Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

116-й Нобелівський тиждень
Хронологія подій (2-9 жовтня)

2 жовтня у Швеції розпочався 116-й Нобелівський тиждень.
Нобелівська премія присуджується щорічно з 1901 року.

2 жовтня - Нобелівська премія з фізіології та медицини.
Нобелівську премію з фізіології та медицини у 2017 році дали за дослідження циркадних ритмів групі вчених, серед яких Джеффрі Хол, Майкл Майкл Росбаш і Майкл Юнг.

3 жовтня - Нобелівська премія з фізики.
У Стокгольмі оголосили номінантів Нобелівської премії з фізики у 2017 році. Науковців Райнера Вайса, Беррі Сі Берріша та Кіпа Ес Торна відзначили за "вирішальний внесок у розробку LIGO детектора та спостереження гравітаційних хвиль".

4 жовтня - Нобелівська премія з хімії.
Науковців Жака Дубочета, Йоахіма Франка і Річарда Хендерсона відзначили за "розробку кріоелектронної мікроскопії для визначення структури з високою роздільною здатністю біомолекул у розчині".

5 жовтня - Нобелівська премія з літератури.
Нобелівську премію з літератури у 2017 році отримав британський письменник Кадзуо Ішіґуро, "який у своїх повістях потужної емоційної сили відкриває безодню під нашим ілюзорним відчуттям зв'язку зі світом".

6 жовтня - Нобелівська премія миру.
Цього року відзнаку отримала Міжнародна кампанія за скасування ядерної зброї, International Campaign to Abolish Nuclear Weapons (ICAN).
Організації присудили нагороду за "роботу для привернення уваги до катастрофічних наслідків будь-якого використання ядерної зброї та за його зусилля як першопрохідців, що спрямовані на досягнення домовленостей щодо заборони цієї зброї".

 

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ