НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ


 

Доступ до бази даних Central & Eastern European Academic Source

З 16 лютого до 15 травня 2021 р. Сумський державний університет отримав тестовий доступ до академічної бази Central & Eastern European Academic Source платформи EBSCOhost. До вашої уваги повнотекстові статті наукових журналів країн Центральної та Східної Європи  з питань соціальних та гуманітарних наук, в тому числі медичного права. 

Детальніше »


 

Доступ до юридичної бази правових досліджень HeinOnline

З 18 лютого 2021 р. до 12 квітня 2021 р. триває тестовий доступ до міжнародної бази правових досліджень HeinOnline. HeinOnline –  повнотекстова база даних наукових статей  з усіх галузей права, а також з історії права, політичних наук та гендерних досліджень. Матеріали представлені у форматі PDF-файлів  і доступні для завантаження.

Детальніше »

 

 
 

ПУБЛІКАЦІЇ У НАУКОВИХ ЖУРНАЛАХ

 

С. Болдіжар. Еволюція четвертого покоління прав людини у сфері охорони здоров’я

Проблематика еволюції четвертого покоління прав людини  у сфері охорони здоров’я набуває вагомого значення з огляду на сучасні потреби подальшого розвитку людства.  Мета статті полягає у комплексному аналізі особливостей становлення та визначеності цих прав. 

Детальніше »


 

І. Кравчук. Відшкодування шкоди, заподіяної особі невдалим медичним втручанням

У статті  розкриваються проблемні питання відшкодування шкоди, завданої внаслідок медичного втручання, пропонується удосконалення правового регулювання цього питання. Проаналізовано міжнародний досвід вирішення питань у сфері здійснення медичної практики.

Детальніше »

 

 
 

 

М. Брюховецька. Судовий захист прав пацієнтів у медичному праві України

Аналіз законодавства дозволяє зробити висновок, що правова база у сфері регулювання надання медичних послуг далека від досконалості і знаходиться на етапі формування, що ускладнює її практичне застосування. Стаття спрямована на систематизацію і вдосконалення механізму захисту прав пацієнтів при звернені до суду.

Детальніше »


 

Л. Николайчук. Сурогатне материнство: суть, проблеми та правове регулювання 

В Україні не існує повноцінного регулювання такої сфери як сурогатне материнство У статті досліджуються проблеми, котрі виникають при реалізації допоміжних репродуктивних технологій. А також законодавче регулювання таких правовідносин та необхідність прийняття нового міжнародного законодавства для подолання цих проблем. 

Детальніше »

 

   

ВИКЛИКИ COVID-19


 

ТОП-зміни в медичному праві 2020 і очікування 2021

Протягом 2020 року всі медичні заклади сконцентрували свою діяльність на протидії поширення COVID-19 та наданні допомоги хворим. Тому і  більшість змін у медичному праві протягом 2020 року та ті, що плануються на 2021 рік, спрямовані на ліквідацію COVID-19, збільшення фінансування медичних закладів та наближення медичної допомоги до пацієнта.

Детальніше »


 

Телемедицина в період COVID-19. Правові та юридичні аспекти

Раптові обмеження та ризики, викликані поширенням вірусу COVID-19, створили умови для широкого залучення альтернативних методів дистанційного спілкування лікаря та пацієнта за допомогою сучасних засобів комунікації, яким є телемедицина. Юридичні та правові аспекти цього напрямку розглядає адвокат, голова Ради захисту прав лікарів Олег Юдін.

Детальніше »

 

   

МЕДИЧНА РЕФОРМА


 

Чого не вистачає закону про громадське здоров’я ?

Без законодавчого регулювання системи громадського здоров’я, порядку проведення епідеміологічного нагляду й розслідування спалахів захворювань неможливо ефективно реагувати на виклики сьогодення. Тож потрібен документ, який регламентуватиме всі аспекти цієї сфери.

Детальніше »


 

Медична допомога: що робити, якщо ви незадоволені її якістю

Якість і безпека – ключові аспекти, що визначають рівень системи охорони здоров’я. Медицина лише починає повертатись обличчям до пацієнта, але вже зараз існує чітка система контролю, яка дозволяє кожному відстояти свої права на якість і безпеку.

Детальніше »

 

   

ЛІКАРСЬКА ТАЄМНИЦЯ


 

Що треба знати про право на медичну таємницю?

Право на медичну таємницю є одним із найпростіших і найочевидніших прав. Водночас це те право, різні аспекти якого порушуються чи не найчастіше. Розповідаємо, що означає право на медичну таємницю і що робити, якщо його порушили.

Детальніше »


 

Межі конфіденційної інформації в медичній сфері

Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Конфіденційністю охоплюється будь-яка інформація про особу. Але існує ряд випадків, коли межі конфіденційності даних про здоров’я особи порушуються.

Детальніше »

 

 
   

Консультанти:

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua