jQuery(window).on('load', function() {new JCaption('img.caption');});
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Електронні ресурси вільного доступу (іноземні)

HighWire Press

Доступ до репозитарію HighWire Press - підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. 1269 журналів, 6,058,073 повнотекстових рецензованих статей у вільному інтернет доступі.

OAPEN (Open Access Publishing in European Networks)

Колекція наукових книг з гуманітарних та суспільних дисциплін.

Helmholtz-Gemeinschaft

Репозитарії та журнали відкритого доступу, в яких вчені Гельмгольцівських інститутів фігурують редакторами. Тематика: енергія, земля та навколишнє середовище, здоров’я, ключові технології, структура матерії, авіація, космонавтика, транспорт.

VSL Open

Спеціалізований інструмент для пошуку широкого спектру наукових публікацій та баз даних.

Getty Publications Virtual Library

Видання з мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі.

Academicjournals

Повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.

Elsevier

Журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.

Journals4Free

Портал академічних журналів відкритого доступу (понад 7000). Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою чи присутністю в базах даних: Scopus, PubMed, ISI Master.

Directory of Open Access Journals (DOAJ)

Каталог журналів відкритого доступу, створений за грантами благодійних фондів у 2002 році та підтримується науковою бібліотекою університету м. Лунд (Швеція).

Збірка журналів відкритого доступу базується на фінансовій моделі, яка передбачає безоплатність доступу до інформаційних ресурсів для користувачів і відповідає Будапештській ініціативі відкритого доступу (Budapest Open Access Initiative).

В колекції понад 8 тис. назв журналів. Система є відкритою для розміщення наукових періодичних видань, які відповідають опублікованим стандартам системи.

Directory of Open Access Books (DOAB)

Директорія книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.

Electronic Journals Library

Колекція електронних академічних журналів. Нараховує понад 64 тис. назв, з них у безкоштовному доступі - 29 тис.

Springer_journals

Повнотекстові журнали міжнародного наукового видавництва Springer з медичних, соціальних, фізичних, технічних наук англійською мовою.

Springer_books

Книги міжнародного наукового видавництва Springer.

Versita Open

Платформа відкритого доступу видавництва Versita надає безкоштовний доступ до академічних журналів з різних дисциплін. Колекція нараховує понад 200 назв наукових журналів, що належать багатьом університетам та дослідним інститутам.

ABC Chemistry Добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів поділений на 2 частини, одна частина – журнали, які в постійному вільному повнотекстовому доступі, інша – журнали в тестовому доступі. Окремо представлено список журналів російською мовою.
Scholar.google

Пошук за статтями великих наукових видань, по архівам препринтів, публікаціям на сайтах університетів, наукових товариств та інших наукових організацій. Розраховує індекс цитування публікацій, дозволяє знаходити статті, що містять посилання на ті, що вже знайдено.

Є самостійним пошуковим сервером. Спеціалізується на пошуку статей та книг. Є бета-версією і постійно оновлюється.

Пропонується пошук не тільки на серверах публічного домену Інтернет, але й в пошукових масивах деяких комерційних систем, таких, як ACM, Cambridge Scientific Abstracts, IEEE, Ingenta, архівних систем видавництв Blackwell, Sage, Springer, Taylor &Francis, Wiley та інших, список яких розширюється. Наявність посилань на книги, що релевантні пошуку, забезпечує співпраця системи з базою даних WorldCat (OCLC).

Результати пошуку в системі збагачені додатковою інформацією:

 • по механізму цитування,
 • наявністю матеріалів у відомих бібліотеках світу,
 • можливістю замовлення повнотекстових документів за допомогою систем доставки документів – партнерів GOOGLE,
 • можливістю отримання повного тексту документу, якщо він належить до систем відкритого доступу.

Проте, порівнятися з сучасними професійними реферативно-бібліографічними базами даних ця система поки що не в силах.

ArXiv.org

Підтримується Cornell University (США). Надає безкоштовні пошукові послуги по доступу до колекції наукових публікацій, які добровільно надані персональними авторами для вільного розповсюдження.

Спеціалізується в галузях:

 • комп’ютерних наук,
 • астрофізики,
 • фізики,
 • математики,
 • квантової біології.

Документи зберігаються у власному пошуковому архіві системи.

Кожен бажаючий після реєстрації має змогу не тільки отримувати повнотекстові документи, але і розміщувати повні тексти власних публікацій.

OAIster

Підтримується University of Michigan (США).
Надає безкоштовні пошукові послуги.
Позиціонує себе, як об’єднаний каталог цифрових ресурсів.

Містить:

 • текстові,
 • графічні,
 • аудіо-,
 • відео- документи та набори даних.

Інформація надається більше ніж 750 інституціями, що мають можливість включати власні документи у пошуковий масив системи у форматі посилань. Документальний архів нараховує майже 11 млн. записів. Після виконання пошуку, кожний конкретний документ отримується з сайту організації-партнера, яка надала в репозитарій посилання на документ.

Springer & Kluwer Academic Journal Searching

Springer & Kluwer Academic Journal Searching - реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer. Також сюди входить 300 періодичних видань з суспільних наук (дисциплінарні колекції: Business & Management, Economics, Education, Humanities, Law, Philosophy, Psychology, Social Sciences, Statistics). Серед журналів, що містить даний ресурс, такі відомі, як Economic Theory, Public Choice, Theory and Society, Journal of Population Economics, Journal of Cultural Economics, Crime, Law and Social Change і т.д. За більшістю видань є доступним досить глибокий архів.

Hindawi

Hindawi Publishing Corporation – видавнича корпорація, яка охоплює понад 100 рецензованих журналів відкритого доступу з усіх основних сфер науки, техніки й медицини.

HighWire Press

HighWire Press – репозитарій доступу до підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. Містить понад 1 тис. журналів, більше 2 млн. повнотекстових рецензованих статей у вільному Інтернет-доступі.

Internet Public Library

Internet Public Library - це організація публічних послуг та навчальне середовище, що започатковане University of Michigan School of Information та підтримується Drexel University's College of Information Science & Technology. Це 45000+ повнотекстових творів (художньої та нехудожньої літератури, довідкових видань), організованих за предметними колекціями та типами ресурсів.

InTech

InTech - видавець журналів та книг відкритого доступу з різних галузей науки, техніки та медицини. З 2004 року InTech опублікувало понад 350 книг; в даний час InTech публікує 3 наукових журнали відкритого доступу: International Journal of Advanced Robotic Systems, Journal of Humanoids та International Journal of Engineering Business Management. У видавництві публікуються понад 20 000 авторів найкращих університетів світу.

Perseus Digital Library

Perseus Digital Library - найбільша онлайнова база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6,5 млн. грецьких текстів та 4 млн. латинських матеріалів; понад 64 тис. зображень та презентацій.

PubMed Central

Безкоштовний цифровий архів журналів з біомедичних наук та наук про життя, що підтримується U.S. National Institutes of Health (NIH) та National Center for Biotechnology Information (NCBI) in the National Library of Medicine (NLM). Окремі журнали тимчасово недоступні з періодом ембарго від кількох місяців до півроку з моменту появи друкованого видання.

BioMed Central

База наукових журналів з медицини.

United States Patent and Trademark Office

United States Patent and Trademark Office - Американські патенти за період 1790-1975 рр. Пошук за номерами патентів і Current US Classification.

New Jour

Пошукова система електронних публікацій, доступних в Інтернеті; за підтримки Georgetown University.

FindArticles

Сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналів та видань в галузі управління, економіки, інформатики, техніки, освіти, спорту, мистецтва тощо.

Ingenta

Багатогалузева бібліографічна база; пропонує доступ до понад 28 тис. наукових журналів із широкими пошуковими можливостями.

Free Medical Journals

База даних медичних журналів; доступ до реєстрів і повних текстів.

EZB

Elektronische Zeitschriftenbibliothek - електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга; доступ до змісту журналів та до повних текстів статей.

E-LIS

Найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.

Cogprints

Cognitive Science EPrint Archive - відкритий репозитарій з когнітивних наук (психологія, нейрологія, лінгвістика, комп'ютерні науки, філософія, біологія).

NARCIS

Архів, що містить наукові публікації та докторські дисертації з університетів та наукових установ Данії. Більшість публікацій доступна у повних текстах.

OSTI

Energy Citations Database (ECD) - наукова база даних, що підтримується U.S. Department of Energy, Office of Scientific & Technical Information. Містить бібліографічні записи і електронні документи починаючи з 1943 р.

PLoS

Public Library of Science – наукова база журналів з медицини та біології неприбуткової організації науковців, діяльність якої направлена на створення наукової літератури для публічного відкритого доступу.

CiteSeerx

Електронна бібліотека публікацій з комп’ютерних наук. Містить широкий спектр додаткових можливостей з аналізу автономного індексу цитування (Autonomous Citation Indexing - ACI), пошуку та аналізу статей.

Google Book Search

Світова електронна бібліотека книг.

National Technical Information Service (NTIS)

База містить реферати наукових досліджень. Містить велику кількість німецьких дослідницьких звітів. Містить записи з усіх областей наук, інженерії й технології. Джерела – головним чином звіти федеральних урядових агенств США, винаходи, що є доступними для ліцензування.

SCISEARCH

Одна з найбільших мультидисциплінарних наукових баз даних – міжнародний покажчик літератури, що охоплює майже кожну предметну область науки, технології та біомедицини. База даних містить бібліографічну інформацію та цитовані посилання з понад 5000 наукових, технічних й медичних журналів.

INPADOC

Світовий покажчик патентів World Patent Index охоплює дані про патентні документи США, Німеччини та ін. країн, дозволяє здійснювати пошук патентів будь-якої галузі знань і промисловості.

OpenDOAR

Довідник наукових інституційних репозитаріїв відкритого доступу.

Open J-Gate

Директорія відкритого доступу до понад 6000 наукових журналів.

RePEc

Відкритий Архів з економіки та суміжних дисциплін, створений з метою розповсюдження результатів світових наукових досліджень. Містить посилання понад 925 тис. статей, 2700 книг понад 16 тис. науковців.

AEAweb

Інформаційні ресурси Американської економічної асоціації. Індексує понад 750 журналів економічної тематики.

IDEAS

База даних з економічних наук університету штату Коннектикут. Містить посилання на більш ніж 300 000 робіт, з них 200 000 - повнотекстові.

E-Journals.org

База посилань на сайти електронних журналів світу (релігія, медицина, соціологія, історія, економіка тощо).

E-Books Directory

Каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.

Economics Working Papers in Oxford

Сайт департаменту економіки Оксфордського університету. Містить базу журналів економічної тематики, науково-дослідні матеріали студентів та науковців, економічні новини тощо.

EconPapers

Колекція матеріалів економічного напрямку: статті з журналів (490 тис., з них близько 430 тис. – у вільному доступі), книги (6 тис., з них близько 1,5 тис. – у вільному доступі), програмне забезпечення.

Інтернет-архів Нобелевської премії

Все про Нобелевську премію та її лауреатів.

Socionet

Науково-освітня соціальна мережа Соціонет інтегрує інформацію з безлічі серверів, що належать російським і закордонним науковим і освітнім організаціям, які беруть участь у міжнародних ініціативах RePEc і Open Archives Initiative.

UNESCO Documents and Publications

Бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО, 1945 р. - теперішній час.

United States Patent and Trademark Office Web Patent Database

Сайт містить повні тексти та малюнки патентів США, починаючи з 1976 по теперішній час. Пошук по БД може бути проведений за номером патенту, ключовими словами назви і реферату, прізвища та по інших полях. Підтримується USPTO - Бюро Патентів і Торгових марок США.

US Patent and Trademark Office. Official Gazette

Офіційний бюлетень Бюро Патентів і Торгових марок США (з 1964 - по теперішній час, безкоштовний пошук і перегляд). Офіційний бюлетень публікується щовівторка для подання патентів, які будуть опубліковані, і торгівельних марок, які будуть зареєстровані.

STO's Internet Patent Search System

База даних підтримується системою Source Translation & Optimization (STO), яка може бути використана для пошуку по базах даних патентів і торгових марок США усіх років з використанням класифікаційних класів USPTO або за номером патенту. Можливий перегляд рефератів патентів, опублікованих у період 1981-1989.

The OpenCourseWare Consortium

Освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT))

Open Educational Resources

Відкриті освітні ресурси світу.

World lecture project

Відеобібліотека відеолекцій світу. Міжнародна навчальна мережа.

VideoLectures.Net

Колекція високоякісних відеолекцій світу.

Open Yale Courses

Лекції та інші матеріали з дисциплін гуманітарних, суспільних та природничих наук.

Princeton University

Освітні матеріали Принстонського університету (США).

Harvard University

Освітні ресурси Гарвардського університету.

JSTOR

Електронна колекція журналу "Jstor". 6% загальної кількості матеріалів колекції - у вільному доступі (до 1923 року - матеріали, опубліковані в США; до 1870 року - інші матеріали). Журнал містить наукові матеріали з математики, економіки, політики, гуманітарних наук тощо. Вільнодоступна ретроколекція нараховує понад 500 тис. публікацій.

FreeFullPDF.com

Пошуковик наукової літератури (найактуальніша інформація з найкращих джерел для інноваційних проектів). Пошук проводиться лише на відібраних сайтах. Охоплення: понад 80 млн. повнотекстових наукових статей.

DART-Europe

Портал відкритого доступу до тез та дисертацій  науковців  Європейського Союзу. Колекція нараховує документів з університетів 27 Європейських країн.

Theses Canada Portal

Колекція дисертацій Канадських науковців. Архів з 1965 року.

DissOnline.de

Архів кандидатських, докторських дисертацій, захищених в Німеччині.

ADT (Australiasian Digital Theses Program)

Дисертації Австралії.

Biblioteca Digital de Teses e Dissertacoes

Дисертації Бразилії.

DiVA

Дисертації та інші дослідницькі матеріали від 26 інституцій скандинавських країн EThOS. Electronic Theses Online Service (EThOS) - Сполучене Королівство.

National ETD Portal (South Africa)

Дисертації Південної Африки.

JournalTOCs Discovery Service

Cервіс пошуку актуальної наукової інформації. Пошук здійснюється у назвах та змісті авторитетних наукових комерційних журналів та журналів вільного доступу (понад 15 тисяч назв журналів). JournalTOCs  індексує статті одразу, як тільки вони з’являються в мережі.

Medical Heritage Library

Спільний онлайн-проект провідних медичних бібліотек світу, що забезпечує вільний безперешкодний доступ до якісних історичних документів з медицини.

SciGuide

Електронний навігатор зарубіжних наукових електронних ресурсів відкритого доступу в Інтернеті. Навігатор сприяє пошуку якісних наукових ресурсів світового рівня.

Open Knowledge Repository

Публікації Світового банку.

Gooru

Безкоштовна освітня пошукова система, яка об'єднує веб-ресурси для навчання. Gooru сканує та індексує освітні сайти і представляє їх у різних відповідних категоріях для швидкого пошуку та використання. Є можливість додавати власні матеріали до колекцій. Можна використовувати Gooru для пошуку колекцій мультимедійних ресурсів: електронних підручників, відео, ігор та вікторин, створених викладачами. Детальніше про систему – див. відео

Pubget

Система пошуку в Інтернеті PDF-файлів з галузі медичних та біологічних наук.

Trove

Ресурси Австралійської Національної бібліотеки.

OA publishing at Nicolaus Copernicus University

Періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).

Periodica Polytechnica

Наукові періодичні видання Будапештського університету технології та економіки.

ChemSpider

Хімічна база даних ChemSpider, від Royal Society of Chemistry, містить відомості про понад 26 мільйонів хімічних сполук, їх властивості та пов’язану з ними інформацію.

Early European Books


Колекція ранньоєвропейських книжок від початку книгодрукування до 1701 року.

PM World Library


Онлайновий глобальний ресурс з програмного та проектного менеджменту. Для повнотекстового доступу необхідна реєстрація.

Europeana WW1


Електронний ресурс про Першу Світову війну. 400 тис. унікальних документів, 660 годин запису унікальних фільмів, 90 тис. персональних документів з архівів тощо.

 

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Animation

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ