Культурно-просвітницька діяльність

У Бібліотеці проводиться культурно-просвітницька робота. У структурних підрозділах Бібліотеки постійно проходять літературно-музичні вечори; історичні та правові години; бібліоквести та конкурси; екскурсії; зустрічі з цікавими людьми; майстер-класи; виставки живопису та фотовиставки професійних митців та аматорів.

Співробітники бібліотеки проводять екскурсії: 

➠  Музеєм історико-краєзнавчих досліджень СумДУ. Експонати музею були зібрані викладачами, студентами та співробітниками університету. Представлені різні періоди історії Сумщини.

➠  Музеєм історії грошей СумДУ. У музеї представлені численні документи, фотоматеріали, металеві гроші (монети, сувенірні зливки), пам’ятні медалі Національного банку України, унікальна колекція бон тощо.

Бібліотека СумДУ займається проєктною діяльністю, розробляє власні навчальні матеріали щодо інформаційної грамотності та академічної доброчесності, надає консультації з питань академічного письма, правильного оформлення посилань на інформаційні ресурси, роботи з бібліографічними менеджерами, здійснення класифікації документів (за Універсальною десятковою класифікацією).

Наші проєкти

У 2018 р. Бібліотека СумДУ започаткувала проєкт "Зелена бібліотека" за підтримки Goethe Institute, який сприяє сталому розвитку регіональної громади шляхом забезпечення доступу до інформаційних матеріалів; поширення відкритих навчальних ресурсів; демонстрування власного прикладу екологічного стилю життя, сортування та перероблення відходів.

 

 


У 2019 р. Бібліотека СумДУ започаткувала проєкт "Промоція читання", який сприяє підвищенню інтересу до книги та читання, формуванню читацьких уподобань, популяризації фонду бібліотеки для культурного, професійного та інтелектуального збагачення людини. Проєкт складається з рубрик:
Зустрічі з людьми, які надихають – розповідає про зустрічі з відомими та талановитими особистостями.
Книжковий блог –  допомагає обрати цікаві книги для гарного настрою, саморозвитку та дозвілля.
Подаруй книгу – знайомить користувачів з благодійними акціями бібліотеки.
Тематичні книжкові виставки – популяризує виставки бібліотеки присвячені певній тематиці чи події. 
Аудіокниги – представляє ресурси з озвученими та записаними на цифровий носій твори різних авторів.


У 2019 році Бібліотека СумДУ започаткувала проєкт "Фінансова грамотність" з метою підвищення рівня фінансової культури та фінансової обізнаності громадян шляхом поширення інформаційних ресурсів, а також проведення інтерактивних пізнавальних заходів для школярів та студентів.

 

 

 


З 2020 р. Бібліотека СумДУ започаткувала проєкт "Цифрова освіта" та стала офіційним хабом Національного проєкту Освітня онлайн платформа Дія.Цифрова освіта

Проєкт сприяє розвитку цифрових компетенцій кожного громадянина. Дозволяє орієнтуватися в інформаційному просторі та розвивати навички цифрової грамотності. Сьогодні бібліотека розробляє та поширює власні інформаційні матеріали з цифрової грамотності. А у читальних залах бібліотеки усі охочі безплатно можуть отримати доступ до сайту Дія.Цифрова освіта та пройти навчання з цифрової грамотності.

 


У 2020 р. Бібліотека СумДУ започаткувала проєкт "СумДУ на сторінках Вікіпедії". Робота проєкту полягає над створенням і розміщенням матеріалів про різні сфери діяльності та особистостей університету до вільної енциклопедії ​Вікіпедія, з метою популяризації надбань університету.


 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua