Музеї

Музей ІКДСумДУМузей історико-краєзнавчих досліджень СумДУ було засновано у 2008 році за ініціативи кандидата філологічних наук В.Б. Звагельського.

Матеріали музею зібрано викладачами і студентами СумДУ під час експедицій та польових досліджень. Зібрання музею складаються з понад однієї тисячі експонатів, серед яких предмети археології, етнографії, ілюстрації, фотоматеріали, які хронологічно охоплюють період від пізнього палеоліту до сьогодення. Особливу цінність становлять рідкісні матеріали археологічних розкопок пам’яток періоду Київської Русі, етнографічні артефакти ХІХ ст. та документи часів Великої Вітчизняної війни. 

Музей історії грошей СумДУМузей історії грошей СумДУ було відкрито у 2006 році.

Експозиція музею розміщена за хронологічним принципом – від появи перших грошей до сьогодення. Представлені колекції паперових грошових знаків (бон), монет, цінних паперів часів Російської імперії, СРСР та України періоду незалежності. Історія розвитку банківської системи на Сумщині представлена світлинами видатних фінансистів та банківських установ, що діяли на території нашого краю наприкінці ХIX – початку ХХ століть. Історичну цінність мають зразки рахувальної техніки, особисті речі працівників та банківські документи. 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua