Тематичні книжкові виставки

День Гідності та СвободиЩорічно, 21 листопада, в Україні відзначається День Гідності та Свободи – свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 р.) та Революції Гідності (2013 р.). Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го і 2013-го захищали національні інтереси української держави та її європейський вибір, проявили своє прагнення до свободи.

Майдан 2004 року та Революція Гідності 2013 року стали символом Свободи та Гідності українського народу та залишили визначальний і незабутній слід в історії.
Герої Небесної Сотні… Завжди будуть із нами. Вони заплатили найвищу ціну за свободу нашої держави. Шануймо пам’ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України.

Книжкова виставка14 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День захисника України.

З Днем українського козацтва пов’язане святкування Покрови, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою. Образ козака неодноразово постає на сторінках книг та в екранізованих картинах, адже в українській культурі – це звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Guide для першокурсникаШановні першокурсники! Розгубилися у потоці інформації вже з першого тижня навчання… Це не дивно. На першому курсі однозначно треба встигати все: вивчити імена усіх викладачів, познайомитися з усіма студентами на потоці, готуватися до занять, добре навчатися… і багато читати. Ваш надійний помічник у цьому – бібліотека. Співробітники абонементу підготували виставку навчальної літератури "На допомогу першокурснику", яка розташовується на ІІ поверсі. На ній представлені навчальні посібники та підручники з різних галузей знань, які будуть корисними для вас у навчальному процесі.

Спорт

СПОРТ та ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ  модний тренд будь-якої пори рокуЗаняття спортом дають людині не тільки міцне здоров'я, хорошу фізичну підготовку і красиву фігуру, а й формують характер, вчать долати труднощі, змушують постійно вдосконалюватися та не зупинятись на досягнутому. 

Як вести здоровий спосіб життя та тримати себе в гарній формі – дізнаєшся  з  книжкової виставки "СПОРТ – модно, здорово, захопливо". 

 

 

Книжкова виставка творів Тараса ШевченкаШановні користувачі та гості, запрошуємо вас на перегляд книжкової виставки "До дня народження Т.Г. Шевченка".

Книжкова виставка "До дня народження Т.Г. Шевченка" покликана ознайомити читачів із творчим доробком Великого Кобзаря, допомогти усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова. Представлені видання висвітлюють життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича, його мандрівки різними куточками світу, спогади про Кобзаря, невідомі епізоди та цікаві факти із життя письменника.

  04.03.20 – 13.03.20

  вул. Римського-Корсакова, 2

  Абонемент, 2-й поверх

Книжкова виставка присвячена року математики в Україні

У бібліотеці СумДУ представлена книжкова виставка "2020 – Рік математики в Україні", яка висвітлює історію розвитку математики за більше ніж 2000 років, теоретичні та прикладні аспекти її використання.
Мета виставки – привернути увагу до Указу Президента України "Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні" та активізувати розвиток математичного мислення та кількісних навичок у СумДУ. Останнім часом запити суспільного виробництва стимулюють створення нових математичних теорій. Математика є універсальною мовою науки. Тому математичну освіту слід розглядати як важливу складову в системі підготовки сучасного фахівця.

Книжкова виставкаЗапрошуємо усіх охочих на перегляд книжкової виставки "Українці, що змінили світ". Виставка розкриває плеяду видатних, неповторних і, безперечно, талановитих особистостей. Це художні твори та біографічні видання, присвячені неординарним постатям.

  протягом 2020 року

  вул. Римського-Корсакова, 2

  Абонемент, 2-й поверх

Книжкова виставкаЗапрошуємо до перегляду книжкової виставки "2020 – Рік Європи в Україні" всіх кого цікавлять проблеми розвитку Європейського Союзу та європейської інтеграції України.

Європейський Союз – це 28 держав Європи, які об’єдналися на основі загальнолюдських і демократичних цінностей задля досягнення стабільності, миру та процвітання. Українська держава одним із пріоритетів свого розвитку визначила інтеграцію до європейської спільноти. 

Книжкова виставка до Дня Соборності УкраїниПредставляємо до перегляду книжкову виставку "Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг", яка присвячена Дню Соборності України. Це свято відзначається в день проголошення Акту возз’єднання УНР та ЗУНР, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України – Хусті. В сучасній Україні на державному рівні вперше святкували цей день вже у 1999 році.

Сьогодні, цей день відзначають створенням живих ланцюгів, які об’єднують Західну і Східну частини країни. Живий ланцюг – символ та головна традиція Дня соборності України. Перший такий ланцюг створили в 1990 році, коли понад мільйон патріотично налаштованих українців взялися за руки та об’єднали шлях з Києва до Львова.

Проєкт "Українська мова: історія і сучасність" сприяє збереженню культурної спадщини та популяризації української мови. 

У рамках програми "Десятиліття української мови" ініційованої Президентом України Петром Порошенком у 2018 році Бібліотека СумДУ проводить цикл культурно-просвітницьких заходів та виставок цінних видань української мови для школярів і студентів регіону.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua