jQuery(window).on('load', function() {new JCaption('img.caption');});
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Про сайт

Шановні відвідувачі!
Представляємо вам сайт бібліотеки Сумського державного університету.

Завдяки багаторічному досвіду (сайт ведеться з 1999 року - ретро версія), нам вдалося створити інформативний сайт, який за допомогою простого й зручного інтерфейсу, забезпечує віртуальний доступ до ресурсів нашої бібліотеки.

Будь-коли на нашому сайті ви можете прочитати конспект лекцій чи підручник, заглянути в довідник, відкрити методичку, уточнити в словнику, погортати книгу, попрацювати з науковими журналами, послухати аудіокнигу, переглянути презентацію. Тут ви можете отримати повну інформацію про бібліотеку, її фонди, довідковий апарат, нові надходження, заходи, отримати онлайн-консультацію співробітника.

Дозвольте детальніше ознайомити вас з деякими можливостями, реалізованими на нашому сайті і зробити короткий огляд електронної колекції, зібраної на сайті, де представлені власні ресурси, придбані і ресурси відкритого доступу.

Електронний каталог - це електронна база, яка містить інформацію про всі друковані та електронні фонди бібліотеки, а це більше 400 тисяч описів та більше 47 тисяч повнотекстових електронних версій документів. Оновлюється у реальному часі. Доступний цілодобово через Інтернет. У Електронному каталозі ви зможете знайти будь-який документ з наших фондів, віддалено замовити друкований примірник для отримання в бібліотеці, завантажити повнотекстову електронну версію через Інтернет; створити список, роздрукувати його або відправити на електронну пошту; залишити коментар; переглянути статистику видачі/завантаження кожного документу. Через Електронний каталог реалізована можливість перегляду власного електронного формуляру з історією видач за весь період користування.

Для ознайомлення з роботою Електронного каталогу, будь ласка перегляньте презентацію Як користуватися електронним каталогом.

Про бібліотеку - в цьому розділі вашій увазі пропонується інформація про структуру Бібліотечно-інформаційної системи СумДУ, яка включає 52 бібліотеки комплексу СумДУ. Тут ви можете детальніше дізнатися про систему автоматизації, доступ до інтернет,

довідково-пошуковий апарат, про фонди та заходи бібліотеки.

Ви можете ознайомитися як з текстовими описами, так і переглянути медіа-архів, де зібрано близко трьох тисяч фотоматеріалів про бібліотеку та її заходи.

Видання бібліотеки - це списки нових надходжень, інформаційні та рекомендаційні списки, бібліографічні покажчики, які обов'язково знадобляться у вашому навчанні і самоосвіті.

У бюлетені заходів нашої бібліотеки, ви завжди знайдете заходи відповідно вашим  інтересам. Не пропустіть зустрічі з письменниками, поетами, художниками, виставки живопису, Дні інформації, а також захоплюючі святкові заходи. Будьте їх організаторами, учасниками і глядачами. Завжди вам раді.

Періодичні видання на поточний рік - наша бібліотека є найбільшим передплатником в регіоні. Наукова періодика з усіх галузей знань - найцінніше джерело актуальної наукової інформації. У цьому розділі ми представляємо вам списки друкованих періодичних видань, і списки періодики в електронному форматі. Для кожної назви в списку вказано місце і формат доступу.

Відкриті ресурси СумДУ –  з 2005 року усі видання університету представлені у відкритому доступі на сайті бібліотеки через Електронний каталог, а  з 2011 року розпочав роботу Інституційний репозитарій. Дані світового Інтернет-рейтингу репозитаріїв Webometrics свідчать про підвищений інтерес світової наукової спільноти до праць вчених СумДУ.
Детальніше про ці ресурси:

Інституційний репозитарій (eSSUIR) –  це електронний архів СумДУ, в якому збираються результати наукової діяльності студентів та співробітників нашого університету. Понад 42 тисяч повнотекстових документів зібрані в eSSUIR і доступні усьому світу. Ви можете використовувати цей ресурс для навчання та наукової діяльності, а також самостійно архівувати в eSSUIR свої наукові роботи.

Наукова періодика СумДУ –  ресурс забезпечує доступ до відкритих електронних архівів 14 періодичних видань Сумського державного університету, з яких 12 наукових журналів внесені Міністерством осіти і науки України  до Переліку наукових фахових видань України в галузі філологічних, медичних, економічних, технічних, фізичних, історичних наук.

Дистанційні курси СумДУ –  ресурс для студентів дистанційної форми навчання. Забезпечує можливість цілодобового доступу до навчальних матеріалів, з яких: понад 66 тис. тестових завдань, близько 800 тренажерів та інтерактивних курсів, близько 5 тис. завдань для самостійної роботи.

Електронні ресурси – універсальна колекція електронних ресурсів з усіх галузей знань: природничих, точних, технічних, медичних, гуманітарних наук. Кожен ресурс забезпечений описом, вказано місце доступу. Ресурси згруповані за рівнем доступу: локальний, вільний доступи.

Ресурси локального доступу –  це понад 800 тис. дисертацій Росії; база законодавчої і правової інформації України; база стандартів, що діють на території Україні; база видавництва періодики компанії EBSCO Publishing; видавнича база електронних версій книг; російські електронні журнали з маркетингу, менеджменту, фінансів, управління, суспільно-гуманітарних наук, медицини, охорони здоров'я та ін. Усі перераховані ресурси платні і відповідно договорів, доступ до них можливий лише в локальній мережі університету або за умови IP-авторизації з конкретних комп'ютерів.

Ресурси вільного доступу –  в цьому розділі зібрані й описані понад 100 електронних баз універсальних за змістом і представлених в доступ видах документів. Згруповані ресурси за мовною ознакою. Окремо виділені: Патентна база (більше 40 ресурсів) і Відкриті освітні ресурси (містить посилання та опис освітніх порталів міжнародного значення).

Наукові ресурси України – зібрані наукові повнотекстові бази:
Наукова періодика України - колекція містить понад 2,2 тисячі журналів і збірників наукових праць України.
Бібліотека авторефератів - повнотекстова електронна база авторефератів дисертацій, захищених в Україні за 1998 - 2012 р.
У цьому ж розділі, за посиланням Відкриті архіви України, можна перейти в Систему, яка дозволяє проводити спеціалізований пошук у відкритих архівах.

Інтернет-ресурси –  у 20 тематичних рубриках зібрані актуальні ресурси Інтернет, всього понад 1,7 тисяч сайтів, які будуть корисні в пошуку інформації за конкретною проблематикою.

Якщо у вас виникли питання або труднощі в роботі з ресурсами, пишіть на онлайн консультацію

Сайт Бібліотеки СумДУ - найкоротший шлях до інформації

100% забезпечення необхідним для навчання матеріалом

Цілодобовий доступ до ресурсів

Необмежена кількість он-лайн консультацій

Економія часу на відвідування бібліотеки

 

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Animation

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ