и до наших дней. Канович пишет о судьбе еврейского народа, о его взаимоотношениях с литовской и русской культурой. При всех явных различиях между историческими и автобиографическими произведениями, их объединяет общая проблематика, включающая темы морального выбора, памяти и положения человека во времени. В пятитомник «Избранных сочинений» вошли лучшие произведения писателя.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Від Яруги до Драконячих гір мандрує один з останніх відьмаків – Ґеральт із Рівії. Він зустрічає людей та істот, які чимось дуже нагадують персонажів відомих казок, і намагається зрозуміти, чи залишилося в ньому самому хоч щось від людини. А може, він – тільки додаток до двох своїх мечів: звичайного залізного та відьмачого, з карбованим руків’ям та срібним клинком, який колись стане для нього мечем призначення… «Відьмак. Останнє бажання» — перша книга з фентезійного циклу «Відьмак» польського письменника-фантаста Анджея Сапковського.

 

 

 

 


Bezumtsi

Тепер Ґеральт знає, що таке кохання, знає, що він здатен на людські почуття і на найбільшу самопожертву… У його житті з’являється маленька зеленоока Цірі. На королівства, які століттями воювали лише за перенесення межових знаків, нападає страшний ворог із-за південних гір. І відьмаку все одно: чия ллється кров – людей, дріад чи ельфів… Характер Геральта розкривається з кожною сторінкою книги «Відьмак. Меч призначення», він постає перед складним вибором і долає багато випробувань.

 

 

 

 


Bezumtsi

Роман є третьою частиною «відьмацької» серії, однієї з найвидатніших у фентезі-літературі загалом. Ви насолодитесь фірмовим стилем пана Сапковського і зустрінетесь з улюбленими персонажами — відьмаком Ґеральтом, Йеннефер, Любистком (Яскором), а також познайомитесь з новими. «Відьмак. Кров ельфів» — переломна книга циклу, бо у ній автор відходить від формату оповідань та стилізації тексту під казки.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Дія детективного роману «Темні таємниці» відбувається в наш час на Волині, в глибинці, де живуть дивні люди й з чужаками відбуваються дивні речі.

Піщане — селище з поганою славою. А все тому, що в його околицях вже давно зникають люди, і найчастіше — молоді. Одного разу поліція знаходить там само тіло 26-річного Євгена. Це шокує Ольгу, адже Євген був хлопцем її доньки Яни, з ним вона втекла з дому. Ольга відчуває, що донька в небезпеці, та поліція не квапиться шукати дівчину. Тому Ольга звертається до колишнього правоохоронця Вадима Чотара. Його вже давно цікавлять дивні події, що відбуваються поблизу Піщаного, особливо в зачиненому старому пансіонаті… Ольга і Вадим заглиблюються у пошуки Яни, але хтось навмисне збиває їх зі сліду. Той, хто боїться, що вони розкриють усі темні таємниці Піщаного…

 

 


Bezumtsi

Когда-то своим актерским талантом и красотой Вивьен покорила Голливуд. В лице очаровательного Джио Моретти она обрела любовь, после чего пара переехала в старинный родовой замок. Сказка, о которой мечтает каждая женщина, стала явью. Но те дни канули в прошлое, блеск славы потускнел, а пламя любви угасло… Страшное событие, произошедшее в замке, разрушило счастье Вивьен. Теперь она живет в одиночестве в старинном особняке Барбароссы, храня его секреты. Но в жизни героини появляется молодая горничная Люси. И загадка Вивьен может быть разгадана. Сможет ли она сохранить семейную тайну? А может, наконец-то пришло время избавиться от бремени прошлого?...

«Тайна старого фонтана» – роман-прорыв, получивший немало положительных отзывов и нашедший отклик в сердцах миллионов читателей по всему миру.

 

 

 

 


Bezumtsi

Споживацьке суспільство обтяжує велику кількість людей у світі. Але мало хто відважується кинути йому виклик. А головний герой «Бійцівського клубу» спробував кардинально змінити своє життя та отримати первісну свободу. Саме під час жорстокого бою він відчуває себе вільним. Роман після появи у 1996 році став культовим для «руйнівників цивілізації». 

 

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Україна, Чернігів, повоєнні роки. Вбито молоду жінку Лілю Воробейчик. Слідство доручено працівнику міліції Михайлу Цупкому. Убивцю, нібито, знайдено, справу закрито, а Цупкий усе веде й веде нескінченне розслідування, грузнучи в переплетіннях доль, і складається враження, що злочин розслідує сам себе. Те, з чим стикається дізнавач, здається йому майже містичною пригодою. Неймовірною і смертельно небезпечною.

Книгу «Дізнавач» критика одностайно визнала найкращим із романів останніх десятиліть про повоєнну епоху і єдиним детективом за багато років, що створений за канонами жанру.

 

 

 

 


Bezumtsi

Олеся прокидається зранку у ванній кімнаті на підлозі в калюжі води. Дівчина не пам’ятає, що сталося. Її мучать нічні кошмари, в яких вона тікає від страхітливих монстрів у лісі. Студент п’ятого курсу медуніверситету Максим приходить працевлаштовуватися на фармацевтичну фірму «Конвалія» і дізнається, що вранці на складі знайшли повішеним керівника зміни Олексія, його колишнього найкращого друга. Максим не вірить у самогубство Олексія й починає власне розслідування, не підозрюючи, до яких моторошних відкриттів воно приведе. Чому Максим панічно боїться лісу? Від кого тікає у снах Олеся? Зворушлива життєва історія, яка тримає в напрузі до самого кінця книги «Терези».

 

 

 

 


Bezumtsi

Загадкова історія «Остання миля» продовжує розповідь про детектива Амоса Декера, з яким ви познайомилися в попередній книзі автора – «Пам'ятлівець».

Мелвін Марс відлічує останні години до страти, засуджений за вбивство власних батьків, яке сталося двадцять років тому,— і раптом отримує неочікувану відстрочку. В убивстві зізнається зовсім інша людина. Амос Декер, який нещодавно долучився до сил спецпризначення ФБР, виявляє у справі Марса несподівану схожість з власним життям: обидва колись були талановитими футболістами, чиї кар’єри нагло обірвалися; в обох брутально вбили рідних; в обох випадках в убивстві негадано зізнався незнайомець. От тільки звідки мати певність, чи правдиве це зізнання? А від цього залежить, звільниться Мелвін Марс чи отримає смертельну ін’єкцію. Однак щойно Декер починає розслідувати цю справу, зникає один із членів його команди — і стає зрозуміло, що справа значно серйозніша, ніж здавалося з першого погляду.

 

 

 

 


Bezumtsi

Когда-то Сет не ответил на любовь Джейн, потому что был увлечен ее сестрой. Сердце девушки было разбито, и она согласилась выйти замуж за другого. Брак их продлился недолго, и теперь молодая вдова — прислуга в доме родных мужа. Она мечтает вырваться из этого плена, и однажды тайком убегает на бал-маскарад, где скрывает лицо под черным домино. Там женщина встречает Сета. Красавец очарован таинственной незнакомкой и ради ее поцелуя готов забыть обо всем… Но как отыскать исчезнувшую очаровательную соблазнительницу? Разгадка на страницах романа «Одна ночь с тобой»

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua