Інструменти цитування

 

Інструменти цитування (так звані бібліографічні менеджери або референс менеджери) – це програми, що допомагають зберігати інформацію та управляти бібліографічними посиланнями дослідження.

 

 

EndNote – платна система управління бібліографічною інформацією, що застосовується для управління посиланнями і бібліографією та дозволяє відформатувати їх згідно з численними стандартами цитування. Компанія-розробник - Clarivate Analytics (раніше відома як Thomson Reuters). Для наукової спільноти СумДУ користування системою EndNote безкоштовне, оскільки університет має доступ до реферативної бази даних Web of Science, у якій EndNote є інструментом.

Навчальні відео щодо користування системою EndNote

 

Zotero – безкоштовна програма з відкритим програмним кодом. Дозволяє користувачеві збирати, упорядковувати та організовувати інформацію для власної дослідницької роботи з усіх типів джерел, що можливі для відображення в браузері (статті в форматі PDF, веб-сторінки, текстові файли, музичні, відео файли тощо).

Навчальні матеріали щодо користування програмою Zotero

 

Mendeley – безкоштовне програмне забезпечення для керування бібліографічною інформацією, яке дозволяє зберігати та переглядати дослідницькі праці у форматі PDF. Mendeley є продуктом компанії Elsevier (Scopus) і використовується як соціальна мережа для вчених.

Відео та навчальні посібники щодо користування Mendeley

Для зручності користування бібліографічним менеджером Mendeley аспірантами Запорізького національного університету cтворено плагін для оформлення бібліографії згідно з ДСТУ 8302:2015.

Алгоритм дій:
1) завантажити Mendeley https://www.mendeley.com
2) закладка View – Citation styles – More Styles
3) Відкрити закладку Get more Styles і в рядок Download style вставити посилання на плагін: http://16bitfamily.com/csl/dstu-gost-8302-2015.csl

Плагін безкоштовний, з його допомогою дуже легко автоматично конвертувати бібліографію зі стилю ДСТУ на будь-який міжнародний стиль цитування і навпаки.

 

VAK.in.ua – безкоштовний портал, присвячений полегшенню процедури оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України.

Як оформити джерела згідно з вимогами ВАК України за допомогою порталу VAK.in.ua

 

Щодо питань користування інструментами цитування звертайтесь до інформаційно-бібліографічного відділу Центральної бібліотеки та її філій.

 

Центральна бібліотека

Контактна особа: завідувач відділу Булига Інна Євгенівна

  +38 (0542) 68-79-29

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

вул. Римського-Корсакова, 2 (БІЦ-212)

_________________________________________________________________

Філія бібліотеки

Контактна особа: завідувач сектору Башлай Ольга Володимирівна

  +38 (0542) 66-51-06

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Конгрес-центр (к. 235)

вул. Покровська, 9/1

_________________________________________________________________

Бібліотека Медичного інституту

Контактна особа: головний бібліотекар Берко Наталія Миколаївна

  +38 (0542) 66-17-60

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

вул. Санаторна, 31

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua