Культурні проєкти

Європейський Союз – це 28 держав Європи, які об’єдналися на основі загальнолюдських і демократичних цінностей задля досягнення стабільності, миру та процвітання. Українська держава одним із пріоритетів свого розвитку визначила інтеграцію до європейської спільноти. 

Запрошуємо до перегляду книжкової виставки "2020 – Рік Європи в Україні" всіх кого цікавлять проблеми розвитку Європейського Союзу та європейської інтеграції України.

З книгами можна ознайомитись в Центральній бібліотеці, 2-й поверх (БІЦ-208) та у Філії бібліотеки, Читальний зал (Конгрес-центр, к. 202).

Значну частину фонду бібліотеки складають видання з народознавства, етнографії, релігієзнавства, історії рідного краю та держави; художня література; рідкісні стародруки.

Перлиною колекції рідкісних видань є факсиміле Пересопницького Євангелія (2008 р.), яке відносять до визначних рукописних пам’яток української культури та мистецтва середини XVI століття.

Пересопницьке Євангеліє є першим з відомих перекладів священного тексту Євангелія староукраїнською мовою, яке було здійснено з метою відстоювання власної культури, релігії, мови українського народу.

Фільм про Пересопницьке Євангеліє – частина золотого фонду вітчизняного кінематографа.

Проєкт "Українська мова: історія і сучасність" сприяє збереженню культурної спадщини та популяризації української мови. 

У рамках програми "Десятиліття української мови" ініційованої Президентом України Петром Порошенком у 2018 році Бібліотека СумДУ проводить цикл культурно-просвітницьких заходів та виставок цінних видань української мови для школярів і студентів регіону.

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Римського-Корсакова, 2,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 33-10-39
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua