НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ


 

Бібліотека знову offline

Бібліотека СумДУ відновила роботу читальних залів для користувачів із дотриманням усіх карантинних заходів і чекає вас з понеділка по п'ятницю з 8.15 до 17.00, субота-неділя-вихідний.

Детальніше »


 

Нові наукові статті з питань права

Інформаційний бібліографічний список «Юридична наука і практика» знайомить з новими статтями з питань права та юриспруденції, які надійшли до бібліотеки у жовтні місяці 2020 року.

Детальніше »

 

  

 

Робота з джерелами освітньої та наукової інформації

Бібліотека СумДУ запрошує викладачів на вебінар «Робота з джерелами освітньої та наукової інформації». Ви дізнаєтесь про електронні ресурси СумДУ, шляхи фективного пошуку, перевірку якості видань та пошукові можливості наукометричних баз дан Scopus та Web of Science.

Детальніше »


 

Доступ до ресурсу Central and Eastern European Online Library

До 15 грудня триває доступ до електронної бібліотеки Центральної та Східної Європи CEEOL. До вашої уваги повнотекстові статті, книги, журнали з питань права та юриспруденції, а також з соціальних, економічних, гуманітарних наук.

Детальніше »

 

  

 

Нове видання у фонді бібліотеки СумДУ

Навчальний матеріал подано відповідно до змісту програми навчальної дисципліни „Медичне право України” для магістрів та охоплює питання структури медичного права, правового змісту медичної допомоги та медичної послуги, системи прав людини у сфері охорони здоров’я, правового статусу суб’єктів медичних правовідносин, юридичної відповідальності та страхування у сфері охорони здоров’я та інше.

Детальніше »


 

Нове видання у фонді бібліотеки СумДУ

Навчальний посібник відповідає програмі курсу „Кримінально-виконавче право України” з урахуванням змін та доповнень законодавства. У посібнику розглянуто історію становлення вітчизняного кримінально-виконавчого законодавства, структуру та принципи діяльності кримінально-виконавчої системи держави, практичні аспекти виконання кримінальних покарань.

Детальніше »

 

  

ЮРИДИЧНА ОСВІТА


 

Проєкт Концепції розвитку юридичної освіти

Опубліковано проєкт Концепції розвитку юридичної освіти в Україні. Він містить 10 стратегічних цілей, досягнення яких дозволить ефективно реформувати правничу освіту. Серед змін скорочення кількість юридичних вишів, ліквідація спеціальності «Міжнародне право» та навчання на спеціальності «Право» лише за ступенем магістра на денній формі.

Детальніше »


 

У Парламенті обговорили Концепцію розвитку юридичної освіти

У Комітеті Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій відбулися слухання на тему «Реформування вищої юридичної освіти в Україні: проблеми та перспективи».. Понад 130 представників усіх стейкхолдерів правничої освіти обговорили спільне бачення комплексної реформи юридичної освіти в Україні та план її впровадження.

Детальніше »

 

 

ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА


 

Нові умови для розвитку цифрової економіки: привілеї та монополізм

Цифрова економіка є дуже важливою галуззю в Україні, що впливає на економічне зростання, і тому є сенс швидше вжити заходів щодо запровадження її належного правового регулювання.

Детальніше »


 

Особливості позовної давності у різних категоріях справ

Позовна давність сприяє стабілізації відносин, усуненню невизначеності між учасниками та стимулює активність учасників цивільного обігу у реалізації ними права на захист.

Детальніше »

 

   

 

ВИКЛИКИ COVID-19


 

Вплив COVID-19 на права жінок в Україні

Протягом кількох місяців Асоціація жінок-юристок України здійснювала дослідження про вплив COVID-19 на права жінок в Україні в трудовій та сімейній сферах. Чи є різниця у рівні безробіття серед жінок та чоловіків, та кому швидше вдалося знову працевлаштуватися по закінченню карантину? Чи збільшилась кількість випадків домашнього насильства та звернень у поліцію з боку жінок - про все це та багато іншого у дослідженні.

Детальніше »


 

Як пандемія прискорила процеси цифровізації трудових відносин

Пандемія коронавірусу стала надпотужним поштовхом до пришвидшення процесів діджиталізації та цифровізації ледь не в усіх сферах нашого життя. Багато компаній переосмислили організацію трудового процесу стосовно формата, режимів роботи та використання робочого часу. Тому важливим завданням стало осучаснення регулювання та трудових вимог, згідно з законодавством, до нових реалій сьогодення.

Детальніше »

   

Консультанти:

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  [email protected]

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua