Незважаючи на війну, ми продовжуємо слідкувати за новинками книжкового ринку і пропонувати їх своїм читачам.
З 5 по 8 вересня в столиці України відбувся другий книжковий форум KyivBookFest, який став важливою подією для української літературної сцени, об’єднавши видавців, авторів та читачів. Захід запропонував насичену програму, яка включала презентації нових книжок, дискусії на актуальні теми, майстер-класи, автограф-сесії, зустрічі з відомими українськими письменниками та виставку-продаж книжок.
Другий KyivBookFest обрав темою вислів «Книги – це зброя» і, до речі, зібрав 1 013 123 гривень на програму Спільноти Української Реформації “Військо Читає”, яка розрахована на поповнення бібліотек військових навчальних закладів сучасною літературою.
Під час фестивалю оголосили списки найкращих українських книжок XXI століття за версією Віри Агеєвої. Літературознавиця обирала з тих книжок, які отримували нагороду “Книга року BBC” у різні роки. Тож до її списку увійшли:
- Андрухович Софія “Амадока”, 2020 рік
- Андрухович Юрій “Дванадцять обручів”, 2003 рік
- Діброва Володимир “Андріївський узвіз”, 2007 рік
- Винничук Юрій “Танго смерті”, 2012 рік
- Жадан Сергій “Ворошиловград”, 2010 рік
- Забужко Оксана “Музей покинутих секретів”, 2009 рік
- Калитко Катерина “Земля загублених”, 2017 рік
- Левкова Анастасія “За Перекопом є земля”, 2023 рік
- Малярчук Тетяна “Забуття”, 2017 рік
- Чех Артем “Хто ти такий?”, 2021 рік
А ми хочемо звернути увагу наших читачів на найцікавіші книги, які стали хітами продажів вітчизняних видавництв на цьогорічному книжковому форумі.
Сергій Руденко «Анатомія ненависті. Путін і Україна»
Це ґрунтовне дослідження, що стоїть за агресією Володимира Путіна проти України. Автор детально аналізує вчинки і дії Путіна, ключові події, рішення та стратегії, які призвели до найбільшої після Другої світової війни континентальної війни у Європі, що триває і сьогодні.
Книга препарує особистість Путіна в його прагненні підкорити Україну за останні 24 роки. Протягом майже чверті століття він витратив величезні ресурси, вклавши мільярди доларів, використовуючи найжорстокіші та найбрудніші методи для усунення всіх перешкод і опонентів на своєму шляху...
Невдалі спроби впливати на зміну президентів, отруєння українських політичних лідерів, замовні вбивства та криваві бойові дії — Путін застосовує весь спектр злочинних методів у своїй війні проти України.
Автор висвітлює не тільки дії Путіна, але й відповідь української політичної еліти на його агресію. У книзі — інсайд, інформація з перших уст, залаштунки російської політики і події, свідками яких був сам автор. У проєкті також взяли участь Володимир Огризко, Валентин Наливайченко та Андрій Піонтковський - особистості, які були причетними до політичних процесів України часів незалежності.
Юлія Дворецька "Помилкаріум. Моя українська правильна та вишукана".
Унікальний проєкт, створений для того, щоб допомогти всім, хто прагне говорити українською мовою вільно і вишукано та вирішити типові проблеми, які часто виникають під час вивчення мови, зокрема таких як вживання росіянізмів (іноді помилково названих «русизмами»), помилки в наголосах, труднощі з перекладом і обмежений словниковий запас.
Довідник не переобтяжує читача складною теорією чи історичними аспектами, які часто відлякують тих, хто навчається. Натомість він пропонує реальні приклади поширених помилок та варіанти їх виправлення.
Оригінально, з гумором поданий матеріал допоможе легко, захопливо і нестандартно удосконалити свою словесність. Ви зможете набути впевненості як у писемному, так і в усному мовленні, опановуючи вільне та правильне використання української мови. Легкий стиль викладу робить довідник доступним для широкого кола читачів, незалежно від віку. Особливо корисним це видання буде для тих, хто прагне вдосконалити свою мову та наблизити її до досконалості.
Книга підходить як для початківців у мовознавстві, так і для людей із філологічним досвідом, які бажають поглибити свої знання та вдосконалити навички.
Юрій Рокецький «Всьо чотко. Сергій Кузьмінський і “Брати Гадюкіни”».
Перша біографія в стилі рок чи не найвідомішого українського рок-гурту «Брати Гадюкіни» та його фронтмена Сергія Кузьмінського.
Увірвавшись на українську музичну сцену кінця 80-х та початку 90-х років з феєричною сумішшю різнопланових музичних жанрів: року, панку, блюзу, фольку і навіть реггі, вони стали не тільки культовими особистостями, але і важливим соціокультурним явищем, що відображало настрій і проблеми пострадянського суспільства.
Їх творчість поєднувала українську ідентичність з глобальними музичними трендами, що дозволило гурту стати унікальним явищем у музичній індустрії. Їхній гумор, жаргон і оригінальні тексти стали прикладом того, як можна зробити якісну музику українською мовою, одночасно зберігаючи актуальність і масову популярність.
Це видання не лише про творчість Кузі й «Братів Гадюкіних» —це, безсумнівно, біографія цілого покоління, що зростало на зламі епох. Написана на основі десятків інтерв’ю, а також записів самого Кузьмінського, книжка вражає особливою відвертістю. А фотографії, вирізки, цитати та QR-коди для доступу до відеоматеріалів додають особливої атмосфери.
Кріс Міллер «Чипова війна. Боротьба за найважливішу технологію у світі».
Ця книга не про мікрочипи, як технологію, завдяки якій працює майже все — від мікрохвильовок і смартфонів до ракет і фондового ринку.
Це захоплююча історія про світ глобальних інтриг і технологічних битв, де корпорації та держави ведуть жорстоку війну за панування у виробництві мікрочипів.
То як розвивається індустрія мікрочипів і як вона змінюватиме наше майбутнє? Чипи — основа сучасної технології — стали ключовими елементами не лише для технічного прогресу, але й для економічної та національної безпеки країн. Технологічні ланцюги постачання дуже вразливі, і країни усвідомлюють стратегічну необхідність бути незалежними від зовнішніх постачальників. Боротьба за контроль над виробництвом напівпровідників перетворилася на ключову складову геополітичної стратегії. Книга також акцентує увагу на тому, наскільки крихкою є глобальна технологічна інфраструктура та як майбутні конфлікти можуть визначати економічний і політичний ландшафт світу.
Це актуальна й дуже важлива праця для розуміння сучасного стану технологічного розвитку та глобальної конкуренції в сфері високих технологій.
Карло Чіполла «Закони дурості людської».
Здається це жарт, серйозно аналізувати людську дурість. Але дурні далеко не такі прості, як може здаватися, на перший погляд.
Чому дурні небезпечніші за мафію, хоч вони й діють без статутів і лідера? Якими є дурні за природою, характером і поведінкою?
У своєму есе автор представляє просту, але ефективну модель, яка пояснює вплив дурості на життя суспільства. Він підкреслює, що людська дурість — це сила, яку не можна недооцінювати, оскільки вона має руйнівний потенціал, що може бути навіть небезпечнішим за злочинність, оскільки злочинці діють з якоюсь раціональною метою (отримати вигоду, нехай навіть шляхом шкоди іншим), тоді як дії дурних людей є абсолютно непередбачуваними та руйнівними для всіх.
Сатирично, але одночасно в глибокому та проникливому стилі, з використанням простих моделей та законів, описується вплив дурості на суспільство та економіку і робляться несподівано серйозні висновки.
Книга водночас розважає своїм гострим словом і спонукає замислитися над глибокими питаннями соціальної поведінки. Тема підкріплена спостереженнями, експериментами й графіками.
P.S. Сподіваємося, що скоро ці книжки з’являться на поличках нашої бібліотеки і ви зможете з ними познайомитися безпосередньо!