Дайджест з енергетики

 
Україна та світ | Дайджест з енергетики | 2022

 

АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА

Атомна енергетика набагато "зеленіша", ніж сонячна та вітряна: нове дослідження. Компанія-підрядник з будівництва АЕС "Гінклі-Пойнт C" у Великій Британії замовила найдокладніший в історії звіт про вуглецевий слід атомних електростанцій.

 Як працює ядерна енергетика? Чи є радіація ризиком? Дізнайтеся різницю між ядерним поділом і синтезом, як уран підживлює процес, а також переваги та недоліки цього джерела енергії.

 Між "зеленими" та Фукусімою: чи є майбутнє в атомної енергетики. "Енергоатом" пропонує збудувати в Україні 14 блоків АЕС. Чи виправданий такий шлях для країни, яка досі переживає чорнобильську катастрофу?

 

ТЕПЛОВІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

Як вдихнути в стару вайлувату ТЕЦ нове маневрене майбутнє. В умовах високої волатильності європейського та українського енергоринків та потреби у маневрених потужностях старі зношені ТЕЦ та котельні в Україні здатні перетворитися на привабливі об'єкти для інвестування.

 

ВІДНОВЛЮВАЛЬНА ЕНЕРГЕТИКА

Через два года зеленый водород станет дешевле серого − исследование. К 2026 году так будет во всем мире, даже в нефтегазовых странах, считают авторы, учитывая не только растущую плату за выбросы, но и высокие цены на газ.

Швейцария решила к 2050 году перейти исключительно на возобновляемые источники энергии, отказавшись от нефти. Решающую роль в достижении этой цели может сыграть опережающее развитие солнечной и ветровой энергетики, но не менее важным фактором способен стать и т.н. искусственный интеллект.

 До 2030 року частка відновлюваної електроенергетики в Україні має зрости до 27%. Досягнення таких цілей передбачає проект Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 року (НПД ВЕ-2030), розроблений Держенергоефективності.

 

ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Шведський енергетичний гігант Vattenfall запропонував ринку опалення високотемпературні теплові насоси, якими пропонує замінити опалювальні котли.

Китайский производитель солнечных панелей SolarMaster Technology представил фотоэлектрическую тепловую панель (PVT), которую можно использовать для жилых и коммерческих гелиосистем.

 We've already heard about hoses that get wrapped around existing hot water pipes, using heat radiated from the pipe to heat water inside the hose. A new wrap-around device, however, uses that same pipe heat to generate electricity

   

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

До 31 березня 2022 року видавнича компанія Springer Nature  відкрила доступ до добірки «Research Highlights 2021» − зібрання найбільш вагомих наукових напрацювань минулого року з-понад 60 дослідницьких напрямів, зокрема у галузі енергетики.

Репозитарій СумДУ − знову кращий! За результатами лютневої версії 2022 р. світового рейтингу Transparent Ranking від Webometrics репозитарій СумДУ − перший серед інституційних репозитаріїв України за кількістю документів, проіндексованих Google Scholar (61 700).

 

 

Чи була корисною для Вас інформація?

  

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua