Чоловік на ім’я Уве

Роман «Чоловік на ім’я Уве»  літературний дебют популярного шведського журналіста, блогера Фредріка Бакмана,  тепер у бібліотеці СумДУ. Книжка вийшла у 2012 році. На сьогодні продано більш як п’ять мільйонів примірників. Роман став бестселером за версією New York Times.

Це тепла і водночас сумна, іронічна, зворушлива, місцями смішна та сповнена любов’ю мудра історія про людей, які через ті чи інші обставини стали непотрібні суспільству. Твір про щоденну мужність жити та бути собою.

«У серці кожного з нас є місце на землі, де ми відчуваємо себе вдома. Багато століть сумська земля надихала на великі перемоги, надзвичайні досягнення, сильні слова, чарівну музику, яскраві фарби, нові відкриття і просто справжні людські вчинки. Варто лише один раз побачити, щоб назавжди полюбити Сумщину всім серцем».

Такими словами відкриває свої сторінки презентаційна книга «Сумщина – край, що чарує та надихає».

UpdateЧитання – це задоволення. Воно відволікає від турбот, переносить в інші світи, поліпшує наше самопочуття. А читання іноземною мовою – це ще й кишеньковий тренажер для мозку. Підтвердженням тому, висновки вчених з Єльського університету. Вони виявили, що читання сприяє збільшенню зв'язків між мозковими клітинами та знижує ризик нейродегенеративних захворювань, що скорочують життя. Тож наша підбірка з 7-ми англомовних книг безумовно “прокачає” Вашу пам'ять та мову, зміцнить граматику та орфографію, пускає в дію всі механізми інтелекту і дарує довголіття!

Сьогодні презентуємо 160 сторінок монохромних креативних «фішок», про які тобі ніхто не розповість. Все це знайдеш у суперкласній історії Остіна КЛЕОНА «Кради як митець. Креативні «фішки», про які тобі ніхто не розповість». 

В першу чергу книга приваблює своїм дизайном – дійсно, мистецький підхід до оформлення! Чорно-білі ілюстрації, світлини та постери надають сучасного, дещо готичного, вигляду.

Повне зібрання творів Лесі УкраїнкиУ рамках відзначення 150-річного ювілею Лесі Українки та за підтримки Українського інституту книги Бібліотека Сумського державного університету отримала перше академічне нецензуроване видання творів Лесі Українки у 14-ти томах.

Презентоване зібрання стало головною подією, до якої Україна йшла 50 років. Останнє видання творів письменниці, 12-томник, було надруковано ще в Радянському Союзі та піддавалося комуністичній пропаганді та цензурі.

ВідьмакБезліч глядачів вже встигли переглянути перший сезон серіалу «Відьмак» від Netflix. Важко уявити, але аж 76 мільйонів переглядів він набрав лише за перший місяць прокату. Швидше за все, ви також належите до цих поціновувачів. Вдала рекламна кампанія у поєднанні зі спецефектами серіалу дозволили йому отримати такі високі оцінки від глядачів.

Проте, лише фани гри, яка вийшла раніше та, в ще більшій мірі, ті, хто прочитав книги серії, змогли вловити всі нюанси його сюжету.

Буденність спонукає нас до пошуку «драйву», «скарбів» та сенсу життя. Роман Еміла Андреєва «Скляна Ріка» на перший погляд легкий, з простою сюжетною лінією життєвих історій звичайних людей. Та заглиблюючись у читання, несподівано поринаєш у первісні людські пристрасті, естетику жаху та напруги, змішаних з пригодами та загадками.

Розважте дітей цікавою книгоюЗнову локдаун… Зачинені школи і дитячі садочки... Особиста бібліотека дитячих книг перечитана вже багато разів. Що робити? Чим зайняти дітей у вільний час?

Щоб не нагромаджувати вдома гори нових книг і розважити своїх дітей з користю, хочемо познайомити вас із сайтами та сервісами, де можна безкоштовно завантажити або прочитати книги.

Бережімо нашу культурну спадщинуЗ 1999 р., відповідно до Указу Президента України, щорічно, 18 квітня, Україна святкує День пам’яток історії та культури, метою якого є збереження архітектурних і пам'ятних місць рідного краю.

Українська культура та історія сягає корінням у глибину віків. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки.

Читати або слухатиУсні твори людство сприймало на слух і передавало з покоління в покоління ще із сивої давнини. Це було просто і зручно, не треба було навіть витрачати світло і чорнила, відволікатися від буденної роботи.

З часом, писемність набула популярності. Вона дозволила мінімізувати помилки при переповіданні історій, але усний формат розповіді нікуди не зник. Більше того, зараз він набирає неабияких обертів.

Люди, мозок яких постійно потребує нової інформації, а через шалений ритм життя часу на традиційне читання паперових книг катастрофічно не вистачає, повертаються до звукового сприйняття інформації. Тому сьогодні так популярні аудіокниги – озвучені і записані на цифровий носій твори різних авторів.

Леся Українка

25 лютого виповнюється 150 років від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки. Інтерес до її творчості не згасає і нині. Про неї говорять: “шляхетна дама, міська євроінтеграторка, безапеляційна патріотка, інтелектуалка, феміністка”... 

А якою знають Лесю Українку студенти СумДУ?

Не залишаючись байдужими до творчості письменниці, студенти 2 курсу Медичного інституту та першокурсники факультету ЕлІТ взяли участь у поетичному арт-челенджі до святкування ювілею Лесі Українки.

Топ 10 книг читачів бібліотеки СумДУ

Які книги у 2020 році користувалися найбільшою популярністю у читачів? Які автори стали найбільш читабельними?

Представляємо Вашій увазі рейтинг читацьких уподобань, складений Бібліотекою СумДУ за підсумками минулого року.

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua