Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

 

УНІВЕРСИТЕТСЬКА КОЛЕКЦІЯ

Мистецьке зібрання Сумського державного університету налічує більше 80 творів живопису та графіки 40 авторів. До експозиції виставки «Університетська колекція» увійшло 25 творів живопису українських та польських художників, які представляють 19 міст України (15) та Польщі (4). Формування мистецької колекції розпочалося одночасно з початком діяльності в Українській академії банківської справи НБУ галереї мистецтв «Академічна» наприкінці ХХ століття.

Колекція містить твори живопису і графіки митців з України, Польщі, Хорватії та Швейцарії. Вони прикрашають інтер’єри кабінетів кафедр, читальні зали бібліотеки та атріуми Конгрес-центру СумДУ.

До експозиції виставки увійшли твори відомого в Україні та за її межами Олега Тістола, який успішно реалізує свої твори на аукціоні «Сотбіс» у Лондоні. Твори деяких митців знаходяться у державних музейних зібраннях Сум, Києва, Одеси. Заняття мистецтвом входить до педагогічної діяльності Володимира Кабаченка, Марини Рожнятовської, Аліни Славгородської.

Більша частина творів, представлених на цій виставці надійшла від учасників Міжнародних пленерів протягом 2011 - 2015 рр. Серед них відмітимо твори польських художників Йозефа Шуби, Терези Павловської, Збігнєва Паржнєвського – членів Спілки художників Глівіцько-Забранського округу Польщі.

«Соняшник для Вінсента» - колективний твір сумських митців, написаний до 150-річчя від дня народження Вінсента Ван Гога.

Організація виставки стала складовою ознайомчої практики для студентів І-го курсу спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» СумДУ.

 

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ