Медіадайджест

 

 

Україна та світ | Медіадайджест | 2022

 

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Нещодавно Бібліотека СумДУ отримала від авторки у подарунок нове видання “Листи до Фроди” О. Макарчук, сучасної сумської письменниці, перекладачки віршів і прози з кримськотатарської, білоруської, російської мов, лауреатки престижних літературних конкурсів. Отримана новинка – це збірка оповідань, поєднаних війною, коханням, болем та зрадою.

Пропонуємо вам добірку видань сучасних українських авторів, популярних за кордоном. Будьте у тренді та читайте популярні у всьому світі українські книги.

 

МЕДІА

«Спокусливі», «пікантні», «успішні», «легендарні»: як ЗМІ пишуть про жінок та чоловіків. Якість медіасередовища залежить від рівномірного залучення жінок та чоловіків як коментаторів/експертів, пам’ятаючи про гендерний баланс та розширюючи таким чином свою цільову аудиторію.

Медіаексперти діляться планами та порадами, які допоможуть редакціям ЗМІ подбати про безпеку та працювати у випадку надзвичайної ситуації.

 Від 16 січня друковані засоби масової інформації в Україні мають видаватися державною мовою. Вони можуть видаватися іншими мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видаються державною мовою

 

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ

У січні 2022 року ГО «Суспільство і право» розпочала реалізацію проєкту «Критичне мислення та гігієна інформації в часи пандемії та інформаційної ери». Метою проекту є підвищення рівня медіаграмотності та критичного мислення серед людей поважного віку.

Наскільки у 2021 році Україна та світ просунулися в розповсюдженні медіаграмотності та критичного мислення? Відповідають експерти у сфері медіаграмотності.

 

ЖУРНАЛІСТИКА

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів "UkrLive" і "Перший Незалежний" звернулися з відкритим листом до світової спільноти – європейських політиків, чиновників і міжнародних журналістських організацій – із проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні.

Осмислити минуле. Як писати журналісту про те, що сталося 100 років тому?

 

ПЕРЕКЛАД

Чого не знайдеш у словниках: поширені пастки перекладу. Перекладацька майстерність вимагає не лише посидючості та якісних словників, а й вміння помічати каверзні місця й гідно виплутуватися з них. Звичайно, ключову роль для цієї навички важить досвід, але про певні моменти краще бути попередженим.

 

РЕКЛАМА

Штраф до 60 тисяч: за що в Україні каратимуть роботодавців. З 8 січня 2022 року набувають чинності зміни до закону про рекламу. Тепер роботодавців штрафуватимуть, якщо вони при пошуку вакансій вказуватимуть стать працівника, якого шукають.

 

СОЦМЕРЕЖІ

Соціальна мережа Instagram дала прогноз трендів на 2022 рік. Скоріш за все, тренди задаватимуть покоління Z і міленіали, тож опитали 1200 людей віком від 13 до 24 років.

Хочете розвинути Instagram-сторінку вашого медіа чи свою власну? Читайте 10 порад, які зроблять акаунт професійним і допоможуть адаптувати матеріали під різні формати.

 Twitter оголосив, що тестує функцію фото і відеореакції на твіти, де можна буде замість публікації текстової відповіді вставити копію твіту у власне фото/відео та опублікувати його в стрічці.

 

ФЕЙКИ

  Фактчекінг можна розглядати як пропаганду медіаграмотності та критичного мислення , а ігри та віртуальних інфлюенсерів — як інструменти. Про це говорили під час дискусії «Eфективні способи фактчекінгу, використання AI в роботі журналіста та шляхи розвитку критично мислячої аудиторії».

 Організації з фактчекінгу назвали Youtube одним з основних джерел дезінформації. Особливо через ситуацію з COVID-19.

 

Чи була корисною для Вас інформація?

  

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua