Україна та світ | Дайджест "Медичне право" | 24 травня

Дайджест з медичного права – актуальні новини у галузі медичного права, анонси освітніх заходів та подій відповідної тематики.

Періодичність: 10 випусків на рік

Рубрики дайджесту:

  • лікарська таємниця
  • медична реформа
  • медичне законодавство
  • новини МОЗ
  • права пацієнтів
  • програма медичних гарантій
  • публікації в наукових журналах
  • судова практика

Підписка на розсилку  Підписатися на розсилку

Архів випусків

 

05'2021

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ


 

Доступ до Emerald Publishing

17 травня - 16 червня 2021 р. – доступ до колекції наукових журналів, книг, навчальних матеріалів з економіки та фінансів, маркетингу і менеджменту, освіти та охорони здоров’я британського видавництва Emerald Publishing.

Детальніше »


 

Філія бібліотеки: перезавантаження

Запрошуємо до оновленої бібліотеки СумДУ в Конгрес-центрі. До вашої уваги «гучні» і «тихі» зони, відкриті простори та відокремлені місця відпочинку, потужний WiFi, повністю відкритий фонд та усі послуги бібліотеки в одному приміщенні.

Детальніше »

 

   

ПУБЛІКАЦІЇ У НАУКОВИХ ЖУРНАЛАХ

 

Р. Филь  Правове регулювання фармацевтичної діяльності 
 
У статті розкрито зміст адміністративно-правових норм, що регулюють фармацевтичні відносини в Україні. Розглянуто види адміністративних порушень за порушення стандартів фармацевтичної галузі та висвітлено їх класифікацію.

Детальніше »


 

Г. Муляр Медична реформа: адміністративно-правовий аспект

Незалежно від етапу впровадження медичної реформи залишається чимало актуальних проблем організаційного та правового характеру. Статтю присвячено комплексному дослідженню стану нормативно-правового забезпечення сфери охорони здоров’я в Україні.

Детальніше »

 

   
ЗАКОНОДАВСТВО
 

 

Обов’язкове державне страхування лікарів скасовують новим законом
 
В Україні вирішили змінити чинний закон про обов’язкове державне страхування лікарів. Хто реалізуватиме це право, якщо держава умиває руки? І чому  з лікарняними у медиків виникне купа проблем?

Детальніше »


 

Які повноваження матиме медичний омбудсман: законопроект

В Україні може з'явитися уповноважений з медичних питань (медичний омбудсмен). На розгляд народним депутатам подано законопроект, яким пропонується запровадити роботу Уповноваженого з медичних питань.

Детальніше »

 

   

МЕДИЧНА РЕФОРМА


 

Лікарі «в шоколаді»: що передбачають медичні гарантії
 
З 1 квітня 2021 року почали діяти нові програми медичних гарантій. Як і коли змінювати умови оплати праці медпрацівників? І чи потрібно у зв’язку із цим вносити зміни до колективного та індивідуального трудових договорів?

Детальніше »


 

Ліцензія замість сертифіката:  свобода чи чергове рабство лікаря?

Ідея запровадження особистої ліцензії лікаря знову ожила. Вона зробить лікарів вільними і захищеними, а пацієнтів – упевненими в професіоналізмі останніх. Кого врятує нова назва документа і які наміри переслідує зміна його суті?

Детальніше »

 

   

ПРАВА ЛІКАРІВ ТА ПАЦІЄНТІВ


 

Захист прав лікарів: 9 питань до медичного юриста

Як навчити лікаря юридичної грамотності і захистити його на роботі чи в суді? Чого не вистачає лікарям для забезпечення своїх прав? Куди звертатись  за допомогою в конфліктних ситуаціях з пацієнтом? На всі ці питання відповість Олександр Гришаков, медичний адвокат, експерт  з медичних питань та медичної реформи.

Детальніше »


 

Лікар і пацієнт: що треба знати сторонам про свої права 

Чому між пацієнтами та лікарями виникають конфлікти? У чому тонкощі згоди на лікування та договору про надання медичних послуг? Чи може пацієнт поставити під сумнів запис лікаря у медичній документації? Про все це Українському радіо розповіла медична адвокатка Олена Бабич.

Детальніше »

 

   

СУДОВА ПРАКТИКА


 

Вакцинація смертю: справа про анафілактичний шок
 
Чи може бути лікар винним у тому, що в пацієнта стався анафілактичний шок? Звичайно, ні. Проте лікар несе моральну і кримінальну відповідальність за ситуацію, що передувала анафілактичному шоку і за свої дії у перші хвилини.

Детальніше »


 

Справа про нещеплену дитину: суспільний інтерес чи  особистий
 
Епідемія вдихнула нове життя в рух антивакцинальників. Зі страшними історіями про вакцини  нехай розбираються медики. Нас цікавить інше: чи може відсутність щеплення обмежити людину в правах?

Детальніше »

 

 
   

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua