Історія і археологія

 

 
Україна та світ | Історія і археологія | 2022

 

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ 

До 31 січня 2022 р. подовжено доступ до ресурсів видавництва Bentham Science. А це понад 130 журналів, більше 800 книг, баз даних, переважно в галузях технічних, суспільних наук, фармакології та медицини.

 Бібліотека СумДУ отримала третю книгу “Історії України від діда Свирида”. Жанр книги «фольк-гісторі» пропагує науковий погляд на історію. Дві попередні є у фонді бібліотекеки

 

ІСТОРИЧНА ПРАВДА

А ви знаєте сумну долю веселого «Щедрика»?  Простий вчитель співів кладе на ноти те, що жило в народі віки. І виходить твір з дрібно розсипаним розспівом, в прадавньому колориті народного співу.

 Дякуючи їй і сьогодні у венах представників аристократичних, монарших родів Великої Британії тече кров русинська (українська). Свята Маргарита Шотландська. Англійська Троянда з українським корінням.

 

АРХЕОЛОГІЧНІ ЗНАХІДКИ

«Римське місто в Британії». Відкриття було зроблене на розкопках у районі будівництва залізниці. Як повідомляє Naked science, про наявність археологічного об'єкта в цьому районі було відомо ще в XVII столітті, але масштаб і якість знахідок перевершили всі очікування.

 Виповнюється 140 років від дня народження Івана Огієнка, якого по праву називають феноменальною й унікальною постаттю в історії України. У фондах Хмельницького обласного краєзнавчого музею зберігається унікальне видання Івана Огієнка – оригінал його праці «Українська культура. Коротка історія культурного життя українського народу».

 

МОВА НУМІЗМАТИКИ

Дивовижно, але існують народи, які поняття не мають про те, що таке гроші, і навіщо вони взагалі можуть бути потрібні. Але ми відносимося до тих, хто винайшов грошову систему і спростив взаємини між людьми. Аналоги грошей використовувалися в різні часи та проходили еволюцію – детальніше у дослідженні «Історія гривні».

 

ЕТНОГРАФІЯ

1972 рік… у таборах опинялися ті, що не були зручні для радянської авторитарної системи, ті, що хотіли вільно мислити. Але інтелектуальна спільнота почувала себе вільною навіть за колючим дротом. Різдво в таборах: як відзначали свято українські шістдесятники.

 

КРАЄЗНАВСТВО

27 січня – День пам’яті жертв Голокосту. У Сумському обласному краєзнавчому музеї експонується фотодокументальна виставка «До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту». Багато архівних документів і фото відображають трагедію єврейського народу під час нацистської окупації Сумщини.

 

Чи була корисною для Вас інформація?

  

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua