Пропонуємо низку ресурсів, що допоможуть удосконалити знання української та англійської мови.

 

Українська мова 

 

Використовуйте корисні ресурси для роботи з україномовним текстом.

 

Офіційний сайт української мови – створений для усіх, хто цікавиться українською мовою та культурою, містить багато корисного матеріалу, використання якого дозволить поглибити знання української під час підготовки до іспитів, контрольних чи диктантів.

Тренажер з правопису української мови – поєднує теоретичні положення й практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови та вдосконаленню правописних навичок. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію.

Український правопис (2019) – правопис української мови, система загальноприйнятих правил, які визначають способи передавання мовлення на письмі. Текст

LanguageTool – онлайн ресурс для перевірки граматики та пунктуації текстів 30 мовами. Залежно від типу помилки (лексична, пунктуаційна чи орфографічна), слово підсвічується відповідним кольором. При наведенні на слово, ресурс пропонує більш влучні варіанти заміни. Ресурс має мобільну версію, за активізацією якої, текст перевіряється автоматично. Багато користувачів кажуть, що цей інструмент може виправити граматичні помилки, які не може виявити жоден інший додаток. Інструмент доступний для всіх, єдине, що потрібно зробити, це встановити програмне забезпечення на свій комп’ютер.

MOVA.info – лінгвістичний портал, який містить правила правопису, словники, онлайн транслітерацію, проєкти з української мови, ігри, посилання на корисні ресурси. Як редагувати свій текст

Onlinecorrector – ресурс, який допомагає виправляти помилки за допомогою текстового редактора Google Документи. Автоматично знаходить орфографічні, пунктуаційні, граматичні та стилістичні помилки. 

R2U.org.ua – надає онлайн доступ до російсько-українських та українсько-російських словників, зокрема перевірку правопису. 

Soloveiko – сайт для перевірки текстів на помилки будь-якого типу. Має мінімалістичний і зручний у користуванні інтерфейс.

 

Під час роботи з текстом, використовуйте словники для перевірки вживання та написання слів.

 

Горохонлайн-бібліотека, в якій зібрані найбільш корисні словники української мови.

Словопедія – ресурс пропонує українські тлумачні словники.

Словотвір – майданчик для пошуку, обговорення та відбору влучних відповідників з понад 3 тис. запозичених слів з англійської. Допомагає знайти переклад іншомовного слова та отримати варіанти українських аналогів. 

Словник скорочень української мови – ресурс містить сучасні скорочення понад 10,5 тис. абревіатур. 

Словники України online – понад 256 тис. слів української мови, автоматично надає вичерпну лексикографічну інформацію про слово: рід, словозміну, синоніми та фразеологізми з його використанням.

Словник української мови – перший в історії академічний тлумачний словник української мови (1970-1980 р.), взятий за основу під час укладання більш сучасних словників з трактування змісту слів української мови. Ресурс допомагає віднайти трактування будь-якого слова, а також приклади контекстів його вживання.  

Stalivyrazy – російсько-український словник сталих виразів, містить понад 6208 словникових статей, російських фразеологізмів, синтаксичних сполук та українські відповідники. Допомагає віднайти перелік сталих виразів з використанням певного слова та українських відповідників. 

Synonimy.info – онлайн-словник синонімів української мови, який разом із словами-синонімами пропонує і синонімічні фразеологізми.

 

Удосконалюйте українську з доступними онлайн ресурсами.

 

22 уроки до мовної впевненості (рівень В1) – онлайн курс з вивчення української мови, який визначає потрібний рівень володіння українською мовою та надає можливість розгорнутого спілкування у повсякденних ситуаціях як незалежний користувач української мови. Навчання стане у пригоді для всіх, хто прагне покращити навички розмовної української мови.

Є-мова – онлайн-платформа для вивчення української мови. На порталі потрібно зареєструватися та пройти тестування на визначення рівня володіння українською мовою. Відтак для учасників відкривається доступ до практичних занять, відео та навчальних текстів. 

Лайфхаки з української мови – онлайн курс від "EdEra" для вивчення теорії української мови. 16 лекцій та інтерактивний конспект з усіма темами.

МОвиТИ – онлайн курс від "EdEra" допоможе пізнати українську такою, якою вона є: з діалектами, суржиком, афоризмами та лайкою, а головне — підкаже, як подолати страхи під час переходу на українську та зробити цей процес якомога простішим.

ПодорожіUA – англомовний ресурс для вивчення української мови на початковому рівні. Побудований у формі подорожі з граматичними, лексичними та ситуаційними зупинками, пропонує різноманітні завдання, аудіо, а також має допоміжні матеріали, такі як дієвідмінювання та граматичні правила англійською мовою. Вчитися.

Сайт Олександра Авраменка – містить теле- й радіоуроки, експрес-уроки, матеріали щодо підготовки до ЗНО, словники, підручники й посібники.

Тренажер з правопису української мови – зручний ресурс для вивчення та засвоєння мови з великою кількістю завдань для самоперевірки. Усі правила супроводжуються відеоуроками, а також численними онлайн-вправами. Якщо у вас виникають складнощі з вибором правильного варіанту, можна натиснути кнопку «Підказка», і вам одразу запропонують відповідне правило. Кількість спроб необмежена. Крім того, постійно додаються нові завдання.

Українська за 27 уроків – курс від Prometheus з української мови елементарного рівня (А1-А2), розрахований на широке коло слухачів, зокрема тих, хто вдома чи на роботі послуговується російською. Онлайновий формат доступний і зручний українцям, які мешкають на окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей. Також він стане у пригоді й вступникам до закладів вищої освіти, які хочуть покращити свою розмовну мову.

Українська мова I – онлайн курс від "EdEra", має інтерактивний конспект, що охоплює фонетику, лексикологію, морфологію й орфографію. Містить 14 лекцій (6 тижнів по 5 годин).

Українська мова: основи успішної комунікації – безкоштовний онлайн-курс, створений з метою удосконалення навичок використання української мови для забезпечення основних потреб щодо розгорнутого спілкування в повсякденних ситуаціях. Охочих взяти участь у курсі організатори запрошують відправляти заявку на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або у Viber (+380679959096). 

 

Англійська мова 

Вивчати мову стає значно легше, коли ви знаєте правила граматики. Звичайно, важливий словниковий запас, і хороші розмовні навички, але як тільки починаєте розуміти, як працюють правила граматики, робота вже наполовину виконана.

 

Ginger Online – перевірка граматики та пунктуації, інтегрується у Word та вичитує документи. Це корисний інструмент, який може полегшити життя людей, особливо якщо англійська мова є їх другою мовою. Ginger має три доступні версії: безкоштовну, базову (5 $ на місяць або довічно за 40 $) та преміальну версію (90 $ на все життя).

Ginger Online – інтуїтивний інструмент виправляє граматичні помилки, орфографічні помилки та надає пропозиції щодо перефразовування речень. Інструмент має статистику, яка дозволяє відстежувати кількість слів та читабельність. Безкоштовна версія має основні функції: орфографія, граматика та спеціальний словник. Преміальна версія охоплює вдосконалену граматику, красномовство та плагіат.

Grammarly – безкоштовний онлайн редактор тексту який виправляє понад 150 типів помилок. Ресурс виявляє помилки, такі як пунктуація, граматика, стиль написання. Підтримує різні стилі письма, включаючи дописи в блогах, ділові тексти, академічне письмо. При введенні або копіюванні тексту всі помилки автоматично позначаються. 

LanguageTool – онлайн ресурс для перевірки граматики та пунктуації текстів 30 мовами. Залежно від типу помилки (лексична, пунктуаційна чи орфографічна), слово підсвічується відповідним кольором. При наведенні на слово, ресурс пропонує більш влучні варіанти заміни. Ресурс має мобільну версію, за активізацією якої, текст перевіряється автоматично. Багато користувачів кажуть, що цей інструмент може виправити граматичні помилки, які не може виявити жоден інший додаток. Інструмент доступний для всіх, єдине, що потрібно зробити, це встановити програмне забезпечення на свій комп’ютер. 

Online Correction – онлайн-перевірка граматики та пунктуації у тексті. Автоматичне виправлення пропонує кілька англійських діалектів, включаючи англійську, американську та австралійську англійську. Усі виправлені помилки можна побачити на окремій сторінці. 

SpellCheckPlus Pro – інструмент перевірки граматики, призначений для носіїв англійської мови. 

ProWritingAid – інструмент з перевірки граматики, допомагає підвищити читабельність. Безкоштовна версія дозволяє писати 19 звітів і редагувати 500 слів одночасно, а преміальна версія має усі 25 звітів і не має обмежень у кількості слів.

 

Ознайомтесь з добіркою ресурсів, які допоможуть краще розуміти зміст почутого та будуть корисні як початківцям, так і студентам з поглибленим рівнем.

 

Starting out (для початкового рівня) – це міні-серіал, який підходить для початкових рівнів (А1-А2). Після перегляду епізодів ви можете пройти онлайн-вправи на перевірку аудіювання, а також тренування лексики і граматики.

Word Street (для середнього рівня) – це ресурс містить відеосерії про британське життя і культуру для середнього рівня (B1). Після перегляду необхідно виконати онлайн-вправи на перевірку почутого.

Britain is Great (для високого рівня) – це пізнавальні відеосерії, які розповідають про Британію, але підходять вже для тих, хто володіє англійською на високому рівні (B2-C1). Після перегляду необхідно виконати онлайн-вправи на перевірку аудіювання.

ESL Fast – сайт, де початківці і студенти середнього рівня можуть потренуватися сприймати англійську мову на слух абсолютно безкоштовно. Ресурс простий у використанні. Записи в ньому розміщені за розділами і рівнями. До всіх аудіо йде текст, тому якщо просто слухати ще складно, можна паралельно читати і перекладати незнайомі слова. 

ESL Video – ресурс містить відео усіх рівнів та жанрів, а також онлайн-тести на перевірку почутого.

Elllo – ресурс містить відсортовані за рівнями складності вправи: від Beginner до Advanced. Біля кожного запису намальовані прапори країн спікерів, тому ви можете вибрати аудіо з акцентом, який вас цікавить. До всіх записів йде словник, де можна послухати саме слово / словосполучення, а також приклади його використання в контексті.

EnglishClass 101 – сайт в якому зможуть розібратися навіть ті, хто тільки почав вивчати англійську мову. Ресурс містить відео, підкасти та аудіоуроки. На сайті є як безкоштовні, так і платні матеріали. Для того, щоб отримати доступ до навчальних матеріалів, необхідно зареєструватися, попередньо вказавши рівень володіння мовою.

Ez Slang – ресурс допоможе студентам покращити розмовну англійську, поповнити словниковий запас і покращити сприйняття англійської на слух. Перед тим, як послухати аудіо, вам пропонується розігрітися, відповівши на питання по темі, потім йде запис і текст до нього. Після того, як ви послухали запис – пройдіть тест, щоб перевірити, чи все ви зрозуміли. До кожного запису пропонується міні-словничок з цікавими виразами, а також цікава інформація про походження ідіоми із запису.

Listen in English – ресурс дозволяє обирати відео за рівнем (від початкового до високого), за жанром (новини, серіали, фільми та інші), за швидкістю прослуховування, за акцентом. Разом з кожним відео йде текстовий сценарій, список важливих слів і онлайн-тест на перевірку почутого.

Loyal books – бібліотека безкоштовних електронних та аудіокниг різними мовами. Ефективний спосіб вдосконалити збільшення свого словникового запасу.

6 Minute English – аудіо уроки англійської від BBC, кожен з яких триває 6 хвилин. Записи розраховані на студентів з середнім рівнем, хоча навіть ті, хто володіє англійською на рівні вище середнього знайдуть для себе цікаву лексику на різні теми. У кожному уроці пояснюються цікаві англійські слова. Під кожним записом йде текст, де виділені слова, які пояснювалися в уроці. 

Скористайтеся добіркою безкоштовних ресурсів, де можна з легкістю вивчити англійську мову. 

 

 

new!Екосистема англійської мови безкоштовний інноваційний освітній проєкт, що надає можливість українцям визначати власний рівень володіння англійською мовою та організувати її вивчення відповідно до міжнародних стандартів незалежно від місця перебування та у зручний час.

Babbel – онлайн-курси доступні для рівнів A1-В1. Щоб скористатися безкоштовною пропозицією, оберіть мову відображення українську.

Begin English – сайт представляє добірку матеріалів з англійської мови для початківців абсолютно безкоштовно.

BBC Learning English – відділення BBC, з вивчення англійської мови. На сайті доступні навчальні курси для різних рівнів. Частина курсів поділяється за тематикою: англійська в університеті, на роботі, у новинах тощо.

British Council LearnEnglish – ресурс для вивчення англійської мови від Британських рад, департаменту уряду Великої Британії, що займається поширенням британської культури. На сайті можна вивчати граматику, лексику, покращувати навички з письма та вимови.

  • LearnEnglish Sounds Right – це безкоштовна таблиця вимови Британської Ради для учнів та викладачів англійської мови у всьому світі. 
  • LearnEnglish Grammar (UK Edition) – відпрацюйте запитання на початковому, середньому та поглибленому рівнях. Кожен набір зразків запитань охоплює 12 граматичних тем, причому понад 20 завдань на одну тему.
  • LearnEnglish Podcasts – це серія навчальних підкастів для вивчення англійської мови, щоб практикувати свою англійську в дорозі. 
  • LearnEnglish Videos – додаток пропонує найпопулярніші відеоролики англійською мовою, для покращення слухання, читання та розуміння англійської мови. 

Drops дає українцям доступ до преміум-версії на рік. Після реєстрації впродовж 48 годин користувач отримає спеціальний промокод. Якщо він не приходить, потрібно написати в службу підтримки.

Duolingo – платформа для вивчення іноземних мов. Англійську можна вивчати як на сайті проєкту, так і за допомогою мобільного додатку. Додаток зручний для початківців, які хочуть зрозуміти базові лексичну та граматичну структуру мови. Доступні вправи для рівня Intermediate та Advanced.

EngVId – сайт з відеоуроками для вивчення англійської, поділений за тематичним вивченням. Ті, хто хочуть скласти міжнародний екзамен IELTS чи TOEFL, можуть скористатись спеціальними відеолекціями для підготовки.

Gramaro.io додаток з вивчення правил англійської граматики надає українцям доступ до Premium-тарифу на один рік.

Learn American English online – сайт для вивчення американської англійської разом із викладачем Полом, використовуючи безплатні заняття з аудіювання, граматики, словникового запасу та читання, щоб швидко покращити свою англійську.

Learnathome – сервіс, зручний тим, що для студента кожен день формується план занять, який можна виконати за 30 хвилин. Перш ніж почати, користувачеві рекомендується пройти швидкий тест, який визначить рівень знання мови. Якщо тест пропустити, сервіс встановить програму для рівня elementary. 

Ling App – застосунок пропонує безкоштовним для українців протягом 6 місяців. Завантажуйте на ваш телефон на навчайтесь у зручний час.

Lingo Hut платформа відкрила безкоштовний доступ до 125 уроків англійської для українців. Уроки складаються з різноманітних тестів, аудіо-матеріалів та вивчення нової лексики.

Lingualeo – сайт, присвячений вивченню англійської мови. Вивчення відбувається із використанням ігрової моделі з талісманом сайту левенятком Leo. На сайті є безкоштовні та платні навчальні курси.

Lingva.Skills – масштабний український проєкт для онлайн-вивчення англійської мови, до якого вже долучилися школи. Проєкт офіційно стартував у травні 2016 року і швидко завоював неймовірну популярність.

Loyal books – бібліотека безкоштовних електронних та аудіокниг різними мовами. Ефективний спосіб вдосконалити збільшення свого словникового запасу.

Memrise – платформа для вивчення іноземних мов за допомогою системи карток. Контент можуть створювати користувачі. У 2017 році додаток переміг у категорії “Найкраща програма року від Google Play Awards.

Situational English – ресурс пропонує вивчати англійську через ситуації. На сайті зібрано близько 150 статей, в яких, в залежності від контексту, пропонуються готові вирази та реакції. Матеріали доступні російською мовою.

Tandem – месенджер для вивчення іноземних мов. Створений для ентузіастів, які хочуть вивчити мову завдяки спілкуванню з іншими людьми, а також поділись своїми знаннями рідної мови.

TED – організація, присвячена мотиваційним пізнавальним лекціям англійською мовою. Чудово підійде для глядачів з уже наявними знаннями з англійської, які хочуть покращити свої навички сприймання мови на слух. На сайті доступні субтитри.

uTalk додаток надав українцям безкоштовний доступ, та надає можливість освоїти базовий рівень іноземної мови, вивчаючи найуживаніші та найпопулярніші слова і фрази.

 

Що робити, якщо немає часу або коштів, щоб піти на курси? Скористайтеся безкоштовними онлайн-курсами!

 

Англійська для бізнесу та підприємництва – курс Університету Пенсильванії допоможе опанувати теми та лексичні одиниці, необхідні для досягнення успіху у міжнародній компанії.

Англійська для журналістів – курс Університет Пенсильванії дозволить розширити словниковий запас та покращити навички читання, проведення досліджень, розробки місцевих та світових новин.

Англійська для початківців. Elementary level (A1-A2) – курс розроблений для активних та цілеспрямованих людей, які знають наскільки кардинально англійська здатна змінити життя. Курс викладається українською мовою та складається з 25 логічно пов'язаних між собою занять, на яких ви навчитеся висловлюватись англійською мовою легко та вправно.

Англійська для кар'єрного зростання – курс університету Пенсильванії розрахований на неносіїв англійської мови. Ви дізнаєтеся про особливості пошуку роботи, подання заявок на посаду та проходження співбесід до компаній Сполучених Штатів та світу.

Англійська для медіаграмотності – курс Університету Пенсильванії допоможе розширити словниковий запас та набути необхідних мовних навичок для аналізу медіа.

Англійська для STEM (наука, техніка, інженерія та математика) – курс Університету Пенсильванії розрахований на неносіїв англійської мови, які прагнуть покращити навички та лексичні знання англійської мови для науки.

Курс бізнес-англійської на Prometheus – онлайн-курс для тих, кому англійська необхідна в роботі. Навчання складається з трьох частин: необхідної лексики, розвитку практичних навичок та порад для подальшого вивчення мови.

Курси англійської на Coursera – набір навчальних лекцій з англійської мови на одному з найбільших у світі ресурсів з онлайн-освіти Coursera. На сайті можна знайти найрізноманітніші відео для підготовки: від основних принципів мови до спеціалізованого курсу з написання електронних листів англійською.

English for the Workplace – курс допоможе вивчити необхідну лексику, розповість, як сподобатися роботодавцю і добре зарекомендувати себе першого ж дня. Тривалість: 4 тижні, 2 години на тиждень. Для кого: pre-intermediate level (А2).

Understanding IELTS: Techniques for English Language Tests – безкоштовний онлайн-курс для підготовки до всіх модулів тесту до IELTS: Reading, Writing, Speaking і Listening. Ти переймеш знання від лекторів з багаторічним досвідом, які знають найкращі техніки підготовки і всі «підводні камені», з якими стикаються студенти. Тривалість: 6 тижнів, 2 години на тиждень. Для кого: intermediate level (В1). 

Understanding Language: Learning and Teaching – безкоштовний онлайн-курс на якому представлено найновіші методи ефективного вивчення мови. Буде цікаво не лише для учнів, але й для вчителів англійської. Тривалість: 5 тижнів, 3 години на тиждень. Для кого: для досвідчених знавців або вчителів.

 

Удосконалюйте англійську за допомогою захоплюючих ігор для навчання! 

 

Animal Mystery – гра, яка допомагає пропрацювати побудову запитань в англійській мові. На екрані зображені силуети тварин, які можуть відповідати зашифрованому слову. Складаючи питання із запропонованих слів, ви повинні вгадати, про кого йде мова. Як тільки ви зрозумієте, яка тварина загадана в грі, натискаєте кнопку I guess і перевіряєте, чи правильні ваші припущення.

Grammar Gorillas  гра розрахована на всі рівні підготовки. Перед початком ви обираєте рівень і переходите до веселої гри. Вона допомагає вивчити назви частин мови в англійській. Гра тренує побудову речень, прийменники, порядок слів. Внизу у вас завжди є підказка з описом частин мови англійською з прикладами.

Johnny Grammar's Word Challenge – це вікторина для тих, хто вивчає англійську, для перевірки загальної лексики, орфографії та граматики, що з’являється в повсякденній англійській мові.

The Prefixes Game – гра нагадує тетріс, зверху падають префікси, які потрібно зіставити зі словами в нижній частині, натискаючи на accept або reject. Гра дуже корисна, оскільки дуже багато студентів плутають, який префікс використовувати в словах.

SpellaRoo – гра дає можливість відчути себе викладачем. Гравець отримує речення з 2-3 виділеними словами. Все що потрібно – обрати те, яке написане з помилкою. Це допомагає поліпшити правопис слів. 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua