Пропонуємо низку ресурсів, що допоможуть удосконалити текст.

 

LanguageTool – онлайн ресурс для перевірки граматики та пунктуації текстів 30 мовами. Залежно від типу помилки (лексична, пунктуаційна чи орфографічна), слово підсвічується відповідним кольором. При наведенні на слово, ресурс пропонує більш влучні варіанти заміни. Ресурс має мобільну версію, за активізацією якої, текст перевіряється автоматично. Багато користувачів кажуть, що цей інструмент може виправити граматичні помилки, які не може виявити жоден інший додаток. Інструмент доступний для всіх, єдине, що потрібно зробити, це встановити програмне забезпечення на свій комп’ютер.

 

MOVA.info – лінгвістичний портал, який містить правила правопису, словники, онлайн транслітерацію, проєкти з української мови, ігри, посилання на корисні ресурси. Як редагувати свій текст

 

Onlinecorrector – ресурс, який допомагає виправляти помилки за допомогою текстового редактора Google Документи. Автоматично знаходить орфографічні, пунктуаційні, граматичні та стилістичні помилки. 

 

R2U.org.ua – надає онлайн доступ до російсько-українських та українсько-російських словників, зокрема перевірку правопису. 

 

Soloveiko – сайт для перевірки текстів на помилки будь-якого типу. Має мінімалістичний і зручний у користуванні інтерфейс.

 

Stalivyrazy – російсько-український словник сталих виразів, містить понад 6208 словникових статей, російських фразеологізмів, синтаксичних сполук та українські відповідники. Допомагає віднайти перелік сталих виразів з використанням певного слова та українських відповідників. 

 

Лайфхаки з української мови – онлайн-курс від "EdEra" для вивчення теорії української мови. 16 лекцій та інтерактивний конспект з усіма темами.

 

Офіційний сайт української мови – створений для усіх, хто цікавиться українською культурою, містить багато корисного матеріалу, використання якого дозволить поглибити знання української під час підготовки до іспитів, контрольних чи диктантів.

 

Словопедія – ресурс пропонує українські тлумачні словники.

 

Словотвір – майданчик для пошуку, обговорення та відбору влучних відповідників з понад 3 тис. запозичених слів з англійської. Допомагає знайти переклад іншомовного слова та отримати варіанти українських аналогів. 

 

Словник скорочень української мови – ресурс містить сучасні скорочення понад 10,5 тис. абревіатур. 

 

Словники України online – понад 256 тис. слів української мови, автоматично надає вичерпну лексикографічну інформацію про слово: рід, словозміну, синоніми та фразеологізми з його використанням.

 

Словник української мови – перший в історії академічний тлумачний словник української мови (1970-1980 р.), взятий за основу під час укладання більш сучасних словників з трактування змісту слів української мови. Ресурс допомагає віднайти трактування будь-якого слова, а також приклади контекстів його вживання.  

 

Тренажер з правопису української мови – поєднує теоретичні положення й практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови та вдосконаленню правописних навичок. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію.

Ginger Online – перевірка граматики та пунктуації, інтегрується у Word та вичитує документи. Це корисний інструмент, який може полегшити життя людей, особливо якщо англійська мова є їх другою мовою. Ginger має три доступні версії: безкоштовну, базову (5 $ на місяць або довічно за 40 $) та преміальну версію (90 $ на все життя).

 

GradeProof – інтуїтивний інструмент виправляє граматичні помилки, орфографічні помилки та надає пропозиції щодо перефразовування речень. Інструмент має статистику, яка дозволяє відстежувати кількість слів та читабельність. Безкоштовна версія має основні функції: орфографія, граматика та спеціальний словник. Преміальна версія охоплює вдосконалену граматику, красномовство та плагіат.

 

Grammarly – безкоштовний онлайн редактор тексту який виправляє понад 150 типів помилок. Ресурс виявляє помилки, такі як пунктуація, граматика, стиль написання. Підтримує різні стилі письма, включаючи дописи в блогах, ділові тексти, академічне письмо. При введенні або копіюванні тексту всі помилки автоматично позначаються. 

 

LanguageTool – онлайн ресурс для перевірки граматики та пунктуації текстів 30 мовами. Залежно від типу помилки (лексична, пунктуаційна чи орфографічна), слово підсвічується відповідним кольором. При наведенні на слово, ресурс пропонує більш влучні варіанти заміни. Ресурс має мобільну версію, за активізацією якої, текст перевіряється автоматично. Багато користувачів кажуть, що цей інструмент може виправити граматичні помилки, які не може виявити жоден інший додаток. Інструмент доступний для всіх, єдине, що потрібно зробити, це встановити програмне забезпечення на свій комп’ютер. 

 

Online Correction – онлайн-перевірка граматики та пунктуації у тексті. Автоматичне виправлення пропонує кілька англійських діалектів, включаючи англійську, американську та австралійську англійську. Усі виправлені помилки можна побачити на окремій сторінці. 

 

SpellCheckPlus Pro – інструмент перевірки граматики, призначений для носіїв англійської мови. 

 

ProWritingAid – інструмент з перевірки граматики, допомагає підвищити читабельність. Безкоштовна версія дозволяє писати 19 звітів і редагувати 500 слів одночасно, а преміальна версія має усі 25 звітів і не має обмежень у кількості слів.

BBC Learning English – відділення BBC, з вивчення англійської мови. На сайті доступні навчальні курси для різних рівнів. Частина курсів поділяється за тематикою: англійська в університеті, на роботі, у новинах тощо.

 

British Council LearnEnglish – ресурс для вивчення англійської мови від Британських рад, департаменту уряду Великої Британії, що займається поширенням британської культури. На сайті можна вивчати граматику, лексику, покращувати навички з письма та вимови.

 

Duolingo – платформа для вивчення іноземних мов. Англійську можна вивчати як на сайті проєкту, так і за допомогою мобільного додатку. Додаток зручний для початківців, які хочуть зрозуміти базові лексичну та граматичну структуру мови. Доступні вправи для рівня Intermediate та Advanced.

 

engVId – сайт з відеоуроками для вивчення англійської, поділений за тематичним вивченням. Ті, хто хочуть скласти міжнародний екзамен IELTS чи TOEFL, можуть скористатись спеціальними відеолекціями для підготовки.

 

Learnathome – сервіс, зручний тим, що для студента кожен день формується план занять, який можна виконати за 30 хвилин. Перш ніж почати, користувачеві рекомендується пройти швидкий тест, який визначить рівень знання мови. Якщо тест пропустити, сервіс встановить програму для рівня elementary.

 

Lingualeo – навчальний сайт, цілком присвячений вивченню англійської мови. Вивчення відбувається із використанням ігрової моделі з талісманом сайту левенятком Leo. На сайті є безкоштовні та платні навчальні курси.

 

Lingva.Skills – масштабний український проєкт для онлайн-вивчення англійської мови, до якого вже долучилися школи. Проєкт офіційно стартував у травні 2016 року і швидко завоював неймовірну популярність.

 

Loyal books – бібліотека безкоштовних електронних та аудіокниг різними мовами. Ефективний спосіб вдосконалити збільшення свого словникового запасу.

 

Memrise – платформа для вивчення іноземних мов за допомогою системи карток. Контент можуть створювати користувачі. У 2017 році додаток переміг у категорії “Найкраща програма року від Google Play Awards.

 

Situational English – ресурс пропонує вивчати англійську через ситуації. На сайті зібрано близько 150 статей, в яких, в залежності від контексту, пропонуються готові вирази та реакції. Матеріали доступні російською мовою.

 

TED – організація, присвячена мотиваційним пізнавальним лекціям англійською мовою. Чудово підійде для глядачів з уже наявними знаннями з англійської, які хочуть покращити свої навички сприймання мови на слух. На сайті доступні субтитри.

 

Курс бізнес-англійської на Prometheus – онлайн-курс для тих, кому англійська необхідна в роботі. Навчання складається з трьох частин: необхідної лексики, розвитку практичних навичок та порад для подальшого вивчення мови.

 

Курси англійської на Coursera – набір навчальних лекцій з англійської мови на одному з найбільших у світі ресурсів з онлайн-освіти Coursera. На сайті можна знайти найрізноманітніші відео для підготовки: від основних принципів мови до спеціалізованого курсу з написання електронних листів англійською.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua