jQuery(window).on('load', function() {new JCaption('img.caption');});
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Про бібліотеку

Сумський державний університет має потужний інформаційний арсенал, який забезпечує європейський стандарт інформаційної підтримки його науково-освітньої діяльності.

Фонд 2,8 млн. документів: книги, наукові журнали, ГОСТи, патенти, звіти про наукову діяльність, автореферати, дисертації з економічних, юридичних, природничих, технічних, гуманітарних, медичних наук. Щорічно надходить понад 40 тис. примірників, з яких 50% забезпечується видавництвом університету. В фонді зібрана колекція праць науковців університету близько 43 тис. найменувань.

Бібліотечно-інформаційна система університету – організована таким чином, що з кожного робочого місця є можливість доступу до необхідної інформації через сайт Центральної бібліотеки (www.library.sumdu.edu.ua)

Така система доступу стала можливою завдяки впровадженню в роботу бібліотеки сучасних інформаційних технологій.

Наші читачі звикли, що вони мають електронний читацький квиток, електронний формуляр, власний електронний підпис. Книги їм записуються по штрих-коду, а в руках бібліотекарів ручки - сканери.

В нашій бібліотеці давно вже немає традиційних карткових каталогів, їх замінив Електронний каталог.

В читальних залах впроваджені Електронні системи захисту фондів і читачі самостійно беруть з полок книги, журнали працюють на комп’ютерах з Інтернет.

До послуг читачів зал Електронних каталогів, створені зони WI-FI доступу до інтернет. А у Віртуальному читальному залі вони працюють з електронними журналами Кембріджа, Оксфорда, їм доступні дисертації Росії, наукові бази ЕBSCO, MEDLINE, ресурси науково-освітньої мережі УРАН.

Бібліотека забезпечена найсучаснішим обладнанням для роботи з інформацією: перегляду, зчитування та запису інформації будь-якого формату (аудіо, відео, текст).

Впровадження технологій не данина моді – це необхідність продиктована часом, інструмент для орієнтування в сучасному інформаційному просторі.

Та якими би не були ресурси бібліотек, оснащення найсучаснішою технікою найголовнішим є ресурс кадровий. Розвиток будь-якої бібліотеки, як і будь-якої установи, залежить від людей які в ній працюють, адже саме вони вкладають свій труд, знання, творчі здібності.

Сучасний бібліотекар це і бібліограф, документознавець, інформаційний менеджер, аналітик-маркетолог, спеціаліст з інформаційних технологій послуг і засобів інформування, навігатор знань. Таке визначення бібліотекаря підходить до кожного працівника нашого колективу.

 

Бiблiотека працює
Щодня - з 800 до 1800
В суботу - з 800 до 1600.
Вихiдний день - недiля.
Остання п'ятниця мiсяця - санiтарний день.

Адреса: 40030, Україна, м.Суми, вул.Римського-Корсакова, 2, Бібліотечно-інформаційний центр.
телефон: +380 542 33-10-39
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ,
web: http://library.sumdu.edu.ua

Інформацію про заходи бібліотеки можна отримати в Інформаційному бюлетені бібліотеки, який виходить щомісяця.

 

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Animation

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ