24 серпня незалежній Україні виповнюється 30. До своєї незалежності Україна йшла довгим шляхом. Історія формування української держави має тисячолітню традицію. 

30 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності, захищати власний суверенітет і територіальну цілісність, відстоювати європейський шлях розвитку та засвідчує готовність боротися за нього як за самостійне право вибору та свободи.

Вітаємо із Днем незалежності України! Натхнення всім українцям, щастя і гармонії!

Рекомендуємо фільми про Україну, які варто переглянути та більше дізнатися про нашу історію:

  • Сюжет фільму "Червоний" розгортається у 1947 році на території ГУЛАГу, куди потрапляють двоє українців.  Це фільм, який розкриває раніше маловідомі сторінки історії українського народу.
  • В основу стрічки "Незламна" лягла реальна історія легендарної Людмили Павличенко - це історія про її нелегку долю в умовах страшної Другої Світової війни та про внесок у перемогу над нацистською Німеччиною. 
  • "Кіборги. Герої не вмирають". Події військової драми розгортаються у вересні 2014 року і мають реальне підґрунтя. Саме у цей час, упродовж 4-х місяців тривала серйозна оборона Донецького аеропорту.
  • Історична драма Олеся Саніна "Поводир" про трагічну долю українських кобзарів у часи сталінських репресій. Гаслом фільму є фраза: "Заплющ очі – дивись серцем". Одну з головних ролей у стрічці зіграла українська співачка Джамала.
  • "Хайтарама" - перша картина про депортацію кримських татар за наказом Сталіна у 1944 році. Фільм знято на основі реальних подій.

 

Ознайомтеся також з книгами про шлях України до незалежності, видатних українців, культуру та досягнення.

Bezumtsi

У книзі «Імена України. 100 митців» представлена творчість українських художників від часів Київської Русі до ХХІ ст., які залишили яскраву сторінку в історії українського образотворчого мистецтва. Ілюстрації дають уявлення про стилістику творів, їх тематичне і технічне розмаїття, а біографічні відомості розширюють наші знання про діяльність митців. Широка палітра висловлювань щодо творчості чи особистості художника показує неоднозначність їх сприйняття й інколи суперечить усталеній думці.

Адресована мистецтвознавцям, культурологам, історикам і всім, хто цікавиться історією образотворчого мистецтва.


Bezumtsi

«Практичний словник синонімів української мови» – це лексикографічний довідник для підшукування синонімів, тобто слів з однаковим чи приблизно однаковим значенням. Лексика словника охоплює всі сфери людської діяльности, надаючи користувачам широкий вибір можливих синонімів та варіянтних форм. Крім твердо запроваджених у практику лексичних одиниць, словник фіксує також рідковживані та безпідставно занедбані терміни й вирази української мови. Подекуди цитовано й оказіоналізми: новотвори та слова-пропозиції. Словник послуговується правописом 1928 р., але наводить і форми усталені колоніяльним правописом.


BezumtsiВ книзі аналізується зміст і функції антропологічного коду культури та цивілізації на різних етапах історії України – від найдавніших часів до сучасності як системи значень і типів мислення людини, її психології і менталітету, способів сприйняття нею цінностей, інтелектуального і емоційного розуміння світу, певної культури та цивілізації. Стрижнем антропологічного коду культури виступає людина, а антропологічного коду цивілізації – суспільство.

Видання «Антропологічний код української культури і цивілізації» розраховане на науковців і викладачів історії, філософії, культурології, політології, етнології, учителів, аспірантів і студентів, широке коло осіб, які цікавляться антропологічним осмисленням української культури і цивілізації. 


Bezumtsi

Видання має на меті познайомити як фахівців, так і широке коло шанувальників народного мистецтва зі збіркою кролевецького візерункового ткацтва ХІХ – поч. ХХ ст., що представлене в експозиції Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького й нараховує майже сто предметів.

Головне завдання каталогу «Кролевецькі рушники ХІХ – початку ХХ століть» – пожвавити інтерес до національної спадщини, навчити «прочитувати» давні символи народного мистецтва, виокремити те важливе, що зберігали, чим дорожили і пишалися наші прабатьки.     


Bezumtsi

У навчально-методичному посібнику «Історія України» висвітлюються події вітчизняної історії з найдавніших часів і донині з урахуванням сучасних досягнень історичної науки. Лекційний матеріал поданий у компактному, лаконічному викладі, легкому для сприйняття. Водночас історичні події висвітлено у науково-конкретній формі, розширено та конкретизовано аналіз окремих подій та фактів. Велика увага приділяється сучасним політичним, економічним, духовним процесам і тенденціям. Важливою складовою методичної частини є рекомендації до семінарських занять, завдання для самостійної роботи студентів, рекомендації до підготовки рефератів та їх тематика, контрольні питання та тестові завдання, список рекомендованої літератури, історична хронологія, термінологічний словник.


Bezumtsi

Перший том книги "Історія України від діда Свирида" українського блогера, відомого в соціальній мережі facebook під ім'ям "Свирид Опанасович". Книга написана в стилі, найбільшим наближенням за подібністю до якого є Всесвітня історія в обробці "Сатирикону". Однак, авторське викладання матеріалу відрізняється більш науковим ставленням до історичних деталей, глибиною аналізу причинно-наслідкових зв'язків, тому може використовуватися як достовірний варіант історичного матеріалу не тільки для всіх, хто просто цікавиться історією, а й для учнів та студентів. Особливістю авторського жанру є "оживлення" історичних героїв у форматі діалогів та залучення читачів до аналізу історичних подій. Том перший охоплює період від первісних людей і заселення території України до 1036 р. В тексті зберігаються особливості авторського письма.


Bezumtsi

Друга книга серії "Історія України від діда Свирида" українського блогера, відомого в соціальній мережі Фейсбук під ім'ям "Свирид Опанасович", охоплює період від середини ХІ до кінця XIV століття. Написана у дотепній і легкій манері, однак, з увагою до історичних деталей та з глибоким аналізом причинно-наслідкових зв'язків. Тому може використовуватися як достовірний варіант історичного матеріалу не тільки для всіх, хто цікавиться історією, а й для учнів і студентів. Особливістю авторського жанру є оживлення історичних героїв в форматі діалогів та залучення читачів до аналізу історичних подій. У другій книзі автор продовжує свою розповідь про події, які відбувалися на території сучасної України й далеко за її межами від часів Ярослава Мудрого до битви на Синіх Водах включно. Перша книга була видана на початку 2016 р. видавництвом "Юстініан" та отримала з боку широкої читацької аудиторії масу схвалених оцінок.


Bezumtsi

Книга третя "Історії України від діда Свирида" охоплює період від Кревської унії 1385 року до Берестейської унії 1596 року. Для Європи то була епоха геополітичних потрясінь, які напряму зачепили й українські землі, відтак автор аналізує обставини розгрому Тевтонського ордену, падіння Константинополя, розвалу Золотої Орди, наслідки Великих географічних відкриттів, Малого льодовикового періоду тощо. Таким чином збагачується уявлення читача про реальні історичні обставини, за яких виникла Річ Посполита та постала і зміцнювалася Запорозька Січ. Десятки персонажів книжки — від Вітовта й Тохтамиша до князів Острозьких, Наливайка та Кішки — реальні історичні діячі, постаті яких не залаковуються: про героїв, а також антигероїв української історії автор розповідає, як про живих людей. Книжки цієї серії не належать до жанру «фольк-гісторі», вони послідовно пропагують саме наукові погляди на історію.


Bezumtsi

Створено спільно з інтернет-ресурсом "Мова – ДНК нації". За допомогою інфографіки показані правила та складні випадки вживання слів в українській мові.

Українська без суржику, русизмів і кальок за допомогою інфографіки! Видання з наочними ілюстраціями та стислими правилами, прикладами вживання і корисними статтями. Цю книжку створено з мрією про те, що колись в Україні буде модно знати декілька мов, а говорити українською.

Видання для тих, хто: 

  • спілкується українською і хоче вдосконалити свої знання;
  • прагне запобігти помилковому слововживанню;
  • бажає дізнатися нові фразеологізми й синоніми;
  • намагається уникнути вживання не властивих українській мовній традиції зворотів і висловів.

Консультанти:

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua