Україна та світ | Технодайджест | ЧЕРВЕНЬ

 

ЕКОЛОГІЯ

Квітень 15, 2021
У 2020 році локальні заходи з боротьби з пандемією COVID-19 скоротили глобальні викиди CO2 на 2,6 мільярда тонн. Однак таке скорочення відбулося більшою мірою через вимушене закриття підприємств, а значить, воно не триватиме довго. Яку роль в боротьбі проти зміни клімату зіграла Україна?

Євгенія Луценко, Травень 25, 2021
Українські вугільні електростанції є одними з найбільших забруднювачів повітря у Європі. За звання найгіршого забруднювача Європи ми змагаємося з Туреччиною та країнами Балканського півострова. Українські вугільні електростанції відповідальні за 72% викидів PM10. До топ-10 забруднювачів увійшли 8 наших електростанцій. Які саме?

 

ІНЖЕНЕРІЯ

 Травень 17, 2021
Німецький постачальник автомобільних запчастин Mahle анонсував свій перший безмагнітний електродвигун, що не вимагає рідкісноземельних елементів.

 Trisha Radulovich, April 15, 2021
Engineers improve the performance of high-temperature superconductor wires. Researchers used high-resolution scanning electron microscopy to understand how processing methods influence grains in bismuth-based superconducting wires.

 

3D ДРУК

Евгений Курышев, Май 03, 2021
Предлагаем вам рынок 3D-печати на фоне пандемии. Насколько велик потенциал технологий 3D-печати, что интересного произошло на этом рынке за последние полтора года и какие тренды будут определять его развитие в ближайшее время.

 Травень 21, 2021
У Нідерландах здали в оренду житловий будинок, надрукований на 3D-принтері. Незвичайне житло нібито повністю відповідає місцевим будівельним нормам і є першою завершеною спорудою великого проекту з п'яти будинків.

 

МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО

 Юлія Мельницька, Травень 01, 2021
Дослідники з університету Х’юстону виявили бактерії, які здатні перетворювати токсичні іони міді в придатну для промисловості металеву мідь. Мідь - один із найбільш широко використовуваних металів, але її видобуток із породи та обробка до “корисної” форми вимагає багато енергії та жорсткої хімічної обробки.

 Анастасия Никифорова, Март 26, 2021
Кроме золота и платины, есть еще несколько невероятно дорогих металлов намного ценнее. Среди них есть один металл, который по темпам роста превзошел даже биткойн в 2021 году. Еще один стоит дороже золота в 7 раз и добывается в объеме всего 30 тонн в год, в то время как другой - всего 3. Вашему вниманию топ-5 самых дорогих металлов и где их добывают

 

ЕНЕРГЕТИКА

 Світлана Долінчук, Квітень 15, 2021
Розвиваючи тему змін на європейському газовому ринку, що відіграє провідну роль у «зеленій революції», пропонуємо Топ -10 головних регіональних центрів, що очолюють перегони за лідерство в енергопереході.

 Травень 26, 2021
"Біопаливо - перспективна історія для України, але дорожча в 5-7 разів" - експерти про альтернативу тепловій енергетиці. Українські ТЕС - серед найбільших забруднювачів у Європі. Чи зможе Україна відмовитися від теплової електроенергії і коли це станеться?

 

МЕТАЛУРГІЯ

 Травень 12, 2021
У всьому світі 2020 рік пройшов під знаком пандемії коронавірусу, яка вплинула на всі галузі економіки. Які саме глобальні зміни відбулися в металургії за час коронакризи і які тренди у виробництві сталі чинитимуть вплив на ринок у 2021 році? Вашій увазі 5 головних трендів у металургії.

 Апрель 12, 2021
На Днепроспецстали вспомнили как еще недавно плавили сталь для космических кораблей
Сегодня запорожское металлургическое предприятие активно сотрудничает с ведущими авиапредприятиями Украины и остается основным поставщиком металла для отечественной авиационной индустрии.

 

ХІМІЯ

 Хіміки створили штучні сухожилля. Для цього американські хіміки спочатку заморозили розчин полівінілового спирту, а потім помістили його в сольовий розчин. У результаті вийшла пориста структура, яка схожа на бджолині стільники, механічні характеристики якої сильно перевершують вже відомі аналоги.

 Канадские химики разработали новый метод очистки воды от микрочастиц полистирола. При пропускании тока через раствор на аноде образуются гидроксильные радикалы, которые окисляют молекулу полистирола до углекислого газа и воды. 

 

ДОСТУП ДО РЕСУРСІВ. НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 39 тис. е-видань ScienceDirect - у відкритому доступі. Для ознайомлення пропоную книгу "Advances in Water Purification Techniques. Meeting the Needs of Developed and Developing Countries", у якій висвітлені передові методи моніторингу забруднення води, різні підходи та новітні розробки щодо очищення води. Умови доступу до ресурсу.

 Новинки електронних видань у фонді бібліотеки СумДУ
До Вашої уваги видання "Energy-efficiency in public buildings best practice cases", у якому йдеться про екоінновації та впровадження енергоефективних заходів та технологій у реальне життя. Доступ до е-версій надано користувачам на умовах авторизації – логін (шифр читацького квитка) та пароль (пін-код).

 

Консультанти:

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua