Віртуальні проєкти

Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою картин зі скла "Магія ф'юзингу" в техніці ф'юзинг та мозаїки. На виставці представлені пейзажі, натюрморти з вітражного скла, які виконані вручну майстрами-вітражистами студії "Містерія Кольору".

Ф'юзинг – техніка спікання кольорового скла в печі при температурі 800 °C. Скло розм'якшується, плавиться і переходить в рідкий стан, а шматочки кольорового скла вплавляються в скляний лист-основу, стаючи одним цілим та утворюючи малюнок. Майстри студії створюють прекрасні картини в техніці ф'юзинг з 2002 року. Вміють "відчувати" скло, мають тверду руку і розвинене художнє мислення. Ці техніки дозволяють передати різноманітність кольору, обсягу і фактури зображуваних елементів на картині.

 

 

У Бібліотеці СумДУ всі охочі можуть пройти AR-квест (аugmented reality - технологія доповненої реальності) за допомогою свого смартфона!
Зчитуй QR-код, проходь бібліотечними лабіринтами, вирішуй завдання Єнота та отримуй призи! Старт починається від головного входу.
Проводь вільний час з користю! Єнот чекає на ерудитів.

Віртуальна квест-гра створена за підтримки Центру технологій електронного навчання (навчальної лабораторії віртуальної та доповненої реальності), спрямована на привернення уваги молоді до книжкових новинок бібліотеки. 

Незважаючи на зміну формату бібліотеки в сучасну цифрову еру, наскрізною ідеєю все ж залишається популяризація читання. У рамках проекту "Читання змінює нас і все навколо" було створено відеоролик "Кухня читання", що містить інтерв’ю з відомими особистостями університету та міста.

 

22 квітня – Всесвітній День Землі. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем довкілля. У різних куточках земної кулі в цей день небайдужі до навколишнього середовища люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
Запрошуємо усіх охочих відвідати виставку "Жива планета". Її мета – нагадати всім і кожному про те, що людина є частиною природи, а не її господарем. Кожен із нас має замислитись над тим, що особисто він може зробити для збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

 

Пропонуємо для перегляду віртуальну виставку-конкурсу "Життя в стилі ЕКО" створену бібліотекою СумДУ в рамках проекту "Зелена бібліотека". 

На виставці представлено арт-об’єкти зі сміття і непотрібних речей, малюнки і постери з ідеями вирішення екологічних проблем, переробки та утилізації сміття. Учасники конкурсу – студенти СумДУ та учнівська молодь м. Суми.

Спільно з фотохудожниками та фотопубліцистами міста бібліотекою СумДУ організовано фотовиставку "Збережемо рідні краєвиди".

Фотовиставка присвячена проблемам природного навколишнього середовища Сумської області, агресивному антропогенному впливу, засміченню територій, збереженню природи та відповідальному ставленню людини до довкілля.

 

До 70-річчя Сумського державного університету Бібліотека СумДУ презентує історичну фотовиставку "Від історії до сучасності".

Запрошуємо всіх охочих відчути себе на перетині часів: від ХVIII століття до сьогодення. Відкрити несподівані межі рідного університету. Тут ви побачите рідкісні світлини народження нашої alma mater: від перших приміщень навчально-консультаційного центру при машинобудівному заводі ім. Фрунзе до сучасних навчальних корпусів. Виставка охоплює всі етапи становлення та розвитку Сумського державного університету, як історичну віху розквіту міста за часів цукрозаводчиків Харитоненків, так і сучасний період об'єднання двох вишів.

 

  Перехід до бібліотечного корпусу СумДУ, 2-й поверх

Значну частину фонду бібліотеки складають видання з народознавства, етнографії, релігієзнавства, історії рідного краю та держави; художня література; рідкісні стародруки.

Перлиною колекції рідкісних видань є факсиміле Пересопницького Євангелія (2008 р.), яке відносять до визначних рукописних пам’яток української культури та мистецтва середини XVI століття.

Пересопницьке Євангеліє є першим з відомих перекладів священного тексту Євангелія староукраїнською мовою, яке було здійснено з метою відстоювання власної культури, релігії, мови українського народу.

Фільм про Пересопницьке Євангеліє – частина золотого фонду вітчизняного кінематографа.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua