Освіта
Освітній дайджест – актуальна інформація з питань вищої освіти, сучасних світових освітніх трендів та технологій, анонси заходів та подій для підвищення кваліфікації викладачів.
Періодичність: щотижня
Рубрики дайджесту:
- академічна доброчесність
- вступна кампанія
- дистанційна освіта
- новини МОН України
- освіта за кордоном
- освітні технології
- практичні поради викладачам
- рейтинги
- якість освіти
Архів випусків
Україна та світ | Освітній дайджест | 05 листопада 2024
НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ
Інформаційний бібліографічний список «Сучасна наука та вища освіта» містить перелік публікацій з е-журналів, а також книг та статей з періодичних видань, які надійшли до бібліотеки СумДУ у жовтні 2024 року.
ВИКЛИКИ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Повернути майбутнє: місія здійсненна. Станом на жовтень 2024 року кількість біженців з України з початку повномасштабного вторгнення сягнула 6 млн 750 тисяч осіб. З них за кордоном перебуває близько 450 тисяч українських студентів. Студенти-біженці адаптуються до нових реалій, зміцнюють соціальні зв’язки, інтегруються в ринок праці і майже 2/3 з них не виявляють бажання повертатися в Україну. Як же закладам вищої освіти повернути студентів в Україну? Що необхідно зробити, щоб українська молодь повернулися на батьківщину?
Співпраця університетів та громад: шлях до відновлення України. В умовах воєнних дій та руйнування інфраструктури кожна громада України шукає рішення для відновлення та зміцнення свого потенціалу. У цьому контексті проєкт Альянсу українських університетів став моделлю успішної співпраці 12 громад з шістьма провідними університетами України, що допомагає розв'язувати нагальні проблеми місцевого розвитку, надає експертну, науково-методичну підтримку та допомогу в розробці стратегій відновлення.
ЯКІСТЬ ОСВІТИ
Оновлення у порядку проведення акредитації освітніх програм у сфері вищої освіти. Нещодавно набрало чинності нове Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, яке було ухвалене на заміну аналогічному положенню, що діяло з 2019 року. Пропонуємо вашій увазі документ, що висвітлює зміни оновленого положення.
Круглий стіл «Ключові виклики у сфері розвитку Національної системи кваліфікацій та шляхи їх вирішення на законодавчому рівні з урахуванням євроінтеграційної політики». Під час роботи круглого столу було обговорено основні виклики пов’язані із запровадженням регульованих професій на рівні закону, вимог до кваліфікацій, інструментів визнання кваліфікацій, удосконалення чинної нормативно-правової бази щодо визнання часткових кваліфікацій і мікрокваліфікацій, оновлення порядку присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій, створення системи обліку інформації про присвоєння професійних кваліфікацій тощо.
ВСТУПНА КАМПАНІЯ
В Україні остаточно завершилась вступна кампанія 2024 року до закладів фахової передвищої та вищої освіти. З 1 листопада можливість створення електронних кабінетів закрита, а всі зареєстровані 2024 року е-кабінети припинили роботу й до них більше немає доступу.
Міносвіти збільшить держзамовлення в 2025 році на ряд спеціальностей. Заступник Міністра освіти України Михайло Винницький повідомив про те, що Міністерство освіти має намір збільшити фінансування для спеціальностей, у яких держава прогнозує підвищену потребу. Популярні напрями, такі як право, економіка, маркетинг та ресторанний бізнес, у майбутньому можуть отримувати значно менше державного фінансування.
Скільки студентів отримають грант на навчання у вишах. Цьогоріч близько 14–14,5 тисячі осіб отримають гранти на здобуття вищої освіти. Приблизно 10% отримувачів бюджетних місць відмовилися від них задля інших закладів, де вони отримали грант. Це означає, що надали більшу можливість обрати омріяний університет та програму.
Чи була корисною для Вас інформація?