Варто почитати

Зараз нам важко це уявити, але саме такими були реалії життя в Радянському Союзі, який, по суті, був "в'язницею народів". Та були люди, які не боялися. Люди, які  були готові  пожертвувати всім, що мають, навіть життям. Вони кидали виклик тоталітарній системі і боролися за права людини, свободу слова та національне визволення. Їхньою зброєю було слово, якого так боялася радянська влада: підпільні газети, журнали та листівки. Так званий "Самвидав" друкував твори дисидентів, збирав факти порушень прав людини.

"Мазуревичі. Історія одного роду" – драматична родинна сага сучасної української письменниці Дарини Гнатко, книги якої вже завоювали серця багатьох читачів. Трагічні та щемливі долі п’яти поколінь роду Мазуревичів, змальовані на тлі буремних та жахливих історичних подій середини ХІХ – 60-х років ХХ століття: більшовицька революція, розкуркулення, “червоний терор” та репресії, а далі – Друга світова війна…

Синдром хронічної втоми став вашим вірним супутником, а особисте життя видається невпорядкованим і розбитим? Постійно хапаєтесь за все і одразу, але ніде не встигаєте. Ніби все є, але шалений темп життя з’їдає всі сили? Чи навпаки життя тягнеться, як один однаковий день? Одним словом не відчуваєте щастя, впевненості, спокою і сенсу?

Її називають "країна вранішнього сонця”. Так, це Японія - загадкова, унікальна і така незбагненна нам, європейцям. Вона зачаровує, вражає та дивує своєю культурою, звичаями і традиціями, але точно нікого не залишить байдужим. Як не залишила байдужою і Амелі, головну героїню книги "Токійська наречена". Вона приїздить сюди з Бельгії та мріє залишитися тут назавжди. Так сталося, що перші п’ять років свого життя Амелі провела в Японії і всім серцем її полюбила.

"Яке швидкоплинне  життя. Незчуєшся, як воно пролетить…" - ця думка крутиться в голові весь час, поки читаєш роман "І знов Олівія".

Це друга книга письменниці Елізабет Страут, що є продовженням історії про Олівію Кіттеридж - дивовижну жінку, яка мешкає в американському містечку Кросбі штату Мен. Наче зовсім недавно вона була молода та енергійна, а зараз їй сімдесят років, вона самотня, втратила чоловіка, а її син живе далеко та рідко з нею спілкується. Але час подарував їй те, чого часто бракує в молодості - бажання зрозуміти саму себе, своє життя та власні помилки. І якщо не виправити їх, то бодай знайти відповіді на важливі життєві питання.

«Але до скону віку, доки буде існувати людство,
цю картину будуть пам’ятати та оплакувати…»

Третій роман американської письменниці Donna Tartt «The Goldfinch» (Донна Тартт, «Щиголь») приніс їй Пулітцерівську премію.

Чи можна штучно створити людину або змінити її організм, інтелект? Чи можливо це фізично? Чи можливо це з етичного та морального боку? До яких наслідків може призвести жадібність, бажання слави, безвідповідальність, винахід заради винаходу? Яку ціну маємо платити за свої бажання, чи варті вони того? А може дійсно варті? Ці питання розкриваються у фантастичній книзі американського письменника Daniel Keyes «Flowers for Algernon» («Квіти для Елджернона» Деніела Кіза).

Австралійська письменниця Ліян Моріарті, напевно, не просто так отримала від батьків таке прізвище, як і віртуозний злодій та візаві Шерлока Голмса в безсмертних оповіданнях Артура Конана Дойла. Звичайно це гумор, але у її блискучому романі «Big Little Lies», настільки закручений та продуманий сюжет, що з легкістю розкриває темні та потаємні куточки людської природи - інтриги, брехню, злочини, помсту та таємниці, - що складається враження, ніби його писав злий геній чи злодій.

Що може бути щиріше та правдивіше, ніж книга для підлітків, написана підлітком? Сьогодні ми знайомимо тебе з екранізованим твором, який обов’язково варто почитати в оригіналі і потім переглянути. Це платинове видання «The Outsiders» S.E. Hinton (Сьюзан Елоїзи Хінтон, "Аутсайдери"), подароване Бібліотеці СумДУ Регіональним офісом з вивчення англійської мови при Посольстві США.

«Ти глибоко засіла у моєму серці. Ще тоді, коли вперше до мене прийшла, у дурнуватому одязі та зі своїми несмішними жартами, зі своєю цілковитою неспроможністю приховати будь-яке почуття. Ти так сильно змінила моє життя…».

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua