Силабус – це своєрідний рекламний буклет дисципліни, а його мета – пояснити студентові зміст, значення і форму дисципліни, тобто «про що це», «навіщо це» і «як це відбуватиметься». Силабус має відповідати на запитання «Які знання і практичні навички я здобуду, прослухавши цей курс?», «Що я отримаю на виході – у результаті навчання?», «Як буде організоване навчання і які теми містить курс?». Крім того, Силабус, як правило, включає «правила гри», тобто правила взаємодії між студентами і викладачем, політики викладача щодо дедлайнів, оцінювання, відвідування, академічної доброчесності, поведінки в аудиторії та ін. Силабус не замінює робочу програму навчальної дисципліни – це просто різні жанри. 

Силабус для змішаного та дистанційного навчання: рекомендації від Ольги Бершадської

Зразок силабусу

Відеоінструкція користування сервісом "Робочі програми" особистого кабінету СумДУ

 

Розробка освітньої програми

Рекомендації МОН щодо впровадження змішаного навчання у закладах фахової передвищої та вищої освіти

Стандарти і рекомендації щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG)

Standards and Guidelines for Quality Assurance in the European Higher Education Area (ESG)

Зразок освітньо-професійної програми від МОН України

Дистанційна робота змінює звичне ділове життя. Такий режим роботи став необхідним елементом у житті, особливо в період карантинних обмежень. То як організувати роботу поза офісом, запитаєте ви? Тут важливо дотримуватися дедлайнів, вміло перерозподіляти зусилля, делегувати завдання, працювати системно та ефективно, щоб нічого не пропустити. У цьому вам стануть у пригоді ефективні інструменти для дистанційної та командної роботи: 

Побудова командної роботи:

Slack – корпоративний месенджер для створення та обговорення в темах (каналах). Є можливість додавання учасників, проведення аудіо- та відеодзвінків. Slack дозволяє шукати серед усіх повідомлень відразу та інтегрується з багатьма іншими сервісами.

Microsoft Teams – сервіс є частиною Office 365 та використовується для ефективної комунікації всієї команди за допомогою чатів, онлайн-нарад, викликів та вебконференцій. Інтегрується з іншими сервісами. 

Team Viewer – пакет програмного забезпечення для віддаленого контролю комп’ютера, дозволяє працювати дистанційно та обмінюватися файлами.

AnyDesk – програма для відділеного доступу та управління комп’ютером.

Google G Suite – інструмент для спільної роботи від компанії Google. У пакет G Suite входять такі популярні застосунки від Google, як Gmail, Google Диск, Google Hangouts, Google Календар, Google Документи. Доступний за передплатою.

Notion – комплексний інструмент для колаборації під час івентів і віддаленої роботи.

 

Відеозв'язок, організація онлайн семінарів, запис відеолекцій:

Zoom Web Conferencing – один з найкращих інструментів для проведення відеоконференцій з великою кількістю учасників, дозволяє підключати чати, записувати відеодзвінки.

Microsoft Teams – інструмент для організації нарад, конференцій, спілкування зі студентами, спільної навчальної та управлінської діяльності. Надає можливість робити аудіо- та відеодзвінки між учасниками в кількості до 250 осіб. Для проведення вебінарів з великою кількістю учасників (до 10 000) можна скористатися функцією Live Events

SKYPE – інструмент, що дозволяє здійснювати аудіо- та відеодзвінки, проводити конференції, надсилати повідомлення, обмінюватися файлами, записувати конференції.

Skype for Busines – програма для здійснення аудіо- й відеозустрічі, обміну миттєвими повідомленнями, проведення вебконференцій та передачі файлів. 

Citrix GoToMeeting – інструмент для проведення вебконференцій та спільної роботи з документами.

YouTube Live Streaming – платформа дозволяє робити записи прямих трансляцій та використовується організаторами великих конференцій. 

Hungouts Meet – інструмент від корпорації Google, дозволяє спілкуватися у групових чатах, створювати відеоконференції та онлайн наради. 

WebEx – програма для проведення онлайн зустрічей: нарад, відеоконференцій, тренінгів та семінарів. WebEx має великий набір функцій: від показу презентацій до онлайн дошки для спільних записів.

Google Duo – це мобільний застосунок з функцією відеочату, дозволяє проводити відеозустрічі з людьми зі свого списку контактів. 

Google Meet – зручний сервіс для створення вебконференцій, організації нарад, спілкування зі студентами у кількості до 250 учасників. Можливе використання сервісу на смартфонах після встановлення необхідної програми.

ClickMeeting – платформа для проведення вебінарів, нарад, презентацій в онлайн-форматі. Перевага перед Зум — не потрібно нічого завантажувати, оскільки сервіс працює у браузері. З важливого — є 30 днів безкоштовного тестового періоду, чат з підтримкою функції перекладу на 52 мови та можливість проводити опитування прямо під час івенту.

Crowdcast – програма, що перетворює вебінари і віртуальні конференції на інтерактивні заходи. Наприклад, з її допомогою можна ставити питання спікерам, проводити опитування аудиторії.

RingCentral – платний хмарний додаток для дзвінків по всьому світу (в тому числі у режимі конференц-зв’язку). Особливо актуальний для міжнародних компаній.

6connex – платформа для проведення віртуальних заходів (торгових, освітніх). З її допомогою можна організувати майже будь-яку онлайн-подію: від співбесіди і корпоративного навчання до віртуальної виставки або саміту. 

Shindig – платформа, яка дає можливість провести онлайн-подію для великої аудиторії (до 1000 осіб). Це можуть бути відеолекція, відеоконференція тощо. Глядачі мають змогу обговорювати подію в приватних чатах. Івент можна транслювати в прямому ефірі за допомогою YouTube і Facebook Live.

Run the world – нова платформа для тих, хто шукає прості рішення. Дозволяє організовувати онлайн-заходи, використовуючи готові шаблони.

 

Доступні професійні системи на період 90 днів:

CISCO Webex – професійна платформа для організації вебконференцій та вебінарів CISCO. Надає можливість приєднатись до відкритих вебінарів на їх платформі та організувати власні відкриті вебінари для усієї спільноти.

Adobe Connect – професійна платформа компанії Adobe, розроблена для дистанційного навчання, проведення інтерактивних конференцій, нарад, онлайн підтримки клієнтів, обміну інформацією та інших корисних функцій.

 

Робота з документами та обмін файлами:

OneDrive – сервіс від компанії Microsoft. З його допомогою можна зберігати файли, ділитися ними з іншими та співпрацювати в режимі реального часу. 

GoogleDrive – сховище даних від компанії Google, що дозволяє зберігати дані, ділитися ними з іншими та спільно працювати з документами.

Dropbox – допомагає отримати доступ до своєї інформації з будь-якого місця, де є підключення до інтернету, ділитися нею з іншими користувачами, синхронізувати дані між пристроями.

iCloud – хмарне сховище від компанії Apple. Сервіс дозволяє створювати резервні копії власних пристроїв.

 

Організація та контроль навчальних завдань та робочих проєктів (таск-менеджери):

Google Classroom – інструмент допомагає створювати та впорядковувати завдання, виставляти оцінки, коментувати, спілкуватися з учнями в режимі реального часу.

Trello – простий сервіс для управління проєктами. За допомогою дошок, списків та карток можна організувати роботу всієї команди у віртуальному режимі. 

Asana – універсальний таск-менеджер.  Допомагає збирати всі завдання в одному місці та сортувати їх у зручному порядку.

Todoist – сервіс, який нагадує класичний перелік справ, які можна поєднувати в проєкти та позначати кольоровими мітками.

Jira – програма для управління проєктами, дозволяє призначати виконавців, контролювати виконання завдань. Доступ за передплатою.

Office 365 Planner – сервіс дозволяє створювати план, команду, призначати завдання та стан оновлення.

Microsoft Project – інструмент підходить для управління складними проєктами.

 

Інтерактивний контент – вимагає активної участі користувача, підвищує довіру і створює більше можливостей для взаємодії з користувачем.

Пропонуємо вам добірку сервісів, які допоможуть урізноманітнити свою роботу.

 

Kahoot – ігрова навчальна платформа, яка використовується в якості освітньої технології в навчальних закладах. 

Mentimeter – сервіс для створення онлайн опитувань та вікторин, що забезпечує миттєвий зворотний зв'язок від аудиторії.

amCharts – створення інтерактивної інфографіки. 

Calameo – сервіс для створення інтерактивних публікацій (у формі журналів, брошур, каталогів, звітів тощо). Інтерактивний документ створено так, щоб зберегти відчуття паперового документа: є можливість гортати сторінки, позначати цікаві моменти тощо. Є можливість безкоштовного користування.

GIPHY – створення GIF-анімацій. 

Giphy GIF Maker – сервіс для створення анімованих GIF-відео та GIF слайд-шоу з підписами.

Mapme – інтерактивний інструмент для картографування.

Playbuzz – онлайн-платформа для створення інтерактивного контенту: тести, опитування, слайд-шоу, статті з анімованими картинками.

Plotagon – програма дозволяє створювати анімовані тривимірні ролики-фільми. Герої у слайдах можуть виконувати найрізноманітніші дії.

Stat Planet – створення статичних та інтерактивних карт.

ThingLink – сервіс для створення зображень з активними посиланнями. 

Google Jamboard – інтерактивна дошка, яка допоможе фіксувати ідеї та малювати так, ніби на традиційній дошці. Сервіс дозволяє створювати та спільно працювати над записами, вносити зміни з колегами чи студентами в режимі реального часу. Він допоможе провести мозковий штурм і поліпшити роботу групи. 

EDpuzzle – безкоштовний сервіс для створення відеофрагментів з аудіо і текстовими елементами, питаннями та завданнями до них. За основу можна брати відео з YouTube, Vimeo, з платформ KhanAcademy, TED-Ed, LearnZillio та ін., а також завантажувати зі свого ПК. EDpuzzle інтегрований з Google клас. За допомогою сервісу можна організувати опитування, вікторини та тестування студентів на основі навчальних відеороликів різної тематики.

Wordwall – колекція шаблонів дидактичних ігор, які часто зустрічаються в педагогічній практиці. Сервіс є багатофункціональним інструментом для створення як інтерактивних, так і друкованих матеріалів. 

 

 

Через карантин вам потрібно повністю переходити на онлайн-викладання або поєднувати дистанційку із роботою в аудиторії?

Незалежно від того, чи є ви новачком чи досвідченим педагогом в дистанційному викладанні, тут ви можете знайти безкоштовні онлайн-ресурси для вдосконалення своїх навичок викладання онлайн.

 

TeachOnline. Університет штату Мічиган пропонує інформацію про педагогіку і передовий досвід онлайн-викладання, зміст онлайн-курсів, структуру і дизайн курсів, а також про гібридні курси.

Learning to Teach Online Video & PDF Lessons. Цей курс спеціально розроблений для викладачів з обмеженим часом. На кожному уроці розглядають конкретні успішні стратегії онлайн-навчання із багатьох різних дисциплін, пропонують поради, рекомендації та вказують потенційні пастки як для новачків, так і для досвідчених онлайн-вчителів.

Promising Practices in Online Teaching. Цей курс включає модулі про те, як розробити курс, а також пояснення сучасних методів дистанційного навчання.

Visual Design for Online Course Content. Тут ви знайдете поради щодо візуальної складової свого курсу. Вам розкажуть, як успішно створити навігацію, макет, кольори та дизайн контенту вашого курсу.

Teacher Training Videos. Цей відеоресурс покроково показує викладачам, як використовувати технологічні інструменти, такі як Blackboard, онлайн-опитування, подкастинг і багато іншого.

Blended Learning Essentials: Getting Started. Цей курс розроблений, щоб допомогти кожному зрозуміти переваги змішаного навчання і способи ефективного використання технологій.

Microsoft Learn. Відкриті навчальні професійні online курси для підвищення власної кваліфікації і можливість отримати нову сучасну професію розробника програмного забезпеченняprodject-менеджераIT-адміністратораdigital-маркетологаграфічного дизайнера.

 

Консультанти:

Ольга Крамаренко

Контакти:
БІЦ-213, 2 пов.
0542 68-79-29
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua