НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ


 

Як потрапити у Вікіпедію?

У 2020 році бібліотека започаткувати проєкт “СумДУ на сторінках Вікіпедії” і вже розмістила інформацію про Балацького О.Ф., Дужого І.Д.Кононенка М. Г., Макаренка М.І., Сала І.В., Сікору В.З.  Давайте разом розповімо про надбання науковців нашого університету! 

Детальніше »


 

Доступ до сервісу Trinka

До 31 липня 2021 року триває доступ до онлайн-сервісу Trinka. Інструмент розроблений спеціально для академічних і технічних текстів та допомагає у написанні текстів англійською мовою:  правильно структурує речення, підібирає доречні слова, дотримуючись певного стилю.

Детальніше »

 

   

ПУБЛІКАЦІЇ У НАУКОВИХ ЖУРНАЛАХ

 

Г. Колісникова Якісні медичні послуги в Україні: правовий аспект

Низка європейських країн має досить розвинене законодавство у сфері охорони здоров’я та надання якісної медичної допомоги. Україна перебуває на шляху удосконалення свого законодавства та приведення його до міжнародних норм.

Детальніше »


 

А. Гель Правове регулювання трансплантації в  України

В Україні практично завершено створення законодавчого підґрунтя для подальшого розвитку сфери трансплантації, проте для її повноцінного функціонування необхідно  прийняття ще низку підзаконних нормативно-правових актів.

Детальніше »

 

 
 

 

В. Кононенко Дисциплінарна та кримінальна відповідальність 

Проблема злочинів і притягнення до кримінальної та дисциплінарної відповідальності медичних працівників є однією з найбільш дискусійних.  Про необхідність вдосконалення національного законодавства, що регулює ці правовідносини  поговоримо далі.

Детальніше »


 

А. Кодинець Право інтелектуальної власності на лікарські засоби

У фармацевтичній сфері спостерігаються  протилежні інтереси виробників лікарських засобів та споживачів. У зв’язку з цим, сфера регулювання права інтелектуальної власності на лікарські засоби зазнає суттєвого законодавчого втручання та обмеження.

Детальніше »

 

   

МЕДИЧНА РЕФОРМА


 

Чим небезпечний закон про евтаназію і навіщо він потрібен?

60% українців підтримують право на легальне самогубство. Але є і серйозні заперечення проти цього нововведення. Фокус  розглядає всі "за" та "проти" евтаназії.

Детальніше »


 

Старт нової системи реабілітації: на які зміни чекати ?

Реабілітаційна допомога відокремлюється від медичної. Заклади працюють за новими правилами, але питання залишилися. Чи вдихнуть новації нове життя в існуючу систему?

Детальніше »

 

   

ПРАВА ПАЦІЄНТІВ


 

Відновлено право громадян на оплату лікарняних

Справедливість відновлено. Застраховані особи (працюючі громадяни), зможуть, як і раніше, отримувати виплати за лікарняними листками від Фонду соціального страхування України.

Детальніше »


 

Як оформити відмову пацієнта від щеплення

Відмова від профілактичних щеплень має бути обдуманою, а медичний персонал повинен бути ознайомлений з алгоритмом її проведення і володіти процедурою оформлення відповідних документів.

Детальніше »

 

   

СУДОВА ПРАКТИКА


 

Проґавлений інфаркт

Щоб уникнути прикрих діагностичних помилок, спричинених «людським фактором», існують клінічні протоколи. Але не всі лікарі ладні їх дотримуватися. Історія, про яку піде мова далі, тому підтвердження.

Детальніше »


 

Смертельні пологи

Як вберегтися від лікарської халатності  та байдужості, убезпечити себе, і в разі, якщо щось піде не так, не розгубитися, а відстоювати свої права. Розглянемо три майже аналогічні судові справи, в яких було доведено вину лікарів.

Детальніше »

 

 
   

Консультанти:

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua